Skocz do zawartości
B737 Captain

Recenzja kamery Canon HV30

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu: znalezione w sieci.
Test [url="http://www.camcorderinfo.com/content/Canon-HV30-Camcorder-Review-34401.htm"]Canon HV30 (English)[/url].
Dla tych co nie chcą czytać napiszę, że kamera w środku posiada to samo co HV20 więc jakość obrazu jest identyczna, ale posiada dodatkową funkcję nagrywania w 30p oraz znacznie poprawiony przycisk zoom oraz wyświetlacz LCD. Myślę, że godny następca HV20:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w środku posiada to samo co HV20 - to po co robić nowy model? Coś mi nie chce się wierzyć. Miała nagrywać Full HD?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='besson' post='84314' date='07.02.2008, 18:58 ']w środku posiada to samo co HV20 - to po co robić nowy model? Coś mi nie chce się wierzyć. Miała nagrywać Full HD?![/quote]
Przecież nagrywa Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma matrycę HD, ale sygnał HD kompresuje i zapisuje w formacie HDV czyli 1440 x 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to cały czas jest poczciwa HV10 - z niewielkimi zmianami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko ,czy to mozliwe zeby [url="http://www.bestpricecameras.com/prodetails.asp?prodid=4254083#"]http://www.bestpricecameras.com/prodetails...prodid=4254083#[/url] ta kamera byla w takiej niskiej cenie??? 429 $ to na dzisiaj bodajze jakies niecale 1000 zl , gdzie jest pies pogrzebany? to sa kamery z drugiej ręki? uszkodzone? zna sie ktos na tym? czy kupowal ktos przez neta w sklepach za oceanem? dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podnies cene o okolo 50 % (clo, transport, vat itd) plus problemy z NTSC i gwarancja. Ale czasami mozna znalezc perelke. Na przyklad jesli lecisz do USA, to wiekszosc problemow odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
cena jeszcze spadła teraz to 402$.
kupowałem w zeszłym roku obiektyw zero problemów Edytowane przez greq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='84515' date='08.02.2008, 19:55 ']Tak na prawdę to cały czas jest poczciwa HV10 - z niewielkimi zmianami ;)[/quote]
Taak <_< ja czekalem ponad miesiac zeby uslyszec ze sie skonczyly. Cele szczescie mam rodzine w stanach i dalo sie odkrecic cala sprawe. Zazwyczaj szokujace oferty cenowe to sciema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hafnarfjordur' post='99666' date='01.05.2008, 23:00 ']mam pytanko ,czy to mozliwe zeby [url="http://www.bestpricecameras.com/prodetails.asp?prodid=4254083#"]http://www.bestpricecameras.com/prodetails...prodid=4254083#[/url] ta kamera byla w takiej niskiej cenie??? 429 $ to na dzisiaj bodajze jakies niecale 1000 zl , gdzie jest pies pogrzebany? to sa kamery z drugiej ręki? uszkodzone? zna sie ktos na tym? czy kupowal ktos przez neta w sklepach za oceanem? dzieki za odpowiedz[/quote]
aaa zapomnialem dodac, mozna jeszcze kupic fajna podrobke ;) np. zdarzylo mi sie kupic pamiec pendrive ktora zadzialala moze ze 2 razy. Lub ipoda ktory byl prawie ipodem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szokujace ceny w Stanach? Przerabialem to niedawno. HV30 za 309$. [url="http://www.86photovideo.com/products.asp?product_id=18652&ds_ref_key=EICJBJDOAOA"]http://www.86photovideo.com/products.asp?p...key=EICJBJDOAOA[/url] Nieźle? Prawda? Po zamówieniu gość oddzwania co chcę z wyposażenia. Okazuje się że jest to goła kamerka, bez osprzętu(liczylem sie z tym faktem) Jednak opcja rezygnacji z dodatków nie wchodzi w rachube. Musisz kupic komplet! Po podliczeniu(accu,ładowarka,kable,pilot) wychodzi że jest to ponad 800$ Firm żerujacych w ten sposob na naiwnosci jest tam dużo wiecej, wiec cenę rzędu 400paru$ należy brać z przymrużeniem oka. Może sie nawet okazać że takiego towaru nigdy nie mieli(można o tym poczytać). Dopiero po fakcie sprawdziłem ocene firmy. Miała bodajże 0.93/10 pkt. Trzeba uważać! Co do recenzji samej kamerki(w końcu kupiona w Polsce)...Aż dziw bierze, że już za tak niewielkie pieniądze oferuje taki manual i jakość obrazu. Nie bez przyczyny zajmuje pierwsze miejsce na camcorderinfo.com Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta kamera nagrywa w 1920 x 1080?

chodzi mi o to, aby później obraz był wyświetlany w tej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

rejestruje wizję w 1920 ale pixele zapisuje w formacie prostokątnym zamiast kwadratowym - co daje niewielkie uproszczenie obrazu - i stad 1440x1080

W praktyce na TV nie ma się do czego przyczepić - chyba że jest się aptekarzem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wersje vixia to wersje na ntsc?

mogę kupić w stanach taniej taką kamerę, ale czy działa także na pal?

czy będę miał z niej pożytek?

czy hv30 za 3100zł jest lepszym wyborem od hf10 za 2600zł?

a może lepiej pchać się z hdd? jak z ich żywotnością?

Edytowane przez panopticon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę speców o wsparcie.

Posiadam od dłuższego czasu HV30, jestem z niej bardzo zadowolony (jakość obrazka) ale...

nie mam już czasu na wachlowanie taśmami, mozolne oczekiwanie na transfer materiału do kompa, itd..

Potrzebuję kamerki zbliżonej jakościowo do HV30 ale na kartę, może być Canon :rolleyes:

Poradźcie co w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Canona, jakieś wyższe modele są podobno dobre, niestety nie pamiętam modelu (drogie)

Za to na teraz mogę polecić Panasonic X900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic nieźle zbiera, dzięki za podpowiedź:

[media=]

[/media]

Zastanawiam się nad trzema modelami Canona:

Legria HF S300 ( ok. 3800 PLN :mellow:

Canon-LEGRIA_HF-S30_l.jpg

oraz

Legria HF M56

Legria HF M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...