Skocz do zawartości
viptheater

Jaki odtwarzacz do filmow HD...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czytam i czytam i im wiecej czytam tym wiecej problemow sie pojawia i watpliwosci.
Poradzcie jakie odtwarzacz stacjonarny zakupic, abym mogl wyswietlic filmiki na projektorze, chcialbym aby odtwarzacz, tylko albo az, aby sie nie cial,nie bylo przesuniec dzwieku wzgledem obrazu, dzwiek w DTS i DD i ew. napisiki pl.

Bede bardzo wdzieczny za rade.
Pozdrawiam
PiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej funkcjonalnym odtwarzaczem HD znajdującym się na rynku jest obecnie Snazio* 1350. Jeżeli masz komputer PC możesz kupić tańszą wersje SZ1310 pozbawioną kieszeni DVD. Wydatek między 1300 a 1500pln.

Ogromny nie wykorzyatny potencjł tkwi w Kiss DP-600 (złącze HDMI, output 1080p) jednak odtwarzacz ten wciąż obciążony jest wadliwym FW który czyni z niego ładnie wyglądającą kupę złomu.

Odtwarzaczy nie posiadających złącz cyfrowych zgonych z HDCP nie polecał bym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Snazio... nic więcej w zasięgu ręki ciekawego nie ma... chociaż chciałbym coś innego też polecić... monopol? KISS DP-600 obudź się... ehhh
Może jeszcze Buffalo? Ale tutaj brak jest paru ważnych spraw: złącza cyfrowego, NTFSa itp. Poprostu number one to Snazio a reszta to już kwestia gustu. Jeden czyta to drugi to a trzeci ma tamto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='23.04.2006, 18:05 ']Snazio... nic więcej w zasięgu ręki ciekawego nie ma... chociaż chciałbym coś innego też polecić... monopol? KISS DP-600 obudź się... ehhh
Może jeszcze Buffalo? Ale tutaj brak jest paru ważnych spraw: złącza cyfrowego, NTFSa itp. Poprostu number one to Snazio a reszta to już kwestia gustu. Jeden czyta to drugi to a trzeci ma tamto..
[right][post="4166"][/post][/right][/quote]

Jesli masz kogos w Stanach, to polecam AVEL LInk Player 2 firmy IO-DATA

[url="http://shop.iodata.com/shopping/products.php?cat=HNP&sc=AVEL&sc=AVEL&pId=AVLP2%2FDVDLA06"]http://shop.iodata.com/shopping/products.p...AVLP2%2FDVDLA06[/url]

Normalna cena to 249$ ale mozna czasem kupic (referbish-naprawiony przez firme, z gwarancja) za 199$. Wersja z DVI o 100$ wiecej.

W zasadzie jest to prawie to samo co Snazio tyle ze taniej. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Normalna cena to 249$ ale mozna czasem kupic (referbish-naprawiony przez firme, z gwarancja) za 199$. Wersja z DVI o 100$ wiecej.

W zasadzie jest to prawie to samo co Snazio tyle ze taniej. :blink:[/quote]

Mam pytanko w zwiazku z tym AVEL LInk Player 2.
Czy nie tnie sie na filmikach?
Czy odpalenie polskich napisow nie jest takie skomplikowne jak w Snazio?
Bo jak przeczyatlem mozjemu synkowi ( 7 latek ) co trzeba zrobic aby odpalic napisy na filmie w Snazio to latwiej mu bylo zrozumiec rownianie rozniczkowe.
Czy to musi byc takie skomplikowane.

Pozdrawiam
PiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='viptheater' date='24.04.2006, 20:16 ']Mam pytanko w zwiazku z tym AVEL LInk Player 2.
Czy nie tnie sie na filmikach?
Czy odpalenie polskich napisow nie jest takie skomplikowne jak w Snazio?
Bo jak przeczyatlem mozjemu synkowi ( 7 latek ) co trzeba zrobic aby odpalic napisy na filmie w Snazio to latwiej mu bylo zrozumiec rownianie rozniczkowe.
Czy to musi byc takie skomplikowane.

Pozdrawiam
PiT
[right][post="4205"][/post][/right][/quote]

A ja mam takie pytanko co jest trudnego w odpaleniu napisów na Snazio? Przyciśniecie na pilocie przycisku subtitle? :D Bo do tego sie to sprowadza... nie widzę roznicy w stosunku do innych jakichkolwiek odtwarzaczy... :blink: Do rownania rozniczowego bym tego nie przyrownał ; )
Co co AVELa to minus to to jak go zdobyc... zawsze to trzeba się troche namocować ale player jak player bardzo znany na zachodnich forach w sumie widzialem o nim rozmowy daaaaaawno przed Snazio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viptheater' date='24.04.2006, 13:16 ']Mam pytanko w zwiazku z tym AVEL LInk Player 2.
Czy nie tnie sie na filmikach?
Czy odpalenie polskich napisow nie jest takie skomplikowne jak w Snazio?
Bo jak przeczyatlem mozjemu synkowi ( 7 latek ) co trzeba zrobic aby odpalic napisy na filmie w Snazio to latwiej mu bylo zrozumiec rownianie rozniczkowe.
Czy to musi byc takie skomplikowane.

Pozdrawiam
PiT
[right][post="4205"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jest dokladnie tak jak mowi Gmeru. Pewnie Snazio wzorowal sie na Avelu bo duzo funkcji jest IDENTYCZNYCH np. sposob i kody zrobienia z AVELa region free sa identyczne jak u Snazia.
Napisy dla AVELa rowniez musza byc w *.srt, choc duzego doswiadczenia z tym nie mam i mam chyba tylko jeden film wegierski kontrolerzy w ktorym ich urzywalem.
Filmy w MPEG.TS tnie podobnie jak Snazio i tez trzeba nacisnac FF i FW zeby film "wskoczyl" na swoje tory
Najlepiej na AVELu chodza filmy HD XviD. Pratycznie nie zaobserwowalem tu zadnych problemow. Czekam na jakas najlepsza metode przekodowania bo 90% filmow pozyskuje (nagrywam z satelity)w MPEG2.TS
Dobra metode cytowana wielokrotnie w USAb opracowal Polak -Lukasz ( [url="http://www.samek.neostrada.pl/hdtv/hdtv2xvid.htm"]http://www.samek.neostrada.pl/hdtv/hdtv2xvid.htm[/url] ) tyle ze dla mnie jest zbyt skomlikowana.
Ma sie ponoc ukazac AVEL3 ktory bedzie czytal h264, ale czy na to pozwoli konkurencja z HD-DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Snazio ? Tylko w tej chwili.
Ale ja polecam koledze ździebko cierpliwości i zakup odtwarzacza BD np. Pioneer DB-1, albo HD DVD Toshiby, które właśnie za chwilę wchodzą do sprzedaży.
Tylko odrobinę cierpliwości, majówka za pasem, a potem myk i player nowej generacji, no nie tak ??????
Pozdrowienia

P.S. Ostatnio trochę mniej aktywny jestem na forum, bo słaby dostęp do netu mam w trakcie przeprowadzki do Wrocławia.

AreckiW Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...