Skocz do zawartości
  • 0
pred895

Problem z Oczami :( Pomocy

Pytanie

Jakieś 2 miesiące temu kupiłem sobie pierwszy Tv LCD Toshiba 37x3000PG Full HD. Wstawiłem go do pokoju o szerokości 2,5 metra (oglądam z ok 2.2 metrów) . Tv podłączony jest do komapa za pomocą kabla DVI z przejściem na HDMI, osobno standardowo podłączoną mam też kablówkę. Wszystko pięknie ładnie ale za każdym razem kiedy odpalę moje oczy po prostu skwierczą jak skwarki na patelni. Próbowałem bawić sie już ustawieniami zmniejszałem kontrast , podświetlenie oraz jasność niestety bez większych rezultatów. Przyznam się że Tv stoi na dość wysokiej szafce o wysokości 87 cm, jednak na dniach chcę w końcu kupić profesjonalny stolik o wysokości 50 cm. Boje sie jednak że to nie przyniesie oczekiwanego efektu a moje oczy dalej będą cierpieć. Czy ktokolwiek może mi pomóc w tej sprawie ??. Czy jest to kwestia zbyt małego pokoju, wady telewizora czy po prostu moje oczy nie zniosą tak wielkiej dawki promieniowania z tak bliskiej odległości. Proszę pomóżcie mi rozwiązać ten problem bo odchodzę już od zmysłów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Może nie będę zbyt oryginalny ale czy propozycja zmniejszenia jasności podświetlenia, nasycenia barw lub zmiana modu (np. z dynamiczny na film) już była ?

Ach, już widzę, że o podświetleniu już Maxiuca wspomniał. Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gustaw,

Kolega chyba już próbował:

[quote name='pred895' post='81958' date='27.01.2008, 23:51 ']Próbowałem bawić sie już ustawieniami zmniejszałem kontrast , podświetlenie oraz jasność niestety bez większych rezultatów.[/quote]

Ja patrząc na jego posty optowałbym za wadliwym podświetleniem (felerna świetlówka?). Sytuacja jest co najmniej dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='maxiuca' post='82084' date='28.01.2008, 16:27 ']Gustaw,

Kolega chyba już próbował:



Ja patrząc na jego posty optowałbym za wadliwym podświetleniem (felerna świetlówka?). Sytuacja jest co najmniej dziwna.[/quote]

No to nie mam sensownych pomysłów. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Ja podtrzymuję swoją diagnozę. Zespół suchego oka.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='andsie1' post='82134' date='28.01.2008, 21:17 ']Ja podtrzymuję swoją diagnozę. Zespół suchego oka.[/quote]
I co, wszystkich znajomych złapał?
A czemu nie ma zespołu suchego oka przy innych telewizorach?

No i jeszcze to:

[quote]Zapodałem sobie krople do oczu, zrobiłem tydzień odpoczynku od tego TV, objawy minęły. Jednak kiedy tylko go odpalę to po krótkiej chwili zaczyna sie masakra ;/[/quote] Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Cos jest zrabane w telewizorku pewnie kombinuj z reklamacja a jak sie nieda to z niezgodnościa towaru w kazdym miescie jest rzecznik konsumenta napewno Ci pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
O to co wyczytałem na forum hdtv.com.pl

Użytkownik award pisze:

"Witam!
stałem sie posiadaczem toshiby 37x3000 i mam problemy z obrazem mianowicie najbardziej z kątami widzenia w pionie! Nawet przy siedzenia centralnie na wprost tego telewizora dół jest ciemny ,a góra jasna W tym telewizorze wystepuje jakas srebrna poświata co przy ogladaniu tego elcedeka pod troche innym kątem niz na wprost jest irytujące nawiasem mówiąć pierwszy raz sie z takim czyms spotkałem (nawet jakieś tanie Lg w supermarkecie nie mialy az takich problemow z katami !)
Przechodząc dalej nastepną irytująca rzeczą jest jasność obrazu (świeci skubaniec i to bardzo) zmiana podswielenia, kontrastu , koloru ,a nawet odcieniu niewiele nam pomaga (zmienie np. podswietlenie z 100% na 20% i roznicy nie widze,a wzrok mam jeszcze dobry...)Zmiana opcji obrazu w moim modelu niewiele daje , telewizor dalej swieci jak glupi ,a czerni jak nie mial tak nie ma....
Przechodząc do czerni, w stosunkowo ciemnych scenach mam połacie niby to czarngo koloru (zero szczegółów) a zmiana parametrow obrazu tez niewiele daje :/ baa mam ustawiony ten dynamiczny kontrast i dalej nic...
Kolejna rzecz , która zaczyna mnie już irytować (a mam ten telewizor tylko 10 godzin) to czujnik swiatla zamontowany z przodu obudowy. Zmiana oswietlenia w pokoju nic nie zmienia , a nawet zaświecenie latarką diodową w ten czujnik nie spowoduje zadnych zmian w wyświetlanym obrazie(opcja oczywiscie wlaczona)...

Witam !
po kilku dniach testowania tego modelu doszedlem juz do dobrania (chyba) optymalnych ustawien jeżeli chodzi o obraz.
Patrzac na wprost mam juz prawie upragniona czerń inne kolory typu zieleń bądz czerwień są bardzo ładne ! Nawiasem mówiąc jestem mile zaskoczony ! Jeżeli chodzi o tą nieszczesną srebrzystą poświatę to zmniejszyła sie dość znacznie (podświetlenie matrycy ustawiłem na poziomie 15 lub 20) i ogladanie na wprost bądz z lekkiego boku sprawia miłe wrażenie. Ale jeżeli podejdzie sie do telewizorka i popatrzy sie na niego pod troche wiekszym kątem to nadal obraz staje sie srebrny. Byłem dzisiaj specjalnie w kilku sklepach z telewizorami aby przekonać sie czy nie przeginam z wymaganiami stwianymi mojej Tosi . Ogladałem jekiegoś LG 37LC41 (oglądając go poprosilem nawet o małe krzesło żeby obejrzeć go pod każdym kątem) i z przykrościa stwierdzam ,ze ten tani telewizor nie problemów z kątami pod każdym kątem obraz był jednakowy i nie zmienial sie. Identycznie było z Samsungiem 37R82B.
Porobiłem dzis wieczorkiem kilka zdjęc obrazujacych w czym twki problem...

Tutaj pierwsze zdj. obraz na wprost (troche nieostre poniewaz fotografowi trzęsą sie ręce) ale obraz nie budzi zadnych zastrzezen.
[url="http://img502.imageshack.us/img502/8604/tv1zu8.jpg"]http://img502.imageshack.us/img502/8604/tv1zu8.jpg[/url]

Drugie zdj. podchodzimy z boku (aparat nie oddaje tego w calosci ale obraz staje sie pod tym katem caly siwy) [url="http://img516.imageshack.us/img516/6379/tv2pe4.jpg"]http://img516.imageshack.us/img516/6379/tv2pe4.jpg[/url]

Trzecie zdj. obraz ogladany od góry też staje sie siwy [url="http://img516.imageshack.us/img516/2408/tv3yf1.jpg"]http://img516.imageshack.us/img516/2408/tv3yf1.jpg[/url]

Czwarte i ostatnie [url="http://img502.imageshack.us/img502/5969/tv4tp6.jpg"]http://img502.imageshack.us/img502/5969/tv4tp6.jpg[/url]


Czy użytkownicy tego modelu, którzy są na tym forum mają podobny efekt obrazu podczas patrzenie pod różnymi kątami?

PS. będąc w avansie szukałem usililnie telewizorów Toshiby i znalazłem tylko jeden model 32" (jakiś podstawowy) i też miał ten poblem z blednącym obrazem, a obok niego stal philips , który wg. danych katalogowych miał katy widzenia tylko 176 w pionie i poziomie ale za to patrzać na niego z boku obraz pozostawał taki sam czego o Tosi powiedzieć nie można"


Mój TV zachowuje sie dokładnie tak samo. Jak patrze na obraz pod kontem to praktycznie widzę światło a nie film ;/. Czy nadal sądzicie że przesadzam bo jestem prawie na 100% nastawiony na reklamacje tego tv. Kupowałem go pod koniec listopada w Media Markt. Tak wiec chyba nie będzie z tym problemu. Edytowane przez pred895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='pred895' post='82808' date='01.02.2008, 00:29 ']Mój TV zachowuje sie dokładnie tak samo. Jak patrze na obraz pod kontem to praktycznie widzę światło a nie film ;/. Czy nadal sądzicie że przesadzam bo jestem prawie na 100% nastawiony na reklamacje tego tv. Kupowałem go pod koniec listopada w Media Markt. Tak wiec chyba nie będzie z tym problemu.[/quote]
Jeżeli chodzi o patrzenie pod kątem to generalnie LCDki tak mają.
W świetle podanych faktów nie uważam, że przesadzasz (chociaż pierwszy post wyglądał trochę śmiesznie ;) )
Teraz tylko należy się zastanowić co podać za powód reklamacji, stąd moje wcześniejsze pytanie (na które nie odpowiedziałeś) o czas po którym u osób trzecich ("znajomych") zaczynają występować dolegliwości. Chodzi o to czy będziesz mógł przed TV posadzić serwisanta, którego rozbolą oczy.
Inaczej może być ciężko taką reklamację umotywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Kolega po 10 min oglądania materiału 720p stwierdził że coś jest nie tak tzn. oczy go rozbolały. Ponieważ sam ma LCD Sony 40 cali Full Hd był w niezłym szoku. Wczoraj jeszcze bawiłem sie regulacją podświetlenia i zauważyłem pewną dziwną rzecz, mianowicie gdy podziałka podświetlenia
0-100 zejdzie poniżej 75 kresek telewizor zaczyna delikatnie buczeć ;/. Czy to normalne zjawisko ??. Oczywiście po przekroczeniu 75 kresek po buczeniu ani śladu. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Też zauwazyłem ten dziwny blask, ktory po kilkunastu minutach drażni oczy. Co ciekawe czuje to na zwykłych kanałach SD.

Na kanałach HD jest ok. Bede bawil sie ustawieniami podswietlenia


DVD przez Component , nie daje takiego blasku. Zatem to przez zlacze HDMI i tryb 1080i moze przyczyna. Wlaczylem w Nboxie tryb 720p i jest lepiej. nie drażni oczy

Zatem tryb interlaced jest do kitu Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Pablo1964' post='84459' date='08.02.2008, 15:52 ']Spróbuj zmniejszyć jaskrawość i kontrast w TV.[/quote]
Sztuka czytania widzę zanika w narodzie. Aż dziw, że jeszcze pisać potraficie...
10 razy już o tym było a w pierwszym poście napisał, że już to robił... Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='adamo_' post='82888' date='01.02.2008, 13:52 ']DVD przez Component , nie daje takiego blasku. Zatem to przez zlacze HDMI i tryb 1080i moze przyczyna. Wlaczylem w Nboxie tryb 720p i jest lepiej. nie drażni oczy

Zatem tryb interlaced jest do kitu[/quote]

Hm a można wiedzieć z jakiej odległości aktualnie oglądasz ??. Hm myślisz że to przez łącze i sygnał z HDMI całe to świecenie ??. Z drugiej strony pierwszego dnia jak kupiłem ten TV to nie miałem jeszcze możliwości podłączyć do niego kompa przez HDMI ( podłączyłem tylko kablówkę i testowo DVD przez Euro) i oczy jakoś mnie nie bolały, ale to pewnie kwestia szału zakupowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='pred895' post='84695' date='09.02.2008, 22:12 ']Hm a można wiedzieć z jakiej odległości aktualnie oglądasz ??. Hm myślisz że to przez łącze i sygnał z HDMI całe to świecenie ??. Z drugiej strony pierwszego dnia jak kupiłem ten TV to nie miałem jeszcze możliwości podłączyć do niego kompa przez HDMI ( podłączyłem tylko kablówkę i testowo DVD przez Euro) i oczy jakoś mnie nie bolały, ale to pewnie kwestia szału zakupowego.[/quote]


A więc tak: Już mnie oczy nie bola wzrok się przyzwyczaił . Myślę ze trochę mnie bolały tez od wielkości TV , bo oczami musiałem latać po całym ekranie z lewa na prawo i z gory na dół aby wszystko ogarnąć :( wcześniej miałem Philipsa 32 cale 551 CRT HD Prepared i obraz byl o wiele mniejszy , dlatego ciężko mi bylo się przestawić na 42 cale.


Druga sprawa to : tak jak pisałem nie mam synalu kablowego , mam N-kę , ale zauważyłem to samo jak miałem Philipsa. Przez HDMI obraz poprostu trochę drażnił oczy na początku w Philipsie na HDMI ( po jakimś czasie się przyzwyczaiłem ) , na kablówce było ok . Pewnie tak bylo dlatego że na kablówce było odświeżanie 100Hz, a na HDMI tylko 50 Hz.

Wracając do Toshiby. Jak podaje instrukcja tryb HDMI wyswietla obraz w 60 Hz no i może to razić trochę tak jak w monitorach komputerowych. Jak jest na kablówce nie sprawdzałem Toshiby bo odcieli mi kablówkę jak założyłem N-kę.

Drażnienie oczu: Mi już to przeszło, trochę obraz wykalibrowałem i w sumie jest ok. Nawet wczoraj byłem w MediaMarkt żeby jeszcze raz rzucić okiem na różne LCD-ki i porównując do Toshiby to naprawdę ma ona dobry obraz. Z tych wszystkich jakie widziałem w sklepie tylko Sharp XD1E miał obraz ładniejszy od Toshiby.

Podsumowując obstawiam połączenie HDMI i tryb 1080i jako przyczynę. w trybie 720p blask jakby mniejszy.
Jednak kwestia przyzwyczajenia, ja ogladam w 1080i , plusem tego jest to że masz dobrze wyczulony wzrok na takie niuanse , bo co niektórzy to nie widzieli by różnicy na monitorach komputerowych przy 50 hz i przy 85 Hz, a tam to dopiero oczy smali hhehe :)


No i najważniejsze: Moja żona tego nie zauważyła, ją przeraziła wielkość TV , ale teraz już jest ok ,bo też sięprzyzwyczaiła. Znajomy który też ma SONY LCD Bravia 32 cale, jak przyszedł to mu się bardzo obraz podobał, zwrócił uwagę na to że jest trochę ciemny ten obraz, więc takie ustawienia dobrałem aby trochę rozjaśnić przy zachowaniu czerni.

Na dzień dzisjeszy jestem zadowolony. Wadą TV są kąty, z boku widać dziwny fiolet i obraz jest jaśniejszy.AAle z boku nie oglądam więc spoko.
Na początku był moment że chciałem go odesłać, ale jak wyczytałem na forach zagranicznych , do Toshiby trzeba mieć cierpliwość, spędzić kilka godzin na ustawieniach, a ona odpłaci ładnym obrazem , to prawda

Jeśli bym miał kupować jeszcze raz to kupiłbym tyklo SHARP 42XD1E, ale to + ponad 1000 zł do ceny Toshiby, a wolę to za jakiś czas przenaczyć na PS3

Oglądam TV z odległości około 3,5 metra

Jeśli Ci to pomoże to podaje moje ustawienia: Obraz na kanałach SD naprawdę dobry, Na HD to już wiadomo. Najladniej wyglądają kanały SAT 1 HD , Pro 7 HD , Anixe HD, potem Discovery HD i TVN HD. Blue Raya nie testowałem jeszcze.


RCUT
Data Binary
00H 00000000B

GCUT
Data Binary
00H 00000000B

BCUT
Data Binary
00H 00000000B

RDRV
Data Binary
73H 01110010B

GDRV
Data Binary
78H 01111000B

BDRV
Data Binary
70H 01111101B

BRTC
Data Binary
13H 00000011B

COLC
Data Binary
CBH 10111000B

UVTT
Data Binary
F5H 11111001B

CNTX
Data Binary
6EH 10000110B


VOLUX
Data Binary
7FH 01111111B

PLLWO
Data Binary
14H 00010100B

PLLW1
Data Binary
03H 00000011B

PLLW2
Data Binary
0FH 00001111B

PLLW3
Data Binary
05H 00000101B

PLLW4
Data Binary
14H 00010100B

PLLW5
Data Binary
04H 00000100B

OPT1
Data Binary
39H 00111001B

OPT2
Data Binary
00H 00000000B

OPT3
Data Binary
2AH 00101010B

OPT4
Data Binary
83H 10000011B

OPT5
Data Binary
07H 00000111B

OPT6
Data Binary
00H 00000000B

OPT7
Data Binary
00H 00000000B

OPT8
Data Binary
00H 00000000B

TVOP
Data Binary
10H 00010000B

ID
Data Binary
16H 00010110B

BDWID
Data Binary
00H 00000000B

BDHIT
Data Binary
00H 00000000B



Podswietlenie: 45
Kontrast: 94
Jasnosc: 25
Kolor: 44
Odcien: 0
Ostrosc:+15
Poziom czerni: WYŁ
Red MPG: SREDNI
DNR: niski lub auto
Temp koloru: normalny

3d kolory: wł ----- czerwony nasyceniue -3 jasnosc +2 niebieski nasycenie -4

Automatyczna kontrola podswietlenia: włączone



Krótki opis kilku funkcji menu serwisowego :

The values are in hexadecimal. Use Windows calculator to convert if necessary.

R/G/BCUT - colour cut-offs
R/G/BDRV - colour drives
BRTC - brightness centre value
COLC - colour centre value
UVTT - baseband tint
CNTX - contrast max
PLLWn - PLL wait times (?)
VOLX - volume max

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...