Skocz do zawartości
dedej

firmware update - Toshiba E1 EP30/35

Rekomendowane odpowiedzi

Jak meldują na angielskim forum - nowe firmware 2.0 do zassania przez net.

dedej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I do XE-1 też jest.
Włąśnie robię update.
Oczekuję:
- 50 HZ.

Czy dadzą obsługę USB ?
Za 20 min bęzie jasne.

Numer FW 2.8.
Nic nowego nie widzę !?!? Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='85253' date='12.02.2008, 13:37 ']I do XE-1 też jest.
Numer FW 2.8.
Nic nowego nie widzę !?!?[/quote]
Czy jest 50Hz czy nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie czy ep-30/35 po tym update'jcie obsluguje plyty wydane w polskich tloczniach czy dalej toshka nas omija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak pisałem : nic nowego nie widzę.
Ale jest nowa opcja "AUTO" przy trybie 1080p/24.
Co to daję ? Nie wiem ?

Trzeba czekać na opinię posiadaczy ekranów przyjmujących i wyswietlających 24p.

Mój TV nie przyjmuje 24p (ale wstyd) więc ew. zmiana mnie nie dotyczy.

U mnie wszyskie HD DVD PL chodzą, póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bartusiak' post='85269' date='12.02.2008, 15:00 ']pytanie czy ep-30/35 po tym update'jcie obsluguje plyty wydane w polskich tloczniach czy dalej toshka nas omija?[/quote]

Przecież to nie wina Playerów! i toszka nie ma tu nic do omijania. Nie wiem czy cos poradzi na to firmware. Dali pupska wydawcy z authoringiem, a obrywa Tosia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Toshiba xe1 po wgraniu pojawiła sie nowa rubryka w opcjach picture: frame rate ma 2 możliwosci Auto i 1080p 24hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAŻAJCIE!!!..na forach angielskich trąbią że FW2.8 do XE1 ma dużo błędów!!!...sama Toshiba przyznała że lepiej poczekać i upgradować od razu do 2.9, który podobno wkrótce ma wyjść. Edytowane przez martin_ezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]sama Toshiba przyznała że lepiej poczekać i upgradować od razu do 2.9[/quote]
To jest text dotyczący wersji USA z przed roku.
Nie mylmy EU z USA.
Póki co ściema i nikt nic nie wie.
Gdzieś wyczytałem, że ta poprawka dotyczy DVD playback.
Ustawiamu 1080/24p i wybieramy opcję "AUTO" lub "24P".
Albo wymuszamy 24p albo dajemy playerowi prawo wybotu ? Ale czego ?
Więc chyba ten update nie jest istotny. Zwłaszcza dla nieposiadających TV monitor z opcją wyświetlania 24 fps.

To chyba objaw "pracy w stresie" expertów Toszki.
Bo brak jakichkolwiek info o tym updacie. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym taki pewien...FW 2.7 bez problemu działał na EU XE1 i podobno nie ma znaczących różnic między FW EU a US (o ile w ogóle takowe są - np. FW2.7)...ale kto ryzykuje ten w kozie nie siedzi..
a ja poczekam...na opinie na forach odnośnie wersji EU...obyście mieli racje że wszystko OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='85326' date='12.02.2008, 19:22 ']Ustawiamu 1080/24p i wybieramy opcję "AUTO" lub "24P".
Albo wymuszamy 24p albo dajemy playerowi prawo wybotu ? Ale czego ?
Więc chyba ten update nie jest istotny. Zwłaszcza dla nieposiadających TV monitor z opcją wyświetlania 24 fps.[/quote]

oj oj, jeśli to AUTO będzie działało prawidłowo to ten FW jest bardzo istotny bo pozwoli na automatyczne przełączanie playera pomiędzy sygnałem 1080p24Hz z HD DVD a zwykłym SD DVD (do tej pory trzeba było wykonać to za każdym razem ręcznie z poziomu Setupu :) w innym przypadku był okropny judder na zwykłym DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tryb AUTO jest istotny, gdyż wykonuje za użytkownika ( akurat nie wszystkich to dotyczy ) przełączanie odtwarzania w tryb 24p o ile tak flaga jest na płycie.
Zdarzały się przypadki ( opisane na forum ) , że wymuszenie trybu 24p sutecznie kaszaniło efekt końcowy ...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85330' date='12.02.2008, 19:32 ']Tryb AUTO jest istotny, gdyż wykonuje za użytkownika ( akurat nie wszystkich to dotyczy ) przełączanie odtwarzania w tryb 24p o ile tak flaga jest na płycie.
Zdarzały się przypadki ( opisane na forum ) , że wymuszenie trybu 24p sutecznie kaszaniło efekt końcowy ...

Pzdr.[/quote]
dokładnie tak mam w tej chwili :)

P.S. Prawie jednocześnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dla maniaków nowych FW => [url="http://toshibahddvd.eu/firmware/download_latest_firmware.html"]http://toshibahddvd.eu/firmware/download_l...t_firmware.html[/url]

napiszcie co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Firmware 2.0 dla Toshiba HD-EP30/35 nie rozwiązuje problemu odtwarzania polskich płyt z wytwórni Takt i GMRecords. Należy się spodziewać, że kolejna wersja coś zmieni w tym temacie lub płyty te są ewidentnie "skopane".[/b] Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wgraniu nowego firmware 2.0 zarówno EP30 jak i EP35 poprawnie odtwarzają płyty [b]mini HD DVD[/b] nagrane np. w NeroVision 5 (Nero 8) w systemie 50Hz. Obecnie można zgrać bez dodatkowych konwersji materiał z kamery HD 1080i i poprzez Nero przygotować płytkę DVD-R/RW SL/DL ze strukturą HD DVD. Działa wyśmienicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zatem Twój TV wyświoetla , że dostaje z HD DVD 50Hz ?
Jednak dotrzymali słowa i dali 50 Hz.
SUPER !!!
Nie wpadłem na pomysł, żeby wytworzyć samemu 50Hz Mini HD DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam materiały video nagrane europejską wersją kamery SONY HDR-FX1. Są to pliki M2TS MPEG-2 1080i.
Odtwarzacz Toshiba HD-EP30 z firmwarem do wersji 1.3 nie chciał odtwarzać płyt mini HD DVD z nagranym materiałem z tej kamery.

Po aktualizacji do v2.0 te same płytki są odtwarzane bezproblemowo.
Po prostu wczesniej odtwarzacz odtwarzał poprawnie jedynie 60Hz HD oraz 50Hz SD.


Spróbuję teraz upchnąć po jednym odcinku BBC Planet Earth 1080p VC-1 na płytkę DVD-R DL. Jeden odcinek zajmuje od 7 do 7,8 GB czyli akurat się zmieści.
Jak zadziała to podłożę jeszcze polskiego lektora do ripów z HD DVD i w ten sposób na 11 płytkach DL stworzę całą Planet Earth PL ;-) Ten trick zadziałałby i na wcześniejszym firmware bo Planet Earth jest 60Hz... Edytowane przez DarekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiesz, że istnieją dwie wersje PLANET EARTH - jedna (US) Be , druga (GB) Cacy :)

Pomysł ciekawy, ale nieekonomiczny :) ( markowe nośniki )


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='85704' date='14.02.2008, 13:45 ']Zapewne wiesz, że istnieją dwie wersje PLANET EARTH - jedna (US) Be , druga (GB) Cacy :)[/quote]
Mówisz o wydaniach BD/HD-DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są dwie wersje US i UE - np. różni narratorzy.
ale chyba obie authoringowane na 60 Hz niestety.
Niestety, bo kręcili to na bank w 50 Hz pod emisję TV.
W kolejnym dziele "Galapagos" już tego błędu nie ma, i żadnych problemów z płynnością.
Tryb auto daje właśnie samoczynne przełączenie pod flagą na krotność 24/25/30 fps.

Oczywiście zapomniałem zacząć od uwagi, że brak płynności jest w niektórych scenach bardzo bolesny.
Winię za to operację 50Hz na 60 Hz. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat jestem w posiadaniu Planet Earth z UK na HD-DVD, którą potem sam ripowałem. Jest cacy jak najbardziej.
Lubię pobawić się obróbką materiału HD, zrobię z tego również MKV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano właśnie, tylko nagrania z BBC HD miały oryginalne 50Hz.
No ale wraz z rychłą śmiercią HD-DVD możemy zapomnieć o materiale HD w 50Hz niepochodzącym z nagrań z telewizji.

Sony nie uznało za właściwie uwzględnić 50Hz w specyfikacji. Z drugiej strony to może i dobrze, bo żaden dystrybutor nie wpadnie na pomysł wydawania filmów w 50Hz (w UK EiV wydał tak kilka HD-DVD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi z US leci planet earth BBC . (be?)


[quote name='maxiuca' post='85716' date='14.02.2008, 15:36 ']Ano właśnie, tylko nagrania z BBC HD miały oryginalne 50Hz.
No ale wraz z rychłą śmiercią HD-DVD możemy zapomnieć o materiale HD w 50Hz niepochodzącym z nagrań z telewizji.

Sony nie uznało za właściwie uwzględnić 50Hz w specyfikacji. Z drugiej strony to może i dobrze, bo żaden dystrybutor nie wpadnie na pomysł wydawania filmów w 50Hz (w UK EiV wydał tak kilka HD-DVD).[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie martw się autorus ma ta wersje i nie wiem o czym ci goscie pisza , obraz i dzwiek jest prawie referencyjny, i komentarz sir R.Attenborough tez niczego sobie, oczywiscie na HD DVD, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...