Skocz do zawartości

KaMario

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    159
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez KaMario


  1. Dnia ‎25‎.‎05‎.‎2018 o 22:31, Nazwa użytkownika napisał:

    Także podsumowując, gadki o tym jak OLEDy 4K to jest jakaś zupełnie inna bajka, a A7 to stary ochłap można włożyć między bajki.

    Już swego czasu dość dawno pisałem, że A7 to bardzo przyzwoity telewizor i bezpośrednie przyrównywanie go do modelu 910V z 2015 r. a nawet twierdzenie, że to to samo, a jedynie płaska matryca - jest bujdą...

    Nie mam pojęcia, dlaczego A7 jest aż tak bardzo dyskredytowany... a najgorsze jest to, że wielu z tzw. "znawców" nawet nie miała do czynienia z A7, tylko pisze swoje sądy na bazie innych nie zawsze prawdziwych opinii.

    Ale cóż, zostałem zlinczowany za moje twierdzenia, bo przecież się nie znam i bzdury piszę. Tylko ciekawe dlaczego jednak pojawiają się opinie takie jak powyższa... bo w końcu jeden z nielicznych użytkowników miał możność bezpośredniego porównania A7 i B7.

    Ja mam i użytkuję A7 od sierpnia 2017 r. i jestem bardzo zadowolony.

    • Zmieszany 1

  2. 6 minut temu, efel napisał:

    Twój problem jest inny. TV uruchamia amplituner i to jest ok. Natomiast później aplituner uruchamia wszystkie podłączone do niego urządzenia. Większość aplitunerów ma jakieś opcje do sterowania tym, poszukaj w instrukcji amplitunera.

    Ja nie mam aplitunera. PS4 Pro mam podłączone normalnie do TV.

    OK, ale jak miałem poprzedni tv SONY 46HX820 nie było tego problemu przy tym samym amplitunerze, więc... już sam nie wiem czy to wina  telewizora, sądzę, że tak.


  3. Z HDMI CEC w OLEDach LG faktycznie jest coś nie tak. Działa to jakby delikatnie mówiąc nadgorliwie. Posiadam co prawda OLEDa A7 ale problem występuje tego rodzaju: jak mam włączone sterowanie HDMI to po załączeniu telewizora uruchamiają mi się po chwili dosłownie wszystkie inne urządzenia przyłączone do amplitunera - odtwarzacz Blu-ray, sam amplituner, nawet nagrywarka dvd... po co? Z poprzednim tv SONY nie było takiego wariactwa. I niestety ale nie idzie tego opanować, bo nawet po wyłączeniu załączonych z automatu urządzeń, jak wejdziemy w tv w np. przeglądarkę internetową to po wyjściu z niej znowu tv włącza z automatu poprzez CEC wszystkie inne urządzenia.

    Niestety, ale ja tego nie potrafię ogarnąć, jedyną radą było wyłączenie sterowania przez HDMI w telewizorze.

    Przydała by się jakaś aktualizacja oprogramowania telewizora żeby temu zaradzić. 


  4. Skalowanie obrazu w A7 niczym nie odbiega od innych telewizorów (obserwacja własna - bez pomiarów i bez profesjonalnej kalibracji, wszystkie tzw. polepszacze obrazu wyłączone). Nie mam żadnych zastrzeżeń.

    A co do obróbki obrazu / postprocessingu, to fakt niezaprzeczalny - LG jeszcze ma dużo do nadrobienia w odniesieniu do SONY. Mój poprzedni leciwy już SONY46HX820 miał lepszą obróbkę obrazu niż obecny A7. Ale tragedii nie ma, można się przyzwyczaić. Znakomity kontrast, czerń i głębia obrazu rekompensuje inne minimalne niedostatki.

    • Lubię 1

  5. Dnia ‎09‎.‎03‎.‎2018 o 18:47, mfluorek napisał:

    Możecie się podzielić jakimś źródłem? Tak jak mówiłem, nie znalazłem na ten temat nic w instrukcji ani w internecie. Jest to jak najbardziej potwierdzone w przypadku wyższych modeli, ale A7?

    Źródło własne, z własnych obserwacji pracy telewizora A7.


  6. Nie tak do końca, że po każdym dłuższym oglądaniu... czas pracy telewizora od ostatniej kompensacji matrycy jest sumowany i gdy osiągnie 4 godziny niezależnie od liczby włączeń i wyłączeń, to po wyłączeniu tv z pilota automatycznie uruchomi się kolejna kompensacja.


  7. Przed chwilą, Łukasz Paweł napisał:

    to sa zdjecia na drugi dzien , w pierwszym dniu używałem go okolo 6 godzin wiec w nocy pewnie sie zrobił to.

    Skoro tak, to pewnie zadziałało automatyczne wyrównywanie - objawem jego działania jest kilka minut późniejsze "pstryknięcie" stycznika wyłączającego telewizor - nie od razu po wyłączeniu z pilota.

    Ale wracając do sedna... to naprawdę nie wygląda źle. Mój egzemplarz po pierwszym uruchomieniu miał wyraźne pionowe pasy co około 2 cm. Później to zniknęło. Obecnie na planszy 5% mam całkiem przyzwoicie, ale chyba wcale nie lepiej...


  8. 1 minutę temu, Łukasz Paweł napisał:

    KaMario mi sie wydaje ze na żywo wygląda gorzej ;D

    W moim przypadku na żywo wyglądało lepiej, bo plansza 5% w rzeczywistości jest znacznie ciemniejsza przecież, niż na tym zdjęciu.

    Proponuję poużywać telewizor przynajmniej te pierwsze 4 godziny aż załączy się (po wyłączeniu odbiornika z pilota) automatyczne wyrównywanie matrycy i wtedy można sprawdzić ponownie.


  9. 37 minut temu, Łukasz Paweł napisał:

    co sądzicie o tym bandingu ze zdjecia , zamówiłem przez neta wiec moge go oddać , jak myślicie?

    image1.jpeg

    Wg mojej oceny wygląda na całkiem przyzwoity egzemplarz. Podejrzewam, że w rzeczywistości (nie na zdjęciu) ekran wygląda jeszcze lepiej (zdjęcie jest rozjaśnione i pokazuje rzeczywistość w negatywnym świetle - zła ekspozycja).

    Jeżeli nie ma żadnych wadliwych pikseli lub subpikseli, to bym zostawił ten egzemplarz.

    Po kilkudziesięciu godzinach oglądania i po automatycznym wyrównaniu matrycy będzie lepiej. 

    • Haha 1

  10. 1 godzinę temu, piotr163 napisał:

    Panowie,

    Czy to się nadaje na wymianę TV?

    Jeżeli telewizor był dopiero co kilka dni temu zakupiony, dał bym mu szansę, żeby trochę popracował i przeszedł kilka razy automatyczną procedurę wyrównywania matrycy - nie jest tak źle w odniesieniu do niektórych innych przypadków tu pokazywanych i omawianych.

    Poza tym w rzeczywistości na pewno plansza 5% szarości wygląda znacznie lepiej (bo jest prawie zbliżona do czerni), a zdjęcia mają złą ekspozycję, są zbyt rozjaśnione i niestety uwypuklają niepotrzebnie to, czego czasem gołym okiem wcale nie widać.

    10% i 20% wyglądają bardzo ładnie. Uważam, że całkiem dobry egzemplarz się trafił.


  11. 2 minuty temu, pawelll napisał:

    Jakiś komentarz do tego zdjęcia? Jak interpretować opcję "szeroka gama kolorów"?

    Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa szeroka gama kolorów w A7. Fakt jest niezaprzeczalny, że działa, bo kolory stają się bardziej nasycone, i to jest bardzo wyraźnie widoczne. Ale to na pewno nie jest szeroka paleta barw jak w telewizorach 4K.

    Wszystkie bardziej wypasione lcd też mają podobną funkcję, włącznie z moim poprzednim SONY 46HX820.


  12. 34 minuty temu, Ary napisał:

    Oglądałem dziś A7. Obraz rwie jak diabli.

    Bo to trzeba trochę sobie pomanipulować tymi suwakami ;)

    Raczej mniej de-judder a więcej de-blur, żeby nie rwało jak diabli. A tak poza tym, to wiele zależy od materiału, który jest wyświetlany.

    Pod względem obróbki płynności obrazu SONY nie ma sobie równych.

     

    • Lubię 1

  13. 7 minut temu, efel napisał:

    Przecież napisane że to symulacja... Jak sprzedać HDR w takim razie? Masz jakiś pomysł? Najlepiej się sprzedaje coś nowego pokazując różnicę względem starego. Żeby zrobić to dobrze, bez papki marketingowej musiałbyś postawić obok siebie dwa takie same TV i na obu wyświetlać ten sam materiał ale na jednym SDR a na drugim HDR. Z logistycznego punktu widzenia to jest nierealne. Nigdzie nawet w największym markecie elektroniki nie widziałem czegoś takiego. Łatwiej zrobić symulację, która pokaże zamysł, nakreśli kierunek różnic. Taką symulację sobie możesz obejrzeć na byle jakim ekranie i załapiesz o co chodzi z HDR. 

    Wszystko się zgadza. Chodziło mi tylko o fakt, że przy pokazaniu symulacji efektu HDR w taki sposób, aby można było sobie uświadomić o co chodzi oglądając na ekranie SDR, przy okazji zaniża się rzeczywistą jakość obrazu SDR, a przecież nie jest on wyprany jak przez mgłę (chyba, że ktoś ma źle ustawione parametry obrazu w tv).


  14. 9 godzin temu, Subman napisał:

    Jak oba będą skalibrowane to w praktyce nie będą wiele różnić . Jak będziesz jednak miał ten sam film w HDRze, to różnica będzie pokaźna - mniej więcej tak jak w symulacji na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=7KkU7oomos4 

     

    Symulacja na tym filmie (jak wiele temu podobnych materiałów marketingowych) jawnie manipuluje i pokazuje jaki to gorszy, zamglony, z rozmydlonymi kolorami jest obraz konwencjonalny (SDR) względem HDR. HDR to trzeba zobaczyć na żywo, bo żadne materiały symulacyjne oglądane na zwykłym ekranie np. komputera czy laptopa nie są w stanie oddać rzeczywistego efektu. 

    I pomyśleć, że ludzie wierzą w taką papkę marketingową...


  15. 14 godzin temu, Xisiek napisał:

    Jeden z forumowiczów zadał pytanie odnośnie A7 bezpośrednio do LG i to od nich dostał odpowiedz, że jest to spłaszczona 910-tka. Wystarczy poszukać, jego post jest w tym wątku.

    Czytałem ten post. Mam jednak mieszane uczucia odnośnie takich informacji od pseudofachowców obsługujących infolinie, bądź odpowiadających na e-maile, którym brak technicznych kompetencji. Też było wielokrotnie o tym pisane na tym forum w kilku watkach, wystarczy poszukać.

     


  16. Dokładnie... WebOs 2.2 w A7 jest nieco wolniejszy od wersji 3.5. No i też wolał bym wersję ciemną menu, niż tą białą. Grafikę chyba najprościej zmienić, nawet nie zmieniając i nie udoskonalająć nic innego w menu, ale czy się tego doczekamy...

    Poza tym drobnym niuansem (bo przecież w końcu nie siedzi się bez przerwy w menu) nie mam żadnych zastrzeżeń do tego telewizora, a używam go od początku sierpnia.


  17. Nasz rodzimy steelbook z filmem Dunkierka od Galapagos ma wewnątrz miejsce na jedną płytę, w którym jest osadzony krążek z filmem. Płyta z dodatkami została wrzucona pod zaczepy w tekturowej (na szczęście w miarę estetycznie graficznie wykonanej kopercie z wizerunkiem jak na okładce z wersji wydania w plastikowym pudełku ELITE). Ciekawe, czy zagraniczne wydania też są w pojedynczym steelu...
    Czyżby to jakieś niedopatrzenie dystrybutora...
    Podobny numer był z filmem SIÓDMY SYN w steelbooku, płyta w wersji 2D jest tam w tworzywowej kopercie. 


  18. Tak... najlepiej jest wyrokować, oceniać produkt, krytykować nie mając nic do czynienia z A7... Śmieszne jest właśnie to.

    Niech się w końcu wypowiedzą osoby, które zakupiły i używają A7. Z tego co pamiętam to oprócz mnie wielu takich użytkowników się tu nie udzielało, a Ci, którzy zdecydowali się napisać, raczej byli bardzo zadowoleni.

    Ciągła krytyka A7, zrównywanie go z 910-tką i wychwalanie o ile to super lepsze są modele 4K już staje się nudne. A wystarczy poczytać nawet tu na forum o bad pikselach, zafarbach ekranu, nierównomiernościach świecenia matrycy... i to wszystko w modelach 4K.

    A7 przeszedł ogromną ewolucję względem 910-tki i to jest fakt niezaprzeczalny, widoczny gołym okiem jeśli chodzi o jakość obrazu.

    A7 bije na głowę wszystkie lcd pod względem jakości obrazu, czerni, kontrastu, przestrzeni... piszę ogólnie nie wgłębiając się w aspekty rozdzielczości, HDR, itp. bo to inna bajka.

    • Zmieszany 1

  19. 34 minuty temu, aruna7 napisał:

    Witam! 
        Jestem użytkownikiem A7 juz jakiś miesiąc i ogolnie jestem zadowolony z obrazu w codziennym ogladaniu czy graniu w Battelefield 1. Natomiast szarośi i "banding" są faktycznie irytujące szczególnie rzuca mi się to w oczy podczas ogladania ulubionego serialu "Peaky Blinders" który jest utrzymany w ciemnych i zadymionych sceneriach. Używam tv na podstawowych ustawieniach (tryb standardowy). 
        Nie jestem za bardzo zorientowany jak mogę wykalibrować obraz (w trybie expert1). Gdyby któs mógł pomóc i może wrzucić screen swoich ustawień? 
        Prześledziłem temat i chyba nigdzie nikt nie wrzucał? Jeśli się myle to sorry, podrzućcie w takim razie link ;)

    Ja oglądam na zmodyfikowanym pod siebie trybie obrazu Ekspert1. Tryb standardowy był dla mnie za jasny i zbyt przekontrastowany.

    Każdy egzemplarz telewizora jest inny, nawet w obrębie tego samego modelu. Trzeba samemu poeksperymentować z ustawieniami obrazu, jeśli nie chce się zamówić profesjonalnej kalibracji. Generalnie mam powyłączane wszystkie poprawiacze obrazu typu redukcje szumów, oświetlenie OLED - 55, kontrast - 63, jasność - 50, kolor - 55, kontrast dynamiczny - niski, super rozdzielczość - niska, gamma kolorów - szeroka,  szeroka paleta barw i w balansie bieli - kolory na neutralne bo wszystkie ciepłe dla mnie wprowadzają zbyt żółto-pomarańczowy odcień bieli i zniekształcają inne kolory.


  20. 44 minuty temu, hindus3d napisał:

    myślałem że można mu wrzucić nowszy soft na siłę, coś jak instalowanie androida na pc swojego czasu gdy nie było jeszcze typowych portów dla tej platformy, bo dziś jest już kilka dystrybucji oficjalnych. 

    https://www.emag.pl/telewizor-lg-55-oled-smart-tv-full-hd-139cm-55eg9a7v/pd/DPPKHDBBM/

    emag podaje że niby 3.5 ale pewnie błędnie

    Trudno powiedzieć. Myślę, że to jest błąd opisu. WebOS 3.5 ma przecież znacznie więcej opcji ustawień związanych z technologią UltraHD, HDR... Na stronie LG podają WebOS 2.0 chociaż fakrycznie jest zainstalowany WebOS 2.2 

    A teraz żeby nie być gołosłownym, choć nie miałem wcale zamiaru katować się planszami testowymi, bo bez nich widziałem i oceniłem, że raczej trafił mi się niezły egzemplarz A7... bez bad pikseli, z raczej niezłą równomiernością ekranu na szarym tle (zupełnie idealnie na planszy 5% nie jest, ale chyba żaden egzemplarz nie jest idealny, lecz akceptowalnie dla mnie). Z góry napiszę, że zdjęcia były robione w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu, a i tak aparat oddał czyli uwydatnił więcej niż było widać w rzeczywistości gołym okiem. Wniosek z tego, że jeśli ktoś chce zrobić bardzo złe zdjęcie (dla pogrążenia danego tv) to nie ma z tym żadnego problemu. Telewizor zakupiony na początku sierpnia.

    Kilka plansz testowych poniżej:

     

    5pr.jpg

    10pr.jpg

    25pr.jpg

    100pr.jpg

    IMG_20171210_165035.jpg

    IMG_20171210_165059.jpg

    IMG_20171210_165144.jpg

    IMG_20171210_165312.jpg


  21. 12 godzin temu, hindus3d napisał:

    Ok dzięki za odpowiedzi, a czy ktoś z was próbował zarzucić na tą A7ke web os 3.5 ?

    A widział ktoś oficjalną wersję WebOS 3.5 na A7?

    Przecież to jest tak, że jeśli nawet zapodamy telewizorowi  wersję oprogramowania nie przeznaczoną dla danego modelu to zwyczajnie jej nie przyjmie do instalacji.


  22. 10 minut temu, tomekbud napisał:

    A jak ktoś kupił A7 na początku za ok 8k to też dolna półka? Więc ma też też mało wymagać?

    Ja kupiłem A7 na początku sierpnia jak była cena 8k. Wynegocjowałem cenę 7,5k. Szczerze mówiąc nie mam żadnych kłopotów z brakiem jednorodności ekranu, nie mam żadnych martwych pikseli, żadnych zafarbów, mazajów na szarym tle, i tym podobnych dziwnych rzeczy.

    Trochę się biłem w piersi, że mogłem poczekać aż A7 stanieje, ale mój poprzedni tv uległ awarii i musiałem kupić coś nowego.

    Teraz - czytając te wszystkie posty o różnych mankamentach tego telewizora, chyba już nie żałuję, że dałem znacznie więcej za niego. Może jednak coś w tym jest, że początek serii modelowej jest dobry i bez wad, bo producent stara się żeby wprowadzić nowy model na rynek bez zbędnych perturbacji, a potem to już jak fabryka dała...

    Przestałem się tu jednak udzielać, bo notorycznie spotykałem się z komentarzami, że OLED jest beee... a ja nie wiem o czym piszę... 

    Dla mnie w chwili obecnej po przesiadce na OLEDa to technologia LCD jest beee... i nigdy do końca nie byłem z niej zadowolony, bo niestety ale czerni na matrycy LCD to ciężko uświadczyć (oczywiście zaraz będzie fala krytyki)... jako taka czerń w LCD jest niestety ale osiągana wyłącznie poprzez różne zabiegi związane z np. wygaszaniem podświetlenia matrycy... a to wszystko są wyłącznie zabiegi mające oszukać ludzki wzrok.

    • Plusik 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...