Skocz do zawartości
  • 0
domi357

DVD5 czy DVD9

Pytanie

na ktore plytki dvd zgrywac filmy w formacie x264 MKV , probuje osiagnac najlepszy obraz na TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='domi357' post='84356' date='08.02.2008, 05:02 ']na ktore plytki dvd zgrywac filmy w formacie x264 MKV , probuje osiagnac najlepszy obraz na TV[/quote]

Sam wybór płyty DVD5 czy DVD9 nie ma absolutnie żadnego wpływu na jakość obrazu.
Jeżeli jednak sposób kodowania pliku i długość materiału spowoduje, że uzyskasz więcej niż 4,7GB to będziesz musiał użyć płyty DVD9 bo na DVD5 się nie zmieści.
I tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Tom0000' post='84366' date='08.02.2008, 09:12 ']A jak tam z dlugowiecznoscia takich plyt ? Czy dvd9 sa tej samej jakosci ?[/quote]

Z tego co ja się orientuję ludzie kupując takie płytki kierują sie firmą -- co przekład się na jakość nośnika.
Ja sam kupuje płyty TDK, Sony. Nie polecam Hawk -- słyszałem, że potrafią pękać w napędach -- ale w każdej firmie może się zdarzać wadliwa partia -- tak kiedyś było np. w Sony.
Jednym słowem im większa renoma firmy tym płytki będą lepszej jakości -- płytka niby mały szczegół ale bardzo dużo osób je kupuje i firmy mają na nich krociowe zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='mariende' post='84368' date='08.02.2008, 11:20 ']Z tego co ja się orientuję ludzie kupując takie płytki kierują sie firmą -- co przekład się na jakość nośnika.
Ja sam kupuje płyty TDK, Sony. Nie polecam Hawk -- słyszałem, że potrafią pękać w napędach -- ale w każdej firmie może się zdarzać wadliwa partia -- tak kiedyś było np. w Sony.
Jednym słowem im większa renoma firmy tym płytki będą lepszej jakości -- płytka niby mały szczegół ale bardzo dużo osób je kupuje i firmy mają na nich krociowe zyski.[/quote]


Zgadzam się absolutnie ;)
Nie wielkość płyty ma znaczenie dla trwałości ale jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Płyty DVD9 są wygodne, ale absolutnie nie opłacalne. Za pomocą np MKVtoolnix można dokonać podziału filmu zajmującego więcej niż jedną płytkę dvd5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Masz rację, ale to komfort nie musieć zmieniać płyty. Zależy co jest priorytetem - wygoda czy oszczędność. Na dobrej, markowej płycie nagranie powinno wytrzymać min. 2 lata a przy odrobinie szczęścia - nawet sporo dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Pablo1964' post='84458' date='08.02.2008, 15:49 ']Masz rację, ale to komfort nie musieć zmieniać płyty. Zależy co jest priorytetem - wygoda czy oszczędność. Na dobrej, markowej płycie nagranie powinno wytrzymać min. 2 lata a przy odrobinie szczęścia - nawet sporo dłużej.[/quote]

Przez myśl mi przebiega slogan reklamowy płyt CD (bodajże Sony) ...... dane wytrzymają 30 lat.
Może to zbyt optymistyczne ale ...... moja pierwsza nagrana płyta pochodzi z 1992 roku (firmy Yamaha) i dalej można ją odczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A po co w ogóle zgrywać filmy na płytki? Dużo taniej i wygodniej kupić duży dysk i co jakiś czas oglądnięte filmy usuwać...

Co do płytek DVD-9 to żeby się bez problemów wypaliły i czytały przez dłużej niż miesiąc trzeba kupować te najdroższe (np verbatim). Nie opłacalne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Sober' post='84619' date='09.02.2008, 16:29 ']A po co w ogóle zgrywać filmy na płytki? Dużo taniej i wygodniej kupić duży dysk i co jakiś czas oglądnięte filmy usuwać...[/quote]


Archiwizowanie na DVD jest moim zdaniem dużo bezpieczniejsze niż na HDD. Może ci się np trafić jakaś wadliwa seria HDD, która pada po 3 miesiącach (ostatnio coś podobnego było przy komputerach Apple), czasem niechciany format lub spalenie się dysku. Najlepiej jest trzymać kopie zapasowe na DVD, a do odtwarzania przegrywać je na HDD komutera lub urządzenia typu Popcorn Hour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Można się zabezpieczyć przed padnięciem dysku poprzez stworzenie macierzy, np. RAID 5. Oczywiście archiwizacja na płytach DVD jest znacznie tańsza, ale na HDD jest wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...