Skocz do zawartości

Lśniąca Tafla Wyobrażeń

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Odpowiedzi dodane przez Lśniąca Tafla Wyobrażeń


  1. W dniu 13.05.2022 o 09:42, Piecyk8 napisał:

    @santo144

    Osobiście jak będę w przyszłości wymieniał swojego B1 na innego oleda, to albo to będzie jakiś Panas, albo coś na matrycy QD-OLED przy której udało wyeliminować się niemalże w pełni problem z różowym zafarbem i niechcianymi artefaktami.

    Ciekawa dyskusja się wywiązała o tym HBO Max. Mówicie że to zależy m.in. od danego filmu?.. Hm, Może niepotrzebnie spisałem na straty serwis po jednym fatalnym doświadczeniu oglądania "Batmana" w Dolby Vision (pamiętając porównanie np do 'Stranger Things" w DV Netflixa). To tak jak by ten Batman leciał mi nagle z przegrywanej kasety VHS z wypożyczalni lat 80tych, normalnie taki klimat retro brr. Aż nie wiedziałem czy być obrzydzonym czy poczuć sentymentalny klimat dzieciństwa 😜 Ale faktycznie gdy obejrzałem jeszcze "Ojca" z Hopkinsem i Olivią Colman to było faktycznie "normalnie", tzn poprawnie. Może po przełączeniu z Batmana się spodziewałem zobaczyć masakrę na tym "Ojcu" w HD, a tu bez żadnego zaskoczenia na minus. Albo ten Batman na HBO Max może być skopany albo całe dolby vision na HBO max takowe jest i już. Duża różnica do Netflix jak dla mnie. A o dziwo film w Hd wypadł lepiej niż 4K HDr Dolby Vision, dziwne. I już  myślałem, ze sprawa jest jasna, że to fatalny portal, a tu widzę co np @affluxgada i że zdania są rzeczywiście podzielone ...🙄

     

    Sprawa druga-  mógłbyś podać źródło potwierdzające, że na matrycy QD-OLED się udało wyeliminować niemalże w pełni problem z różowym zafarbem..? 🧐:rolleyes: Albo akurat myślimy o jakichś dwóch zupełnie różnych zafarbach (ty może o niejednorodności matrycy w jasnosnej szarości lub bieli, na wyświetlanym kolorze, a oni o zabarwieniu na powłoce matrycy...

    Bo z tego co siedzi od paru dni na prestiżowym kanadyjskim Rtings, bo zafarb jest jak choler..a i inne artefakty, przynajmniej w wersji QD oled Samsung

    "With any display, deep blacks are mainly noticeable if you're in a dark room, but it's even more important with this TV. Since it lacks a polarizing filter, blacks appear raised and the TV has a slight pink tint to it if there's even a bit of light in your room. To enjoy this TV to the fullest, you really need to be in a perfectly dark room."

    " if you're in a room with any ambient lighting, the TV has a pink tint to it even when it's off. Bright lights are still distracting in a bright room, but it cuts the mirror effect slightly better than the LG G2 OLED. On the other hand, blacks look much better on the G2 when you're in a room with any ambient light."

     

    https://www.rtings.com/assets/pages/JiOBh0uc/comparison-2-medium.jpgcomparison-5-medium.jpgco comparison-1-medium.jpg


  2. nadal paranoicznie przewrażliwiony ;) 

    szkoda. życzę zdrowia, siły "w podbieganiu do stada jałówek" , mniej insynuowania i przede wszystkim zdobycia 83" C1 ! bo tak się wszem i wobec chwaliłeś chyba już 100 razy tym 77 c1 (tak zresztą jak wcześniej milion razy B6-tką) - to widać normalny mechanizm psychologiczny, że ktoś musi potwierdzać po wielokroć, ze dokonał najlepszego na świecie zakupu, aby samemu nie zwątpić 😜 a tu złe duchy śmią mówić że ISTNIEJĄ jakieś qd-oledy i inne maszkary haha.  Notabene, 83" C1jest w takiej samej cenie co 83' A90J, jak to możliwe, ze w takiej samej ?! 😃 

    pozdrawiam, peace! dobranoc

    • Plusik 1
    • Lubię 1
    • Dzięki 1
    • Zmieszany 2

  3. absolutnie nie. dopowiedziałem tylko ważną część, którą ktoś totalnie pominął w swoim wpisie (czyli konkretnie ty- ale czemu miałoby mnie to akurat dziwić, że znów ty). Mogę jeszcze raz nawet zacytować do czego się odniosłem z jeszcze wyraźniejszym zaznaczeniem (czyli NIE pominięciem cech które sam zauważyłeś, lecz doprecyzowaniem, że są też inne ważne różnice) :

    8 godzin temu, pmcomp napisał:

     

    wielkich różnic na rtings.com pomiędzy QD-OLED Samsung na WOLED LG 77C2 nie ma. Samsung lepiej zachowuje się jako monitor. Samsung 80 nitów jasniejszy.

     

    było przez ciebie uwzględnione już i napisane. Nie zanegowałem nitów bieli. Odniosłem się przecież do ignoranckiego twierdzenia , że nie ma więcej różnic. Powiedziałem że są, owszem są. Bo albo ktoś nie doczytał do końca całego testu.. albo - co bardziej możliwe w twoim przypadku - skoro kogoś posądzasz o manipulację (nie pierwszy raz zresztą) - że to ty chciałeś zmanipulować, zbyć czytelników, aby już nie doszukiwali, ot.   Tylko tyle nitów i koniec, nie? (i w ogóle więcej różnic brak? - a jakość w gradiencie np, color volume? no i jeszcze lepszy kąt widzenia nawet trochę choć już przesyt ). SĄ też wady QS95

    i jeszcze znów te próby łapania się choćby skrawka wyrażenia, skrawka słowa itd .. aby tylko rozmydlić, przeciągnąć do absurdu i personalnie, z zaznaczeniem ego. Nadal przewrażliwiony ;)

    • Plusik 1
    • Lubię 1

  4. 34 minuty temu, pmcomp napisał:

     

    Jak już tak pokazujesz to pokaż jasność na bieli, tam róznica jest na poziomie 80 nitów.

    ale to już ty podałeś w swoim wpisie. ja dodałem to czego nie było, po co miałem powtarzać? to jest tabelka, którą  przekleiłem, nie wymyśliłem tego, za to ty przemilczałeś. (jak zwykle wyrtwek i nie masz się juz czego czepiać to czegos takiego haha)

    • Plusik 1
    • Lubię 1

  5. tak, tak, już także Vincent Teoh to wyraźnie zaznaczył w swojej mini-recenzji. Nie wyobrażam sobie, aby tutejszy tester nie ! (Liczymy na Ciebie, Drogi Macieju 😜 )To na pewno jest problem i miejmy nadzieję, ze nie problem samej technologii jako takiej (przy A95k powinno się wyjaśnić już na stówę...) Wiadomo, że Samsung zawsze lubił podbijać PQ EOTF np na qledach i prawdopodobnie nadal lubi po prostu...

    Podejrzewam, że niuanse w podbijaniu jasności i kolorów nie zdyskwalifikują mocnych stron nowych paneli qdoled i że możliwości co do pełniejszych realniejszych kolorów są i tak faktem

     

    6 godzin temu, Groszek napisał:

    Trochę mnie niepokoi jasna/satynowa tafla ekranu (na rtings)po wyłączeniu (mimo, że dobrze absorbuje). Nie lubię tego, wolę smoliście czarne, ale to mój problem ;)

     

     kontrowersyjna ta powłoka ekranowa... niby trochę wytłumia efekt lustra, za to czerń absorpcyjna już nie jest oledową czernią przy nawet minimalnym świetle i teraz jeszcze tym bardziej trzeba będzie się zabunkrować w istnej ciemnicy, aby docenić walory tego q-ndelka 😬 do tego znów ten wyraźny "tint". 

    Podają kilka zdjęć porównawczych do powłoki na LG G2. Na fotce nr 5 widać, jak odbicia są mniejsze na QS95, ale jednocześnie obraz np niebo jest mniej wyraźne, w jasnych warunkach.

    Wiadomo, że wielu ludziom mało przeszkadza zarówno jedna opcja jak i druga, ale ja po cichu liczyłem na jakąś jednoznaczną ewidentną poprawę, a tu niestety można wyczytać, że :

    "Due to the lack of a polarizer, if you're in a room with any ambient lighting, the TV has a pink tint to it even when it's off. Bright lights are still distracting in a bright room, but it cuts the mirror effect slightly better than the LG G2 OLED. On the other hand, blacks look much better on the G2 when you're in a room with any ambient light."

    i szczególnie to:

    With any display, deep blacks are mainly noticeable if you're in a dark room, but it's even more important with this TV. Since it lacks a polarizing filter, blacks appear raised and the TV has a slight pink tint to it if there's even a bit of light in your room. To enjoy this TV to the fullest, you really need to be in a perfectly dark room.

    comparison-5-medium.jpgbcomparison-1-medium.jpg

    • Dzięki 1

  6. Godzinę temu, krzysiojaworzno napisał:

    Najwyższy model Panasonica 65 cali, czyli seria JZ2000 kosztuje 3 tyś zł mniej od tego Samsunga

    tak, to staniały zeszłoroczny król referencji (albo królowie wraz z A90J), ale to już historia, zaś jeśli się pojawi Panas QD to na bank będzie jeszcze droższy bez nawet minimalnych złudzeń !  

    podlinkowałem Ci powyżej test tego Samsunga QS95 (@Gmeru potem zresztą także) i możesz zobaczyć, że np poziom koloru (8.9 punktów) wybija się względem W-oled. "Kolory znacznie jaśniejsze, mają blisko taką samą jasność jak czysta biel", pokrycie Rec 2020 znacznie znacznie wyższe, oczywiście tak jak mówi @Groszek aby Mr Koper dokładniej przyjrzał się czy coś nie zostało aby fałszywie przesycone, ale wygląda przecież, że ta technologia ma takie możliwości i najprawdopodobniej przy Soniaku będzie precyzyjniej.

    Za to już teraz ten Samsung dorównał Soniakowi w płynnych przejściach tonalnych (9.5) - brawo! to z kolei odstaje od Lg oledów i przyznam, że w gradiencie się tak dobrych wartości nie spodziewałem po nowym (żadnym) Samsungu... 

    2 godziny temu, pmcomp napisał:

     

     

    wielkich różnic na rtings.com pomiędzy QD-OLED Samsung na WOLED LG 77C2 nie ma. Samsung lepiej zachowuje się jako monitor. Samsung 80 nitów jasniej

    no właśnie są, są wielkie różnice, szczególnie taka:

      Samsung
    S95B
    LG
    G2 OLED
    LG
    C2 OLED
    Red 212 cd/m² 90 cd/m² 88 cd/m²
    Green 745 cd/m² 322 cd/m² 320 cd/m²
    Blue 54 cd/m² 36 cd/m² 35 cd/m²
    Cyan 629 cd/m² 351 cd/m² 345 cd/m²
    Magenta 269 cd/m² 118 cd/m² 114 cd/m²
    Yellow 861 cd/m² 382 cd/m² 369 cd/m²
    • Plusik 3

  7. 22 minuty temu, krzysiojaworzno napisał:

    15 i 11 tyś zł za telewizor od nowicjusza? Nigdy. Jedyny słuszny wybór w tych pieniądzach to Panasonic

    no tyle, że taki telewizor to u Panasonica gdyby się pojawił to nie byłby w tych pieniądzach, lecz zapewne nawet ciut drożej niż Soniakowy A95K zapowiadany w ponad 18 i 14 tyś. 

    A żartem mówiąc, to Panasonic byłby tu za to nowicjuszem w powłoce kwantowych kropek, ale to już żartem, na małym marginesie.  Ciekawe parametry pierwszego QD-oleda w Rtings:

    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

    • Dzięki 1

  8. W dniu 9.05.2022 o 11:43, klaus71 napisał:

    samsung jest znany z tego że preferuje czerń i agresywniej tłumi jasnośc byle tylko czerń była "prawie jak w oled"

     

    to wszystko prawda, z tym, że w tym roku już mamy... Samsunga oled 😜  

    można też dość perwersyjnie się zabawić porównując qd-OLEDA Samsunga z miniledem np. Sony (bo z kolei Soniarze zrobili w tym roku swego pierwszego mini-leda). i generalnie Sony z kolei jest znany z odwrotnej sytuacji niż wspomniałeś czyli że preferuje podwyższenie czerni i mniej agresywnie tłumi jasność zachowując z kolei szczególiki, ale wiadomo - przy oledzie...

    W dniu 9.05.2022 o 11:43, klaus71 napisał:

     

     jest też fizyka - jak w jednej strefie ma być i jasno i ciemno to niestety tak się nie da przy tylko 1000 stref -

    Niestety jak się ma dobry wzrok to widać nadmierne wygaszenie strefy lub to ze jest mocno podświetlona - na pewno przy nocnym oglądaniu widać.

    tak, tej fizyki nie przeskoczysz. nie wiem jeszcze ile ma stref ten X95K i jaki kontrast, ale ponoć algorytmami super sobie radzi z bloomingiem, choć nadal na pasach zaobserwujemy, fakt. podobno przy APL 100% czerni - jest 0,0000 nit, zaś już przy np 25% czerni dostajemy podwyższenie czerni do 0,0032. Tak jak powiedziano - fizyka. pod kątem cosik zobaczyli już.

    Ale tak czy siak ciekawe jak wypadnie taki bardzo dobry albo wyśmienity mini led z "jakimś" oledem , a właściwie nie jakimś lecz tegorocznym qd-oled ;) niezbyt fachowe ale zobaczmy!

    bo jak by nie było, to trzeba będzie oceniać odbiór obrazu całościowo a nie tylko pod kątem jednej jedynej - choćby faktycznie dla mnie ważnej- czerni. bez kalibracji, na szybko, ktoś powie że sponsorowana, niemniej taka ciekawa, zaskakująca wręcz zajawka: bardzo dobry procesor itd Sony kontra oled z paletą kolorów większą niż dotychczasowa - Samsung z bądź co bądź przełomową historycznie bombastyczną technologią 😉 Kuriozalne wyniki dość... acz subiektywne itd itd 

    Miłej radochy ! 

     


  9. uważam, że mogłeś wziąć sporo więcej. Praktycznie prawie tyle ile zapłaciłeś. Biorąc szczególnie pod uwagę jak wysoka cena następcy utrzymuje się, można było tym coś ugrać zimną krwią

    W dniu 16.11.2021 o 12:35, Tomasz Skibiński napisał:



    Telewizor swoją jasnością w HDR i kolorami dosłownie oślepia podczas seansów nocnych. Spektakularny efekt HDR. Po więcej informacji odsyłam do recenzji na portalu GEEX oraz HDTVPOLSKA, które wychwalają ten model jako coś fantastycznego dla maniaków kina. X950H jest znacznie lepszy od tegorocznego X95J.

    Sprzedaję gdyż chciałbym sprawdzić co technologia OLED ma do zaoferowania.  

    Istnieje możliwość wysyłki, ale naciskałbym na odbiór osobisty. Ewentualnie mógłbym dostarczyć do 15 km.


     

    • Zmieszany 1

  10. 13 godzin temu, Bonifacyz napisał:

    Blooming jest opanowany w Samsungach QN91A, czy QN95A.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled  

    CONS
    • A bit of blooming noticeable around bright objects.
    • There's a bit of blooming around bright objects that you'll notice
    • the blooming becomes more obvious when viewing off-angle. 
    • there aren't any issues with black bars during movies, but some light from subtitles bleed into them.
    • It displays deep blacks, and there's only minimal blooming around the center cross with local dimming enabled. However, without it, the screen looks blue-ish, and there's a bit of clouding.

  11. 4 godziny temu, Barnaba napisał:

    Każdy mierzy swoją miarą lub... nickiem ;)

     

    aż więc wygóglowałem o co chodzi z nickiem Barnaba 😋no taak - Święty 😂 

    może i nie kwestia "piątku", ale jednak wyklikało Ci się to:

     Ry Mr napisał:

    Mam konkretne pytanie: który OLED będzie odporniejszy na wypalenia: LG C1 czy Philips 865.  Obie wersje 55 cali.  Takie dwa modele chodzą mi po głowie po obejrzeniu w sklepach.

    Czy producent ma tu znaczenie , czy zastosowane układy antywypaleniowe ?

    LG lub Panasonic. Sony nie umie w oledy.

    zacytowany przez cię Kolega zadał konkretne pytanie o Philips 865, a nie o Sony...🙄
     
    a co do wątków np na AVS to można znaleźć wiele najróżniejszych innych wątków, pierwsze z brzegu np:
    lg-oled-image-problem-can-you-diagnose.2
    double-fault-on-lg-oled.2384642
    nikt nie twierdził, że są tu jakieś produkty idealne, wręcz przeciwnie, ale jakoś nie słychać na tych wszystkich forach, że trochę błędnie podawany content DV realnie aż tak daje się użytkownikom we znaki jak np powszechne zarzuty co do obsługi serwisu LG, te wszystkie stresy, próby wymian i niezliczone przypadki defektów. To tu trzeba być nieźle nonszalanckim, aby ignorować rzeczywistość pirackim okiem. LG i Panasonic wszystko umi w oled, a Sony nic nie "umi" :rolleyes:
    i aluzja do trolla?.. hmm, Widocznie zabolało cię, że ktoś przypomina i podkreśla słynny zeszłoroczny shootout (powyżej nie wymieniłem zwycięzcy aby nie spoilować pytającemu Koledze i nie psuć Mu zabawy w oglądaniu i słuchaniu, ale teraz już warto wymówić, że "the winner is... SONY A90J'). Na kadrze zapowiadającym filmik widnieje wszak Readaktor "naszego" tutejszego portalu - Naczelny Recenzent i Kalibrator Kraju Maciej Koper. Jaki zatem szwindel byś mu zarzucił?!? jaką manipulację niby odstawili w tym shoot-aucie wraz z Vincentem Teoh, że całościowo aż tak docenili Sony nawet w starciu z Panasonikiem JZ2000 nie mówiąc już o LG G2, hm??
     
    bo można wiele przyczepień kierować do tamtego shootoutu Philipsa albo innego organizowanego przez Value Electronics, Zohna i Fomo, że dla czego, dla kogo, na co itd, ale Maciejowi Koperowi co zarzucasz, że nie przejął się kluczowym dla ciebie błędem DV ?? 
    nie umie i tyle, no ba. 
     
    Jeśli kolega tu zaznaczył, że nie będzie dla Niego argumentem gaming, no to faktycznie brakło ci amunicji i zostało tylko mityczne Dolby Vision. Ale choćby na upartego mogłeś chociaż podnieść minimalnie lepiej zachowujący się LG przy zlewaniu najjaśniejszych detali w bieli. No i przede wszystkim największą cały czas zaletę LG oled - cenę! szczególnie gdy ktoś chce kupować w kwietniu, a więc możliwe, że potaniały model zeszłoroczny. 
     
    A już poza wszystkim, to za niemal chwilę będzie już można, i to całkiem NA TRZEŹWO :P mówić, że "Lg nie umie w oledy" no bo nie poda około 90% Rec2020, a np QD-oled od Sony tak :D ciekawe czasy nadchodzą, no
    • Plusik 1
    • Haha 1

  12.  

    2 godziny temu, Bredeg napisał:

     

    Co możecie polecić w kwestii zakupu Oleda?Obraz jest najważniejszy oraz płynność i stabilność działania.W gry nie gram wcale.

    Bo moje typy to coś z Sony lub Panasonica.

    jeśli cena nie gra roli, to szaleć ! 😂 QD-oled od Sony A95K za kilka dni wyjdzie przy najpewniej 18-u tysiącach. Ale na ten rok (a i pewnie co najmniej następny) Samsung Display produkuje tylko rozmiary 55 i 65 cali, a Ty może przecież marzyłbyś o czymś większym 😜 

    te qd-oledy to bardzo świeża sprawa i nie dość, że zapłacisz za nie podatek od nowości to jeszcze nie ma zbytnio kompletnych recenzji, aby w pełni i bez wątpliwości rozważyć za i przeciw.

    Pewne profesjonalne shout-outy wskazały zeszłorocznego króla (jak i vice-królów w różnych kategoriach):

     

    Tu z kolei jakoś wygrał... Philips !

    https://www.youtube.com/watch?v=I4yRBlAYgac

    i ma on z kolei funkcje AMBILIGHT

     

    2 godziny temu, Bredeg napisał:

     

    Co możecie polecić w kwestii zakupu Oleda?Obraz jest najważniejszy oraz płynność i stabilność działania.W gry nie gram wcale.

    Bo moje typy to coś z Sony lub Panasonica.

    Ja akurat tak jak Ty, nie gram w gry, więc też skłaniam się ku Sony i Panasonic za ich dokładność w odwzorowywaniu filmowej intencji twórcy.. Ale po raz pierwszy od jakichś pięciu lat miałbym w tym roku dylemat, no bo właśnie się ukazała pierwsza tegoroczna recenzja prestiżowego rtings.com no i akurat właśnie jest to recka wyśmienitego LG G2, który ma najwyższą jasność ze wszystkich dotychczasowych w-oledów. Co prawda Sony A90J ma lepszy gradient i precyzję w kolorach, mniejsze niszczenie szczegółów przy czerni i takie tam, ale w końcu jakiś oled ( z tych konwencjonalnych, a nie z kropką kwantową) dobił do tysiąca nitów. I nadal co prawda w niektórych parametrach jasności nie przebija Sony A90J, bo małe rozjaśnienia w SDR są gorsze i z kolei duże połacie jasności w HDR też gorsze , za to odwrotnie - małe rozjaśnienia w HDR (jak i wielkie 50%-owe w SDR) są z kolei jaśniejsze na G2, stąd bardziej na dzień dzisiejszy chyba do mnie trafia w tym aspekcie charakterystyka LG G2 - jakoś lepiej dobrali to co powinno się poprawić czyli ABL w scenach SDRu np sceny śniegu, nieba oraz piki w HDR. Czekam na inne szczegółowe testy, bo często diabeł tkwi w szczegółach. Ale gdybym miał nie patrzeć tylko na wynik jasności, lecz na obraz całościowo i przy okazji jako kinoman nie płacić niepotrzebnie za ulepszenia do gier, nadal wybrał bym Sony raczej.  

    2 godziny temu, Bredeg napisał:

     

    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled

    aaa no i nie bez znaczenia dla tytułu wątku jest też fakt, że zarówno A90J jak G2 posiadają ten nowy fenomen rozpraszacza ciepła.  idą łeb w łeb tutaj punktacją w usuwaniu powidoków, z lekkim wskazaniem.   9.1  https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/a90j-oled do 9.0  https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/g2-oled


  13. te cofania o 8 godzin, start over, numeracja kanałów ulubionych itp mogą być bardzo korzystnymi zmianami, ale w sieci mnóstwo jest ostrzeżeń i rzucania gromów na ten nowy soft.. Czy ktoś potwierdza, że rzeczywiście jest tak źle z dopracowaniem go? Największe oburzenia to np że niejednemu skasowano przez to nagrane audycje (faktycznie groźne by było!...) no i układy graficzne nagrań ponoć bardzo nieczytelne, gorsze, gubiące chronologię, ogromne ikony itp. A ponoć przy cofaniu nie widać już sekund i minut o ile jest cofane czyli na jakim etapie cofania jesteśmy czy może już z powrotem na żywo. No cóż, jeśli naprawdę mankamenty psuły by wyczekiwane zmiany, to ja bym się wzbraniał jak najdłużej przed takim usprawnieniem. Podobno wiele poszło pary w kierunku współdziałania dekodera z internetem (te wszystkie VOD online itd choć wielu narzeka na taki nowy interfejs, reklamy i ogólnie dłuższe wyszukiwanie wszystkiego), zaś nie przyłożono za to uwagi na typowe funkcje dekodera jak nagrywanie. Dla mnie nie do pomyślenia, jeśli usunięto by mi moje nagrania. Czy słuszne te lamenty czy nie ??


  14. 5 godzin temu, Bredeg napisał:

    I to jest dokładnie to o co mi chodziło.Dzięki👍

     jaczar napisał:

    każdy oled ma chwilową retencje obrazu, wystarczy obejrzeć 2 pierwsze minuty 

    z dopowiedzią, że nie każdy oled ma taką samą, tak długą i tak inwazyjną. Ostatnio coraz lepsze perełki wytwarzają pod tym względem. Wystarczy obejrzeć jedenastą minutę

     


  15. W dniu 5.04.2022 o 04:46, Alwyn napisał:

    Może załóżcie sobie temat o ile będzie jaśniejszy C2 zamiast pisać nie na temat w wątku dotyczącym serwisu LG. 

    spoko, też mi nie pasi TU. Ale zważ, że to sam założyciel wątku @pr0t0m rozpoczął pod-dyskusję i zaczął "udowadniać" te 30%, więc może miał moralne prawo ciut modyfikować wątek 😜


  16. W dniu 1.04.2022 o 23:34, Xisiek napisał:

    Nie wiem co to niby ma wnosić, to wiemy przecież wszyscy 👍

    hmm, przepraszam, że nie zabrzmiało jaśniej. No to niby ma wnosić, że to w jakby skrzywionej nierówności z jedną niewiadomą ;)  - skoro pytasz czy C2 na pewno będzie jaśniejszy o 30% od C1, a "wiemy przecież wszyscy", że C2 jest ciemniejszy od G2 i wiemy już, że nawet G2 nie jest jaśniejszy od C1 o 30%, więc matematyka daje Ci odpowiedź ;)  Że nie będzie jaśniejszy o 30 %, czyli słusznie byłeś sceptyczny. No chyba, że tak jak wspominałem trochę wyżej - nie wiadomo co rozumieć wgl przez "ileś procent jaśniejszy". Które parametry wezmą?.. a które Ty ?


  17. W dniu 23.03.2022 o 16:56, Xisiek napisał:

    A to pewne info, ze C2 będzie/jest jaśniejszy o te 30%?

     

    W dniu 23.03.2022 o 17:43, pr0t0m napisał:

    Oczywiście, że tak to jest oficjalne info od LG. 

    jeśli według różnych sugestii i wniosków (m.in. też Teoh) nowy C2 ma być prawie bliźniaczym panelem evo do zeszłorocznego G1 - to patrząc akurat na "peak 100 % window", w testach rtings C1 wynosiło około 130 i jeśli by miał TEN parametr akurat wzrosnąć o 30% czyli do około 170 (i dorównać G2 ale i A90J Sony - wątpliwe), to procent by się zgadzał! Tym bardziej, że ci, co widzieli, opisują wrażenia jako "ogólnie jaśniejszy" i niekoniecznie w samych pikach. Tak więc w tym wypadku TYLKO 30%, a jednocześnie AŻ, bo nadal ciężko przezwyciężać ten ABL.


  18. no na bank nie będzie więcej nit niż w G2. 

    w ostatnim kadrze filmu Vincent to też udowadnia.

    może jedynie z 15% wyjdzie jak już, a nie 30. poza tym nie w samych nitach jest pies pogrzebany, ale jeszcze w odpowiednich algorytmach.

    tu takie naoczne wnioski pobiezne:

     

    • Haha 1

  19. jak rozumiem - ten pionowy pasek to wyskoczył Tobie po okresie gwarancji i pozostałeś na lodzie z tym swoim zepsutym XF90? Ja też miałem pasek pionowy na LCD Sony, wyskoczył mi po po około 3 latach, ale na szczęście miałem wykupioną 5-ioletnią gwarancję i obyło się bez problemów, wręcz korzystnie. Natomiast co do "zamiany na oleda i nie zawracanie sobie głowy" to wiesz... Jak w tym powiedzeniu, że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" - zaś porzuciwszy emocje to chłodno patrząc - wcale nie ma pewności, że z oledem będą mniejsze kłopoty niż np z XF. szczególnie jeśli się liczy, że po dwóch latach gwarancji na pewno się nic złego nie wydarzy. To trochę loteriaz tymi panelami. Dodatkowo i tak rzadziej słychać o naszych pionowych paskach niż wypalanie oledów. Ale nie dziwię się, że wymagającego użytkownika w końcu kusi, aby szukać oleda i pozbyć się efektów bloomingu, a już szczególnie pod kątami. C2, A90J

    W dniu 26.03.2022 o 13:00, VAMET napisał:

    Witam uprzejmie

    Dzięki za informację. A coś z konkurencji np. LG warto w OLED - mają bardziej znośne ceny? Coś z serii B1? Interesuje mnie tym razem 65" zamiast 55" - wkurzają mnie tutaj kąty widzenia, że trzeba siedzieć w linii prostej. Demoluje to ustalony porządek życia na kanapie podczas oglądania ;) Nigdy wcześniej nie miałem OLEDa, także to dziewicze wyspy...

    Z poważaniem

    może B1 Tobie wystarczy, a może nie. Przy przesiadce z jasnego XF90 w dzień lub z lampami na kanapie to może się okazać, że będzie ciemny, choć kolega @mikoko z AG8 nie narzeka...

    W dniu 26.03.2022 o 16:41, jeffik79 napisał:

    W 2019 roku też miałem ochotę na Oled ale bałem się wypaleń, dlatego wziąłem LED 55xf9005. Teraz tego żałuję bo po dwóch latach ten xf9005 zaczął się psuć, miałem trzy sytuacje gdy telewizor się włączał ale nie wyświetlał obrazu, a jakieś trzy tygodnie temu wyskoczył mi pionowy pasek z prawej strony ekranu i parę małych.

    Dlatego poczekam aż LG C2 stanieje i go kupię, nie zawracając sobie głowy wypaleniami i oby wytrzymał chociaż 3 lata.

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...