Skocz do zawartości
Irko S

PANASONIC TH42PZ85

Rekomendowane odpowiedzi

I jest tescik :

[url="http://www.areadvd.de/index3.html"]Panasonic PZ80E[/url]

uaktualnienie

[url="http://www.areadvd.de/hardware/2008/panasonic_th42pz80.shtml"]Test Panasonic PZ80[/url] Edytowane przez Mr_Jones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w wyższych modelach nie poradzą sobie z " RUCHEM " , to kolejna generacja będzie uznana za nieudaną - kontrast i czerń to nie wszystko, drżące
obrazy, to jest to, co po 2 tygodniach użytkowania popchnie nabywcę do wyrzucenia TV przez okno ! ;)


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dal Ciebie złą wiadomość "w wyższych modelach" nic się nie zmieniło w tym względzie.

Poza tym, po dwóch tygodniach, nie po dwóch godzinach, hmm?

A tak w ogóle to się nazywa zanieczyszczanie środowiska ;).
Poza tym nie przesadzaj, nie wszyscy tak podchodzą do zagadnienia. Obraz w tym wszystkim jest czasem najmniej istotny, za to mina sąsiadów i rodziny... to jest bezcenne.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
No to jeszcze u zuzyciu energii, ale tym razem z własnych pomiarów.
Podłączyłem miernik zużycia prądu (mierzy m.in zużycie energii w kWh) pod PY85
Zwyczajne oglądanie TV.
Wynik:
Zuzyte 0,99 kWh
Czas: 3h20min
[b]średnio pobierana moc = 309 W[/b]
Co przy cenie prądu 0,35zł/kWh (Wwa RWE Stoen) daje 0,11 zł/h
Zakłądając działanie TV 5h/dzień (u mnie to i tak z zapasem), dawało by to ok 16 zł na miesiąc.
Żadna afera - taniej niż jeden bilet do kina.
Ale była też mniej miła niespodzianka. Ten TV w trybie "stand by" pobiera 27W, a to wydaje się dużo.
Czyli w moim przypadku pracując zje miesięcznie 16 zł, a stojąc i nic nie robiąc ok 5,5 zł.


pozdr
Labdoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ niektórzy z Was już mają TH-42PY85, porszę napiszcie o tym TV coś więcej oprócz zużycia energi .

Jak go oceniacie?

Co jest z tunerem DVB-T?

Jak wypada w porównaniu np. z Sharpem LC-42XL2E?

Pytam bo mam zamiar go kupić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Zuzycie energi wynika z prostego mnoznika napiecia przez prad. Jesli w USA maja nizsze napiecie to pobiora wyzszy prad a u nas majac wyzsze napiecie pobierzemy nizszy prad - co daje pobor tej samej energi.
Jedyna roznica to grubsze kable potrzebne w USA na doprowadzenie do odbiornika pradu.

2. Z cala pewnoscia kuro 42" ma lepsza czern niz ten pana. Wiecej, fabrycznie ten pana nie ma czerni i bardzo dobra jej jakosc mozna uzyskac tylko po wlasnych kalibracjach. Nie moze jednak konkurowac z kuro. Jednak "nie samym chlebem czlowiek zyje" i inne cechy tego konkretnie 42" odbiornika powoduja ze w tym rozmiarze , ogolnie jest lepszy od pioneera. Z drugiej strony , po ostatnich uzgodnieniach czy mozna je porownywac ? W koncu obecnie pioneer = panasonic.

3. Dzis przegladalem parametry lcd phila 42PFL9603 , ktory ma zuzycie pradu cos kolo 230W. (ale to nowosc , starsze modele nie sa tak dobre, z drugiej strony w plazmach energi chyba sie szybko nie da ograniczyc ). Czy ma to znaczenie ? Na zachodzie a konkretnie w USA w dobie powszechnego uzywania klimatyzatorow w domach, gorace lata powoduja straszne przeciazanie sieci. Maja ten problem szczegolnie dotkliwy bo maja infrastrukture przesylowa niesamowicie przestarzala - nawet w porownaniu z nami.
Do powszechnego uzycia wchodzi coraz wiecej odbiornikow pradu , a sam prad drozeje. Skoro UE chce wprowadzic przymus uzywania energooszczednych swietlowek zamiast zwyklych zarowek to ciekawe czy nie wymysli zaraz granicy zuzycia energi dla TV , powyzej ktorej nie wolno bedzie tv sprzedawac w UE.

"Ten TV w trybie "stand by" pobiera 27W, " - Jakby 1mln ludzi go kupilo, to ile elektrowni musialoby pracowac tylko i wylacznie po to aby ten milion tv moglo pracowac w stand by i nic nie robic ?

4. PY800 na pewno ma duzo lepszy tor dzwieku (wazne jak sie nie ma zamiaru uzywac ampli z kolumnami) no i ma tez PIP-a. Za co jeszcze warto tu doplacic ? Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za co warto doplacic?

- Teletext reception - 2000 stron
- lepszy "natural vision filter"
- Digital Cinema Colour
- Deep colour 10bit (panel 10cio bitowy)
- Smart sound speaker system (Woofer (80 mm round) x 2 (L, R); Tweeter (23 X 100 mm) x 2 (L, R))
- Dekoder Dolby digital (hd3d sound)
- Wieksza ilosc zlacz
- Lepszy panel przedni (caly ze szkla z antyrefleksem)

Teraz moje pytanie. Skoro tv posiada dekoder dolby digital (oraz wieksza ilosc glosnikow) to czy mozna do niego podlaczyc w jakis sposob zwykle dvd tak aby z glosnikow wydobywal sie zdekodowany dzwiek przestrzenny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 27 W poboru w trybie Stand-by, to pobór mocy biernej (naprawdę ok. 27 var). Ta moc nie jest liczona w rachunku elektrycznym. Pobór mocy czynnej jest w tym przypadku na poziomie 1 W.

ArtS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='malmak' post='92079' date='20.03.2008, 00:22 ']A tu link do strony Panasonica z opisem tego cuda:
[url="http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/shop/Televisions/VIERA-174;-Plasma-HDTVs/model.TH-42PZ85U_11002_7000000000000005702"]http://www2.panasonic.com/consumer-electro...000000000005702[/url][/quote]

Uwaga to nie takie cudo!

Oto czyrtat z jednego z forum dotyczący nowych wyświetlaczy G11.

I zaczynaja sie problemy z 85kami (tak jak wczesniej pisalem chodzi o linie)...

[url="http://www.avforums.com/forums/showt...vertical+lines"]http://www.avforums.com/forums/showt...vertical+lines[/url]

[url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=664028"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=664028[/url]

Prawdopodobnie linie powstaja od "zbyt mocnego dokrecenia panelu"
Panasonic w wielu przypadkach twierdzi ze owa "wada" nie podlega gwarancji

[b][b]
[u]
[b]owa "wada" nie podlega[/b] gwarancji[/b][/b][/u] :)


Czy ktoś wie na jakiej podstawie Panansonic może się tak zachowywać.


Jako konsumenci powinniśmy zorganizować antykampanie aby natsępni nie kupowali takich "bubli".

Blutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='96884' date='14.04.2008, 21:09 ']Masz całkowitą rację.....

Wydaje Ci się :unsure:[/quote]

TH-46PY85 to jeden z tych telewizorów, które dają bardzo fajny, kontrastowy obraz, ale tylko w niezbyt jasnym pomieszczeniu. Odbicia od panelu w dzień są irytyujące. W tej chwili testuję ten telewizor dla Audio-Video. Nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ale ogólnie jestem lekko rozczarowany równie słabymi regulacjami obrazu (brak możliwości w mierę dokładnej kalibracji), niezbyt precyzyjną reprodukcją kolorów, za niską gammą (jest trochę lepiej niż w PY70, ale niewiele). Pozimu czerni jeszcze nie sprawdzałem, ale jest nieźle.
Totalnie to kitu są fabryczne ustawienia balansu bieli. W Normalnym - 7800-8000 K (obraz widocznie zaniebieszczny), w Ciepłym - 5600-5800 K (za dużo czerwieni i zielonego). Szkoda, że inżynierowie Panasonica nie wzięli przykładów z LG - serii PG6000 na przykład, gdzie kalibracja fabryczna w trybach eksperckich jest o wiele lepsza.

Poza tym totalnie irytujące jest to, że przy każdoroazowym włączeniu telewizor ustawia się na wejście antenowe. Jak ktoś ma zewnętrzny tuner (prawie wszyscy?) to będzie musiał za każdym razem wciskać przycisk AV. Bezsens, który był takżę w PY70.

Generalnie nie jest to telewizor na poziomie Kuro 8G, przynajmniej jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów i możliwości kalibracji. Czerń wydaje się być zbliżona, ale to jeszcze sprawdzimy.

Filip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Labdoria' post='97672' date='19.04.2008, 11:04 '][b]średnio pobierana moc = 309 W[/b]
Co przy cenie prądu 0,35zł/kWh (Wwa RWE Stoen) daje 0,11 zł/h
Labdoria[/quote]

Nie wiem jak ty to liczyłeś, ale masz chyba niewielkie doświadczenie w liczeniu kosztów zużytego prądu. Taryfa G11 (którą ma ponad 90% zwykłych użytkowników) składa się z 6 składników i sa to elementy stałe i zmienne.
Przy raczej oszczędnym zużyciu 200kWh/mc 1 kWh= 52 gr
Przy zużyciu 400kWh (ja tyle zużywam i to jest raczej dużo) 1 kWh= 51 gr
Przy zużyciu 1000kWh 1kWh= 5,05 gr

Taryfy różnią się regionalnie, ale różnice sa minimalne. Krótko mówiąc nie jest tak różowo: koszty energii są o połowę większe niż podałes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Adam90' post='107017' date='15.06.2008, 23:21 ']Nie wiem jak ty to liczyłeś, ale masz chyba niewielkie doświadczenie w liczeniu kosztów zużytego prądu. Taryfa G11 (którą ma ponad 90% zwykłych użytkowników) składa się z 6 składników i sa to elementy stałe i zmienne.
Przy raczej oszczędnym zużyciu 200kWh/mc 1 kWh= 52 gr
Przy zużyciu 400kWh (ja tyle zużywam i to jest raczej dużo) 1 kWh= 51 gr
Przy zużyciu 1000kWh 1kWh= 5,05 gr

Taryfy różnią się regionalnie, ale różnice sa minimalne. Krótko mówiąc nie jest tak różowo: koszty energii są o połowę większe niż podałes.[/quote]

Witam,
Fakt - doświadczenia w liczeniu kosztów prądu nie mam. Ale dodawać, a moze i mnożyć chyba potafię ;)
Ale może robię coś nie tak, więc jak do tego doszedłem:
Danych nie wziąłem z powietrza, tylko z cennika STOEN. Zobacz sobie:
[url="http://www.rwestoen.pl/index.php?id=31&L=0"]http://www.rwestoen.pl/index.php?id=31&L=0[/url]
Koszty stałe - liczone miesięcznie (niezależne od zużytej energii) w moim wyliczeniu nie maja znaczenia. Te opłaty ponoszę niezależnie od tego czy używam tv. Liczyłem o ile uzywanie tv zwiększa rachunek. Czyli tak naprawdę ile to kosztuje.
A koszty zmienne to:
1. Cena za energię elektryczną: 0,17 zł/kWh
2. Składnik jakościowy stawki systemowej: 0,01 zł/kWh
3. Składnik zmienny stawki sieciowej: 0,11 zł/kWh
RAZEM: 0,17+0,01+0,11=0,29 zł/kWh
To było netto - do tego VAT (22%) 0,29*1,22=0,3538 zł/kWh

Zatem gdzie jest mój błąd ?

pozdr
Labdoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w PZ80 wejście antenowe obsługuje analog i DVB-T? Mam w domu kablówkę cyfrową, ale część kanałów dostępna jest tylko analogowo... Gdybym chciał mieć i analog i cyfrę, musiałbym zmieniać kabel antenowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów !
Parę dni temu kupiłem plazmę TH-42PZ85E . Niestety menu telewizora różni się znacznie od tego dostarczonego na płycie . Między innymi brak dostępu do kanałów DVB-T / brak takiej opcji w menu / Mam prośbę do posiadaczy takiego telewizora o odczytanie w menu / system informacji /swoich danych i przekazanie na forum . Być może inni mają podobny problem .
Telewizor kupiony w sklepie internetowym .
Moje są takie :
wersja software 1102 - 10100
ID modelu1 0011-0102-2000-0000
ID modelu2 0001-0000-0000-0000
HDAVI control 3

Ogólnie menu wygląda tak jakby w środku był TH-42PY85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj !
Wejscie antenowe w Twoim telewizorze obsługuje oba tunery wiec nie trzeba nic zmieniać .Problemem natomiast może byc sposób kompresji w twojej instalacji kablowej . PZ posiada system MPEG2 . Jeśli operator dostarcza programy w tym systemie to OK , natomiast gdyby to był MPEG4 trzeba by zastosować moduł Neotion MP4 o ile software w Twoim telewizorze na to pozwoli . Twój TV powinien mieć na tylnej ściance takie wejście . Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='97551' date='18.04.2008, 11:27 ']Mam dal Ciebie złą wiadomość "w wyższych modelach" nic się nie zmieniło w tym względzie.[/quote]


Najwyższym modelem serii jest 50PZ800 (pewnie będą i większe, ale 50" to minimum )
Skąd więc czerpiesz wiedzę, skoro nie ma tego modelu w sprzedaży ?

Warto byłoby uzasadnić swoją wypowiedź, a na dokładkę np. dać fotki ! :)
Gdybanie nie jest miarodajną jednostką oceny.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem temat i widzę że magicy tu się wypowiadają. Panel 10bit w plaźmie, brawo! 10bit to ma LCD które ma 1mld kolorów, ten Panasonic ma ponad 130mld, jak się nie mylę panel 18bit. Potem ktoś narzeka na jakość obrazu, ten telewizor jest tańszy od nawet nie konkurencyjnego TV LCD, ma bardzo dobry obraz, a ktoś porównuje to z LG, no już bez przesady. LG jeden z najgorszych obrazów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...