Skocz do zawartości
pmmazz

Panasonic DMP-BD10A Blu-ray Disc i wyjścia analogowe 7.1 a głośniki komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='91295' date='15.03.2008, 12:33 ']I to mnie najbardziej martwi, bo juz sie przymierzam do "hajendowego" :) przedwzmacniacza 7.1 i potem koncowek mocy, ale co z plytami BR ktore maja 5.1 :rolleyes: Tylne glosniki na straty :( Ale jak widzisz staram sie zrealizowac projekt "1 zestaw do CD i BR" :P A propos: nagle mamy nowego zwolennika dzwieku 7.1 nawet sztucznie zrobionego? :)[/quote]

no plan super ale znając życie to bez bólu nic się nie urodzi :) moje kobale aby spiąć Gamuta z Onkyo idą już 2 tygodnie !! ale na 100% mają być w poniedziałek więc zobaczymy / usłyszymy jak wypadnie 905 w roli preampa. Mam tylko nadzieje że nie zabije dźwięku :) Próbowałem dźwięk z LX70A puścić przez Wadie 860x i po przez gamuta na mezzo utopie ale dźwięk z CD ok ale z płyt BR nie daje rady. Kombinowałem z ustawieniami, kablami ( chyab wszystkie możliwe połączenia ) i Wadia nie przyjmuje dźwięku z płyt HD. Próbowałem Wadie 860x spiąx z Onkyo 905 aby sygnał z LX70A szedł po HDMI do 905 a później RCA czy optykiem do Wadii a ta by sterowała końcówką mocy. Równiez sie nie dogadali :) Tak więc jak narazie zostaje mi podpięcie Gamuta do Onkyo za pomocą kabla XLR > RCA ale to nie koniec niespodzianek :) Jako źródło dzwięku wtedy będzie WADIA ale połączona z Onkyo albo RCA albo Optykiem ale wtedy 905 jest kolejnym elementen na drodze dźwięku z CD do wzmacniacza i to mnie martwi. Natomiast LX70A czy XE1 to marne są playery CD.
Tak więc życze Ci powodzenia i jak tylko to u ciebie zagra to musisz mi sprzedac instrukcje co i jak :) Jednak ja nie lubie kabli i sytuacji gdy sygnal krąży po sprzecie, dlatego wybrałem roziwazanie CD z wbudowanym preampem > końcówka mocy.


A co do dźwięku 5.1 / 7.1 Tak jak napisałem wcześniej dzwiek HD DTS czy DTHD puszczany po HDMI jest 5.1 i jest cisza w dwóch głośnikach. Trzeba przełączyć na jakiś format 7.1 w amplitunerze. Co do jakosci dźwięku HD to nie słysze różnicy między 5.1 a 7.1 ( robionym sztucznie :) ) Nasycenie, szczegóły, sczystość, siła dżwięku jest taka sama czy 5,1 czy 7,1 ale w przypadku 7,1 jest dużo większa przestrzeń. W wielu przypadkach ( jeżdżące auta dokoloła toru, latające samoloty wokół "ekranu" strzelanina z różnych stron itp. ) w systemie 7.1 wypadają duuuużo lepiej niz 5.1 W przypadku kina i takiego systemu jak ja mam ( średniej klasy 7.1 ) to naprawde zabawa jest super. Może w przypadku super hiper systemów będzie słychac różnice w jakości dźwięku między oryginalnym HD 5.1 a sztucznym 7.1 ale mi jak na razie nie dane było się z tym spotkać :) Co do dekoderów w BR playerach. Sporo się nad tym zastanawiałem i obawiam się że analog 7.1 może byc tylko wykorzystany jak będzie materiał 7.1 na BR a w pozostałych przypadkach będzie 5.1. Obym sie mylił.
pozdr. dawmac

PS. PZRYSZŁY KABLE XLR >RCA więc będzie spięcie gamut z onkyo ale musze jechac załadowac towar :( ale wieczorkiem będzie zabawa :)

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='91297' date='15.03.2008, 13:21 ']PS. PZRYSZŁY KABLE XLR >RCA więc będzie spięcie gamut z onkyo ale musze jechac załadowac towar :rolleyes: ale wieczorkiem będzie zabawa :)[/quote]
Super :) . Niestety watpie w Onkyo jako przedwzmacniacz. Ja go podziwiam, bo za ta cene co w niego wpakowali to mistrzostwo swiata ! Ale chyba te bebechy i elektronika bedzie przeszkoda, no i niektore elementy chyba tez musialy byc bardziej "budzetowe" Ale gdyby sie udalo to byloby super i po sprawie (licze, ze powaznie przetestujesz, bo jak OK to kupuje Onkyo :P )
U siebie najpierw planowalem jakis preamp bez dekoderow dzwieku HD (NAD, Rotel, Arcam itd) i do tego albo: 1. koncowki mocy Quad (do nich CD quad-a mozna podlaczyc bezposrednio), wiec sygnal na koncowkach decyduje czy sygnal idzie z CD czy preampa (do preampa, cos co kiedys moze powstanie czyli wszystkomajacy BR z wyjsciem 7.1) albo: 2. zwykly CD traktowany jako transport i podpiety do preampa optykiem plus analogowe 7.1 z BR.
Ale wszystko psuja plyty BR 5.1, bo ja osobiscie jestem przekonany, ze zaden z preampow nie zrobi analogowego 5.1 do 7.1 tylko pojdzie najkrotsza droga do koncowek mocy 5.1 :(
Ale mam jeszcze chwilke (te Twoje kable troche sie na szczescie opoznily) i zobaczymy, ile plyt BR bedzie w 7.1 (obawiam sie, ze malo :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='91300' date='15.03.2008, 14:00 ']Super :) . Niestety watpie w Onkyo jako przedwzmacniacz. Ja go podziwiam, bo za ta cene co w niego wpakowali to mistrzostwo swiata ! Ale chyba te bebechy i elektronika bedzie przeszkoda, no i niektore elementy chyba tez musialy byc bardziej "budzetowe" Ale gdyby sie udalo to byloby super i po sprawie (licze, ze powaznie przetestujesz, bo jak OK to kupuje Onkyo ;) )
U siebie najpierw planowalem jakis preamp bez dekoderow dzwieku HD (NAD, Rotel, Arcam itd) i do tego albo: 1. koncowki mocy Quad (do nich CD quad-a mozna podlaczyc bezposrednio), wiec sygnal na koncowkach decyduje czy sygnal idzie z CD czy preampa (do preampa, cos co kiedys moze powstanie czyli wszystkomajacy BR z wyjsciem 7.1) albo: 2. zwykly CD traktowany jako transport i podpiety do preampa optykiem plus analogowe 7.1 z BR.
Ale wszystko psuja plyty BR 5.1, bo ja osobiscie jestem przekonany, ze zaden z preampow nie zrobi analogowego 5.1 do 7.1 tylko pojdzie najkrotsza droga do koncowek mocy 5.1 :(
Ale mam jeszcze chwilke (te Twoje kable troche sie na szczescie opoznily) i zobaczymy, ile plyt BR bedzie w 7.1 (obawiam sie, ze malo :( )[/quote]


w skrócie - ZAPOMNI o 905 jako preamplie :) ZABIJA dźwięk i to przez duże [b]Z[/b][size="5"][/size]

Teraz troszke więcej. Kino domowe. SUPER. Trudno porównywac Mezzo Utopie do B&W co mam :) i słychac w kinie znacznie więcej. Dużo lepsza średnica, dużo więcej fajnego kick basu ale słychac że centralny nie pasuje i konieczna by była jego wymiana + końcówka mocy :) Tył może być. Jest naprawde fajnie. Jednak próba ze stereo wypada nieciekawie. CD podpiełem pod 9-5 raz za pomoca optyka a raz za pomocą RCA ( może to wina tego że dźwięk idzie z CD do onkyo a później dopiero na głośniki ) a nie wina samego preampa jakim jest Onkyo. Jednak efekt końcowy jest przykry do słuchania. Traci się bardzo dużo na dynamice, wysokie tony sa za ostre, szybki bas zaczyna przypominac łomot i zlewać się w całość. Bardzo lubię starą płytę TATOO. Sa fajne kawałki i jest dobrze zrealizowana. Tak naprawde po przez Onkyo nie dało się słuchac głosniej, był hałas, połączenie bezpośrednie WADI i Gamuta naprawiło wszystko :) Ogromne ciśnienie, potęzna fala dźwięku i niezależnie od poziomu głośności chce się słuchać. Jest SUPER :)
Sumując, nie pogardził bym kinem domowym na poziomie swojego stereo ale są to kolejne próby, kolejne klocki, kolejne wpadki i sporo kasy :( Jestem zadowolony ze swojego kina, ze stereo też a na razie szykuje mi się kilka wydatków bo wczoraj kupiłem sobie kolejne auto :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za informacje i proby. Czy moglbys ta ocene wkleic do watku:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9600"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=9600[/url]
moze komus sie przyda. Dzieki.
Niestety ja tez po dlugich poszukiwaniach zaczynam sie poddawac. Przede wszystkim brak plejerow 7.1 z dekoderami. Widze, ze szybciej moga sie pojawic preampy z HD (np. Marantz) i caly pomysl bedzie nieaktualny.
pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótkie pytanie -
- mam amplituner Sony STR-DG 700 i zestaw 5.1 Koda . Czy radzicie kupić BD10 czy BD30 , a nie zamierzam kupować zestawu 7.1
proszę o rzeczową odpowiedz.

PS.
Pominąłem tu temat mojego LCD bo w tym wypadku chyba nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='91297' date='15.03.2008, 13:21 ']....Próbowałem dźwięk z LX70A puścić przez Wadie 860x i po przez gamuta na mezzo utopie ale dźwięk z CD ok ale z płyt BR nie daje rady. Kombinowałem z ustawieniami, kablami ( chyab wszystkie możliwe połączenia ) i Wadia nie przyjmuje dźwięku z płyt HD. Próbowałem Wadie 860x spiąx z Onkyo 905 aby sygnał z LX70A szedł po HDMI do 905 a później RCA czy optykiem do Wadii a ta by sterowała końcówką mocy. Równiez sie nie dogadali :)[/quote]

Ponieważ przymierzam się do podobnego rozwiązania (odtwarzacz BR -> SPDIF lub Toslink -> Wadia 16) to się nieco zmartwiłem... Napisz coś więcej - czy LX dawał na wyjściu 16 bit i 44.1/48kHz 2 kanały? Jeśli tak to powinno działać. U mnie taki setup działa z prehistorycznym Philipsem DVD963SA, z tym że trzeba go przekonać w ustawieniach, żeby takie parametry dawał na wyjściu cyfrowym audio. Wadia oczywiście niczego innego nie zrozumie ale to taka jej uroda i chyba właśnie za to kochają ją właściciele :-)

pozdro
jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...