Skocz do zawartości
bronas

humax icord vs. technisat digicorder

Rekomendowane odpowiedzi

witam. pomóżcie wybrać. czy ktoś może obiektywnie doradzić? chodzi mi przede wszystko o jakość odbioru SD/HD

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bronas' post='90277' date='10.03.2008, 17:51 ']witam. pomóżcie wybrać. czy ktoś może obiektywnie doradzić? chodzi mi przede wszystko o jakość odbioru SD/HD

z góry dzięki[/quote]
Od 29 lutego zabawiam się iCord320. Jeżeli chodzi o jakość SD i HD to jest bez zarzutu. Naprawdę budzi zachwyt.
Jakość nagrywania HD super. Możliwość nagrania pliku zakodowanego np. MG z możliwością odkodowania później.
Kopiowanie nagranego pliku *.TS przez USB włącznie z HD.
Nie potrafię porównać z tunerem Technisata ale iCordem jestem zachwycony. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='90328' date='10.03.2008, 21:23 ']Od 29 lutego zabawiam się iCord320. Jeżeli chodzi o jakość SD i HD to jest bez zarzutu. Naprawdę budzi zachwyt.
Jakość nagrywania HD super. Możliwość nagrania pliku zakodowanego np. MG z możliwością odkodowania później.
Kopiowanie nagranego pliku *.TS przez USB włącznie z HD.
Nie potrafię porównać z tunerem Technisata ale iCordem jestem zachwycony. Pzdr.[/quote]
Jestem zzainteresowany humaxem icord ale nie wiem czy będzie wspólpracował dobrze z modułem Reality Cam z kartą C+ ,oraz modułem Polsatu.Szukam informacji na róznych forach ale nie znalazłem nigdzie póki co odpowiedzi.Napisz jaką platformę oglądasz i z jakim modułem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mamin13' post='90348' date='10.03.2008, 23:05 ']Jestem zzainteresowany humaxem icord ale nie wiem czy będzie wspólpracował dobrze z modułem Reality Cam z kartą C+ ,oraz modułem Polsatu.Szukam informacji na róznych forach ale nie znalazłem nigdzie póki co odpowiedzi.Napisz jaką platformę oglądasz i z jakim modułem.Pozdrawiam[/quote]
Posiadam moduł CI Cyfry. Nie dostrzegłem żadnych problemów jak dotąd. Tuner nie zawiesza się jak to zdarzało się w HDCI2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bronas' post='90277' date='10.03.2008, 17:51 ']witam. pomóżcie wybrać. czy ktoś może obiektywnie doradzić? chodzi mi przede wszystko o jakość odbioru SD/HD

z góry dzięki[/quote]

Mam Technisata Digicordera HD S2 od 3 miesięcy. Przedtem miałem Humaxa PVR8000, z którego byłem bardzo niezadowolony: usterki dysku twardego, fatalny interface, częste zawieszanie, niezbyt dobra wsólpraca z modułami CAM, support beznadziejny. Dlatego zdecydowałem się na Technisata nie czekając na nowego Humaxa. Jeśli chodzi o obraz SD i HD to Technisat jest świetny, ma opcję (najnowsze oprogramowanie) "extended colour space" na wyściu HDMI co daje naprawdę znakomity obraz na LCD. Technisat ma natomiast 2 wady: nagrywa tylko w formie zdekodowanej więc aby nagrywać jednocześnie kanał kodowany i oglądać kanał kodowany, trzeba mieć np. 2 moduły (np. Aston 2.18 + PowerCam i 2 karty SmartWi z Cyfrą+ co robi się bardzo kosztowne). Drugą wadą jest brak możliwości zmiany nazwy nagrań. Poza tym odbiornik jest rewelacyjny, trzeba się namęczyć żeby go zawiesić.
Co do Humaxa iCorda HD, to też nie możesz nagrywać w formie zdekodowanej kanału kodowanego i oglądać jednocześnie kanał zakodowany, ale ma on opcję nagrywania w formie nierozkodowanej i jeśli nie zapomnisz tego materiału zdekodować później przed zmianą kluczy Cyfry+ (na przełomie miesiąca Cyfra+ zmienia klucze i takie nagranie nierozkodowane jest tylko do kasacji - widzisz ciemność) to masz ten komfort oglądania i nagrywania kanałów kodowanych. Mimo tej niewątpliwej zalety Humaxa, osobiście po doświadczeniach z tą firmą nieprędko się zdecyduję na ich sprzęt tym bardziej, że w momencie kiedy wypuszcza nowy model, przestaje się kompletnie interesować poprzednimi modelami (support dla poprzedniego modelu przestaje istnieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą wadą jest brak możliwości zmiany nazwy nagrań.

Otóż Technisat ma możliwość zmiany nazwy nagrań. Nie jest to proste , ale po kilku próbach da się to w miarę sprawnie robić.
dla mnie największą wadą tego odbiornika jest kiepsko przetłumaczone menu oraz jego dość nielogiczny układ a także wychodzenie z opcji dysku twardego do programu w sytuacji zakończenia bieżącego nagrania - zresztą po powrocie do dysku nie wracasz do nagrania które zakończyłeś ale do ostatniego na liście - to naprawdę denerwujace. ;)
Poza tym jestem zadowolony. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
W sobotę razem z sąsiadem który ma iCorda a ja Technisata potestowaliśmy trochę oba tunery. Każdy z nich ma wady i zalety. Oba mają prawie identyczny wygląd. Jeśli chodzi o jakość obrazu to oba mają bardzo dobry. Napiszę co mi się podobało w iCordzie a mianowicie edycja i przeszukiwanie kanałów. Jest to standard jeśli chodzi o topowe tunery sat. W technisacie edycja odbywa się zupełnie inaczej i ja raczej preferuje to co w iCordzie. Generalnie menu w iCordzie jest bardzo dobre, jedyne nieporozumienie to brak polskiej wersji. Oba tunery działają bez zwiech, dobrze współpracują z dragonem i astonem1.5. Oba bez problemu odtwarzają MP3 i jpeg. Jeśli chodzi o zrzucanie nagranego materiału przewagę ma technisat dlatego że w iCordzie narazie nie działa LAN i zrzucać można tylko na pamięć zewnętrzną lub dysk po USB. W technisacie można zrzucić po LAN-ie a zaznaczając odpowiednią opcję w Mediaporcie aplikacja od razu zrobi nam gotową strukturę plików pod DVD. Z kolei iCord może nagrywać 4 rózne programy jednocześnie czego nie ma technisat (tylko 2). W technisacie bardzo dobre jest EPG. Na kilka dni i z pełnym opisem razem z polskimi czcionkami. W iCordzie niepełny opis i tylko dwie audycje do przodu. Brak polskich czcionek (krzaczki). W humaxie lepsze wyświetlanie obrazu 4:3 (jest rozciągane do pełnego ekranu ale nie jest nic obcinane. W technisacie mimo kilku trybów to w każdym jest albo góra i dół albo boki obcinane co mnie lekko wkurza. W obu tunerach trzba dokupić moduły aby coś pooglądać i raczej nie bardzo wierzę aby w humaxie soft to kiedyś załatwił bez modułu. Reasumując na dzień dzisiejszy jeśli ktoś chce szybko zrzucić to co nagrał na dysku i zrobić DVD to lepszy będzie Technisat. Jak ktoś lubi dobre EPG z pełnym opisem to też wybierze technisata. W technisacie mamy dwa czytniki kart w conaxie co jest przydatne (osobiście mam kartę na MTV i Redlight i działają bez zarzutu). Może kiedyś przydadzą się do N-ki. W iCordzie nie ma czego się przyczepić pod warunkiem że w następnym sofcie uruchomią LAN i poprawią EPG. Wowczas będzie to bardzo dobry tuner. W technisacie do poprawki jest wyświetlanie obrazu 4:3 na LCD. Do obu tunerów konieczne jest przygotowanie edytora listy. Jeśli w/w poprwki zostaną uwzględnione to będą to dwa bardzo wyrównane tunery. Fajną funkcją w technisacie jest reset modułu poprzez menu oraz opcja szybkiego startu tunera. Cena humaxa jest atrakcyjniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja, wiecej takich :lol:
Dodam za kolega MARKUS 81172 z forum dvb-board-pl.com, ze planowana nowa wersja oprogramowania Humaxa bedzie miala:

1.LAN Schnittstelle für Datentransfer ( Aktywacja złącza LAN)
2.Editierfunktion für die nachträgliche Bearbeitung von Dateien (Funkcja możliwości późniejszego edytowania plików)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='90486' date='11.03.2008, 21:07 ']Super recenzja, wiecej takich :lol:
Dodam za kolega MARKUS 81172 z forum dvb-board-pl.com, ze planowana nowa wersja oprogramowania Humaxa bedzie miala:

1.LAN Schnittstelle für Datentransfer ( Aktywacja złącza LAN)
2.Editierfunktion für die nachträgliche Bearbeitung von Dateien (Funkcja możliwości późniejszego edytowania plików)

Pozdr.[/quote]


a czy sa napisy na C+ czy nie? czy są ale nie ma polskich znaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kriss33' post='90496' date='11.03.2008, 19:46 ']a czy sa napisy na C+ czy nie? czy są ale nie ma polskich znaków?[/quote]
Na Tachnisacie są napisy na kanałach Canal+ z polskimi literami. Mozna włączyć sobie wersję angielską dźwięku lub Dolby. Na Humaxie - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kriss33' post='90496' date='11.03.2008, 21:46 ']a czy sa napisy na C+ czy nie? czy są ale nie ma polskich znaków?[/quote]

na humaxie póki co napisów w C+ nie zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W iCordzie nie ma czego się przyczepić pod warunkiem że w następnym sofcie uruchomią LAN i poprawią EPG"

Witam, posiadam iCordaHD od kilku dni, i nie do konca moge zgodzic sie z kolega odnosnie kilku spraw: EPG, fakt dla kanalow Cyfra+,Cyfra+Film i tylko z tych nadawanych dla cyfry EPG dziala na 2 audycje do przodu (tak jest w wiekszosci tunerow TV-SAT, Humax obiecuje poprawke dla cyfry+), natomiast dla TVN-ow AXN-ow i reszty wspolnej dla platform EPG dziala wysmienicie na 3-5dni do przodu, rowniez na karcie Polstau wszystko z dobrym wyprzedzeniem, co do funkcjonowania karty polsatu to w koncu w Humaxe dziala tak jak powinno ;) . Natomiast co do jakosci obrazu SD nie zgodze sie , poniewaz jest mocno srednia (moze na LCD nie ma takiej roznicy), natomiast na plazmie widze braki nwet w stosunku do HDCI-2000(ktory nie byl dobry w SD) , co do HD brak zastrzezen :)
I jak wszyscy czekam z utesknieniem na lan-a !

Pozdrawiam Bzyk74

PS. Czy ktos z was kopiowal material HD na dysk i probowal otworzyc go w kompie ?? Mam z tym problem, HD i SD nagrywa jako *.ts, SD otwiera sie bez jakichkolwiek problemow, natomiast HD wykonuje natychmiastowe zawieszenie dowolnej aplikacji do odtwarzania ( VLC, MPC, WMP,etc )... czyzby kolejna niedorobka ??

Edytowane przez bzyk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Czy ktos z was kopiowal material HD na dysk i probowal otworzyc go w kompie ?? Mam z tym problem, HD i SD nagrywa jako *.ts, SD otwiera sie bez jakichkolwiek problemow, natomiast HD wykonuje natychmiastowe zawieszenie dowolnej aplikacji do odtwarzania ( VLC, MPC, WMP,etc )... czyzby kolejna niedorobka ??
[/quote]
Mam Technisata i jest to samo z HD, ale myślę że program na compie sobie nie radzi z HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem odtworzyć zrzucony plik HD z technisata i iCorda. Można to zrobić mplayerem, ale nie każdy plik da się od razu odtworzyć i nie bardzo wiem od czego zależy (oba były AVC i AC3). Jednak jak zrobimy remux takiego pliczku programem stąd [url="http://www.codedworld.com/download/tsremux/56561.html"]http://www.codedworld.com/download/tsremux/56561.html[/url] (robi to bardzo szybko, nawet duże piki) to bez problemu już mplayer i inne playery to odtworzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może testował iCorda z CAM POlsatu + PowerCAM (Cyfra+)?

Mam Technisata S2 ale chyba w Technisat HD S2 też będzie podobny objaw, bo z tego, co się zorientowałem, soft jest bardzo zbliżony w obu wersjach.

Objaw: gdy wejdę na HBO, Foxlife, Cinemax itp. nagle mam komunikat "No right to watch this program" i trzeba naciskać OK, aby skasować komunikt modułu PowerCam  z ekranu. A w międzyczasie ten program już jest w tle zdekodowany przez CAM Polsatu!


Ciekaw jestem, jak to jest w iCord, też okazuje się ten pop-up?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PiotrekHD' post='127078' date='22.10.2008, 09:00 ']Czy ktoś może testował iCorda z CAM POlsatu + PowerCAM (Cyfra+)?[/quote]
Mam takie CAMy w iCordze. Zjawisko o którym piszesz związane jest z szybkością przełączania się CAMów
i z kolejnością CAID ( dla CP i C+ ) nadawanych na danym kanale. Próbowałem zamieniać CAID programem
do edycji listy kanałów Omega 0.1.0, niestety iCord przywraca ustawienie na takie jak w transmisji. Pzdr. Edytowane przez netquest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm, czyli to nie tuner ale CAMy. Szkoda, że PowerCam nie ma opcji wyłącznia komunikatu (jak Aston - message time length = 0) lub też mogłaby to być kwestia softu tunera, aby mógł ubić takie okienka.

Napisalem sugestię do [url="http://powercam.tv/"]http://powercam.tv/[/url], może poprawią :-)

PS. Jest update "REF: HD V2.0.4". 12 207, canał Free X i ściąga po kilku minutach. Update bez znaczenia dla Cyfra+ (poprawiona obsługa kart CanalPlus 3.0). Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='127092' date='22.10.2008, 11:23 ']Można przyspieszyć działanie PowerCam`a wylączając wszystkie systemy z wyjątkiem Seca.[/quote]
może zadam głupie pytanie jak to zrobić?
hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuję za szybką odpowiedź.
A może wiesz jak postępowac z tą kartą Moduł Aston 2 v2.19
Pytam ponieważ kupiłem Humaxa Icorda z modułem Aston 2.19 i Cyfra chodzi bez żadnych problemów ale chce kupic jeszcze jeden tuner HD (innej firmy gdzie nie ma problemów z EPG) z kartą Power Cam.
A tak poza tematem jak to jest z tym dzwiekiem DD na Canal+ i HBO bo u mnie coś jest nie halo
pozdrawiam Edytowane przez icord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Astonem nie ma co postępować, to moduł jednosystemowy, wkładasz i działa.
DD ma Canal+ Film jest ale głównie na ścieżkach oryginalych (i wcale nie zawsze 5.1). Przełącz fonię na inny język i będziesz miał DD (co  najwyżej włącz napisy ekranowe jak nie lubisz oryginałów).
Na HBO HD jest Dolby na polskiej fonii.
Najlepiej zrobione DD jest na Filmbox HD, tam z tego co widzę zawsze jest 5.1, na amplitunerze świecą mi się wszystkioe wskaźniki... Edytowane przez PiotrekHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bzyk_1' post='91677' date='17.03.2008, 18:26 ']"W iCordzie nie ma czego się przyczepić pod warunkiem że w następnym sofcie uruchomią LAN i poprawią EPG"

Witam, posiadam iCordaHD od kilku dni, i nie do konca moge zgodzic sie z kolega odnosnie kilku spraw: EPG, fakt dla kanalow Cyfra+,Cyfra+Film i tylko z tych nadawanych dla cyfry EPG dziala na 2 audycje do przodu (tak jest w wiekszosci tunerow TV-SAT, Humax obiecuje poprawke dla cyfry+), natomiast dla TVN-ow AXN-ow i reszty wspolnej dla platform EPG dziala wysmienicie na 3-5dni do przodu, rowniez na karcie Polstau wszystko z dobrym wyprzedzeniem, co do funkcjonowania karty polsatu to w koncu w Humaxe dziala tak jak powinno :D . Natomiast co do jakosci obrazu SD nie zgodze sie , poniewaz jest mocno srednia (moze na LCD nie ma takiej roznicy), natomiast na plazmie widze braki nwet w stosunku do HDCI-2000(ktory nie byl dobry w SD) , co do HD brak zastrzezen :)
I jak wszyscy czekam z utesknieniem na lan-a !

Pozdrawiam Bzyk74

PS. Czy ktos z was kopiowal material HD na dysk i probowal otworzyc go w kompie ?? Mam z tym problem, HD i SD nagrywa jako *.ts, SD otwiera sie bez jakichkolwiek problemow, natomiast HD wykonuje natychmiastowe zawieszenie dowolnej aplikacji do odtwarzania ( VLC, MPC, WMP,etc )... czyzby kolejna niedorobka ??[/quote]

Wrescie ktos zwrocil uwage na bardzo wazny minus iCorda! Jego SD jest dosc mgliste i bez konturow, czego nie da sie powiedziec o Technisat. Co do innych funkcji i ceny, to iCord nie ma sobie rownych.
Rozwiazaniem moze byc jednak jezeli tuner w panelu Tv scaluje dobrze, to ustawic iCorda na 576i i moze przyniesc to jieoczekiwane efekty.


pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie trafnie zauważone SD mgliste i bez konturów po przejściu na złącze SCART jest lepiej ale traci sie na nasyceniu i kolorach.Spróbuje jeszcze SD komponentem tylko czekam na jakiś dobry kabelek.
Czy wyłączacie icorda na czuwanie czy chodzi wam bez przerwy.Bo mój z Astonem 2.19 po wyłączeniu na standy i po nocy po włączeniu trzeba karte wyjąć i wsunąć z powrotem.
hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako, ze dopiero teraz po dwotygodniowym testowaniu iCorda moge OBJEKTYWNIEJ sie wypowiadac, to chcialbym sprostowac, ze jego jakosc SD(u mnie w polaczeniu z samsungiem PS-50A756-oczywiscie plazma) jest wysmienite biorac pod uwage koniecznosc skalowania. Porownujac oba Receivery nie zapominajmy o tym, ze iCord ma bardziej, dojrzaly, stabilny software i wiekszy wypas, a do tego to wszystko przy znacznie nizszej cenie i solidniejszym wykonaniu.
A teraz info swiateczne dla posiadaczy tego cacka:
Update umozliwiajacy nagrywanie materialu ogladanego wstecz(film jest faljny ale szkoda, ze go nie nagrywalem od poczatku...)jest praktycznie gotowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...