Skocz do zawartości
drzejson

Film HD w formacie .mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy i napewno nie ostatni post. Starałem się znaleść podobny temat jednak forum jest tak obszerne, że nie dałem rady, jeżeli się myle to z góry przepraszam i prosze o linka do danego tematu.
Przechodząc do rzeczy, mam problem odnośnie filmu hd z rozszerzeniem .mkv. Film oczywiście świetnie działa na pc jednak chciałbym owy film nagrać na płyte DVD tak aby można go było odtworzyć w zwykłym odwarzaczu dvd podpiętego do tv.
Tyle już sie naszukałem na necie programów i po kilku walkach z przeróbką danego pliku na mpg, avi i inne poddałem się... Film został skonwertowany, ale bez dźwięku...
Już nie chodzi mi teraz o kopie hd, byle by była łatwa obsługa w przerobieniu tego mkv na taki format aby wrzucić na dvd i żeby wszystko śmigało.
Prosze o pomoc!
W razie skasowania mojego wątku, proszę o linka.

Pozdrawiam
drzejson Edytowane przez drzejson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a próbowales "ConvertXtoDVD" ? moim zdaniem najlepszy program do konwersji plików wideo na DVD, mkv również obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='posejdonn' post='85629' date='14.02.2008, 07:21 ']a próbowales "ConvertXtoDVD" ? moim zdaniem najlepszy program do konwersji plików wideo na DVD, mkv również obsługuje[/quote]
Wypróbuje dzisiaj, jakbym miał problemy to dam znać.
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się uda to też daj znać ;) bo mam IceAge2 w mkv i jest na prawdę śliczna jakość ale koleżanka u siebie na kompie nie może odpalić więc też chciałbym jej to wyjarać na dvd ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='drzejson' post='85628' date='14.02.2008, 02:28 ']Witam,
Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy i napewno nie ostatni post. Starałem się znaleść podobny temat jednak forum jest tak obszerne, że nie dałem rady, jeżeli się myle to z góry przepraszam i prosze o linka do danego tematu.
Przechodząc do rzeczy, mam problem odnośnie filmu hd z rozszerzeniem .mkv. Film oczywiście świetnie działa na pc jednak chciałbym owy film nagrać na płyte DVD tak aby można go było odtworzyć w zwykłym odwarzaczu dvd podpiętego do tv.
Tyle już sie naszukałem na necie programów i po kilku walkach z przeróbką danego pliku na mpg, avi i inne poddałem się... Film został skonwertowany, ale bez dźwięku...
Już nie chodzi mi teraz o kopie hd, byle by była łatwa obsługa w przerobieniu tego mkv na taki format aby wrzucić na dvd i żeby wszystko śmigało.
Prosze o pomoc!
W razie skasowania mojego wątku, proszę o linka.

Pozdrawiam
drzejson[/quote]

Hmm, a zdajesz sobie sprawe, ze poprzerobieniu to juz nie bedzie HD? Bo jesli tak to nie latwiej sciagnac gotowy obraz DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='85693' date='14.02.2008, 12:59 ']Hmm, a zdajesz sobie sprawe, ze poprzerobieniu to juz nie bedzie HD? Bo jesli tak to nie latwiej sciagnac gotowy obraz DVD?[/quote]
Powiem wam tak, program działa świetnie, sam tworzy ładne menu itp. Jedyny mój problem to na kompie wszytsko śmiga ok ale niestety na odtwarzaczu nie mam głosu... To chyba wina kodeków czy coś... Jak temu zaradzić?

PS:Kopia jest bardzo ładna a HD nie potrzebuje... a poza tym w przypadku włoskiego lektora nie mam możliwości ściągnięcia gotowego dvd...

Pozdro Edytowane przez drzejson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze dzwiek jest w DTS a ty nie masz dekodera w DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='85696' date='14.02.2008, 13:10 ']moze dzwiek jest w DTS a ty nie masz dekodera w DVD[/quote]
Nic mi to nie mówi. Czyli nie ma szans tym programem zrobić tak aby działało na zwykłym dvd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da radę bo robiłem, koncert Depeche Mode wyszło ekstra, co do braku u Ciebie dżwieku to nie wiem jaka jest przyczyna.
Napisz coś więcej ,może ktoś zna problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sciagnij sobie program ps3 video9 wszystkie hd nim przerabiam i wszystko pieknie smiga bez utraty jakosci. Edytowane przez metro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda wam niszczyc ta konwersja wspanialej jakosci HD ;/
Jezeli juz macie jakis film HD z rozszezeniem *.mkv
to zainstalujcie sobie na PC jakies sprawdzone Codecki
Ja polecam : klcodec417f wklepac to w google.com i wam znajdzie najnowsza aktualna wersje
filmy odtwarzac na PC za pomoca MediaPlayerClasic ( zawarty w w/w codeckach )

Dla bardziej zaawansowanych i Kumatych polecam najlepszy player na PC KMPlayer
tyle ze mnogosc opcji moze zabic mniej kumatych Pecetowcow :)


Jak ktos chce z swojego peceta wycisnac max Quality HD
to polecam platnego Codecka : CoreAVC.Professional.Edition.v1.7 ktorego osobiscie uzywam .


Konwersja filmu HD do standardu DVD to bezsens !! !!
To tak jak by kupic Porshe i jezdzic polnymi drogami 30km/h

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tym czym Xvid od DivX. :rolleyes:

Czyli x264 jest darmową implementacją komercyjnego kodeka h.264

Jakość porównywalna.

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pytanko jak nagrać film w formacie mkv na płytę dvd i otworzyć w odtwarzaczu stacjonarnym Bluray bo to ma chyba wlaśnie taki sens nagrania żeby nie nagrywać na płyty bluray tylko na dvd a jakość hd może ktoś się orientuje jak to nagrać mam odtwarzacz HD LGBD370 z H.264 (kontener Matroska) prosze o pomoc

witam juz dałem rade żeby nagrać w tym systemie na płyte wystarczy Program Ulead Video studio i gotowe

Edytowane przez ikar39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...