Skocz do zawartości
Gmeru

Jak odpalić HD na PS2?

Rekomendowane odpowiedzi

[b][1][/b]Należy kupić specjalny kabel componentowy do PS2

[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/Kable/ps2-component_cable.jpg[/img]

[b][2][/b]Wiele nowych gier posiada już w opcjach wybór trybu progresive scan jednak gdy gra go nie posiada w wielu przypadkach trzeba (głównie na grach NTSC):

Podczas odpalania konsoli z grą należy trzymać X + Trójkąt aż do pojawienia się informacji o trybie progresywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak odpalić HD na PS2 w grach NTSC na PHILIPSIE 32PW9551? Po SCARTCIE nie idzie kolor czy komponent pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='10' date='19.01.2006, 01:09 ']
[b][1][/b]Należy kupić specjalny kabel componentowy do PS2

[img]http://hdtv.home.pl/Obrazki/Kable/ps2-component_cable.jpg[/img]

[b][2][/b]Wiele nowych gier posiada już w opcjach wybór trybu progresive scan jednak gdy gra go nie posiada w wielu przypadkach trzeba (głównie na grach NTSC):

Podczas odpalania konsoli z grą należy trzymać X + Trójkąt aż do pojawienia się informacji o trybie progresywnym.
[/quote]
a gDzie można go kupic i jak podłączyc z boku lcd czy z tyłu ja mam LCD LE32N71B :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro oraz w każdym konsolowym sklepie w naszym kraju. Łączysz tam gdzie masz wejścia component.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy oprócz gier na PS3 HD odczyta coś innego? I czy będzie możliwy odczyt z razdzielczością HD? Sądzę, że nie ale jako, że nigdy nie używałem PS2, na wszelki wypadek chciałbym się upewnić czy jakikolwiek inny mat. HD np. filmy demo 720p i 1080i zapisane na DVD, odtwarzane na PS2 a podane tym kablem na tv lcd full HD "pójdą" i czy ewentualnie będą jakieś ograniczenia? Edytowane przez roberto7856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kabel component pomoże coś przy grach na PS2, które nie wspierają progresywnego skanowania - np. taki God of War2, Okami, FFXII, czy Metal Gear Solid3??

Nota bene jak można uzyskać przyzwoitą jakość obrazu na PS2 pod LCD, w przypadku tytułów, nie wspierających skanowania progreswynego??

Z góry thx za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

p.s. dzisiaj sprawdząłem God of War 2 pod LCD Sharpa 32 LCWD1E, po RGB, jakość była bardzo słaba, szczególnie jeżeli idzie o tekstury postaci, tła jeszcze ujdą. Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Ja właśnie sobie kupiłem konsolkę PS2 i zastanawiam się czy warto do niej dokupić kabelek do HD. Bo nie wiem czy chociażby w niewielkim stopniu poprawi to jakość obrazu w grach.

Telewizorek mam taki sobie Finluxa FULLHD 42" i na tym chciałem popykać.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio konsolę ps2, ale ni jak nie dało się jej podłączyć żeby uzyskać ładniejszy obraz niż ten który oferuje scart. Wpadłem na pomysł żeby podłączyć konsole pod skaler yamaszki rx-v765 i tu poprawa jakości niemal o 50%.

Nie jest to co prawda obraz jaki daje nam ps3, ale mimo to w rozdziałce skalowanej 1080i wygląda to o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem ostatnio konsolę ps2, ale ni jak nie dało się jej podłączyć żeby uzyskać ładniejszy obraz niż ten który oferuje scart. Wpadłem na pomysł żeby podłączyć konsole pod skaler yamaszki rx-v765 i tu poprawa jakości niemal o 50%.

Nie jest to co prawda obraz jaki daje nam ps3, ale mimo to w rozdziałce skalowanej 1080i wygląda to o niebo lepiej.

Ale w przypadku gier (a także filmów - chyba że dźwięk jest puszczany przez ampli. i ma on możliwość aktywowania opóżnienia dźwięku) może być dokuczliwy input lag

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...