Skocz do zawartości
apatch

Popcorn Hour - przetestowane formaty plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oczywistych rzeczy nie będę tu pisał.

1. Działa większość plików m2ts z płytek BD, nie zawsze są odczytywane wszystkie ścieżki audio, szczególnie ogólnie przyjęte formaty HD Audio (wiadomo kwestie licencji i względy techniczne), choć nie tylko te.

Z filmu Ghost in the Shell Innocence Blu-Ray udało mi się uruchomić wszystkie zawarte ścieżki audio

[color="#FF0000"][b] * Japanese LPCM 7.1[/b][/color]
* Japanese DD 6.1EX
* Japanese DTS-ES 6.1
- komentarzy w DD 2.0 nie liczę

Zacznę od niewątpliwych sukcesów, jakim jest przesył po HDMI pełnej ścieżki Japanese LPCM 7.1 do ampa, gdzie jest odtwarzana jako PCM MULTICH HDMI.

Chociaż ani specyfikacja Popcorna ani mojego wzmacniacza Onkyo 674 nie wskazuje na to, wszystkie kanały zostały prawidłowo odtworzone z pełna separacją dźwięków. :P

Można poczytać wiele opinii jaki amp co potrafi i jaki obsługuje poziom dekodowania formatów dźwięku [url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=738511"]LINK[/url] , jak się okazuje póki sami pewnych szczegółów nie sprawdzimy nie będziemy ich nigdy pewni, w instrukcji do 674 choć jest to amp 7.1 nie ma wzmianki o dźwięku PCM 7.1 po HDMI jedynie 5.1

Popcorn także zdekodował ścieżkę TrueHD do DD 5.1 w filmie Blue Planet Blu-Ray, trudno mi jest to potwierdzić ale przynajmniej tak się zachowywał podczas przełączania ścieżek audio.

Z tego co wyczytałem ścieżka TrueHD na nośnikach Blu-Ray tym się może różnić od wersji TrueHD na HD DVD że zwiera w sobie odpowiednik wersji DD core, zawartej jako pod-stream.

Po zremuxowaniu materiału do m2ts z obrazem i jedną ścieżką dźwiękową TrueHD, uruchomiony materiał aktywował w ampie sygnał DD lecz nie było słychać dźwięku, więc albo TrueHD w materiałach BD jest bezpośrednio linkowane do sąsiednich ścieżek audio DD, lub po remuxacji zniknęły dane odpowiedzialne za pod-stream DD5.1 i Popcorn nie mógł ich właściwie wypuścić.

2. Nie wszystkie pliki evo z HD DVD są odczytywane przez Popcorna, jest z nimi sporo problemów jedynie streamując dane LLINK'iem udało mi się zmusić urządzenie do ich odczytu, przez myiHome nie były widoczne nawet po zmianie w konfiguracyjnych plikach xml, podobnie jak z flac'ami.

Pliki często się zacinają a że najczęściej mamy przy tym formacie do czynienia ze ścieżkami audio DD+ i TrueHD, to kończy sie to całkowitym brakiem dźwięku.

3. Jeszcze nie radzi sobie prawidłowo z plikami flac nawet tymi stereo, dziwi sytuacja że część plików nawet z tego samego albumu jest odczytywana a część nie.
O plikach flac 5.1 luzem lub w reenkodach możemy na razie zapomnieć.


Na razie tyle z mojego testowania z czasem postaram się uzupełnić kolejnymi spostrzeżeniami, a czasu jak zawsze za mało.

Zaznaczam że korzystałem z ostatniej wersji beta firmware urządzenia oraz oprogramowania myiHome 4.7 i Llink 2.0 ponieważ nie udało mi się jeszcze zmusić dysku Sata do działania z Popcornem.
Czekam na podobne spostrzeżenia pozostałych użytkowników i zdaję sobie sprawę że kukurydza może nawet te same pliki inaczej odczytywać przy innym sofcie.

Nie wiem od czego to zależy ale urządzenie miewa tendencję do dziwnych zachowań , część materiału uruchamia "w zależności od pogody" :(
Puszczone przez ampa do projektora działa prawidłowo jedynie na ustawieniach auto trybu HDMI, zalecane jeśli mamy podłączone do kilku odbiorników, u mnie wykazuje pewne objawy problemów z handshake'iem HDMI.


Pozdrawiam

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze apatch, że w twoje ręce też trafił Popcorn :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie było o czym pisać :) , za to po wgraniu najnowszej bety :

01-17-080731-15-POP-402-000.bin

00-17-080730-15-POP-402.nmt

Wreszcie są w miarę poprawnie dekodowane (oczywiście zgodnie z możliwościami hardware'u) tracki audio z płytki BD-2007 DTS-HD Master Audio : track LPCM 2.0 i DTS-HD Master Audio 5.1/7.1 dekodowany do DTS Core 5.1 - poprzednio była tylko cisza.

Hi-Definition Reference Disc 2008 Blu-ray 1080I AVC LPCM7.1 - wciąż PCH nie radzi sobie z formatem LPCM 96Khz/24bit, ale co ciekawe w tym samym pliku po zremuxowaniu do samego audio (wyrzucony strumień obrazu H264) są odtwarzane i słyszalne wszystkie kanały dźwięku w pełnym zakresie częstotliwości 96/24.

Niestety tak jak w przypadku jakiegokolwiek odtwarzania formatów HD Audio 7.1 przez peceta w playerach PDVD/TMT (chipsety NV8200/8300, Intel X38> , AMD HD48xx ) w NMT mamy do czynienia z zamianą kanałów bocznych z tylnymi, w przypadku pecetów jest to ponoć problem softwarowy - sterownik/player a w przypadku PCH z pewnością zostanie rozwiązany w kolejnych wersjach firmware. Problem tkwi w błędnej identyfikacji przez soft kanałów.

Wszystkie tracki HD Audio są przez PCH poprawnie rozpoznawane o czym informuje nas stosowne info, natomiast ścieżki audio TrueHD i DD jeśli w ogóle są dekodowane to jedynie do LPCM 2.0.

Nic niestety nie zostało poprawione jeśli chodzi o odtwarzanie plików FLAC, WAV 2.0 z próbkowaniem : 44.1/24 , 48/24, 96/24 o 5.1 nie wspominając.

Jeśli chodzi o pozostałe poprawki to nie ma się do czego już przyczepić w kwestii wyglądu napisów, ich rendering znacząco się poprawił i dodano mój ulubiony kolor żółtych napisów z czarną obwódką. :lol:

Kilka wcześniej nie działających plików mkv SD/HD i mkv 720p z AAC 5.1 w końcu jest poprawnie odtwarzanych, podsumowując krok w dobrym kierunku , czekamy na więcej .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie na najnowszej becie uruchomil sie dzwiek DTS-MASTER w filmie Commando , wczesniej wogole nie bylo nic slychac teraz PCH podaje w info ze jest to scieszka DTS-MA , a ampili wyswietla info ze odbiera strumien DTS 5.1 , jak sprawdze reszte plikow ktore mi niechodzily w weekend to sie troszke rozpisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj uruchomiłem na PCH meczyk przedolimpijski USA - Canada 720p z dźwiekiem zakodowanym w AAC (24 kH) i niestety w tv cisza. A przecież w specyfikacji wyraźnie napisane jest że PCH dekoduje AAC. Pozostanie mi chyba bawić się w zamianę AAC na AC3. Jadę na oficjalnym firmwarze z końca czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ator' post='112501' date='08.08.2008, 14:57 ']A ja wczoraj uruchomiłem na PCH meczyk przedolimpijski USA - Canada 720p z dźwiekiem zakodowanym w AAC (24 kH) i niestety w tv cisza. A przecież w specyfikacji wyraźnie napisane jest że PCH dekoduje AAC. Pozostanie mi chyba bawić się w zamianę AAC na AC3. Jadę na oficjalnym firmwarze z końca czerwca.[/quote]
Jestem w pracy więc nie mogę teraz tego sprawdzić ale...o ile dobrze pamiętam w ustawieniach PH należy zmienić sposób wysyłania
dźwięku AAC bodajże z bitstream na PCM. Powtarzam, mogę pleść głupoty ale napewno oglądałem np Piąty Element na Popcornie z dźwiękiem AAC.
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie sie wydaje ze moj wzmacniacz nie obsluguje takiego formatu i musze w PH nastawiac by puszczal Analog i wtedy na wzmacniaczu widze MPCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='priem' post='112504' date='08.08.2008, 15:22 ']Jestem w pracy więc nie mogę teraz tego sprawdzić ale...o ile dobrze pamiętam w ustawieniach PH należy zmienić sposób wysyłania
dźwięku AAC bodajże z bitstream na PCM. Powtarzam, mogę pleść głupoty ale napewno oglądałem np Piąty Element na Popcornie z dźwiękiem AAC.
pzdr[/quote]

W ustawieniach dla AAC mam tylko opcję ustawienia analog PCM albo digital. Ponieważ nie mam wzmacniacza i dźwięk mam tylko po HDMI w tv to rozumiem, że tylko wchodzi w grę to pierwsze ustawienie no i niestety nie daje rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Hi-Definition Reference Disc 2008 Blu-ray 1080I AVC LPCM7.1 - wciąż PCH nie radzi sobie z formatem LPCM 96Khz/24bit, ale co ciekawe w tym samym pliku po zremuxowaniu do samego audio (wyrzucony strumień obrazu H264) są odtwarzane i słyszalne wszystkie kanały dźwięku w pełnym zakresie częstotliwości 96/24.[/quote]

moze z powodu braku CSS ?
Próbował już ktoś z CSS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest to spowodowane brakiem CSS , co najwyżej brakiem implementacji PAP , który właśnie tak się często kończy czyli brakiem możliwości odtwarzania danego materiału, ale problem raczej leży gdzie indziej.

Na stronach wiele producentów urządzeń opartych na NMT, są one reklamowane jako zdolne do odtwarzania strumieni 96khz/24bit deweloper softu po prostu chyba nie przetestował należycie wszystkich możliwych formatów sądząc że i tak nikt z tego nie będzie korzystać. Pocieszające jest to że trochę w tym temacie ruszyło , kolejne wersje beta zmieniają już sposób rozpoznawania tych niestandardowych formatów FLAC i LPCM : 44.1/24 , 48/24, 96/24 , poprzednio pliki zawierające takie formaty wcale nie były odtwarzane a teraz chociaż już słychać jakiś zniekształcony dźwięk połączony z szumem więc chyba można liczyć na dalsze postępy i rozwój softu. :)

Co do CSS to właśnie sprawdziłem udostępniając napęd z peceta poprzez myihome, płyty tak zabezpieczone będą odtwarzane ale na ekranie zobaczysz pokiereszowany obraz czyli tak samo jakbyś odtwarzał płytę na pececie w playerze niezdolnym do pełnego DeCSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy PCH A110 wyśle do amplitunera ścieżkę Dolby TruHD z pliku .m2ts bez downmixu do DD core?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy PCH A110 wyśle do amplitunera ścieżkę Dolby TruHD z pliku .m2ts bez downmixu do DD core?

Tak.Wyśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popcorn A-200

MKVmerge GUI (4.2.)...po zmuxowaniu pliku mkv + dzwiek nie mam obrazu.

Ta sama operacja wykonanana MeGUI - Muxer - wszystko jest ok.

Ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...