Skocz do zawartości
  • 0
pred895

Problem z Oczami :( Pomocy

Pytanie

Jakieś 2 miesiące temu kupiłem sobie pierwszy Tv LCD Toshiba 37x3000PG Full HD. Wstawiłem go do pokoju o szerokości 2,5 metra (oglądam z ok 2.2 metrów) . Tv podłączony jest do komapa za pomocą kabla DVI z przejściem na HDMI, osobno standardowo podłączoną mam też kablówkę. Wszystko pięknie ładnie ale za każdym razem kiedy odpalę moje oczy po prostu skwierczą jak skwarki na patelni. Próbowałem bawić sie już ustawieniami zmniejszałem kontrast , podświetlenie oraz jasność niestety bez większych rezultatów. Przyznam się że Tv stoi na dość wysokiej szafce o wysokości 87 cm, jednak na dniach chcę w końcu kupić profesjonalny stolik o wysokości 50 cm. Boje sie jednak że to nie przyniesie oczekiwanego efektu a moje oczy dalej będą cierpieć. Czy ktokolwiek może mi pomóc w tej sprawie ??. Czy jest to kwestia zbyt małego pokoju, wady telewizora czy po prostu moje oczy nie zniosą tak wielkiej dawki promieniowania z tak bliskiej odległości. Proszę pomóżcie mi rozwiązać ten problem bo odchodzę już od zmysłów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Wizyta u okulisty w takim wypadku będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż zadawanie pytania o ból oczu w dziale "Pomoc Techniczna".
Może jeszcze coś Cię boli o czym chciałbyś nam opowiedzieć? Może jakiś urolog albo proktolog na forum się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='pred895' post='81958' date='28.01.2008, 00:51 ']Jakieś 2 miesiące temu kupiłem sobie pierwszy Tv LCD Toshiba 37x3000PG Full HD. Wstawiłem go do pokoju o szerokości 2,5 metra (oglądam z ok 2.2 metrów) . Tv podłączony jest do komapa za pomocą kabla DVI z przejściem na HDMI, osobno standardowo podłączoną mam też kablówkę. Wszystko pięknie ładnie ale za każdym razem kiedy odpalę moje oczy po prostu skwierczą jak skwarki na patelni. Próbowałem bawić sie już ustawieniami zmniejszałem kontrast , podświetlenie oraz jasność niestety bez większych rezultatów. Przyznam się że Tv stoi na dość wysokiej szafce o wysokości 87 cm, jednak na dniach chcę w końcu kupić profesjonalny stolik o wysokości 50 cm. Boje sie jednak że to nie przyniesie oczekiwanego efektu a moje oczy dalej będą cierpieć. Czy ktokolwiek może mi pomóc w tej sprawie ??. Czy jest to kwestia zbyt małego pokoju, wady telewizora czy po prostu moje oczy nie zniosą tak wielkiej dawki promieniowania z tak bliskiej odległości. Proszę pomóżcie mi rozwiązać ten problem bo odchodzę już od zmysłów :).[/quote]

Mysle ze tutaj nikt Ci nie pomoze - to problem dla specjalisty, znaczy okulisty... promieniowanie w przypadku ekranow LCD czy tez migotanie obrazu wlasciwie nie wystepuje. Odleglosc takze nie ma tu znaczenia (ta byla wazna w przypadku tradycyjnych kineskopow, ktore wlasnie promieniuja i migotaja). Idz do okulisty i przebadaj oczy (ew. zapros kilku znajomych i daj im ten tv troche poogladac, od razu wyeliminujesz jako zrodlo problemu odbiornik wlasnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ein' post='81962' date='28.01.2008, 00:12 ']Mysle ze tutaj nikt Ci nie pomoze - to problem dla specjalisty, znaczy okulisty... promieniowanie w przypadku ekranow LCD czy tez migotanie obrazu wlasciwie nie wystepuje. Odleglosc takze nie ma tu znaczenia (ta byla wazna w przypadku tradycyjnych kineskopow, ktore wlasnie promieniuja i migotaja). Idz do okulisty i przebadaj oczy (ew. zapros kilku znajomych i daj im ten tv troche poogladac, od razu wyeliminujesz jako zrodlo problemu odbiornik wlasnie)[/quote]


Znajomi również narzekają na ból oczu, jeden z nich posiada 40 LCD Sony full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pred895' post='81963' date='28.01.2008, 00:19 ']Znajomi również narzekają na ból oczu, jeden z nich posiada 40 LCD Sony full hd.[/quote]
Bolą ich oczy od oglądania Twojego TV czy ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='maxiuca' post='81961' date='28.01.2008, 01:12 ']Wizyta u okulisty w takim wypadku będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż zadawanie pytania o ból oczu w dziale "Pomoc Techniczna".
Może jeszcze coś Cię boli o czym chciałbyś nam opowiedzieć? Może jakiś urolog albo proktolog na forum się znajdzie.[/quote]

Eee no chyba za ostro pojechales... z tresci wynika, ze ktos tu obwinia technike - ok moze to naiwne ale nie kazdy kto tu zaglada zna sie na tym "co na szafce stoi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='maxiuca' post='81964' date='28.01.2008, 00:21 ']Bolą ich oczy od oglądania Twojego TV czy ich?[/quote]


Mojego ;/. Naprawdę nie jest to przyczyna zbyt wysokiego położenia TV - 87 cm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pred895' post='81963' date='28.01.2008, 01:19 ']Znajomi również narzekają na ból oczu, jeden z nich posiada 40 LCD Sony full hd.[/quote]

A to naprawde dziwne. Wygladalo by na to ze wplywu telewizora nie da sie wykluczyc. Jak to jest nowy nabytek (a jest) to reklamuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ein' post='81965' date='28.01.2008, 00:22 ']Eee no chyba za ostro pojechales... z tresci wynika, ze ktos tu obwinia technike - ok moze to naiwne ale nie kazdy kto tu zaglada zna sie na tym "co na szafce stoi"[/quote]
Z treści pierwszego posta to nie wynika, dopiero teraz dowiadujemy się, że innych też oczy bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pred895' post='81966' date='28.01.2008, 01:23 ']Mojego ;/. Naprawdę nie jest to przyczyna zbyt wysokiego położenia TV - 87 cm ??[/quote]

Nie jest. Telewizor moze sobie wisiec i na 2 m. W przypadku LCD po prostu malo zobaczymy zewzgledu na katy. Jak sie wieksza na scianie to ekrany zdarza sie ze wisza dosc wysoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='pred895' post='81966' date='28.01.2008, 00:23 ']Mojego ;/. Naprawdę nie jest to przyczyna zbyt wysokiego położenia TV - 87 cm ??[/quote]
A rozumiem, że Ciebie od żadnego innego telewizora LCD oczy nie bolą? Bo jeżeli tak to trzeba było tak od razu pisać :)
W każdym razie to że jest wysoko zawieszony czy że stoi na czymś wysokim nie ma żadnego znaczenia. Widziałem i oglądałem wyżej zawieszone telewizory (znajomy ma 42'' LCD Toshiby zawieszone prawie pod sufitem (w blokach).

Możliwe że jest zepsuty i stąd te objawy. Spróbowałbym go zareklamować, chociaż może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='maxiuca' post='81970' date='28.01.2008, 00:29 ']A rozumiem, że Ciebie od żadnego innego telewizora LCD oczy nie bolą? Bo jeżeli tak to trzeba było tak od razu pisać :)
W każdym razie to że jest wysoko zawieszony czy że stoi na czymś wysokim nie ma żadnego znaczenia. Widziałem i oglądałem wyżej zawieszone telewizory (znajomy ma 42'' LCD Toshiby zawieszone prawie pod sufitem (w blokach).

Możliwe że jest zepsuty i stąd te objawy. Spróbowałbym go zareklamować, chociaż może być ciężko.[/quote]

Wszyscy właśnie mi mówią że to jest praktycznie nie możliwe aby od takiego TV oczy bolały, ale siłą rzeczy tak jest moi znajomi się też na niego skarzą a ja sam jestem w kropce. Zadzwonić do serwisu i co im powiedzieć sorry chłopaki ale ten Tv jest zły bolą od niego oczy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pred895' post='81972' date='28.01.2008, 00:37 ']Wszyscy właśnie mi mówią że to jest praktycznie nie możliwe aby od takiego TV oczy bolały, ale siłą rzeczy tak jest moi znajomi się też na niego skarzą a ja sam jestem w kropce. Zadzwonić do serwisu i co im powiedzieć sorry chłopaki ale ten Tv jest zły bolą od niego oczy ;/[/quote]
Jeżeli innych też od niego bolą oczy to znaczy że coś jest nie tak. Bo na początku zabrzmiało to tak jakby Ciebie bolały oczy od monitorów LCD. Nie spotkałem się z czymś takim, ale w sumie jest to możliwe w końcu za LCD są świetlówki a niektórzy na źle na nie reagują.

Jeżeli jednak nie jesteś jedną z tych osób a jedynym TV od którego bolą Cię oczy to ten konkretny model i tak samo mają inne osoby oglądające go to znaczy że coś jest z nim nie tak. Może właśnie coś jest nie tak ze świetlówką i dlatego tak daje po oczach?

Po jakim czasie średnio pojawiają się pierwsze objawy? Jeżeli po paru minutach to trzeba zmusić sprzedawcę/serwisanta, żeby chwilę przed nim posiedział.

Kupowałeś w sklepie stacjonarnym czy w internetowym? Jaka jest procedura reklamacji, od razu do serwisu trzeba uderzać czy reklamacja przez sklep idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Prawdopodobnie powstał u Ciebie efekt tzw. suchego oka, który jest
objawem pracy przy komputerze lub w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Pracując przy komputerze ( monitor LCD) średnio, co dwie godziny należy robić przerwy i mrugać oczami. Dobrze jest popatrzeć daleko przez okno najlepiej na zielony kolor (trawę) lub wkraplając do oczu tzw. sztuczne łzy (są w aptekach bez recepty),

[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_suchego_oka"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_suchego_oka[/url]

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A może to nie tv tylko coś w tym pokoju? Może jakiś lakier? Sofa, fotele. Oczy mogą piec kiedy ktoś jest uczulony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzieci pieka oczy, bo zapominaja mrugac. Jakie filmy puszczasz, moze wszyscy z wrazenia tez zapominaja mrugac B) . Bardzo malo prawdopodobne, ze to telewizor. Od 10 lat ja i 20 kolegow siedzimy z nosem w monitorach, takze CRT, zdaza sie pieczenie po kilku godzinach, ale to od wpatrywania sie w szczegoly. Wysokosc ustawienia telewizora nie ma nic do rzeczy. Kolega Gie slusznie zauwazyl, ze to moze byc kwestia alergii, np. nowa sofa, albo szafka z klejem z foramldehydem itp. Wstaw telewizor do innego pomieszczenia i sprobuj.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='ein' post='81962' date='28.01.2008, 00:12 ']... w przypadku ekranow LCD czy tez migotanie obrazu wlasciwie nie wystepuje.[/quote]

No wlasnie nie do konca. LCD jest podswietlany jakas lampa (luminescencja/swietlowka?) , ktora jednak miga z jakas dosc wysoka czestotliwoscia.
Jesli ktos obserwuje , ze ma klopoty z czytaniem przy oswietleniu zarowka energooszczedna to z tv lcd moze miec podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Koledzy, szukacie przyczyny po omacku i stawiacie diagnozy.
Jak wynika z treści informacji [b]pred895[/b] objawy zaczęły się z chwilą kupna TV LCD i tu należy dopatrywać się przyczyny. Dla jednego emisja światła LCD nie będzie miał wpływu na wzrok a dla drugiego tak.
Miałem takie same objawy przy korzystaniu z LCD i zastosowane środki, które opisałem pomogły.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

PS.
Jeżeli to nie pomoże, proszę udać się do lekarza. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Lekarz okulista radzi (dokładnie moja żona:)) - to przy oglądaniu TV LCD się ZDARZA. Przyczyna jest duża jasność panelu (podświetlenie matrycy). Dużo osób po zakupie LCD, wybiera się potem do okulisty. PZDR Edytowane przez pooh1968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
...jakoś trzeba ten kontrast uzyskać jak nie ma czerni ;-)
BTW: Niżej zawsze lepiej, "mięśnie" oczu nie są cały czas napięte.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pooh1968' post='81998' date='28.01.2008, 09:51 ']Lekarz okulista radzi (dokładnie moja żona:)) - to przy oglądaniu TV LCD się ZDARZA. Przyczyna jest duża jasność panelu (podświetlenie matrycy). Dużo osób po zakupie LCD, wybiera się potem do okulisty. PZDR[/quote]

też będę musial się wybrać do okulisty, bo po zakupie televizora coś ostatnio kasy nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='maxiuca' post='81961' date='28.01.2008, 02:12 ']Wizyta u okulisty w takim wypadku będzie o wiele lepszym rozwiązaniem niż zadawanie pytania o ból oczu w dziale "Pomoc Techniczna".
Może jeszcze coś Cię boli o czym chciałbyś nam opowiedzieć? Może jakiś urolog albo proktolog na forum się znajdzie.[/quote]
Ja moge wstępnie postawić: zwiększone napiecie mięsniowe przy zadzieraniu głowy zbyt wysoko może tak sie objawiać jak również zespół suchego oka. Na zakup stolika sam wpadłeś a na to drugie pomóc mogę neutralne krople do oka lub żel. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pooh1968' post='81998' date='28.01.2008, 11:51 ']Lekarz okulista radzi (dokładnie moja żona:)) - to przy oglądaniu TV LCD się ZDARZA. Przyczyna jest duża jasność panelu (podświetlenie matrycy). Dużo osób po zakupie LCD, wybiera się potem do okulisty. PZDR[/quote]
Ja wielu osobom musiałem regulowac zakupione monitory BenQ bo domyślnie były za jasne i miały ustawiony jakiś agresywny tryb wyostrzania że samego mnie po chwili bolały oczy, a oni jakoś nie zwracali uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Skoro wszystkich bolą oczy to alergia odpada. Chyba, że w jego mieście wszyscy są uczuleni na to samo.
Zespół suchego oka, zdarza się to fakt, ale nie po kilkunastu minutach odglądania TV z 2 metrów. Poza tym czy wszyscy jego znajomi mają ten efekt? A dlaczego przy innym telewizorze tego efektu nie ma?
Może faktycznie chodzi o wysokość? Ale w końcu te 80 cm to nie jest tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Oglądam CRT 29 cali i jakiś czas na kompie siedzę i nic. Jestem zahartowanym kinomanem i nigdy nie miałem problemów z oczami. Zapodałem sobie krople do oczu, zrobiłem tydzień odpoczynku od tego TV, objawy minęły. Jednak kiedy tylko go odpalę to po krótkiej chwili zaczyna sie masakra ;/. Kumpel posiadający właśnie LCD Sony Full Hd sam się dziwił czemu tak sie dzieje sokoro on normalnie i komfortowo ogląda u siebie filmy i nic mu nie jest. Zmniejsza nawet odległość jeśli chodzi o oglądanie. Edytowane przez pred895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Spróbuj nawet prowizorycznie zestawić ten TV niżej, żeby wyeliminować te przyczynę. Jeżeli to nic nie pomoże to po prostu mogłeś mieć strasznego pecha i kupić egzemplarz z ukrytą wadą. W tym wypadku stawiałbym właśnie na wadliwe podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...