Skocz do zawartości
blur

Jakość TVP1 i TVP2 na CP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wy też tak macie? Z moich obserwacji wynika że jakość TVP1 i TVP2 na Cyfrowym Polsacie jest gorsza niż ze zwykłej anteny dachowej. Oczywiście z anteny występuje lekki szum ale jako całość prezentuje się nieco lepiej. Lepsze kolory, więcej szczegółów...

Wiem. że z tą jakością jest różnie ale spodziewałem się jednak delikatnie lepszej jakości od przekazu cyfrowego. Tuner mam na dodatek Samsunga i połączony przez HDMI. Skok technologiczny niby o kilkanaście lat... a jakość gorsza... czy to nie jest bez sensu? A może to tak u mnie tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ata jakośc w Cyfrowym Polsacie na kanałach TVP ma być skoro ta platforma bierze sygnał TVP z nadajnika naziemnego? Analogowo idealna? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to prawda to ja już przestaje się dziwić.

A jak sprawa wygląda ja N i C+? Też tak słabo jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cyfra+ ma sygnał światłowodem od TVP a N'ka bierze te kanały z uplinku z Eutelsata W3A lub Astry. Na obu platformach jest o wiele lepeij niż na CP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze mnie dobij i napisz, że inne kanały np: Discovery, HBO czy TVN-y też mają gorszą jakość na Cyfrowym Polsacie. To będzie 2 lata męczarni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TVN akurat ma dokladnie taka sama, ale co do reszty to niestety POLSAT CYFROWY jest liderem jesli chodzi o "cyfrowa" jakosc (cyfrowa w negatywnym sensie oczywiscie). Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='81454' date='24.01.2008, 23:36 ']A jak ata jakośc w Cyfrowym Polsacie na kanałach TVP ma być skoro ta platforma bierze sygnał TVP z nadajnika naziemnego? Analogowo idealna? :lol:[/quote]
To jest tylko pół prawdy lub połowa powodu. Bo przekaz analogowy TVP jest bardzo dobrej jakości. Jak nagrywam TVP z naziemnej na nagrywarce to jakość jest o wiele wyższa niż to co serwuje CP.
Oni jeszcze coś z tym sygnałem robią, bo wygląda jak odtwarzany z VHSa. I to w LP.

[quote name='kamcyk26' post='81551' date='25.01.2008, 13:23 ']TVN akurat ma dokladnie taka sama, ale co do reszty to niestety POLSAT CYFROWY jest liderem jesli chodzi o "cyfrowa" jakosc (cyfrowa w negatywnym sensie oczywiscie).[/quote]
Przesadzacie.
A to co serwuje Cyfra to nie jest żenada? A niby n to ma same kanały z wysokim bitrate (TVN24 z gorszą jakością niż z CP i Cyfrze)?
W CP jest kilka kanałów z niezłą jakością (Polsat, Polsat2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, kanały BBC), kanały HBO mają lepszy bitrate i wyraźnie lepsza jakość niż na Cyfrze (porównywałem, CP jest ostrzejszy).
Kanały Discovery porównywalne do Cyfry, AXNy te same.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jest to problem raczej ogólny... A szkoda bo gdyby wszystkie programy były jakości TVN to nie potrzeba mi HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo (zrezygnowałem juz z C+)

Jakosc wszystkiego co nadawała cyfra przypominało mi rcazej VHS niż digital :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ostatnim Sat Kurierze (w kioskach) jest 1/4 wydania poświęcona jakości kanałów na platformach cyfrowych.
Okazuje się, że Polsat Cyfrowy nadaję większość kanałów popularnych przyzwoicie i porównywalnie do N i C+.
Jedynym kwiatkiem jest tu tragiczna jakość TVP1 i TVP2,
natomiast TVN, TVN Siedem, Polsat, Polsat 2, Polsat Zdrowie, TV4, Polsat Sport i Polsat Sport Extra są świetnie nadawane,

ciekawe jest, że TVN Siedem nadaje o wiele lepiej na CP niż na N-ce, tak samo TVN24, dziwne, prawda ?

a HBO nadaje najlepiej C+, bez porównania niż CP i N
zaś paczka Discovery i AXN najlepiej na N-ce, na CP sporo słabiej

pozdrowienia Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='81721' date='26.01.2008, 14:05 ']natomiast TVN, TVN Siedem, Polsat, Polsat 2, Polsat Zdrowie, TV4, Polsat Sport i Polsat Sport Extra są świetnie nadawane,[/quote]
Z tym zdrowie i uroda to bym nie przesadzał, bo raczej nędzne jest, ale w granicach przyzwoitości. Za to tak jak pisałem paczka BBC ma bardzo porządne parametry.

[quote name='AreckiW' post='81721' date='26.01.2008, 14:05 ']ciekawe jest, że TVN Siedem nadaje o wiele lepiej na CP niż na N-ce, tak samo TVN24, dziwne, prawda ?[/quote]
Tak podaje SatKurier czy to są Twoje obserwacje? Bo z tego co wiem TVN Siedem nie jest dublowany z transpondera N tak jak TVN24 tylko wspólny dla wszystkich platform, czyli nie może mieć słabszej jakości.
Tak samo zresztą jak inne kanały TVN: TVN, TVN7, TVN24, TVN Turbo, TVN Meteo, TVN Style i TVN CNBC Biznes.

TVN24 został zdublowany bo dodali do niego ten interaktywny serwis i nie mogli tego zrobił (rzekomo) na transponderze z TVNami. W efekcie TVN24 ma gorszą jakoś na N niż

[quote name='AreckiW' post='81721' date='26.01.2008, 14:05 ']a HBO nadaje najlepiej C+, bez porównania niż CP i N[/quote]
I znowu spytam czy tak podaje SatKurier czy to są Twoje obserwacje? Bo jak sprawdzałem tydzień temu to HBO miało wyraźnie lepsze parametry ma na CP (i wygląda też lepiej). Przyczyna jest prosta: HBO nadaje z pustego transpondera z którego miało iść HD.
Zresztą gorzej niż C+ chyba nie można tego nadawać. Już samo HBO ma fatalną jakość a C+ dodatkowo psuje obraz nadając 704x576 z bitrate 2,5 mbps.
Chociaż z tego co widzę to Canal zaczął w ostatnich dniach podnosić bitrate HBO (ale HBO2 zostało na 2,5 mbps). Podobnie z Canal+ który podwyższyli kosztem Canal+Film.

[quote name='AreckiW' post='81721' date='26.01.2008, 14:05 ']zaś paczka Discovery i AXN najlepiej na N-ce, na CP sporo słabiej[/quote]

Warto dodać, że AXN na CP i na Cyfrze to ten sam przekaz. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doświadczam jakiś czas oglądania TVP 1;2 na dekoderach Samsunga. Przy telewizorze 32 cale było możliwie a nawet w moim przypadku lepiej jak ze zwykłej anteny naziemnej. Zmieniłem TV na 42 cale i TVP 1,2 i kilka innych była totalną porażką. Kupiłem HD Samsunga i odzyskałem dobre samopoczucie. Jest lepiej jak kiedykolwiek było. Oczywiście Polsaty pozostałe i TVNy są zdecydowanie lepsze jak ze zwykłego dekodera. HD to wiecie, że jest super i OK. Tylko gdzie te kanały i to za darmo do końca marca?. Ale to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@maxiuca, nie mam podstaw do polemiki, bo dane zaczerpnąłem jedynie z tego Sat Kuriera, niewykluczone, że są tam błędy.
Co do HBO na CP, to z opisu wynika, że jakość nie powinna być za specjalna, bo rozdziałka jedynie 604x576, a na C+ 720x576,
przy porównywalnym bitrate.
W całym moim poście chodziło mi o to, że wieszanie psów na CP mija się z celem, bo jakość kanałów jest tam w większości dobra.
Niestety niechlubny wyjątek to TVP1 i TVP2, no ale powód tego znamy...

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='82165' date='28.01.2008, 23:43 ']@maxiuca, nie mam podstaw do polemiki, bo dane zaczerpnąłem jedynie z tego Sat Kuriera[/quote]
No rozumiem, dlatego pytam, bo jak z satkuriera to wszystko jasne :) Dobre są chłopaki ale czasami takie bzdury wypisują, że ...

[quote name='AreckiW' post='82165' date='28.01.2008, 23:43 ']Co do HBO na CP, to z opisu wynika, że jakość nie powinna być za specjalna, bo rozdziałka jedynie 604x576, a na C+ 720x576,
przy porównywalnym bitrate.[/quote]
Dla ścisłości to 640x576 na CP i 704x576 na C+. Bitrate podobny, chociaż jak nagrywałem żeby sprawdzić to minimalnie lepszy na rzecz CP. No i wbrew pozorom niższa rozdzielczość CP daje lepszą jakość.

[quote name='AreckiW' post='82165' date='28.01.2008, 23:43 ']W całym moim poście chodziło mi o to, że wieszanie psów na CP mija się z celem, bo jakość kanałów jest tam w większości dobra.
Niestety niechlubny wyjątek to TVP1 i TVP2, no ale powód tego znamy...[/quote]
Ja też jestem tego zdania. A jeżeli nie liczyć kanałów HD z Cyfry to CP ma więcej kanałów z dobrą jakością niż Cyfra. Bo Cyfra tak naprawdę ma tylko TVN.
Kanały Canal+ mogłyby mieć świetną jakość bo źródła są w bardzo wysokiej jakości ale niestety bitrate jest fatalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcecie zobaczyć przyzwoity obraz?
to wykopcie z piwnicy analogowy tuner sat i podepnijcie pod astrę
ja dostałem analoga od sąsiada do sprawdzenia i teraz pod moim LCD leżą dwa tunery:
analogowy Pace i cyfrowy Ferguson...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='darek53' post='82167' date='29.01.2008, 00:03 ']chcecie zobaczyć przyzwoity obraz?
to wykopcie z piwnicy analogowy tuner sat i podepnijcie pod astrę[/quote]
Na ale co mamy sobie na nim oglądać? ZDF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...