Skocz do zawartości
Gęsior

Odtwarzacz HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki w tym momencie jest najlepszy sprzęt do odtwarzania materiału HD zassanego z sieci? Chodzi mi o te wszystkie formaty HD jak mov, mkv, x264 itp. Poprostu chce podpiąc sprzęt pod TV i/lub kompa i cieszyć się materiałem 1080p najlepiej z polskimi znakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='87283' date='21.02.2008, 17:29 ']Jaki w tym momencie jest najlepszy sprzęt do odtwarzania materiału HD zassanego z sieci? Chodzi mi o te wszystkie formaty HD jak mov, mkv, x264 itp. Poprostu chce podpiąc sprzęt pod TV i/lub kompa i cieszyć się materiałem 1080p najlepiej z polskimi znakami.[/quote]

Różne rady będę ci dawać ludzie :)
Dla mnie najlepszy jest (i myślę że będzie) Popcorn Hour :)
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=142"]http://hdtvpolska.com/index.php?showforum=142[/url]

Właśnie go rozpakowałe i odpaliłem parę filmów HD (Shrek, Apocalypto, Casion Royale) ..... jestes zaszokowany. Odtwarza super!
Mam N'kę i jej programy HD (MGM,Discovery HD) to jakieś nieporozumienie przy Popcornie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - można gdzieś dostać PH w Polsce, czy tylko ściągać z Zachodu, płacąc cło? :(

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie to najlepszy jest komputer.

ASA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='87283' date='21.02.2008, 16:29 ']Jaki w tym momencie jest najlepszy sprzęt do odtwarzania materiału HD zassanego z sieci? Chodzi mi o te wszystkie formaty HD jak mov, mkv, x264 itp. Poprostu chce podpiąc sprzęt pod TV i/lub kompa i cieszyć się materiałem 1080p najlepiej z polskimi znakami.[/quote]
Ostatnie playery na oprogramowaniu NMT z sigmą 8635 oraz ostatni produkt Tvix'a czyli 6500.

[quote name='Ethan' post='87394' date='22.02.2008, 00:25 ']Btw, można gdzieś dostać PH w Polsce, czy tylko ściągać z Zachodu, płacąc cło? :([/quote]
W Polsce nie można, z zachodu owszem.
Jeśli chodzi o cło przeczytaj uważnie ten wątek [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7035"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=7035[/url]
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='87405' date='22.02.2008, 07:41 ']Wg mnie to najlepszy jest komputer.
ASA[/quote]
No pewnie że tak pod warunkiem że są na niego finanse :rolleyes:
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
priem@ Można jaśniej o co chodzi z oprogramowaniem NMT z Sigmą 8635? Co to w ogóle jest i jakie playery to posiadają?

andsie1@ o komputerze myślałem bardzo poważnie, ale po przeczytaniu stosu materiałów na tym portalu po prostu zwątpiłem. Po pierwsze dlatego, że nie mam smykałki do składania kompa i nie znam się na tych wszystkich podzespołach i parametrach, które są potrzebne do odpalenia materiału HD. Po drugie jak zobaczyłem w jakimś tam wątku ile osób ma problemy z odpaleniem filmu albo u jednego na takiej konfiguracji chodzi a u innego w ogóle nie hula no to ręce opadają ile z tym zabawy. Jeśli możesz mi podać jakie elementy muszę kupić aby w pełni rozkoszować sie 1080p na PC (sygnał i tak będę puszczał do TV FullHD) to chętnie zainwestuje w pieca, ale żeby cena nie była astronomiczna.

A wracając do playerów.
PH mam rozumieć to jest Popcorn?
To z grupy Snazio, Popcorn, Tvix najlepszy będzie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy ile masz kasy. PH jest tani.

Albo Popcorn a ja masz kase to TVix. Są inne ale może nie mieszaj już sobie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy, że mam do wydania 1,5 klocka. Da rade coś sensownego kupić za ta kwotę?
Zapomniałem dodać jeszcze, że mam na stanie X360. Może jego dałoby rade wykorzystać? Wiem, że można streamowac poprzez Media Center, ale tu znowu zaczyna się zabawa z kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gęsior' post='87496' date='22.02.2008, 15:52 ']priem@ Można jaśniej o co chodzi z oprogramowaniem NMT z Sigmą 8635? Co to w ogóle jest i jakie playery to posiadają?[/quote]
NMT oznacza Networked Media Tank firmy Syabas. Sigma Designs SMP8635 to producent i model chipsetu.
Czemu player'y które posiadają ich firmware oraz aplikacje ano dlatego że od paru miesięcy pokazują jak należy traktować użytkowników, poprostu naprawiaja błędy oraz implementują nowe, porządane przez użytkowników funkcje. Jest kilka takich player'ów.
Tak jak pisał Gmeru skup się na dwóch modelach Popcorn Hour (NMT) właśnie oraz Tvix 6500.
Te playery działają naprawdę nieźle, na dzień dzisiejszy różnią się kilkoma funkcjami, obudową i głównie ceną... i napewno nie dadzą Ci funcjonalności dobrego pieca :) jak masz pieniądze i czas buduj HTPC.
pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...