Skocz do zawartości
quitry

Sharp HD1E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem kupna tego TV. Nie znam się zbytnio na tv_sat. Mam 3 pytanka do posiadaczy/znawców.

1) Czy TV może nagrywać kiedy jest wyłączony?
2) Czy wbudowany tuner oznacza że mogę włożyc kartę + moduł z CyfrowegoPolsatu do tego telewizora i bedzie on robił za moj obecny tuner echostara?
3) Jeżeli nie to jak bedzie wygladac nagrywanie:
przykład: mam podłączony CyfrowyPolsat przez euro(tudziez hdmi którego moj tuner nie ma) -
czy można nagrywać z takiego źródła?
Jak wygląda w takim wypadku zaleta "oglądasz program A, nagrywasz program B"?

z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='quitry' post='94723' date='03.04.2008, 23:04 ']Witam. Noszę się z zamiarem kupna tego TV. Nie znam się zbytnio na tv_sat. Mam 3 pytanka do posiadaczy/znawców.

1) Czy TV może nagrywać kiedy jest wyłączony?
2) Czy wbudowany tuner oznacza że mogę włożyc kartę + moduł z CyfrowegoPolsatu do tego telewizora i bedzie on robił za moj obecny tuner echostara?
3) Jeżeli nie to jak bedzie wygladac nagrywanie:
przykład: mam podłączony CyfrowyPolsat przez euro(tudziez hdmi którego moj tuner nie ma) -
czy można nagrywać z takiego źródła?
Jak wygląda w takim wypadku zaleta "oglądasz program A, nagrywasz program B"?

z gory dzieki za odpowiedzi[/quote]
Witam,
Proponuję ci zdobyć numer 2/2008 Sat Kuriera, gdzie jest tam wszystko opisane na temat tego telewizora w zakresie odbioru satelitarnego DVB-S i naziemnego DVB-T.
1) TV nagrywa gdy jest wyłączony (na stand-by),
2) TV ma 2 kieszenie na moduly dostępu. Ja testowałem tylko z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+ HD - działało. Przypuszczam (już nie pamiętam co pisali w Sat Kurierze), że moduł i karta Cyfrowego Polsatu też chodzą. Najlepiej, jeśli jest taka możliwość, przetestować to w miejscu zakupu z własnym modułem i kartą, o ile jest tam antena sat bo telewizory te różnie działają z konkrentnym modułami.
3) Nie można nagrywać na dysk twardy z zewnętrznego źródła.
Tuner sat jest jednogłowicowy, nie ma możliwości nagrywania jednego kanału i oglądania drugiego. Albo jedno, albo drugie. Chyba,że oprócz modułu CAM z kartą Cyfry lub CP, ma się jednocześnie kablówkę lub antenę naziemną, wtedy można nagrywać np. coś z tunera DVB-S i jednocześnie oglądać kablówkę lub ew. naziemną lub odwrotnie.
Kupienie tego TV mającego 4 wbudowane tunery (analogowy, cyfrowy naziemny DVB-T, cyfrowy kablowy DVB-C i satelitarny DVB-S/S2) i używanie go jako monitora do odbioru z zewnętrznego tunera sat jest kompletnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAsz racje szczegolnie co do ostatniej uwagi. Osoby niezorientowane powinny wiedziec, ze telewizory starszej serii XD1e serii X20 seri HD maja DOKLADNIE TA SAMA matryce roznia sie tylko wyposazeniem (elektronika np. 100HZ) i designem wiec jezeli ktos używa tego TV jako monitora raczej powinien sugerowac sie cena. Np. Promocja na otwarcie Saturna w Wawie 46 cali x20 4999 PLN brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='95647' date='08.04.2008, 15:57 ']Witam,
Proponuję ci zdobyć numer 2/2008 Sat Kuriera, gdzie jest tam wszystko opisane na temat tego telewizora w zakresie odbioru satelitarnego DVB-S i naziemnego DVB-T.
1) TV nagrywa gdy jest wyłączony (na stand-by),
2) TV ma 2 kieszenie na moduly dostępu. Ja testowałem tylko z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+ HD - działało. Przypuszczam (już nie pamiętam co pisali w Sat Kurierze), że moduł i karta Cyfrowego Polsatu też chodzą. Najlepiej, jeśli jest taka możliwość, przetestować to w miejscu zakupu z własnym modułem i kartą, o ile jest tam antena sat bo telewizory te różnie działają z konkrentnym modułami.
3) Nie można nagrywać na dysk twardy z zewnętrznego źródła.
Tuner sat jest jednogłowicowy, nie ma możliwości nagrywania jednego kanału i oglądania drugiego. Albo jedno, albo drugie. Chyba,że oprócz modułu CAM z kartą Cyfry lub CP, ma się jednocześnie kablówkę lub antenę naziemną, wtedy można nagrywać np. coś z tunera DVB-S i jednocześnie oglądać kablówkę lub ew. naziemną lub odwrotnie.
Kupienie tego TV mającego 4 wbudowane tunery (analogowy, cyfrowy naziemny DVB-T, cyfrowy kablowy DVB-C i satelitarny DVB-S/S2) i używanie go jako monitora do odbioru z zewnętrznego tunera sat jest kompletnie bez sensu.[/quote]

ad 3. nie można nagrywac z HDMI, ale można ze złącza SCART, np. z tunera CYFRY

Jeżeli Snookerman jest posiadaczem tego modelu TV mam szczegółowe pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Snookerman' post='95647' date='08.04.2008, 15:57 ']Witam,
Proponuję ci zdobyć numer 2/2008 Sat Kuriera, gdzie jest tam wszystko opisane na temat tego telewizora w zakresie odbioru satelitarnego DVB-S i naziemnego DVB-T.
1) TV nagrywa gdy jest wyłączony (na stand-by),
2) TV ma 2 kieszenie na moduly dostępu. Ja testowałem tylko z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+ HD - działało. Przypuszczam (już nie pamiętam co pisali w Sat Kurierze), że moduł i karta Cyfrowego Polsatu też chodzą. Najlepiej, jeśli jest taka możliwość, przetestować to w miejscu zakupu z własnym modułem i kartą, o ile jest tam antena sat bo telewizory te różnie działają z konkrentnym modułami.
3) Nie można nagrywać na dysk twardy z zewnętrznego źródła.
Tuner sat jest jednogłowicowy, nie ma możliwości nagrywania jednego kanału i oglądania drugiego. Albo jedno, albo drugie. Chyba,że oprócz modułu CAM z kartą Cyfry lub CP, ma się jednocześnie kablówkę lub antenę naziemną, wtedy można nagrywać np. coś z tunera DVB-S i jednocześnie oglądać kablówkę lub ew. naziemną lub odwrotnie.
Kupienie tego TV mającego 4 wbudowane tunery (analogowy, cyfrowy naziemny DVB-T, cyfrowy kablowy DVB-C i satelitarny DVB-S/S2) i używanie go jako monitora do odbioru z zewnętrznego tunera sat jest kompletnie bez sensu.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ad.3.
Nieprawda. Tuner SAT jest podwójny. Można jednocześnie nagrywać program satelitarny zakodowany (rozkodowywany modułem CI) i oglądać program satelitarny niekodowany. Weryfikuję jednoczesne nagrywanie i oglądanie 2 różnych programów satelitarnych z pomocą 2 modułów CI. Edytowane przez Prial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...