Skocz do zawartości
Spyder

Gran Turismo 5 (Prologue) - wrażenia ( 24 listopada premiera!)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie wielu z Was zaopatrzyło się już w swoją kopią Gran Turismo 5 Prologue i zdążyła pewnie zaliczyć kilkadziesiąt kółeczek w tej gierce.
Piszcie jak Wam się podoba, czy ta seria zdetronizuje wszystko inne co wiąże się z wyścigami?
Według mnie, tak na gorąco:
1) wykonanie aut w tej grze to absolutny masterpiece, tory zresztą też wyglądają pięknie
2) pod względem grafiki GT5Pr wyprzedza Forze 2, jedynego jak na razie godnego konkurenta na rynku w tej materii, ale obie gry mają dość wyrównany model jazdy
3) warto zwrócić uwagę na menu, bardzo stylowe choć za wolne nieco,
4) według mnie kierowcy zachowują się o wiele bardziej realistycznie niż w Forza 2 tzn. POPEŁNIAJĄ BŁĘDY, wyjeżdżają na pobocze, itp
5) widok zza kierownicy po prostu wgniótł mnie w fotel i szybko zapomniałem o widoku z innych kamer
6) całkiem sporo wyścigów jak na "demo"
7) brak zniszczeń skutecznie eliminuje realizm z rozgrywki podczas kolizji kiedy auta zachowują się jak pudełka, zresztą nie jest to rozczarowanie gdyż mówiło się o tym od dawna.

Mówiąc oględnie jeżeli goście z Polyphony pójdą w tym kierunku, mamy po prostu absolutny hit na PS3 i jedyne co mu zagrozi to pewnie tylko Forza Motorsport 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tos napisal bardzo wiele.. masz te gre? Czy moze chcialbys miec? Ech...

Rozpoczne od tego, ze grafika - faktycznie powala na kolana. Ale tak naprawde - to najprzyjemniejsza sprawa jest fizyka tej gry (co z tego ze nie ma zniszczen, chcesz zniszczenia - zagraj w Burnout). Auta prowadza sie bardzo naturalnie, czuc kazda nierownosc drogi, zalamanie toru, czy przechylenie srodka ciezkosci (pieknie mozna driftowac, robic tzw. 360 i wiele, wiele innych). Niewprawne dodanie gazu w zakrecie, czy tez nagle hamowanie podczas skrecania spowoduje, ze auto zatanczy jak w realu, dodatkowo slipstream dziala jak nalezy, a opcje tuningowania samochodu (dopiero w klasie S) przyprawiaja o zawrot glowy. Gram na kierownicy Logitech G25 ktora ma skrzynie typu H oraz sprzeglo.. dziala IDEALNIE !!! To juz nie zabawa - tylko prawdziwa symulacja! Gre dostalem w sobote rano i w sumie gralem okolo 20h - dziewczyna chce rozwodu.. a mnie boli [beeep] od siedzenia! Ale jakie to siedzenie... Ferrari F40, Aston Martin DB9 itd. itd.

pozdrawiam.

P.S
Przedmowcy polecam jednak Forza2 - tam przynajmniej dziala "plynnie" menu.... sic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='reflect' post='93951' date='31.03.2008, 01:15 ']Tos napisal bardzo wiele.. masz te gre? Czy moze chcialbys miec? Ech...

Rozpoczne od tego, ze grafika - faktycznie powala na kolana. Ale tak naprawde - to najprzyjemniejsza sprawa jest fizyka tej gry (co z tego ze nie ma zniszczen, chcesz zniszczenia - zagraj w Burnout). Auta prowadza sie bardzo naturalnie, czuc kazda nierownosc drogi, zalamanie toru, czy przechylenie srodka ciezkosci (pieknie mozna driftowac, robic tzw. 360 i wiele, wiele innych). Niewprawne dodanie gazu w zakrecie, czy tez nagle hamowanie podczas skrecania spowoduje, ze auto zatanczy jak w realu, dodatkowo slipstream dziala jak nalezy, a opcje tuningowania samochodu (dopiero w klasie S) przyprawiaja o zawrot glowy. Gram na kierownicy Logitech G25 ktora ma skrzynie typu H oraz sprzeglo.. dziala IDEALNIE !!! To juz nie zabawa - tylko prawdziwa symulacja! Gre dostalem w sobote rano i w sumie gralem okolo 20h - dziewczyna chce rozwodu.. a mnie boli [beeep] od siedzenia! Ale jakie to siedzenie... Ferrari F40, Aston Martin DB9 itd. itd.

pozdrawiam.

P.S
Przedmowcy polecam jednak Forza2 - tam przynajmniej dziala "plynnie" menu.... sic![/quote]

poczekaj az ja wpadne

wydam opinie znawcy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim gra obsługuje kierownicę w trybie ze sprzęgłem w pedale i manualną skrzynią biegów (G25).
Gra się miodnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='reflect' post='93951' date='31.03.2008, 00:15 ']Tos napisal bardzo wiele.. masz te gre? Czy moze chcialbys miec? Ech...

Rozpoczne od tego, ze grafika - faktycznie powala na kolana. Ale tak naprawde - to najprzyjemniejsza sprawa jest fizyka tej gry (co z tego ze nie ma zniszczen, chcesz zniszczenia - zagraj w Burnout). Auta prowadza sie bardzo naturalnie, czuc kazda nierownosc drogi, zalamanie toru, czy przechylenie srodka ciezkosci (pieknie mozna driftowac, robic tzw. 360 i wiele, wiele innych). Niewprawne dodanie gazu w zakrecie, czy tez nagle hamowanie podczas skrecania spowoduje, ze auto zatanczy jak w realu, dodatkowo slipstream dziala jak nalezy, a opcje tuningowania samochodu (dopiero w klasie S) przyprawiaja o zawrot glowy. Gram na kierownicy Logitech G25 ktora ma skrzynie typu H oraz sprzeglo.. dziala IDEALNIE !!! To juz nie zabawa - tylko prawdziwa symulacja! Gre dostalem w sobote rano i w sumie gralem okolo 20h - dziewczyna chce rozwodu.. a mnie boli [beeep] od siedzenia! Ale jakie to siedzenie... Ferrari F40, Aston Martin DB9 itd. itd.

pozdrawiam.

P.S
Przedmowcy polecam jednak Forza2 - tam przynajmniej dziala "plynnie" menu.... sic![/quote]


Trzeba było napisać więcej w taim razie ale widzę że się nie wysiliłeś. Poza tym grę mam od piątku rano. Na marginesie- Burnouta już dawno skończyłem. Nie wyciągaj pochopnych wniosków. Zaznaczyłem że są to UWAGI NA GORĄCO więc jak ci się nie podoba to napisz rozprawkę. Bo wygląda na to że napisałeś tego posta żeby się pochwalić swoją kierownicą... Żałosny typ. Edytowane przez Spyder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='93962' date='31.03.2008, 08:03 ']Przede wszystkim gra obsługuje kierownicę w trybie ze sprzęgłem w pedale i manualną skrzynią biegów (G25).
Gra się miodnie.

Pozdro[/quote]

To mam pytanie co zrobić żeby sprzęgło działało. U mnie zmiana biegów nie wymaga wciśnięcia pedału sprzegła, przez co granie na H-shiterze nie jest w 100% realistyczne.
Sam sobie odpowiadam bo to dla mnie nie było oczywiste ani intuicyjne a pewnie komuś się przyda.
"You need to hit the triangle button at the start of each GT5P race to activate the clutch."
"Należy wcisnąć "trójkąt" przed rozpoczęciem każdego wyścigu aby włączyć obsługe sprzęgła"

Mam też sporo zastrzeżeń do grafiku którą wszyscy się zachwycają. Zgadzam się że modele pojazdów są najlepsze jakie kiedykolwiek widziałem. Niestety GT5 przyniosło do serii GT (grałem we wszystkie części) coś czego wcześniej nie było. Mianowicie spadki w generowanej liczbie klatek to już nie jest stałe 60fps i problemy z synchronizacją pionową (V-sync). GTHD (silnik graficzny i fizyczny gt4) jeszcze tego problemu nie miało. W GT5P demo pojawiły się pierwsze oznaki że jest źle. Liczyłem, że problem zostanie rozwiązany ale niestety nie. Większość osób jakoś tego nie zauważa, ale mi odbiera to sporo przyjemności z jazdy. Seria GT miała zawsze swoje mankamenty tj. brak zniszczeń, odbijające się samochody, dźwięk piszczących opon... ale dotychczas 60fps było gwarantowane a tu taki ZONK. Edytowane przez titus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='titus' post='94028' date='31.03.2008, 13:25 ']Większość osób jakoś tego nie zauważa, ale mi odbiera to sporo przyjemności z jazdy.[/quote]

Jeśli znasz serie GT to dopytam... Da się w końcu przeciwnika wyprowadzic na "bączka" uderzając w tylną oś ? Wiesz - manewr "policyjny" który w poprzednich częściach nie działał. Mozna "przestraszyc" jadace obok auto prowokując do zmiany toru bez uderzenia w bok ? I jeszcze jedno... Co zrobi przeciwnik jesli będe chciał go swoim bokiem przytulic do bandy/ściany jesli jedziemy równolegle ?
Acha... Dachowac sie naturalnie nie da ?
Dzisiaj czytałem o zniszczeniach w pełnym GT5... Mam nadzieje że zrobia to fachowo. Dzwon przy 50 i game over a jak nie... to niech już zostanie jak jest. Nic mnie w Forzie2 tak nie wku.. jak pseudozniszczenia.
Poczytam ten temat i sie poslinie ;D Póki co Prolog to za mało aby wydać kilka patyków... Jak za rok wyjdzie full nawet okiem nie mrugnę czyszcząc konto i pozbawiając zone i dzieci marzeń o jakichś wakacjach... ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Negoz' post='94033' date='31.03.2008, 14:56 ']Jeśli znasz serie GT to dopytam... Da się w końcu przeciwnika wyprowadzic na "bączka" uderzając w tylną oś ? Wiesz - manewr "policyjny" który w poprzednich częściach nie działał. Mozna "przestraszyc" jadace obok auto prowokując do zmiany toru bez uderzenia w bok ? I jeszcze jedno... Co zrobi przeciwnik jesli będe chciał go swoim bokiem przytulic do bandy/ściany jesli jedziemy równolegle ?
Acha... Dachowac sie naturalnie nie da ?
Dzisiaj czytałem o zniszczeniach w pełnym GT5... Mam nadzieje że zrobia to fachowo. Dzwon przy 50 i game over a jak nie... to niech już zostanie jak jest. Nic mnie w Forzie2 tak nie wku.. jak pseudozniszczenia.
Poczytam ten temat i sie poslinie ;D Póki co Prolog to za mało aby wydać kilka patyków... Jak za rok wyjdzie full nawet okiem nie mrugnę czyszcząc konto i pozbawiając zone i dzieci marzeń o jakichś wakacjach... ;-P[/quote]

O manewrze policyjnym zapomnij. Samochody AI twardo trzymają się toru jazdy (taki urok GT). Zdarzają się jednak błędy przeciwników. Nie jeżdżą już równiutko po linii optymalnej.
Co do " Dzwon przy 50 i game over" to w żadnej komercyjnej grze tak nie będzie. 95 % graczy nie chce symulacji tylko pseudo realistyczne wyścigi, w których każdy jest Robertem Kubicą. Chcesz większego realizmu polecam rfactor czy gtr. Ja w GT gram dla relaksu i dotychczas dla ultrapłynnej grafiki. , Edytowane przez titus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='titus' post='94040' date='31.03.2008, 14:35 ']O manewrze policyjnym zapomnij. Samochody AI twardo trzymają się toru jazdy (taki urok GT).[/quote]

AI nadal na poziomie "szaraka"... Na szczęście przeciwnicy w GT nie są mi do szczęścia potrzebni...

[quote]Co do " Dzwon przy 50 i game over" to w żadnej komercyjnej grze tak nie będzie. 95 % graczy nie chce symulacji[/quote]

Co za problem zrobić stopniowanie poziomu trudności ? "dzwon przy 50 i game over" na hardcorze, przy 200 na normal a bez uszkodzień na easy... przykład :)
95% graczy mówisz ? Dużo dyskutowałem kiedyś o GT z ludźmi z polski i ze świata (cały rok przed GT 4ką) w moim mniemaniu każdy z nich życzyłby sobie pełnego odwzorowania testów ncap ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Negoz' post='94049' date='31.03.2008, 17:08 ']AI nadal na poziomie "szaraka"... Na szczęście przeciwnicy w GT nie są mi do szczęścia potrzebni...



Co za problem zrobić stopniowanie poziomu trudności ? "dzwon przy 50 i game over" na hardcorze, przy 200 na normal a bez uszkodzień na easy... przykład :)
95% graczy mówisz ? Dużo dyskutowałem kiedyś o GT z ludźmi z polski i ze świata (cały rok przed GT 4ką) w moim mniemaniu każdy z nich życzyłby sobie pełnego odwzorowania testów ncap ;D[/quote]


95% to oczywiście strzał, ale wystarczy porównać liczbę sprzedanych arcadówek typu GT, FORZA, NFS z czymś bardziej wymagającym tj. rfactor, gtr, gt legends czy live for speed i już wiesz o co chodzi. Gdyby ludzie woleli symulacje od arcade to rynek by już to zweryfikował. Symulacje to jednak nisza strzelam że 5-cio procentowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='titus' post='94052' date='31.03.2008, 16:22 ']Gdyby ludzie woleli symulacje od arcade to rynek by już to zweryfikował. :)[/quote]

Zweryfikował. Gran Turismo i Forza2 to liderzy. Amatorzy arcade grają w burnouta, pgr czy nfs. Arcade mają swój kawałek tortu ale rynek wybrał symulacje.
Do pełni szczęścia brakuje tylko potęznych zniszczeń... Wtedy symulacje połkną również fanów burnouta ;D
Popatrz na inne gatunki - samoloty ? Tylko symulacja microsoftu, Pociągi ? Im wiekszy hardcore tym lepiej, strzelanki ? Masz watpliwości że "jeden strzał - jeden trup" nie rządzi ? Oczywiście że tak - counter-stike i długo długo nic - od czasu do czasu jest sezon na halo czy call of duty...

Gry o których pisałes jako "prawdziwe symulacje" w żaden sposób nie symulują jazdy drogowymi autami którymi mozna jeździć na codzień (kilka modeli to maks). Mają więc dla ludzi którzy chcą się wczuć takie same znaczenie jak dla fana lotnictwa latanie x-wingem w kosmosie. Pomijam już mały budżet, brak reklamy co za tym idzie mały stopień piractwa przez co mała popularność... kółko się zamyka ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GT5:P bez kiery to 50% mniej fanu. Do tej gry musi być jakaś kiera, oczywiście najlepiej G25 ale jest droga więc jakaś z tej stajni Logi .Na padzie to kotlet ale na kierze czuć spore różnice w fizyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Spyder' post='94026' date='31.03.2008, 15:08 ']więc jak ci się nie podoba to napisz rozprawkę. Bo wygląda na to że napisałeś tego posta żeby się pochwalić swoją kierownicą... Żałosny typ.[/quote]

Jak napisze roprawke, to Ci [beeep] peknie z wrazenia!

pozdrawiam fanow GT i piszacych konkretnie na temat. Edytowane przez reflect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='reflect' post='94133' date='31.03.2008, 22:11 ']Jak napisze roprawke, to Ci [beeep] peknie z wrazenia!

pozdrawiam fanow GT i piszacych konkretnie na temat.[/quote]

no pewnie tylko taki znawca tematu GT jak ty moze pisac ROPRAWKI.
Wez skoncz gosciu bo to ze jestes w grupie pseudo-VIP i masz znaczek FAN nie upowaznia cie do krytykowania czyjegos postu. Jezeli jestes taki genialnym znawca symulacji to trzeba bylo zaczac temat.
A tak z ciebie jest co najwyzej symulant. Symulujesz ze cos wiesz. Buahhaa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma model jazdy z poprzedniego "przed demo" do obecnego PŁATNEGO demo? Pytam poważnie aczkolwiek nie mogę sobie podarować odrobiny uszczypliwości pod adresem SONY za wypuszczanie płatnego demo do demo! (sic!). Fanbojstwo zdaje się ratuje im tyłki gdyż przeglądając się różnego rodzaju forom tudzież blogom uderzał mnie bezkrytycyzm i fanatyczne wręcz zapatrzenie się produkt SONEGO! Użytkownicy ww stron w sieci potrafili jak nasi rządzący przeinaczać fakty w imię czegoś(?), tak jak fanboje, tylko dlatego że to jest ich PS3! Dlaczego to piszę? Ponieważ kupowałem z dużą rezerwą PS3, posiadając już Xboxa360, nie będę ukrywał że jako player BD sprawuje się znakomicie! Ale jako konsola do gier? Jak dotąt nie zachwyciła mnie w zasadzie NICZYM! A wręcz przeciwnie. Posiadam kiere z fotelem kubełkowym i prawie wszystkie ścigałki na 360'ke i model jazdy w demo do demo GT jakoś mnie nie zachwycił (powiedziane w bardzo dyplomatyczny sposóB). Co do grafiki to może i owszem (staram się być subiektywny) jest niezła ale mnie coś innego zniesmaczyło anieżeli kolegę titusa, mianowicie na powtórkach samochód pędzący z motionblurem w tle na obiektach w pierwszym planie nie radzi se z kanałem aplha! Efekt, BIAŁE pierwszoplanowe obiekty (kibice, trawa, drzewa, płotki, WSZYSTKO między kamerą a pędzącym autem) z pędzącym wozem w tle. Jak dla mnie nie do przyjęcia! I tu drugie pytanie: czy ten mankament został usunięty w płatnej wersji demo?
Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu w życiu oraz krytycyzmu i wymagań w stosunku do wysysających z nas gotówkę, światowych koncernów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja mam pytanko czy warto sciagac gre z PS Store czy jest to jakas okrojona wzgledem "pudelkowej" wersja. Dzis odwiedzilem kilka sklepow i nie ma jej na polkach ale jesli ma sie okazac ze wersja sciagnieta z PSS jest choc troche ubozsza to wole poszukac dalej po sklepach lub na allegro kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taka sama ale pudełko to pudełko ; ) Ja kiedyś kupiłem T5:R i MK2 i po pewnym czasie zrobiłem format dysku i teraz za nic nie mogę znowu mieć tych gier (znowu muszę płacić....). Więc ja już omijam szerokim łukiem takie zakupy na większe sumy na PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='95736' date='08.04.2008, 23:57 ']Jest taka sama ale pudełko to pudełko ; ) Ja kiedyś kupiłem T5:R i MK2 i po pewnym czasie zrobiłem format dysku i teraz za nic nie mogę znowu mieć tych gier (znowu muszę płacić....). Więc ja już omijam szerokim łukiem takie zakupy na większe sumy na PS[/quote]
Nie musisz płacić raz jeszcze. Po prostu je ściągnij - chyba przez historię. Ja nic nie płaciłem za powtórne ściągniecie dodatku do warhawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z Was juz sciagal Update'a do tej gry ?? Gdy chce zagrac online wyskakuje mi komunikat ze jest uaktualnienie i zeby je pobrac ale nie dosc ze sciaga sie w tempie wskazujacym na to ze ten update ma chyba z 1GB to jeszcze wyskakuje blad podczas sciagania za kazdym razem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kri100s' post='95725' date='08.04.2008, 22:59 ']Panowie a ja mam pytanko czy warto sciagac gre z PS Store czy jest to jakas okrojona wzgledem "pudelkowej" wersja. Dzis odwiedzilem kilka sklepow i nie ma jej na polkach ale jesli ma sie okazac ze wersja sciagnieta z PSS jest choc troche ubozsza to wole poszukac dalej po sklepach lub na allegro kupic.[/quote]
Taka sama wersja, a jednak trochę inna. W sklepie 119zl, na necie 139zl. Do działania jest potrzebny net, niestety bez tego nie zadziała, wiec np nie pograsz tam gdzie go nie ma. Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodatkowo wersja pudełkowa ma zapisane od razu filmy GT-TV zaplanowane na najbliższych parę miesięcy - po odblokowaniu ich przez PD nie trzeba ich ściągać z PSN (a rozmiary są słuszne, rzędu 800MB na filmik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='96791' date='14.04.2008, 11:11 ']Dodatkowo wersja pudełkowa ma zapisane od razu filmy GT-TV zaplanowane na najbliższych parę miesięcy - po odblokowaniu ich przez PD nie trzeba ich ściągać z PSN (a rozmiary są słuszne, rzędu 800MB na filmik)[/quote]


I dlatego też wolę wersję pudełkową ;)

Kupił już ją ktoś w Łodzi? Dziś byłem w Galerii i zajrzałem przy okazji do MM, stoją prężnie i dumnie wersje konsoli PSX3 z GT5 w zestawie, ale samych gier ani widu, ani słychu. To samo w Centrach Sony: "mamy zamówione, ale kiedy dojadą to ja nie wiem".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gralem w ta gierke w niedziele.......dlugo strasznie sie instaluje na dysku dodatkowo jeszcze robi update softu ps3 takze zeby zagrac pierwszy raz odczekac musialem dobre 20 minut Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja właśnie instaluję grę - kupiłem w Empiku (Manufaktura), więc jeśli ktoś jeszcze nie wie gdzie dostać w "detalu", to już wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra w to ktos jeszcze? byl update, nowe auta doszly, nikt nic nie pisze :)

a na czas ktos jezdzi? bo w rankingach cos osamotniony jestem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...