Jump to content
 • entries
  5
 • comments
  22
 • views
  18,480

Pierwszy wpis na blogu kalibratorskim :)

Sign in to follow this  
Maciej Koper

9,796 views

Gorąco witam Was wszystkich na moim nowym podwórzu :) Idea prowadzenia bloga narodziła się w mojej głowie już dawno temu. Zanim jeszcze stałem się częścią portalu publikowałem wpisy na wordpressie, postawionym na domenie mojej firmowej strony - http://blog.skalibrujtv.pl. Kto ma ochotę zobaczyć ten historyczny eksponat, to radzę się pospieszyć, ponieważ niedługo zniknie przejdzie on na zasłużoną emeryturę, wraz z mocno leciwą już stroną.

Po 2012 moja obecność na HDTVPolska stała się codziennością. Nie było więc powodu by dłużej pisać do garstki osób skupionych wokół blog.skalibrujtv.pl skoro miałem do dyspozycji tutejszą, fantastyczną społeczność. Gdy stałem się już częścią portalu, ilość obowiązków, w postaci testów, porównań, czy potrzeby pisania merytorycznych poradników zabiła jednak większość czasu, przez co nie mogłem wygospodarować ani chwili na napisanie czegoś na luzie. Poza tym nie bardzo było na to miejsce. Forum to jedno, portal to drugie. Poprosiłem więc Piotra o znalezienie rozwiązania i wtedy znaleźliśmy się tutaj. W dziale blogi, choć nigdy nie chciałbym by nazywano mnie blogerem :)

calibrator.jpg

Dla osób, które jeszcze mnie nie kojarzą - nazywam się Maciej Koper i prowadzę firmę SKALIBRUJTV.pl, która zajmuje się profesjonalną kalibracją wyświetlaczy i projektorów. W branży jestem od 2011 roku (te 7 lat minęło naprawdę szybko!). Moje zainteresowanie techniką wideo zaczęło się wraz z pojawieniem się standardu HD na polskim rynku. Można by więc powiedzieć, że około 2007r., co zbiega się z datą założenia HDTVPolska. Od samego początku interesowała mnie jakość obrazu. Bardzo szybko postawiłem sobie pytanie który obraz jest prawdziwy - jaki widział reżyser? Wtedy dotarłem do zagadnienia kalibracji i postanowiłem, że osiągnę w nim mistrzostwo.

Od tamtego czasu udało mi się skompletować najbardziej zaawansowaną walizkę sprzętu do kalibracji (a nawet dwie), a także zbudować laboratorium, w którym testujemy i kalibrujemy telewizory, monitory i projektory. W labie gościliśmy m.in. inżynierów z samej centrali firmy Panasonic, czy BenQ. Sprzęt i umiejętności zostały natomiast docenione przez czołowe studia filmowe w Polsce. Obecnie opiekuję się wyświetlaczami w firmach takich jak: Platige Image, The Chimney Pot, Lunapark, RioDePost, ColorOffOn, Delapost, BadiBadi. Obsługuję także wielu artystów-freelancerów, oraz duże podmioty takie jak Telewizja Polska S.A., czy TVN. Moi pracownicy zaś czuwają nad Waszymi telewizorami i każdy kto, tak jak ja, jest fanem najwyższej jakości obrazu może umówić się na profesjonalną kalibrację!

A zatem... koniec autopromocji, zapraszam do śledzenia tego miejsca ;)

 

 • Like 2
Sign in to follow this  


1 Comment


Recommended Comments

Mam nadzieję, że starego bloga Maćku nie wyślesz na śmietnik ? Tam wszak historia i znakomity punkt odniesienia jaki postęp w technologii się nam przez te lata dokonał. 

PS> Elegancki wstępniak.

Edited by Xisiek
 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...