Skocz do zawartości
autorus

Jaki kabel HDMI do 15m polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

UL CL2 to jakis standard, ktory musi spelniac kabel przy montarzu w sciane.
Pytanie tylko czy jest to standard ogolnoswiatowy, czy tez lokalny
Podobnie mozna podejsc do ROHS i THX.
Jak wytworca zaplaci za przeprowadzenie certyfikowania to kabel bedzie posiadal znaczek. Jak nie to na drzewo.

Ciekawe, ktore (nawet firmowe) kable posiadaja zgodnosc ze standardem UL CL2 ?
Ja znalazlem Atlona, Kimber

A z ciekawostek to firma Real Cable wlasnie opracowala i reklamuje nowy patent do HDMI o nazwie SafeLock.
Bajer polega na doklejeniu zwyklej srubki zabezpieczajacej przed wypadnieciem wtyczki z gniazda.

Pewnie kable z tego typu zabezpieczeniem beda mialy oczywiscie odpowiednio wyzsza cene. Nalezy jednak pamietac o dokreceniu odpowieniej srubki po stronie odbiornika :-)

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='braavoo' post='92394' date='21.03.2008, 12:50 ']Ciekawe, ktore (nawet firmowe) kable posiadaja zgodnosc ze standardem UL CL2 ?
Ja znalazlem Atlona, Kimber[/quote]

Oprócz firm które wymieniłeś - również na pewno kable Ixos (a więc Anglia).


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym tygodniu używania kabla noname 81zł allegro do projektora powiem tak.

Kabel działa ale....

1) Jak przełączam go do nbox zaczyna głupiec, wtedy wskazane jest posprawdzanie i dopchnięcie wtyczek
2) Przez taki zwykły rozdzielacz z allegro juz nie działa, chciałem podłączyć n i blu ray razem :lol:

Tak więc z tymi kablami nie jest tak słodko, moim zdaniem te końcówki sa jakieś niedorobione.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem u tego samego sprzedawcy dwa kable 3 metrowe (po 18 zł sztuka).
Faktycznie jakość wykonania nie jest rewelacyjna. Co najwyżej poprawna.
Z drugiej strony najtańszy kabel 3 metrowy jaki widziałem w sklepie to 69 zł (a więc prawie 4 razy droższy!).

Jak na razie nie mam z nimi żadnych problemów.
Jeden działa jako nBox->TV, drugi Popcorn->TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co byście polecili z 12m? Widziałem takie kable firmy suprema no ale nie wiem czy sa warte swojej ceny, dystrybutor je poleca, ale co ma zrobić. Jak bym je sprzedawał też bym je polecił.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='95554' date='08.04.2008, 09:56 ']A co byście polecili z 12m? Widziałem takie kable firmy suprema no ale nie wiem czy sa warte swojej ceny, dystrybutor je poleca, ale co ma zrobić. Jak bym je sprzedawał też bym je polecił.

Autorus[/quote]

Mam Tech+Link 15 m. Grubaśny, z "zawodowymi" końcówkami. Fakt, był dość drogi ale polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorus
ja polecam ci z czystym sumieniem Supre, mam,użytkuje juz od prawie roku, jestem bardzoz zadowolony, kupiłes projektor za 12 kz wiec chyba warto wydac kolejne 500 pln i miec naprawde dobry kabel z którym poprostu nie ma zadnych problemów, zakłóceń wtyczki sa jak trzeba, masz fullhd projektor puszczasz sygnał 1080p 24Hz więc nie mozesz uzywac półśrodków, testowałem to juz i przy kablach powyzej 10m musisz niestety zainwestować.Może być nawet tak że slabszy kabel nie spełnia normy HDMI 1.3a z Deep Kolor i na twoim Epsonie masz okrojona palete kolorów, mysle że gra jest warta swieczki, i oszczędnosci rzędu paru stówek :D
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tych suprem są ver 1,2 i 1,3 którą ty masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 m wersje 1.2, kupiłem ja bodajże za 530 pln, z moja optomą toshibka i ps3 działa super, wersji 1,3 nie potrzebujesz bo rózni sie ona tym ze mozna nia przesyłac dzwięk hd, a do projektorka raczej go nie wysyłamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='95572' date='08.04.2008, 10:21 ']Mam 10 m wersje 1.2, kupiłem ja bodajże za 530 pln, z moja optomą toshibka i ps3 działa super, wersji 1,3 nie potrzebujesz bo rózni sie ona tym ze mozna nia przesyłac dzwięk hd, a do projektorka raczej go nie wysyłamy :D[/quote]


Dobre z tym projektorkiem i dzwiekiem :lol::lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety kabel allegro nie zdał egzaminu, będę reklamował. Po przepuszczeniu przez kanał wentylacyjny dosłownie nic nie obiera, ani n ani blu ray. Wogóle samo śnieżenie i przeskoki ekranu B) Podejrzewam te końcówki które sa do bani. Zamówiłem u znajomego vivanco. Przetestuję tego :) 2 lata gwarancji, kupowałem już u gostka sporo rzeczy i nigdy nie było problemu. Także ze zwrotami. Kabel jest po 330zł/15m.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='95636' date='08.04.2008, 14:27 ']No niestety kabel allegro nie zdał egzaminu, będę reklamował. Po przepuszczeniu przez kanał wentylacyjny dosłownie nic nie obiera[/quote]
Pewnie go naciągnąłeś i się przerwał B)
To oznacza że trwałość tych kabli nie jest ich mocną stroną. Będę uważał. Na razie odpukać .... chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='95572' date='08.04.2008, 10:21 ']Mam 10 m wersje 1.2, kupiłem ja bodajże za 530 pln, z moja optomą toshibka i ps3 działa super, wersji 1,3 nie potrzebujesz bo rózni sie ona tym ze mozna nia przesyłac dzwięk hd, a do projektorka raczej go nie wysyłamy B)[/quote]

Zamówiłem ta suprę, tyle ze 1.3 ale to raczej przez przypadek bo chciałem 1.2 a dali mi w tej samej cenie 1.3. POczywiście 12m, koszt 600zł.

Powinna przyjść we czwartek ewentualnie piatek :)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, tak zrobiłem i podłączyłem kabelek noname (taki jak z allegro likowałem, z filtrami, 10m). Jakość jest bez zarzutu, a nawet gniazdo mniej wypada z Sony, niż w przypadku Techlinka.
Przy okazji mam pytanie na co kablom toslink złote końcówki??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja 15m nagle ruszyła :( Fakt zmieniłem tv ale nie wiem czy to do tego zalezy. Więc do projektora jest supra, a do tv noname.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='97186' date='16.04.2008, 07:51 ']A moja 15m nagle ruszyła :) Fakt zmieniłem tv ale nie wiem czy to do tego zalezy. Więc do projektora jest supra, a do tv noname.[/quote]

W sumie wszyscy się wypowiedzieliśmy w sprawie kabli ....... zapominając od nadajnikch i odbiornikach (tunery,HD playery i telewizory).
Na logikę biorąc różni producenci montują różne układy nadawczo odbiorcze.
Jedne będą bardziej czulsze inne mniej.
Jedne poradzą sobie z drobnymi zmianami sygnału w kablu, inne nie :)

A jak widać, po ostatnich wypowiedziach, jakość końcówek kabli noname jest różna i niekoniecznie zależy od ceny. Raczej od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z kablami HDMI w wersjach 1.2 czy 1.3 to jest raczej ściema. Różne wersje to mogą mieć gniazda w sprzęcie a nie same kable, których budowa jest taka sama. No ale specjaliści od marketingu wiedzą jak napędzić sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarly do mnie dzis kabelki z USA zamowione w monoprice - niezla maja opinie na ich rynku z kategorii tych tanich.

[url="http://img177.imageshack.us/my.php?image=dscf3702wr1.jpg"][img]http://img177.imageshack.us/img177/5689/dscf3702wr1.th.jpg[/img][/url]

Glowna role odgrywa 15 metrowy kabel hdmi cl2 (dedykowany pod in-wall installation), ktory gruboscia niewiele ustepuje wezowi ogrodowemu :)
Na razie nie mam na czym go przetestowac, jutro dotrze do mnie projektor to dam znac czy bezproblemowo leci @ 1080p, a w weekend ostateczna instalacja pod tynkiem jesli zda pierwszy egzamin :)

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo mi zakomunikowac, ze i kabel i switch sprawdzily sie dzis bez zarzutu ;)

A wiec tak - kabel 15m idzie z projektora do switcha, a ze switcha 3 kable:

1. do tunera topfield 7700 po hdmi (1080i)
2. do dvd panasonic s53 po hdmi (upscal w odtwarzaczu do 1080p)
3. do komputera (1080p hdmi-dvi)

Kabel jest dosc twardy wiec po obu jego stronach uzylem tzw. port saverow (z prawej strony screena) aby wtyczka pewnie sie trzymala w urzadzeniu.
Projektor z poczatku podawal brak sygnalu z komputera, ale zalapal po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu komputera.

Ile mnie ta zabawa kosztowala ? Kabel 15m (24awg cl2) - 34$, switch 3x1 - 35$, port saver po 3$ za sztuke, krotsze kable hdmi i hdmi-dvi 2-3m to kwestia 5-6$
Wysylaja tez do Polski, ale nie wiem ile sobie zycza za wysylke (ja wszystko zalatwialem przez kumpla). Podejrzewam ze tanio nie bedzie biorac pod uwage wage takiego 15m kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='misfit' post='97963' date='20.04.2008, 22:59 ']Milo mi zakomunikowac, ze i kabel i switch sprawdzily sie dzis bez zarzutu ;)[/quote]

Miło słyszeć :P Potwierdza to moją (i chyba nie tylko moją) opinię że za kable nie trzeba dawać miliona dolarów aby dobrze chodziły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 10m hdmi MRS (cena 180zł)-działa bez zarzutu, obraz żyleta,żadnych zakłóceń. Teraz kupiłem 3m do ps3 też MRS jak sprawdzic czy to wersja 1.3? Na pudełku nigdzie tego nie ma.:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Norbunio' post='98434' date='23.04.2008, 15:43 ']jak sprawdzic czy to wersja 1.3? Na pudełku nigdzie tego nie ma.:/[/quote]

Norbunio litości. Jeśli kabel jest porządnie wykonany przeniesie wszstko. HDMI wersja 1.1, 1.2 czy też 1.3 to wersja protokołu transmisji po takim kablu!
100% ściema marketingowa! Jeśli jest porządnie zrobiony to przeniesie (gdy już będzie) transmisje w wersji 1.4 i 1.5. No chyba że zmienią wtyczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no nie uległem magii marketingowej, tylko tak z ciekawości. Jest w okół tego spory szum i tak naprawdę ciekawi mnie czym się objawia to że kabel nie da rady np. przesłac DTS HD czyli, że nie jest 1.3:) ? Będą zniekształcenia czy w ogóle nie będzie sygnału? Kabel wydaje się byc solidny w peszlu końcówki też bez zastrzeżeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Norbunio' post='98447' date='23.04.2008, 17:10 ']Nie no nie uległem magii marketingowej, tylko tak z ciekawości. Jest w okół tego spory szum i tak naprawdę ciekawi mnie czym się objawia to że kabel nie da rady np. przesłac DTS HD czyli, że nie jest 1.3:) ? Będą zniekształcenia czy w ogóle nie będzie sygnału? Kabel wydaje się byc solidny w peszlu końcówki też bez zastrzeżeń[/quote]

Kabel do transmisji cyfrowej jest z definicji: zły lub dobry.
Zły nie przeniesie transmisji. Bądą błędy w przesyłanych danych co za tym idzie odbiornik po prostu pokaże kaszane a najczęściej nic nie pokaże.
Dobry przeniesie wszystko (obraz i dziwięk, kodowanie nieistotne). Może to być DTS (HD),DD+ itp. itd. ... nie ma to ŻADNEGO znaczenia.
Przecież obraz zajmuje zdecydowanie większą część przesyłanego pasma. Dzwięk, nawet super jakości, jest tylko małą cześcią przesyłanych danych.
Więc prędzej obraz się rypnie niż dzwięk!

Więc jak słyszę pytanie czy da radę "przesłac DTS HD" to mnie rzuca o ścianę ;) Sorry ... nerwowy jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...