Jump to content

Zykfyr

Użytkownik
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Zykfyr

 1. Ja również miałem wymienianą matrycę , i na samą matrycę (nie cały tv) dostałem nową gwarancje na 2 lata, także ciekawa sprawa w twoim przypadku.
 2. Tak jak obiecałem: Fragment od 6:45... i to po 7100h w tym teście (ale po poście kolegi stefek38 to nie mam pojęcia po ilu godzinach efekt już może się pojawić)może to się wydaje dużo ale dla osoby takiej jak ja która nie martwi się o wypalenia logo kanałów/pasków informacyjnych bo po prostu telewizji nie oglądam ani na tv nie gram (obawa wypaleń elementów huba) ale za to każdy film/serial oglądam z napisami to ta wartość godzinowa w perspektywie chociażby 5lat wcale nie jest taka duża (a patrząc na takie przypadki jak powyżej to ekhm)... delikatnie mówiąc to lipa , że napisy potrafią się wypalić i tv za takie pieniądze... Mało tego tekst z instrukcji użytkownika tv: "Przykłady zawartości, które mogą powodować wyświetlanie nieruchomego obrazu•  Zdjęcia lub niezmieniające się obrazy zawierające określone informacje wyświetlane nieprzerwanie na ekranie, takie jak numery kanałów, logo stacji telewizyjnych, nazwy programów, wiadomości lub napisy do filmów/seriali i nagłówki.•  Niezmieniające się menu lub ikony z konsolowych gier wideo lub włączonych dekoderów STB. ..." Także wypalanie się napisów na oledach występuje, w necie są fotki narazie egzemplarzy z starszych lat chociażby 2016-2017 , szczerze wątpię czy te matryce 2018 będą miały zdecydowanie większa żywotność w tej kwesti. Pzdr.!
 3. Spoko, po południu jak wrócę z pracy , to przeszukam swoje posty , w jednym z nich parę miechów temu wklejałem link do filmu rtings z któregoś tygodnia ich testów i wyraźnie o tym mówią , efekt był widoczny na planszy 'fioletowej', oczywiście od razu mówili o tym , że w przeliczeniu ile godzin takich materiałów musiałbyś obejrzeć jest kosmiczny i 'mało prawdopodobne' aby doświadczyć tego warunkach domowych. Spoko jak wrócę to wrzucę link do filmu. Pzdr.
 4. Dużo oglądasz filmów/seriali z napisami? Na Rtings pokazali , że niestety napisy również potrafią się wypalić na oled'ach po pewnym czasie i to dla mnie jest masakra bo ja oglądam przede wszystkim takie materiały.
 5. U mnie 'trzeszczy' podczas rozgrzewania/chłodzenia jednak dla mnie jest to słyszalne tylko podczas braku dźwięku ( zazwyczaj po wyłączeniu) , podczas pierwszym minut oglądania nie słyszę tego (głośność 12-14) ale to jest kwestia indywidualna jak kto jest wyczulony , oraz to czy w ogóle trzeszczy to pewnie kwestia egzemplarza jak był spasowany podczas montażu.
 6. Inna technologia , to inne wady i zalety. Co do zdalnej kompensacji to: Ustawienia->Obraz->Ustawienia Panelu Oled->Odświeżanie Pikseli i tam masz do wyboru 2 sposoby na uruchomienie tego, jedna-to od razu po jej wybraniu tv sam się wyłączy i zacznie przeprowadzać proces, druga-tv przeprowadzi proces dopiero jak ty wyłączysz tv z pilota. Pzdr.
 7. Przeprowadź zdalną kompensację i sprawdź ponownie i wtedy wszystko wyjdzie. Na tym forum były już co najmniej 2 podobne przypadki które kojarzę (jeżeli idąc tym tropem) , że w skutek padania promieni słonecznych na matrycy 'odbiły cień' różne przedmioty, raz to były rolety a drugi raz liście od jakiegoś kwiatka doniczkowego zdalna kompensacja w obu przypadkach załatwiła sprawę. ciekawa jest za to ta pozioma linia.
 8. Możesz wrzucić zdjęcie planszy 5% szarość na isf ciemne pomieszczenie ustawienia fabryczne? Coś mi się wydaje , że wtedy okaże się , że 3/4 matrycy masz zdecydowanie ciemniejszą a od tego narożnika , tak czy owak matryca nadaje się do wymiany przez serwis(bo mam rozumieć , że zwrócić już nie możesz) , możesz zapuścić ręczną kompensację (bo i tak serwis przed wymianą zleci wykonania takich 3) ale nie nastawiałbym się na poprawę. Te 3 zdjęcia do zdjęcia czarnej planszy czy właśnie %grey? Tak czy owak wygląda to jak porażająca niejednorodność matrycy... Ps.nie wydaje mi się , że używanie oled'a jako monitora do kompa to dobry pomysł na dłuższy czas..
 9. Kabla nie podejrzewałem bo jest fabryczny (w sęsie nie ręcznie sztukowany na zaciskarce) ale fakt ma swoje lata, podjadę kupić nowy/ew. zrobię na chwilę podmiankę z innego urządzenia, podłącze i po późniejszym czasie dam znać czy sytuacja się poprawiła. Pzdr !
 10. Oczywiście , że występują ale tylko i wyłącznie przy b.słabym źródle a Vincent w tym filmie o błyskających makro blokach pokazywał to akurat ma modelu C8 który otrzymał aktualizację softu likwidujący pośrednio ten problem , seria B nadal na niego czeka (to czy się ukaże to inna sprawa). Oczyście , że Oledy mają swoje wady ogólnie znane , ale czekałem nad rozwinięciem stwierdzenia "ułomności" B8 względem C8.
 11. Tak z ciekawości w czym jest ułomna? I na podstawie jakiś konkretnych artykułów tak wnioskujesz? Czy możesz miałeś u siebie oba modele? 7 miechów temu stałem przed takim dylematem B8 vs C8 czy 1000zł różnicy (w tamtym czasie) jest warte dopłaty, czytałem recenzje i porównania na paru zagranicznych portalach (no i oczywiście tutaj) i różnica jest mocno subtelna , w żadnym artykule nie stwierdzono widocznej przewagi w obróbce obrazu przez procek alfa 9 względem alfa 7 , jedyne co to sprawniej działająca 'redukcja szumów mpeg' która niestety powoduje również 'rozmycie' w części obrazu gdzie byśmy tego nie chcieli przez co przez większość i tak jest nie używana , upłynniacz jest ten sam (i tutaj zgoda równie tragiczny i ułomny względem takiego sony), na plus C8 to faktycznie minimalnie wyższa jasność w hdr (ale to nie poziom lcd) i lepsze głóśniki (tutaj dla mnie bez znaczenia ponieważ różnice w cenie i tak dołożyłem do amplitunera i głośników itd.) alfa 9 co najwyżej możesz powodować 'szybsze' działanie webOS i tyle. Także w czym ta seria B jest ułomna względem C? bo na pewno nie obrazem ( i matryc nie ma co porównywać bo są te same, w modelu B są montowane te z oznaczeniem C) W serii z 2017 różniły się tylko de facto podstawką(miały nawet ten sam procek), a po zagrywce w 2019, że najpierw wypuszczają model droższy a później tańszy wiedzą , że gdyby wypuścili jednocześnie oba to by więcej stracili, w testach znowu pewnie wyjdzie 'obraz ten sam to po co przepłacać'.
 12. Według mnie , jeżeli tv ma być 'domowym centrum rozrywki' czyli np. leci sobie przez pół dnia , żonka lubi puścić tv "żeby leciał w tle i coś grał" i do tego masz mocno nasłonecznione pomieszczenie brałbym Sony, w mojej opinii i wielu innych oled jest dla fanatyków najwyższej jakości obrazu i dopiero pokazuje muskuły podczas wieczornych seansów gdzie mu dostarczysz b.dobre źródło (UHD Bluray, 4K Amazon Prime/Netflix , 1080p BluRay) i wtedy jest miazga po prostu najlepiej się sprawdza w typowym kinie domowym.Chociaż trzeba zaznaczyć , że tragiczne źródło będzie i na tym Sony nie ciekawie wyglądać (tego nie przeskoczy się) jedynie według mnie w ciemnych mocno skompresowanych scenach będzie 'mniej bić po oczach'.Zaznaczam , że to moje subiektywne zdania na podstawie użytkowania oleda od 7miechów.
 13. Ma ktoś problem , że zrywa mu połączenie przewodowe? (Wi-fi cały czas trzyma) , codziennie przynajmniej raz-dwa razy dziennie wyskakuje okienko "odłączone kabel sieciowy" (czy jakoś tak) sekundę po nim "przyłączono kabel sieciowy" (oczywiście żadnej ingerencji fizycznej w tym czasie nie ma) a mimo to zazwyczaj połączenia nie uzyskuje.Powiadomienie o rzekomym odłączeniu i przyłączeniu kabla pojawia się nawet podczas odtwarzania z usb a nie tylko czegoś co by wymagało neta. Zmiana portu w routerze nie pomaga, na pozostałych urządzeniach podłączonych kablem do routera(nawet w miejsce portu gdzie jest podłączony normalnie tv) problem w ogóle nie występuje.Jedynym wyjściem jest reset routera i na bliżej nie określoną chwilę pomaga , tv po tym zabiegu zawsze dostaje połączenie po kablu i utrzymuje przez jakiś czas , czasami trzyma pół dnia czasami 1h dziwna sprawa , przez Wi-fi połączenie cały czas trzyma w momencie kiedy nie ma połączenia przez kabel (mimo , że fizycznie jest wpięty).Loteria z połączeniem kablowym co mnie bardzo dziwi , czyżby szczelony port w tv?
 14. Zapewne był włączony upłynniacz na full i zapewne przy tym też widziałeś , że piłka przy szybkich podaniach migotała/znikała , wyłączenie całkowicie upłynniacza załatwia sprawę w tym przypadku a do tego jeszcze doszło tragiczne źródło jeżeli wpominasz o pixelozie.
 15. Moja matryca też ma zafarb ale niebieski , przy pionowych krawędziach tv (i na lewo i prawo). No i cóż , podczas normalnego oglądania na scenach z śniegiem , czy bardzo jasnym niebie (które jest bardziej białe niż błękitne) nie ukrywam pojawia się 'zaniebieszczenie' czyli jest to widoczne w normalnym użytkowaniu gołym okiem. Na szczęście mnie osobiście to nie przeszkadza (napewno gorzej by było gdyby to było na środku ekranu) i w dobie jakie miałem przejścia z poprzednia matrycą z tej jestem zadowolony mimo tego zafarbu.
 16. Ja to wiem , ale chodziło mi o osobę która świeżo nabyła tv i chciałaby znaleźć taka informacje bez potrzeby szukania na portalach zagranicznych (czy rejestrowania się na forum i zakładania tematu w tym celu). Po prostu oczekiwałem , że właśnie takie podstawowe informacje jak najlepszy (najbardziej zbliżony do oryginału) tryb fabryczny tv dla danych materiałów znajdzie się w tym tekście. Każdy wie , że jak chcesz mieć obraz igła to warto zainwestować w profesjonalna kalibrację (zresztą takie teksty się pojawia) i nie warto ślepo przepisywać przypadkowych ustawień np.balansu bieli itd. bo każda matryca jest inna. Po prostu myślałem , że w tym teksie znajdzie się co Kowalski ma na dzień dobry włączyć/wyłączyć w swoim świeżo wyciągniętym z pudełka tv i który tryb wybrać na sdr (ok to jest)/hdr10/dv aby na razie bez kalibracji cieszyć się najlepszym możliwym zbliżonym do 'oryginału' obrazem i tyle.
 17. Wydaje mi się , że słowo klucz to "znaczny" , była u mnie ekipa kalibrująca tv (skalibrujtv.pl) i powiedzieli , że na każdym z kalibrowanych przez nich oledów występował większy bądź mniejszy zafarb( który częściej niebieski/róźowy/żółty to już nie wiem) i tez powiedzieli , że to cecha technologi tylko najważniejsze aby nie był za duży. Stanowisko LG w tym przypadku też jest podobne do tego Panasa (ciężko się dziwić) ale w temacie B8/C8 wypowiedział się użytkownik który cisnął mocno podpierając się zdjęciami i w temacie napisał , że wymienili mu matrycę ze względu za zafarb (mowa tutaj o LG). Także może warto cisnąć ich dalej jak faktycznie jest to znaczny zafarb...
 18. Pamiętam swoją pierwszą wizytę w kinie po użytkowaniu u siebie na codzień oleda, słaba jakość 'obrazu' odrazu rzuciła się w oczy. Ehh ten błogi czas życia w nieświadomości gdzie obraz w kinie wydawał się żyleta ;). Jakości na pewno nie przebije , tym bardziej te modele projektorów wymienione przez ciebie nie ma co się oszukiwać. Jedyne pozytywna zmiana to oczywiście będzie wielkość obrazu ale pytałeś o jakość a tutaj nie ma co porównywać nawet.
 19. Po tytule myślałem , że w tekście chociaż pojawi się propozycja fabrycznie najlepszego trybu dla HDR10 , Dolby Vision cokolwiek więcej , tekst tak jakby trochę 'ucięty w połowie'. Już nawet nie mówię o omówieniu co opłaca się włączyć/wyłączyć w expert controls/picture options (poza poruszona opcją redukcji szumów) czy omówienie ustawienia panelu oled czy o wyłączeniu oszczędzania energii itd. Szczerze spodziewałem się, tekstu z podstawowymi ustawieniami jak na rtings czy avs. Pzdr.
 20. Masz nową gwarancje na element wymieniowy (albo na cały tv jeżeli dostałeś nowy) - 2 lata
 21. 'Pas' przechodzi przez cały pion tv, z daleka to wygląda u mnie tak (wcześniej tam była całkowita czerń a nie taka łuna, z bliska ma 'strukturę' oczywiście jak na zdjęciu kolegi powyżej) macie coś takiego u siebie?
 22. Nic to nie ma do rzeczy , ten 'pas' w karcie filmu jest widoczny na każdym trybie obrazu i nawet schodzenie z jasnością do jakiś absurdalnych wartości go 'nie wygasza'.
 23. To dlaczego u jednych to występuje a u drugich nie? Dlaczego u jednych jest całkowita czerń a u innych jest 'łuna' w tym menu? Jedni ślepi? - przecież to odrazu rzuciło mi się w oczy jak się pojawiło po pewnym czasie , nie da się tego przeoczyć...(chyba , że oświetlone pomieszczenie) Jak się pytałem tuż po tym jak to zaobserwowałem u siebie czy u innych też coś takiego występuje to ludzie odpisywali , że nic takiego nie maja...
 24. Mam rozumieć , że to występuje tylko na planszy filmu/serialu a już bezpośrednio w odtwarzanym filmie tego nie ma? Jeżeli tak , to ten 'problem' pojawił się również u mnie po jakiś 4 miesiącach użytkowania i utrzymuje się do dziś ("problem" bo występuje to tylko w netflixie i tylko w menu filmu/serialu i w żaden sposób nie rzutuje na wyświetlany właściwy materiał).Na forum bodajże jeszcze 2-3 osoby wrzucały zdjęcia identycznego przypadku, jedna chyba zdecydowała się to wymienić na gwarancji co uznali , ja na razie nie mam zamiaru. Pzdr.
 25. Wbudowany odtwarzacz w tv bez problemu i bez utraty na jakości obrazu odtwarza po usb filmy 4k z hdr10/dv w formatach .m2ts/.mkv/.mp4 problemem niestety jest brak możliwości otworzenia ścieżki Atmos/TrueHD na każdym wymienionym formacie (a nie tylko .m2ts jak CezaR wspominał) przez ten odtwarzacz. Żeby była jasność oczywiście odtwarza wszystkie pozostałe ścieżki także nie ma sytuacji 'no audio' . Co do dysku ja posiadam HDD 4TB WD Elements™ SE i wszystko śmiga. Pzdr.
×
×
 • Create New...