Skocz do zawartości

Dariusz Was

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Dariusz Was


  1. @Gmeru Przepraszam, że wywołuje ale dlaczego nigdy nie wspomnieliście o tym, że w Oledach Panasonica występuje problem z ruchem w HDR? Na zagranicznych serwisach informują o tym, przykład Flatplanethd, przy każdym teście piszą o tym.

    Coraz więcej treści na Netflix jest w HDR i tego nie da się po prostu oglądać. Przy wolnych ruchach, dymie, krajobrazie obraz cały czas się zacina, szarpie :) W przypadku HD i 4K problem nie występuje.

    Dziwi mnie to, że gdzie za granicą nie spojrzę to są o tym informacje a u was nic.

    Switching our attention to SDR video (SD, HD, and 4K), FZ800 does a commendable job. Last year, we complained about occasional stutter in motion but it appears to have been fixed completely on FZ800 if you remember to deactivate Panasonic’s motion system IFC (Intelligent Frame Creation). However, with IFC deactivated we encountered the issue with OLED panels’ ultra-low response time, which is so fast that it has a tendency to make motion in video shot at low frame rates (such as 24Hz movies) appear stroboscope-like during bright scenes. If you prefer to have IFC activated, we would recommend that you select the personal profile and stay below 3-4 to avoid introducing motion artefacts. However, you will need to endure occasional stutter so it is not a perfect solution. Without IFC, motion resolution drops somewhat and it comparable to last year’s model, and not as good as Sony A8F and LG C8 (even with IFC activated). 

     


  2. W dniu 22.12.2019 o 08:05, Patryk Mistrz napisał:


    Dziwne, ja mam podłaczony zestaw 5.1 po optyku i wszystko działa normalnie. Może w ustawieniach dźwięku na tv masz coś nie tak ustawione?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Zgłaszam do Panasonica na gwarancji, ustawienia są ok, nawet jakby było nie tak, to chyba nie ma ustawień, że po jakimś czasie zepsuj się ale znawcą nie jestem :)

     


  3. Poruszam ten temat po raz kolejny :) Szukam pomocy bo nie chce zamawiać kilku telewizorów i testować :D

    Posiadam FZ800

    Wyszedł nowy serial w HDR Wiedźmin. Każda scena gdzie jest wolny ruch lub krajobraz, obraz zacina się strasznie. Przy włączonym upłynniaczu na 3-4 jest lepiej ale nie zawsze, 4-6 mamy już wiele artefaktów.

    Mam jeszcze inny problem.. Oglądałem w sklepie Panasonica FZ800, Sonego AF8 i LG C8. Przy materiale HD w LG obraz nie był ostry, jakby słabszej jakości. Czytam, że w dzisiejszych czasach materiał HD powinien być tak samo wyświetlony na każdym z tych telewizorów, są tutaj nawet testy potwierdzające to. Ok, może moje przekonanie do sony i panasonica? ale inni też to widzieli, którzy o telewizorach nie wiedzą nic. Przeglądam forum i powtarza się to, że na LG materiały słabszej jakości wyglądają gorzej. Wiem, że to te same matryce, jak to jest możliwe?

    Mogę oddać FZ800 innej osobie, która nie korzysta z Netflixa itp.

    Zmiana na LG C9 dałaby

    - Dolby Atmos (pytanie czy warto), mam Soundbar Samsung Q80R obsługujący

    - brak problemu z ruchem (według flatpnaleshd)

    - wyższą jasność

    - lepszy system

    boje się tylko o obraz z normalnej telewizji HD, czy nawet filmów z Netflixa HD itp.
     

    https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1528954870 

    "Zwracając uwagę na wideo SDR (SD, HD i 4K), FZ800 wykonuje godną pochwały pracę. W ubiegłym roku skarżyliśmy się na sporadyczne zacinanie w ruchu, ale wydaje się, że zostało całkowicie naprawione w FZ800, jeśli pamiętasz, aby dezaktywować system ruchu Panasonic IFC (Intelligent Frame Creation). Jednak po dezaktywacji IFC napotkaliśmy problem z bardzo niskim czasem reakcji paneli OLED, który jest tak szybki, że ma tendencję do poruszania się w nagrywanych filmach przy niskich częstotliwościach klatek (takich jak filmy 24 Hz), które wydają się stroboskopowe podczas jasnego sceny Jeśli wolisz aktywować IFC, zalecamy wybranie profilu osobistego i pozostanie poniżej 3-4, aby uniknąć wprowadzania artefaktów ruchu. Jednak będziesz musiał znosić jąkanie od czasu do czasu, więc nie jest to idealne rozwiązanie. Bez IFC rozdzielczość ruchu spada nieco i jest porównywalna z zeszłorocznym modelem i nie jest tak dobra jak Sony A8F i LG C8 (nawet z aktywowanym IFC). Jest to kompromis między poprawioną rozdzielczością ruchu a artefaktami ruchu."

    "Motion nie poprawił się w tym roku, a FZ800 nie może się równać z najnowszymi algorytmami Sony i LG w zakresie poprawy ruchu z niską częstotliwością klatek. "

    Myślałem nad nowszym czyli GZ950 czy GZ2000 ale tutaj też krytykują za ruch:
    "Panasonic stworzył pierwszy telewizor OLED, który osiąga szczytową jasność 1000 nitów i utrzymuje go we względnie dużej części ekranu (w porównaniu do innych telewizorów OLED), zapewniając jednocześnie wzorową szczegółowość cieni. I pomimo wyższej jasności, Panasonic wydaje się jeszcze bardziej zmniejszać ryzyko zatrzymania obrazu (nie możemy komentować wypalenia), aby zapewnić kupujących. Naszymi jedynymi skargami związanymi z obrazem jest to, że zauważyliśmy łagodne pasemka w podświetleniach HDR i powtarzający się problem losowego jąkania, gdy włączony jest system IFC."

     

    Dodam, że mam obawy co do panelu OLED w LG, w przypadku Panasonic trafił się taki, w którym test 5% szarości przechodzi rewelacyjnie, nie ma również mocno widocznych żółtych pasów. Wiem, że LG sprzedaje więcej telewizorów OLED może z tego wynika, tak duża ilość z wadliwymi panelami.


  4. Witajcie, pytałem przy teście telewizora ale nikt nie pomógł, dlatego tworzę nowy temat :)

    Zakupiłem FZ800, przez jakiś czas nie był podłączony z żadnym zestawem audio.

    Trafiło się tak, że miałem do dyspozycji dwa Soundbary, Harman Kardon Omni Bar+ i Sounbar Samsung/Harman Kardon Q80r.

    Mam problem przy aplikacji Netflix, odpalanej bezpośrednio w telewizorze. Uruchamiam aplikację i po jakimś czasie (zauważyłem, że im dłużej telewizor był włączony bez aplikacji to szybciej po jej włączeniu zaczynają się problemy), od kilku minut do kilku godzin.

    Wszystko występuje niezależnie od tego jak podłączymy, ARC/HDMI czy optyczny

     

    Przy podłączonym Omni Bar+

    - znika dźwięk całkowicie

    - rozjeżdżanie dźwięku

    - dźwięk samej muzyki (bez dialogu)

    W przypadku znikającego dźwięku pomaga wyłączenie telewizora od gniazdka

     

    Przy Samsung Soundbar Q80r

    - zmiana dźwięku jak zmiana dźwięku, żeby nikt go nie rozpoznał

    W tym przypadku wyłączenie telewizora z gniazdka nie zawsze pomaga

     

    Jedyną opcją w tym przypadku to podłączenie Apple TV, Mi Box itp. bezpośrednio do Soundbara do Samsunga Q80r.

    Problem jest taki, że nie chce uruchamiać 100 rzeczy, żeby coś obejrzeć, dodatkowe piloty i tak dalej.

    Czy mieliście takie przypadki w swoich telewizorach? A może to tylko w Panasonicu ma miejsce z powodu słabego systemu? Czy serwis Panasonica coś tutaj pomoże?

    Mam chętnego domownika na telewizor, który nie ogląda Netflixa :D więc teoretycznie mogę kupić inny telewizor, oczywiście trzeba dołożyć, pytanie co kupić, żeby nie mieć taki przygód.


    Z góry dziękuje za pomoc!


  5. Tak dokładniej.

    Telewizor Panasonic FZ800. Podłączone były dwa różne Soundbary, Samsung HW-Q80R Soundbar Samsung i Harman Kardon Omni Bar Plus. Przy każdym po jakimś czasie odtwarzania, 2, 3 godzinach pojawiają się różne dziwne rzeczy, na każdym inne. Przy Omni bar Plus rozjeżdżanie dźwięku, brak dźwięku, dźwięk samej muzyki - szum morza, bez rozmów. W Samsungu HW-Q80R Soundbar pojawia się nagle dźwięk jak przez zmianę głosu, znane z filmów :D Nie liczyłem czasu ale podejrzewam, że dzieje się to po konkretnym czasie.


  6.  @southorn Tak wracając ostatni raz do wypaleń :D Hot Dog to gorący pies :) Każdy wie co to znaczy dosłownie ale mówiąc to mamy na myśli parówkę z bułką? Czy coś pomieszałem? Teraz jak słyszę wypalony telewizor to widzę przed oczami telewizor z wielką dziurą 🤯

    Mam kolejne ciekawe pytania :)

    Pierwsze to mam problem z połączeniem Panasonica z Soundbarem. Problem pojawia się przy aplikacji Netflix. W przypadku Samsung Q80R po jakimś czasie dźwięk zmienia się w ten znany ze zmian głosu przez telefon :D Po wyłączeniu telewizora od prądu, często wraca do normalnego dźwięku. W przypadku Harman Hardon Omni Bar Plus po jakimś czasie lektor zanika, pozostaje tylko szum morza, drzew itp. Dodatkowo w przypadku Omni Bar Plus bardzo często rozjeżdża się dźwięk, czasami znika całkowicie :D Moim zdaniem nie mogą być dwa nowe Soundbary uszkodzone :) Podłączenie po optycznym nic nie daje. Oczywiście na głośnikach z TV zawsze działa dobrze.

    Lubię system Panasonica bo jest prosty. Wiem, że mogę do Samsunga Q80R podłączyć przystawkę TV itp. ale uważam, że to trochę bez sensu. Chciałbym aby wszystko działało i było jak najprościej, żeby nie tracić czasu na włączenie 100 tys. rzeczy do obejrzenia filmu.

    Drugie pytanie :)HDR i filmy na Netflix. Problem z dziwnym zacinaniem się, szarpaniem obrazu. Sprawdzałem internet, był za słaby, więc przerzuciłem na taki gdzie jest maksymalna prędkość jaką daje Netflix. Niestety bez zmian. Najczęściej problem pojawia się w lekko ciemniejszych scenach. Ustawiam płynność ale jak dam trochę więcej to pojawia się sporo artefaktów. Czytam Rtings i w sumie każdy telewizor OLED ma takie problemy. Czy jest jakiś telewizor w którym ten problem będzie mniejszy? :D Oczywiście w grę wchodzi tylko OLED Czytałem też na forum niemieckim, że ten problem z ruchem przy HDR jest większy na Panasonicu niż na każdym innym Oledzie. 

    Zakładając, że sprawa dźwięku leży po stronie telewizora to jaki inny TV, który nie będzie mi robił takich niespodzianek po 2h oglądania? :) a najlepiej jakby jeszcze nie było tego problemu w HDR na Netflix.

    Z góry dziękuje za pomoc :)

     


  7. 8 minut temu, southorn napisał:

    Co zrobi producent to jego decyzja.

    Nie zmienia to faktu w jaki sposób działa dioda organiczna i jakie są konsekwencje pewnego stylu użytkowania. Wypalenie to trwały ślad powstały na jakimś materiale w wyniku jakiegoś ciągłego działania na ten materiał. Czy naturalna, zmniejszająca się jasność piksela to "wypalenie"? Co ten ciemniejszy od innych piksel lub grupa pikseli "wypala" i na czym? Na przedniej powłoce ekranu zostawia jakiś ślad?

    Część intensywniej używanych pikseli będzie po pewnym czasie ciemniejsza i tyle. A dzieje się tak np. gdy pasek informacyjny świeci z maksymalną jasnością przez kilka godzin dziennie i w tych miejscach bardziej zużyte piksele odznaczają się względem pozostałych. To jest przecież tak logicznie proste, że już nie wiem jak to wytłumaczyć. 

    "Zwykły kupujący" powinien wyjść poza swoją zwykłość i zainteresować się jak działa sprzęt, na który chce wydać grube pieniądze.

    A zasady gwarancji ekranów organicznych czyli OLEDów są w instrukcjach opisane np. Panasonic czyli producent mojego telewizora zamieszcza taki zapis na stronie 3 instrukcji użytkowania:

    pana.jpg

    Widzę, że ciężko zrozumieć innych. Chce Pan cały czas udowodnić, że wie więcej od innych. Podziękowałem Panu za przedstawienie technologii OLED i przyznałem Panu rację ale co do nazwy to potocznie nazywa się to wypaleniem czy to Panu się podoba czy też nie to tak o tym się pisze i mówi. Dokładną definicję tego słowa myślę, że każdy zna i rozumie.

    Przypomnę tylko, że udzielamy się na forum HDTV Polska gdzie osoby, które tworzą ten portal również używają słowa "wypalenie". Chyba nie można zarzucić im braku wiedzy :)

    Współpracujemy z producentem paneli OLED i znam tą technologię ale jako osoba kupująca telewizor jestem jak każdy inny zwykły kupujący. Podziwiam ludzi, którzy znają się na wszystkim. To, że wiem jak to działa, nie oznacza, że producent nie może akurat w moim telewizorze nie wymienić matrycy.

    Nie interesuje mnie to co jest napisane gdzieś w instrukcji, tylko jak zachowuje się konkretny producent w przypadku wypaleń. Firma LG wymienia, Samsung wymienia (telefony), to wiem, bo znam te firmy, chciałbym, dowiedzieć się czy ktoś miał taki problem i jak na to zareagował konkretnie Panasonic.

    Idę kupić telewizor, nie mam limitu, kupuje najlepszy, trafiam na telewizor w technologii OLED, czy przed zakupem jest informacja w opisie, że nie mogę oglądać przez 99% czasu jednego kanału? Brak takiej informacji. Przychodzę do domu i mam informację w instrukcji, to co Pan przesłał, przepraszam ale mam ją gdzieś :) Logo kanału, to znaczy, że nic nie można oglądać :)Takiego sprzętu nie można zwrócić a ja zakupiłem telewizor a nie inny sprzęt, który wymaga specjalnej troski, dlatego używany jest jak normalny telewizor. W przypadku odrzucenia reklamacji, sąd i wygrana. Jeżeli telewizora nie można normalnie używać to powinna być taka informacja przekazana przed zakupem. W moim przypadku producent nie dołożył wszelkich starań aby mnie o tym poinformować. 

    "To jest przecież tak logicznie proste, że już nie wiem jak to wytłumaczyć." Logiczne jest to, że jest to telewizor :)

     

     

    To co jest w instrukcji Panasonica można potraktować w taki sposób, jeżeli kupi telewizor np. restauracja i umieści tam zdjęcia swoich dań, będą wyświetlane codziennie po kilka godzin, to można powiedzieć, że powinni przeczytać instrukcje i sprawdzić czy mogą używać telewizora jako obrazka w innym celu niż normalnie kupuje klient.. ale ja mam się zastanawiać czy mogę po prostu oglądać telewizję :D jakie kanały i ile czasu :D

    Dlaczego jeszcze wymieniają matrycę np. LG? Bo przegraną ma jak w banku a za bonusa mogą łapać ogromną ilość niezadowolonych klientów, którzy kupują drogie sprzęty, którzy lubią dobry obraz a nie zwykły TV za 1000 zł. To samo dotyczy telefonów Samsung. Po prostu nie wiem jak reaguje na takie wypalenia firma Panasonic i myślałem, że ktoś miał już taki przypadek.

    A może coś takiego. Klient co trzy lata kupuje nowy samochód za 200 tys. zł pewnej marki. Przy piątym czyta w instrukcji, oczywiście po zakupie "jazda ze stałą prędkością może powodować uszkodzenia silnika, skrzyni czy co tam sobie wymyślimy" :D i znajdzie się ktoś, kto napisze temu klientowi, przecież napisali, żebyś do pracy nie jeździł ze stałą prędkością 😎 Jakby ktoś wpadł na taki pomysł, to wiadomo, że nie dotyczy to normalnych sytuacji. To samo przy oglądaniu. Nie mam wyświetlonego hamburgera, loga mojej firmy itp. tylko normalne treści z telewizji.

     

     

    • Lubię 1
    • Dzięki 2
    • Zmieszany 1

  8. W dniu 6.12.2019 o 19:37, southorn napisał:

    Nic się nie "wypala" ewentualnie mogą się nadmiernie zużyć piksele w tych miejscach gdzie dłużej i częściej wyświetla się jasny obraz niż w pozostałych częściach ekranu 😉

    A naturalne zużycie nie podlega gwarancji tak samo jak przy innych urządzeniach i przedmiotach.  

    Skoro jest to naturalne zużycie to dlaczego LG przy telewizorach i Samsung przy telefonach nie robią problemu i wymieniają ekrany? :) Mają takie dobre serce? :)

    Dziękuje bardzo za wyjaśnienia o ekranach OLED, doskonale znam tą technologię. Dla mnie słowo "wypalenie" jest tutaj idealne. To co Pan opisuje ma prawo wydarzyć się ale nie po 10 miesiącach użytkowania sprzętu za kilkaście tysięcy złotych.

    Jako zwykły kupujący kiedy chce kupić telewizor czy telefon to nie ma informacji w opisie, że nie możesz oglądać programów informacyjnych lub mieć włączonej nawigacji 2h dziennie...

    Podsumowując widzę wielkie starania w pomocy i odpowiedzi ale nie takie było pytanie dlaczego tak się dzieje, tylko jak na to reaguje producent, w tym przypadku Panasonic.

     

    • Lubię 2

  9. Cześć, mam bardzo ważne pytanie :)

    Posiadam 65 FZ800, mam problem przy Netflix HDR. Obraz jest w zacięciu/szarpie itp. Po prostu nie da się oglądać. Nigdy nic takiego wcześniej nie widziałem. W przypadku ustawienia upłynniacza jest trochę lepiej ale pojawiają się artefakty. Poczytałem na zagranicznych forach, że FZ800 ma problemy w przypadku Netflixa i HDR.

    Chciałbym zaznaczyć, że na 4K bez HDR, ten problem w ogóle nie występuje. Jakbym mógł to wyłączyłbym HDR... :)

    Pytanie jest proste, czy istnieje na rynku telewizor, raczej OLED, nie ważne jaka marka, cena, system itp. najważniejsze, żeby obraz nie zacinał się i był dobrej jakości. Naprawdę nie rozróżnię czy kolor skóry jest idealny itp. ale jak obraz zacina się jakbym go zwolnił x 10, to widzę bez problemu i denerwuje. Tak więc to, że Panasonic ma najlepsze kolory nic mi nie daje jak nie mogę w spokoju obejrzeć ani jednego filmu w HDR na Netflix. Największy problem występuje podczas ciemniejszych scen. Dodam, że w tym momencie pobieram z połową prędkości z powodu słabego na tą chwilę łącza. Jednak czytając na ten temat, jest wiele informacji o błędach przy HDR Netflix.

    Nie znam się na rynku telewizorów dlatego pytam tutaj czy inny telewizor sprawdzi się lepiej? Myślałem już o zakupie AG9/GZ2000 licząc na to, że za ceną pójdzie brak takich wad.

    Z góry dziękuje za pomoc :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...