Powrót

Test TV na taras z 2000 nitów HDR! Odporny na deszcz i słońce. Samsung The Terrace LST7T

Samsung ostatnio zaskakuje nas nowościami, szczególnie jeżeli chodzi o rynek RTV. Tym razem mieliśmy przyjemność przetestować nowy model Samsung The Terrace z ekranem QLED, który został stworzony specjalnie do użytku na zewnątrz, a co za tym idzie model ten musi spełniać kilka bardzo ważnych kryteriów. Pierwszym z nich jest sama budowa telewizora. Samsung The Terrace LST7T wykonany jest w taki sposób, że może działać przy prawie każdych warunkach pogodowych a deszcz czy śnieg nie są mu straszne. Zakres temperatury, w której może bezproblemowo działać to od -50 stopni do nawet +50 stopni Celsjusza. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Oczywiście również bardzo ważną kwestią, jeżeli chodzi o oglądanie ekranu na zewnątrz jest jasność, a ta wynosi – bagatela – 2000 nitów zarówno w HDR jak i SDR! Na pokładzie znajdziemy port HDMI 2.1 z obsługą wszystkich nowych technologii dla graczy oraz funkcje znane z innych telewizorów od Samsunga. Cena, którą musimy zapłacić za telewizor do zadań specjalnych nie jest niska, ale można się tego spodziewać po telewizorze potrafiącym przetrwać każde warunki pogodowe. Testowany dzisiaj egzemplarz to model największy czyli 75-calowy, kosztujący 27 999 zł. W naszym teście połączonym z wideo testem prosto z tarasu, postaramy się przekazać jak najwięcej danych oraz informacji na temat testowanego dzisiaj egzemplarza, oraz podzielić się naszymi spostrzeżeniami. 

Dostępność modelu Cena
Samsung 75″ The Terrace LST7T Smart TV 27 999 zł
Samsung 65″ The Terrace LST7T Smart TV 21 999 zł
Samsung 55″ The Terrace LST7T Smart TV 16 999 zł

Czytelniku, jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów, za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti Spectraval 1511HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

W związku z powyższym masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Najważniejsze cechy telewizora Samsung QLED The Terrace:

Jak wygląda nowy Samsung QLED The Terrace LST7T ?

Telewizor Samsung The Terrace LST7T posiada bardzo grubą metalową obudowę chroniącą go przed kurzem, wilgocią oraz innymi czynnikami groźnymi dla zwykłej elektroniki. Ekran, mimo większej obudowy niż zwykłe telewizory, przeznaczone do użytku wewnętrznego, prezentuje się świetnie.

Z tyłu obudowy znajdziemy bardzo dobrze zamaskowane i zabezpieczone porty i złącza. Nie musimy się martwić o przedostanie się  jakiegokolwiek kurzu czy wilgoci do środka. Całość zamykamy oraz wkręcamy śruby aby nic się nie otworzyło.

Ramki otaczające ekran są grube, co daje nam pewność, że telewizor wytrzyma praktycznie każde warunki pogodowe. Aspekt wizualny schodzi tutaj na drugi plan, aczkolwiek nie wyglądają one źle, szczególnie na dużej przestrzeni w jakiej zazwyczaj będzie znajdować się tego typu telewizor.

Samsung QLED The Terrace LST7T wyposażony jest we wszystkie potrzebne porty i złącza, a więc: 3 porty HDMI w tym jeden HDMI 2.1 (40Gbps – brak obsługi 4k120Hz RGB 12 bit, co nie ma wpływu przy obecnie stosowanych źródłach), 1 port USB, złącze Ethernet, wyjście optyczne oraz tunery telewizyjne w tym najnowszy DVB-T2 HEVC.

Pilot dołączany do zestawu to aluminiowa konstrukcja z certyfikatem IP56, dzięki czemu wytrzyma wilgoć albo zalanie.

W zestawie otrzymujemy również pokrowiec na telewizor, który zapewni nam dodatkową ochronę, szczególnie w dni deszczowe oraz w zimę.

Testy syntetyczne

Czytelniku, jako jedyni w kraju sprawdzamy osobiście opisywane telewizory pod względem posiadanych parametrów, za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:

  • Spektroradiometr Jeti Spectraval 1511HiRes
  • Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
  • Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
  • Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
  • Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
  • Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink

W związku z powyższym masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!

Badana cecha: wynik:
Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840×2160, 75″
Typ matrycy QLED
Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 120 Hz
Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 5250:1
Maksymalna jasność po kalibracji SDR: 2000 cd/m2, HDR: 2000 cd/m2 (skrawek ekranu – L20)
Odbicia od ekranu średnie, ekran z powłoką antyrefleksyjną
Błędy barw po kalibracji (mniej – lepiej)
  • średnia dE: 1,0
  • maks. dE: 2,0
Input Lag (ważne dla graczy, mniej – lepiej)
  • 13 ms – tryb gra – 4K/1080p60Hz + HDR (konsole nowej generacji Xbox Series S/X, Playstation 5)
  • 3 ms – tryb gra – 4K/1080p120Hz + HDR (konsole nowej generacji Xbox Series S/X, Playstation 5)
Pełna rozdzielczość koloru PC – 4:4:4 (wyraźne czcionki, po podłączeniu PC) Tak, 2160p60/120 po oflagowaniu złącza jako “PC”
Dodatkowe funkcje dla graczy  
  • ALLM – automatyczny tryb gra
  • Dynamiczny korektor czerni
  • Motion Plus Gra
  • Tryb Multi View
  • Panel Gracza
  • 4K@120Hz
  • 1440p@120Hz
  • 1080p@120Hz
Obsługa 10 bitowego koloru Tak (w UHD)

Wszystkie testy w redakcji przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.1

Zalecane ustawienia dla Samsunga The Terrace LST7T

Zalecane ustawienia

W telewizorach Samsung znajdziemy cztery predefiniowane tryby obrazu:

Podczas profesjonalnej kalibracji istnieje możliwość dodania jeszcze dwóch trybów, jednak nie jest to obligatoryjne:

Tak jak w innych telewizorach Samsunga, w Samsung The Terrace LST7T najlepszym trybem pod kątem oddania barw jest tryb “FILMMAKER MODE”. Trzeba tylko pamiętać, że filmy 24p będą miały charakterystyczne kinowe ”szarpanie” przy szybkich ruchach kamery, ponieważ tryb ma domyślnie wyłączoną funkcję poprawy płynności ruchu. Warto też dokonać podstawowych regulacji we własnym zakresie. Pierwszą dokonaną regulacją powinno być wyłączenie overscanu, czyli obcinania krawędzi obrazu. Dokonamy tego w menu “ustawienia rozmiaru obrazu” – należy włączyć tam funkcję ”dopasuj do ekranu”. Może być ona niedostępna na wszystkich źródłach. W takim wypadku nie jest potrzebna dalsza regulacja.

Warto wspomnieć jeszcze o ustawieniach płynności ruchu (Ustawienia zaawansowane -> Motion Plus). W tym menu powinniśmy ustawić suwak redukcja drgań na taką wartość, by płynność obrazu była akceptowalna.  Tak jak w poprzednich odsłonach jest i również tryb inteligentny, który radzimy wyłączyć.

Regulacje jasności do warunków otoczenia możemy włączyć w każdym trybie obrazu (także po kalibracji), za pomocą funkcji w menu “Oszczędzanie energii”. Najpierw należy zaznaczyć funkcję “Optymalizacja jasności”, a potem dostosować suwakiem “Minimalna jasność” zakres jasności, w którym telewizor będzie dobierał jasność na podstawie światła w otoczeniu.

Testy szczegółowe

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.

Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)

Profesjonalna kalibracja Samsung The Terrace LST7T

Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.

wynik wynik
Średnia deltaE barw ze standardowych 1,3 maksymalna 3,0
Średnia deltaE barw ze wzornika 1,0 maksymalna 2,0
Średnia deltaE palety szarości 0,4 maksymalna 0,8

Kalibracja telewizora Samsung The Terrace LST7T przebiegła bez żadnych utrudnień a efekt, który uzyskaliśmy jest bardzo satysfakcjonujący. Samsung posiada bardzo rozbudowane narzędzia do profesjonalnej kalibracji obrazu takie jak 2 i 20 punktową regulację skali szarości oraz system zarządzania barwą (CMS). Mimo, że telewizor został specjalnie stworzony pod oglądanie treści w bardzo niesprzyjających warunkach oświetleniowych to po kalibracji posiada on obraz bardzo zbliżony do tego studyjnego.

Zamów profesjonalną kalibrację TV (w całej Polsce)
Pamiętajmy, że opis kalibracji tyczy się egzemplarza, który trafił do naszych testów. Egzemplarze takich samych telewizorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze – nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego telewizora i toru wideo. Zachęcam natomiast do poczytania o profesjonalnej kalibracji.

Więcej informacji zaczerpnąć można w: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora/projektora
o
raz w temacie: Wielki test kalibracji

Kontrast i Czerń

Telewizor posiada strefowe wygaszanie podświetlenia, co w połączeniu z matrycą w technologii QLED, oraz matrycą VA daje nam wysoki kontrast obrazu, oraz głęboką czerń. Dzięki temu treści oglądane na ekranie będą realistyczne i dynamiczne zarówno w dzień, jak i w nocy. Oczywiście w zastosowaniach ogrodowych schodzi to na dalszy plan, szczególnie jeśli oglądamy przed zachodem słońca.

Jasność SDR oraz HDR

Jedną z ważniejszych cech testowanego dzisiaj telewizora jest jasność. Samsung The Terrace LST7T posiada maksymalną jasność SDR oraz HDR na poziomie 2000 nitów! Pozwoli nam to na wygodne oglądanie telewizji bądź innych treści w pełnym słońcu, gdzie normalne wyświetlacze w telewizorach bądź innych urządzeniach są praktycznie niewidoczne. Wieczorem natomiast odczujemy niesamowitą jakość treści HDR. 2000 nitów w połączeniu ze strefowym wygaszaniem zapewni nam bardzo wysoki kontrast obrazu oraz głęboką czerń.

Odwzorowanie ruchu

Samsung The Terrace LST7T odświeża obraz 120 razy na sekundę oraz posiada funkcję upłynniacza ruchu “Auto Motion Plus”, który skutecznie interpoluje obraz przy materiałach o mniejszej ilości klatek. Funkcja ta znajduje się w menu “Ustawienia wyrazistości obrazu” gdzie do dyspozycji mamy dwa suwaki. Jeden z nich odpowiada za płynność obrazu przy filmach 24p i 25p (Redukcja rozmycia), drugi zaś za ostrość ruchu przy treściach wideo 50i/p i 60i/p (Redukcja drgań). Mamy również do dyspozycji opcję ”Clear motion”, która jest niczym innym jak systemem BFI (black frame insertion), a więc uzyskujemy naturalniejszy ruch bez widocznego ”szarpania” ale kosztem migotania obrazu i mniejszej luminancji.

Motion Plus Samsunga to jeden z najlepszych systemów poprawy płynności i ostrości obrazu, jaki znajdziemy na rynku. Technologia ta pozwala bardzo precyzyjnie regulować stopień poprawy płynności i ostrości obrazu ruchomego.

Granie na konsoli i PC

Wszystkie testy sygnału 4K Ultra HD w grach przeprowadzamy na sprawdzonych kablach HDMI firmy Magic Link 2.1

Samsung jest zdecydowanie liderem w implementacji najnowszych technologii dla graczy w swoich telewizorach. Oto co mamy do dyspozycji:

Ustawienia związane z graniem na konsoli znajdują się w menu “opcje”. Warto zaznaczyć, że jest to najbardziej rozbudowane menu tego typu ze wszystkich dostępnych telewizorów na rynku. Samsung zaczyna się tutaj zbliżać do rozwiązań stosowanych w monitorach co cieszy, gdyż telewizory mają ogromny potencjał, a ich zaletą jest oczywiście ogromny rozmiar w stosunku do (z reguły) małych monitorów. W menu znajdziemy znane z ubiegłych lat opcje jak “Ustawienia gry Motion Plus” czy  “Dynamiczny korektor czerni”, która (na wzór funkcji z monitorów gamingowych) sztucznie uwypukla detale w czerni, by było lepiej widać przeciwnika.

Rodzaj sygnału Opis Ustawienia telewizora Wynik
[GRY] 4K/1080p 120Hz + HDR Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series S/X, Playstation 5) pracujących w 120Hz (z i bez HDR) “Gra” 6 ms
[GRY] 4K/1080p 60Hz + HDR Lag przy konsolach nowej generacji (Xbox Series S/X, Playstation 5) pracujących w 60Hz (z i bez HDR) “Gra” 13 ms

Input lag przy sygnale 60Hz wynosi tylko 13 ms co mieści się w najbardziej restrykcyjnej grupie – placebo. Znaczy to, że opóźnienie jest nie odczuwalne nawet dla najbardziej wprawionych graczy. Jeżeli podamy sygnał 120Hz (np. z konsoli Xbox Series X) to uzyskamy jeszcze niższy input lag na poziomie 3 ms.

Rodzaj funkcji
Opis Dostępność
Dolby Vision
Obsługa technologii Dolby Vision w grach. NIE
VRR-HDMI
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna w wybranych grach na konsolach. NIE
VRR AMD FreeSync Premium Pro
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC AMD) NIE
VRR NVIDIA G-Sync
Zmienna częstotliwość odświeżania, dostępna we współpracy z kompatybilnym urządzeniami (np. PC NVIDIA) NIE
ALLM
Auto Low Latency Mode – funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra” z niskim opóźnieniem. Xbox One S oraz One X obsługuję ALLM. PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro nie. TAK
4K 120Hz
Obsługa formatu 4K w 120Hz (wymaga HDMI 2.1 z pełną przepustowością) TAK
1440p 120Hz
Obsługa formatu 1440p w 120Hz NIE
1080p 120Hz
Obsługa formatu Full HD 1080p w 120Hz TAK
QFT (szybka transmisja ramek) Funkcja pozwalająca zmniejszyć input lag o dodatkowe 0 – 16ms. Polega na enkapsulacji ramek obrazu w sygnale o wyższym odświeżaniu, co zmniejsza czas przesyłu. Obecnie (bez QFT) najniższy możliwy lag na środku matrycy wynosi 8ms. b.d.

Samsung The Terrace LST7T obsługuje większość najnowszych technologii dla graczy. Uświadczymy wsparcia między innymi dla  ALLM oraz 4K120Hz . Nie ma tutaj wsparcia dla G-Sync oraz dla Dolby Vision, jednak brak obsługi tego drugiego nie będzie problemem dzięki bardzo dobrym osiągom HDR i HGiG. HGiG to alternatywa dla technologii Dolby, która po poprawnym ustawieniu w grze zapewnia zbliżone rezultaty.

Upłynniacz 120Hz w trybie Gra (Gra Motion Plus)

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na szczególną uwagę zasługuje dedykowany upłynniacz ruchu dla trybu gra, który działa świetnie z bardzo niewielkim opóźnieniem. Póki co żaden inny producent nie wprowadził tego rozwiązania do trybu gra z tak dobrym rezultatem. W telewizorze mamy dostęp do ustawień upłynniacza:

Jak widać, do dyspozycji mamy dokładnie takie same suwaki jak w zwykłej zakładce Motion Plus! Możemy zatem uzyskać dwie, a w zasadzie trzy rzeczy:

System działa naprawdę bardzo imponująco. Za sprawą bardzo szybkiego procesora telewizor jest w stanie bez znacznego wzrostu opóźnienia zinterpolować wyświetlany na nim obraz i umilić granie w tytuły działające np. w 30fps. Co ciekawe żaden inny producent nie wdrożył tego rozwiązania do swoich telewizorów, a więc Samsung jest, póki co jedyną firmą, która oferuje taką funkcjonalność.

Osobny artykuł na temat działania trybu Motion Plus Gra znajdziecie tutaj

Na koniec krótko o funkcji “korektor czerni”. Funkcja ta pozwala uwypuklić detale w czerni, co w niektórych grach typu FPP może ułatwić zauważanie przeciwnika w ciemnej scenerii. Dokładnie takie same funkcje znamy z monitorów komputerowych dla graczy. Może być przydatne!

System multimedialny Tizen  i Smart TV

Telewizor Samsung The Terrace LST7T wykorzystuje dobrze działający system Tizen w tej samej wersji, którą znamy z modeli 2020. Na pokładzie mamy więc mnóstwo funkcji multimedialnych oraz wszystkie znane serwisy wideo. System chodzi bardzo płynnie i szybko.

 

 

 

Funkcja Multi View

Multi View to funkcja oferująca możliwość wyświetlania wielu treści w tym samym czasie. Istnieje wiele sposobów konfiguracji i podziału ekranu na części więc każdy znajdzie cos dla siebie. Istnieje możliwość np. grania na konsoli i oglądania wideo na aplikacji YouTube jednocześnie. Funkcja umożliwia również zrzut ekranu podłączonego telefonu jako jedno ze źródeł. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

Oto przykładowe ustawienia położenia okien funkcji MultiView:

 

 

Funkcja Remote Access

Bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie, pozwala nam na bezprzewodowe podłączenie swojego komputera PC lub Mac i kontynuowanie pracy, lub przeglądania treści zdalnie na telewizorze w zaciszu domowym. Co bardzo ważne, komputer nie musi znajdować się nawet w tej samej lokalizacji, aby korzystać z tej funkcji. Mamy również do podstawowych narzędzi biurowych Office 365, które działają bez konieczności podłączenia komputera. Wystarczy, że mamy dostęp do interesujących nas plików na serwerze oraz podłączoną klawiaturę i myszkę.

Konfiguracja jest bardzo łatwa a program dodatkowo prowadzi nas za rękę. Tak przebiega ona w przypadku podłączenia komputera PC:

A tak wygląda to w przypadku komputerów z systemem MacOS:

Tryb Ambient

Ambient Mode pozwala nam na zamienienie swojego telewizora w obraz lub centrum informacji, podczas gdy nie jest przez nas używany. Tak, w końcu wyłączony telewizor nie będzie tylko czarną, prostokątną plamą na ścianie a może stać się dekoracją wnętrza.

Funkcja ta pozwali nam na między innymi – wyświetlanie prognozy pogody, wiadomości, zegara lub zdjęć czy animacji. Telewizor bardzo inteligentnie potrafi wtopić się w otoczenie, wystarczy sfotografować smartfonem ścianę za ekranem, a następnie aplikacja przetworzy zdjęcie i prześle je do telewizora. Gdy przestaniemy oglądać telewizję, zamiast uświadczyć standardowego czarnego ekranu, zobaczymy wybraną przez nas tapetę oraz informacje, które nas interesują. Możliwości jest bardzo dużo.

 

Aplikacja do sterowania telewizorem Samsung posiada zakładkę dedykowaną trybowi Ambient. Można w niej między innymi – wybrać ramkę, tło, jasność ekranu, nasycenie kolorów oraz animacje specjalne takie jak np. wyświetlanie kominka domowego.

Telewizor może pracować w trybie Ambient Mode przez 24 godziny na dobę a zużycie energii wynosi tylko 40% tego, co przy normalnym oglądaniu telewizji. Świadczy to też o tym, że matryce QLED są bardzo wytrzymałe i trwałe.

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC

Samsung The Terrace LST7T posiada wszystkie potrzebne tunery telewizji w tym najnowszy DVB-T2 HEVC, który umożliwi odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym formacie HEVC. Informacje (EPG) oraz menu tunera są bardzo przejrzyste, czytelne i proste w obsłudze.

Co ważne: telewizor wspiera najnowszy standard nadawania w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2!

Wbudowany odtwarzacz plików

Odtwarzacz plików wbudowany w system jest bardzo praktyczny. Pozwala on między innymi odtwarzać pliki z nośników USB, edycję napisów (kolor, rozmiar, położenie), wygodne przewijanie czy wybór ścieżki audio.

Trzeba przyznać, że opcji wyświetlania napisów do filmów jest bardzo dużo, od koloru i wielkości czcionki aż po kolor tła oraz kodowanie. Pozwoli nam to na bardzo dokładne dopasowanie pod swoje preferencje:

Istnieje jeszcze opcja obrócenia wyświetlanego materiału wideo lub odtworzenia go w trybie 360 stopni:

Prosta konfiguracja początkowa oraz możliwość sterowania telewizorem

Dzięki wykorzystaniu nowej aplikacji SmartThings, po naciśnięciu jednej ikony połączymy telewizor ze smartfonem i skonfigurujemy znajdujące się w nich aplikacje. Urządzenia zapamiętają się i, gdy po raz kolejny znajdziemy się przed telewizorem, wystarczy wybrać w smartfonie np. aplikację Spotify, aby uruchomiła się ona na dużym ekranie. Szybkie, przejrzyste menu, które od dawna jest jednym z wyróżników telewizorów Samsung oraz designerski i wygodny pilot Smart Control zapewniają wysoki komfort obsługi telewizora i pozwalają na sterowanie wieloma podłączonymi urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Aplikacja pozwala także wprowadzać wiele automatyzacji, np. włączyć tryb Ambient o odpowiedniej porze, czy też zmienić tryb obrazu po zmroku (po ustalonej godzinie). Możliwości są imponujące!

Jakość dźwięku

Samsung The Terrace LST7T wyposażony jest w zestaw głośników o łącznej mocy 20W. Brzmienie systemu audio jest całkiem przyjemne, ale osoby oczekujące od dźwięku czegoś więcej na pewno sięgną po zewnętrzne głośniki lub soundbar. Producent przygotował specjalnego soundbara, również przeznaczonego do użytkowania na zewnątrz:

Podsumowanie

Zalety

Wady

Werdykt i rekomendacja

Samsung The Terrace LST7T to telewizor do zadań specjalnych o rzadko spotykanych parametrach. Ekran sprawdzi się nawet w bardzo niesprzyjających elektronice warunkach a dzięki zastosowanym technologiom, oferowany przez niego obraz i funkcjonalności prześcigają pod niektórymi względami telewizory do użytku wewnętrznego. Niewątpliwie najważniejszą cechą odróżniającą go od reszty telewizorów jest bardzo gruba i solidna obudowa z metalu, chroniąca go przed kurzem, wilgocią oraz wysokimi i niskimi temperaturami. Telewizor może wytrzymać ujemne (nawet do -50 stopni Celsjusza) oraz bardzo wysokie temperatury (do +50 stopni Celsjusza). Kolejną nie mniej ważną cechą czyniącą ekran odpowiedni do użytku na zewnątrz jest bardzo wysoka jasność zarówno w SDR, jak i HDR. Wynosi ona aż 2000 nitów co w połączeniu z powłoką antyrefleksyjną pozwala na wygodne oglądanie zarówno telewizji, jak i treści Ultra HD HDR przy każdych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo telewizor cechuje dobra reprodukcja barw po profesjonalnej kalibracji obrazu, a więc osoby ceniące sobie naturalne oddanie barw będą zadowolone. Fani sportu będą zadowoleni z 120Hz odświeżania matrycy oraz upłynniacza ruchu, który sprawi, że wszystkie oglądane rozgrywki będą ostre i wyraźne. Telewizor posiada również większość nowoczesnych technologi dla graczy takich jak ALLM, HGiG czy 4k120Hz a input lag jest na bardzo niskim poziomie 13ms. Jak widać telewizor posiada wszystko to, czego moglibyśmy oczekiwać od telewizora z tego segmentu cenowego. W zestawie znajdziemy również pilot multimedialny z certyfikatem wodoszczelności i odporności na pył IP56 oraz pokrowiec na telewizor, który pozwoli nam na zakrycie go np. w razie dużych opadów śniegu. System operacyjny to wersja Tizena z 2020 roku, która działa bardzo płynnie i oferuje dostęp do większości platform do streamingu wideo w tym najnowszych jak Disney+.

Sprzęt do testów dostarczyła firma Samsung

Dostępność modelu Cena
Samsung 75″ The Terrace LST7T Smart TV 27 999 zł
Samsung 65″ The Terrace LST7T Smart TV 21 999 zł
Samsung 55″ The Terrace LST7T Smart TV 16 999 zł

Telewizor testowany przez:

Maciej Koper (pomiary – fachowa kalibracja, szczegółowa ocena jakości obrazu)

 

 

 

 

Piotr Gmerek (Gmeru) (zredagowanie testu)


Przeczytaj artykuł odnośnie ocen oraz wyróżnień na HDTVPolska.com:

Jak testujemy wyświetlacze na HDTVPolska.com? Czemu testy wyświetlaczy są najbardziej profesjonalne w Polsce i jedne z najlepszych na świecie?


Ekrany biorące udział w naszych testach są profesjonalnie skalibrowane i przygotowane przez http://skalibrujtv.pl/. To daje nam pewność, że wyciągnęliśmy z nich maksimum możliwości! Jak kalibrujemy? Przeczytaj “Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?” oraz “Test kalibracji”.

Przeczytaj inne wpisy na temat produktów Samsung:

Wszystkie kalibracje w naszych testach wykonywane są za pomocą oprogramowania Calman firmy Portrait Displays.

(5005)