Skocz do zawartości

Joki

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    220
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Joki


  1. Witam serdecznie.

    DVBT05 Manty byłby idealny ale jest właściwie niedostępny.

    Za to Cabletech URZ0086 i Kruger&Matz KM00186 to dokładnie te same urządzenie z innym panelem i tez będzie OK. Kupisz znacznie taniej niż 200zł.

    Zobacz tutaj

    i tutaj

    Pozdrawiam.


  2. Witam serdecznie.

    Własnie pojawił się dwurdzeniowy model Cabletech-a, URZ0350:

    http://www.sklep.lechpol.pl/towar/urz0350/cabletech-smart-tv-android-dongle-dual-core-rk3066-przystawka-do-telewizora-z-systemem-android/11845

    Warte to coś?

    Przy okazji, jeśli ktoś chciałby okazyjnie wyrwać nówkę URZ0193 to tutaj są szanse:

    http://allegro.pl/nowy-cabletech-smart-tv-android-4-0-dongle-urz0193-i3032974805.html

    Pozdrawiam.


  3. Witam serdecznie.

    Podeślij mi adres email na priv-a to ci dam artykuł ze starej "Wideokamery" (teraz skomercjalizowana jako "Świat Obrazu") na ten temat. Napisał go kiedyś mój dobry kolega, operator i montażysta. Mam jeszcze zip-a w archiwum. Trzymam wszystkie źródła, choć minęło już chyba 10 lat od czasu kiedy tworzyliśmy ten portal.
    Pozdrawiam.

  4. Witam serdecznie.

    Zgadza się. To jest wzmacniacz sygnału pośredniej częstotliwości, do zastosowania na początku kabla (tuż za konwerterem) aby można było użyć długiego kabla. Jednak sygnał z satelity to zupełnie co innego. Pierwszy mieszacz ze wzmacniaczem jest w konwerterze (jak sama nazwa wskazuje). Nic nie zastąpi dużej czaszy. Konwertery osiągnęły już tak niski poziom szumów, że dalsze jego zmniejszanie nie wpłynie już na odbiór. Jeśli masz za małą antenę to musisz ją zmienić na większą.
    Pozdrawiam.

  5. [quote name='jacek1969r' post='100702' date='09.05.2008, 08:52 ']Możesz coś więcej napisać o tych interferencjach?[/quote]
    Co byś chciał? Szerokość wiązki takiej anteny oscyluje wokół kilku stopni. Satelity na orbicie umieszczone są bliżej niż szerokość wiązki, o listkach bocznych nie wspominając a pasmo nie jest z gumy. Interferencje są nieuniknione.
    Pozdrawiam.

  6. Witam serdecznie.

    Problem w tym, że stosunek sygnał/szum to nie wszystko. Im mniejsza czasza tym szersza wiązka. Nawet na czaszy 60cm, przy 8QPSK, która stosuje N, jest problem z interferencjami od sąsiadów. Na 40-tce będzie jeszcze gorzej. Musisz sie liczyć, z problemami, nawet po zastosowaniu najczulszego i najmniej szumiącego konwertera.
    Pozdrawiam.

  7. [quote name='Jared' post='99675' date='02.05.2008, 04:39 ']Nie znacie jakis preparatow usuwajacych rysy ?
    Zrobiły mi sie takie małe ryski powierzchowne, mało widoczne na ekranie i możliwe, ze ktoś taki preparat zna.
    Czym w ogóle czyścicie ekran ? ja mam jakąś szmatkę z mikrowłókna, a i tak mi sie rysy zrobiły.[/quote]
    Jeśli szmatka z mikrofibry jest czysta, to nie jesteś w stanie zrobić nią żadnych rys na szkle. Chyba, że oglądanych pod mikroskopem elektronowym. Zobacz raczej czy nie zostały ślady po detergencie, które zetrą się przy porządnym wytarciu na sucho.
    Pozdrawiam.

  8. Witam serdecznie.

    To bez znaczenia. Jeśli jesteś w stanie zarobić końcówki to wybierz takie kolory jakie Ci odpowiadają. Chyba, że masz tego kabla kilkaset metrów? Wtedy musisz wyłuskać pary. Pomarańczowy powinien być skręcony z jednym z białych i tak samo niebieski. Następnie należałoby zapytać producenta jak ma podpięte na gnieździe? Podejrzewam, jednak, że to i tak niesymetryczne sygnały i parowanie nic nie da.
    BTW: trzeba było w sklepie mówić, że chcesz kabel telefoniczny płaski do RJ-tek...
    Pozdrawiam.

  9. [quote name='aL1En' post='97949' date='20.04.2008, 19:50 ']Nie mam pojęcia musiałbym sprawdzic, ale teraz dopiero mnie zdziwiło jak sobie włączyłem menu żeby pozmieniać kolory, a tu myk, piszczenie przestało, tylko wyszedłem z menu i znowu :x Kurna, mam nadzieje, ze to minie, bo jak nie to będzie trzeba jakiegoś serwisanta wołać.[/quote]
    Pisałem już o tym w tym wątku. Przejrzyj wcześniejsze posty. Nie ma czego naprawiać, chociaż jak dobrze pogadasz z serwisantem to jest na to rada. Zwykle jednak serwisy nie chcą uznawać tego jako awarię, bo de facto, z technicznego punktu widzenia wszystko jest sprawne. To tak jakbyś chciał reklamować trafo sieciowe, że cicho burczy.
    Pozdrawiam.

  10. Problemem nie jest możliwość wyciszenia reklam, bo to da się zrobić wieloma metodami.
    Istota sprawy jest to, że taka funkcja musi działać cały czas aby miała sens. I niestety różnorodność treści emisji jest tak duża, że czego byśmy nie wymyślili, to zawsze trafiać sie będzie sygnał o takich samych parametrach jak podczas reklam.
    Do skutecznej eliminacji potrzebna jest emisja przez nadawcę sygnału dodatkowo informującego o tym, że "lecą" reklamy.
    Myślę, jednak że jest jeszcze nadzieja w technice. Dałoby się np. przeprowadzać detekcję logo stacji TV. Jest możliwy do zbudowania układ, który nauczony, rozpoznawałby czy jest emitowane logo i na tej podstawie eliminowałby reklamy...
    Tylko czy jakiejś firmie będzie na tym zależało? W końcu to także reklamy firm produkujących TV są emitowane.
    Pozdrawiam.

  11. [quote name='Negoz' post='95151' date='06.04.2008, 10:28 ']Nie wiem czy w nowoczesnych tv stosuje sie proste uklady kompresji... Tutaj rozwiązaniem na pierwszy rzut oka jest wyrównanie RMS ktore wyciszyłby skompresowane jak kiełbasy reklamy do przyzwoitego poziomu.[/quote]
    W cuda wierzysz? Nowoczesny czy nienowoczesny będzie działać tak samo. Może być ewentualnie w innej technologii wykonany. Można co najwyżej dobrać dłuższy czas reakcji na zmniejszenie poziomu. Efekt były jednak jeszcze gorszy. Wystarczy kondensator o większej pojemności w stopniu sterującym driver-em. Problem jest w tym, że żaden nawet najnowocześniejszy układ nie potrafi przewidzieć przyszłości ani zanalizować treści aby wiedzieć, że "leci" reklama. Bez tego, działając cały czas w ten sam sposób wpływa na dźwięk podczas reklam jak i normalnej emisji.
    Wszystkie te sposoby będą działać, ale nie tak jak byśmy tego chcieli. Niestety wpływ na dźwięk poza reklamami jest uciążliwy i irytujący.
    Pozdrawiam.

  12. Witam serdecznie.

    Ta funkcja nie działa w żadnym TV bo działać nie może tak jak byśmy sobie tego życzyli. Żadna elektronika nie jest na tyle inteligentna aby przewidzieć kiedy będą emitowane głośniejsze sceny. To zwykły kompresor dynamiki. Działa podobnie jak w starych magnetofonach kasetowych automatyczny poziom zapisu. Kiedy jest głośniejszy akcent na chwilę obniża poziom. Kiedy są ciche dźwięki lekko je podbija. W ten sposób "wypłaszcza" charakterystykę dynamiki, jednak średniego poziomu sygnału nie obniża. Może to dawać wrażenie obcięcia najgłośniejszych dźwięków, jednak w normalnym odbiorze przeszkadza, bo dźwięk jest nienaturalnie pozbawiony dynamiki.
    Pozdrawiam.

  13. Witam serdecznie.

    [quote name='markoe' post='92457' date='21.03.2008, 19:47 ']Witam Wszystkich
    zakupiłem philipsa 7862d i mam problem z podłączenie tunera sat ferguson fx-6600 cr przez kabel YPbPr.
    obraz mam czarno biały jeśli w tunerze mam ustawione na wyjściu video CVBS a jak przełączę na RGB to obraz zanika i na tv pokazuje sie napis brak sygnału i ze nie jest wspomagany. Jak mam to połączenie skonfigurować żeby działało dodam ze kabel mam dobrej jakości[/quote]
    Czyli wszystko w porządku. Ustaw na tunerze komponent różnicowy, czyli także YPbPr jeśli w ogóle jest taka możliwość?
    Jeśli nie ma pozostaje Ci RGB.
    Pozdrawiam.

  14. [quote name='Paweł Dziuba' post='90683' date='12.03.2008, 15:37 ']" Jakość " = jakość odbierana organaleptycznie - w porównaniu do ( ciągle ) wzorca jakimi są ( najlepsze ) CRT-ki ( albo się wie o czym piszę/co mam na myśli , albo nie wie ) .[/quote]
    Nie ma czegoś takiego.
    Chodzi Ci o rozdzielczość? Migotanie? Czy może kontrast, albo poziom czerni? A może sposób maskowania artefaktów? Kąty widzenia, czy dynamikę luminancji?
    Aaa, Tobie chodzi może o subiektywne odczucia? To nie wyjeżdżaj z jakością, bo to nie to samo.
    Jednemu "bomba" innemu "syf". Dla mnie żadna plazma ani LCD nie dorównuje tytułowemu odbiornikowi, ze względu na sposób skalowania, poziom czerni, katy widzenia. Komuś innemu najważniejszy może być brak migotania itd.
    Pozdrawiam.

  15. Witam serdecznie.

    Wiesz, w tych nowych TV, każdy właściwie może piszczeć. Odkąd zrezygnowano z małych 2-3W transformatorów do podtrzymania na czuwaniu, wszystko zależy od wykonania jednostkowego przetwornicy oraz indywidualnych uwarunkowań odbiorcy do rejestracji częstotliwości z krańca pasma słyszalnego.
    Pozdrawiam.

  16. [quote name='olo76' post='88688' date='29.02.2008, 12:57 ']A czy coś takiego: [url="http://www.allegro.pl/item320293272_kabel_component_vga_wersaja_highquality.html"]Component -> VGA[/url] plus [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=320836272"]VGA->RGB[/url] ma szanse zadziałać?[/quote]
    Nic z tego. To tylko kabel zakończony z jednej strony wtykami CINCH a z drugiej DB9.
    Potrzebne jest matryca. Kiedyś gdzieś widziałem, ale w tej chwili nie znajdę. Jeśli znasz jakiegoś elektronika poszukaj moich postów na ten temat na forum. Publikowałem schemat matrycy aktywnej. Każdy średnio zaawansowany elektronik będzie potrafił ją wykonać. Jeśli zrobi to z zachowaniem zasad powinna być bardzo dobrej jakości.
    Pozdrawiam.

  17. Witam serdecznie.

    [quote name='radosuaf' post='88272' date='27.02.2008, 01:23 ']Coś musi być nie tak z ustawieniami TV więc. CVBS vs RGB powinno się różnić tylko i wyłącznie kolorami (lepsze na RGB).[/quote]
    Nie tylko. Przy sygnale komponentowym, a takim jest m.in. RGB, nie ma interferencji podnośnych chrominancji z treścią luminancji. Interferencje te łatwo zauważyć na dużych, kolorowych powierzchniach jako rodzaj faktury naniesionej na powierzchnię, której kolor powinien być "gładki", jednolity.
    Zwykle też na RGB mamy wyższą rozdzielczość co wynika z tego, że sygnał przechodzi przez krótszy tor w TV. Bo sam sygnał pozwala na odtworzenie w takiej samej rozdzielczości, to tylko ograniczenie technologiczne sprzętu. Dodatkowo sygnał zakodowany w zależności od systemu może mieć zmniejszoną rozdzielczość chrominancji, ale to już dla nas przeszłość.
    Pozdrawiam.

  18. Witam serdecznie.

    Zarówno RGB jak i YPbPr to ten sam sygnał zapisany jedynie w formie wartości bezwzględnych lub różnicowych. Nie trzeba nic konwerterować tylko przepuścić przez matrycę. W tym kierunku, teoretycznie można nawet zrobić w wersji pasywnej. Jedyne straty jakie mogą przy tym powstać to minimalne pogorszenie dynamiki sygnału (w matrycy aktywnej) oraz minimalne zmniejszenie rozdzielczości. Nadal jednak sygnał taki będzie lepszy niż Y/C (S-Video), który musi przejść przez cały dekoder i taka sama matrycę w TV! Tylko skandalicznie niska jakość wykonania matrycy mogłaby pogorszyć efekty.
    Może być tylko problem ze znalezieniem komercyjnego urządzenia, bo to niezbyt popularny temat.
    Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...