Skocz do zawartości
MaBri

Na VOD pojawiają się już filmy w 5.1 oraz napisy!

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawostka.
Przeglądam skostniałe Nscreen i natykam się na Herosów w 5.1.
Na razie bez polskich napisów ale to już coś.
Może jakiś szampan?! Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I baaaardzo wyraźnie widać, jaką kaszanę oferuje polska ścieżka.

Brzmi - jak na niezbyt wymagające ucho - słodko. Choć wydawało mi się, że rozjeżdża sie dźwięk i obraz. Ale, jak przewinąłem, to problem zniknął :)

Skoro udało się z Herosami, to może, może wkrótce DD 5.1 na VOD'zie standardem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieję - jak wielokrotnie mówiono na forum - stara zasada mówi, że nic nie pobudza rozwoju tak, jak konkurencja!

Zobaczymy, co w takim razie pokaże C+ z HBO Digital. Oferta na razie nie jest powalająca, to może chociaż jakość będzie odpowiednia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hr.susel' post='80112' date='18.01.2008, 12:48 ']I baaaardzo wyraźnie widać, jaką kaszanę oferuje polska ścieżka.

Brzmi - jak na niezbyt wymagające ucho - słodko. [b]Choć wydawało mi się, że rozjeżdża sie dźwięk i obraz. Ale, jak przewinąłem, to problem zniknął[/b] :)

Skoro udało się z Herosami, to może, może wkrótce DD 5.1 na VOD'zie standardem?[/quote]

Czyli zupełnie jak na NSK.HD i przede wszystkim filmach nagranych z tego kanału.
Być może to jest właśnie odpowiedź na pytanie o brak DD5.1 w n-ce: jakiś uporczywy bug w n-recorderze nie gwarantuje poprawności odtwarzania ścieżki 5.1 i dlatego nie jest oferowana na większą skalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może. Ale wina może również leżeć po stronie broadcasterów kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć na paru filmach z VOD Premiery są też już napisy.

Czyli udało się to zrobić. Oczywiście nie chodziło tutaj, ze enka poczuła oddech na plecach tylko jak już wiele razy było pisane: to był problem zrobienia tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='80216' date='18.01.2008, 20:25 ']Czyli udało się to zrobić. Oczywiście nie chodziło tutaj, ze enka poczuła oddech na plecach tylko jak już wiele razy było pisane: to był problem zrobienia tego![/quote]
Jasne, że ludzie w to uwierzą to ja wiem, ale Ty? Różnicy pomiędzy ac3 2.0 a 5.1 technicznej nie ma, multiplexer nie rozróżnia co mu przechodzi czy 2.0 czy 5.1. Ale za to księgowy rozróżnia co mu przechodzi bo kopia stereo jest tańsza niż oryginalne 5.1 + stereo. Dla mnie to była główna przeszkoda. Bo pojawiały się plotki o problemach "technicznych" ale nigdzie nie było konkretu jakiej są natury.
No chyba, że był problem z wprowadzeniem napisów.

Gratuluje platformie [b]nowej generacji[/b] wprowadzenia dźwięku 5.1 do VOD po roku... Chociaż HBO nie pobiją, dd 5.1 jak nie było tak nie ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla precyzji rozwazan na temat DD5.1 w nVoD - na poczatku nVoD'u bylo DD5.1 seriale TVN'u i kilka filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh dokładnie. Kiedyś było 5.1 ale od tego czasu dość radykalnie zmieniło się oprogramowanie i zrobił się problem. Kto chce to sobie tłumaczyć konkurencją itd proszę bardzo ; ) (szczególnie, że konkurencji VOD brak) Ale już go nie ma a kolejne tytuły nowe mam nadzieję, będą już sukcesywnie pokazywały się w 5.1 . (lubię mieć nadzieję :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jej Gmeru nie miej bo właśnie zniknął dźwięk Dolby 5.1 z Herosów. Albo szedł za poźno albo za szybko względem wizji więc dali sobie siana i wyłączyli. Nie mam nadziei, że nie na stałe. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='80389' date='19.01.2008, 18:30 ']Eh dokładnie. Kiedyś było 5.1 ale od tego czasu dość radykalnie zmieniło się oprogramowanie i zrobił się problem.[/quote]
No a powiedzieli kiedyś dokładnie jaki problem? Bo nie chce m się wierzyć. Chyba, że problem jest w tym żeby były dwie ścieżki na raz, albo z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='80396' date='19.01.2008, 19:16 ']To jej Gmeru nie miej bo właśnie zniknął dźwięk Dolby 5.1 z Herosów. Albo szedł za poźno albo za szybko względem wizji więc dali sobie siana i wyłączyli. Nie mam nadziei, że nie na stałe. ;)[/quote]

Jesli tak jest no to mialem fuksa, ze dzis rano jeszcze ogladalem Herosow w DD5.1 - moze nastepna okazja za rok bedzie z jakims serialem lub filmem, a moze DD5.1test sie trafi w "Telewizji Nowej Generacji" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uff - ale jestem szczęśliwcem. Udało mi się wczoraj zobaczyć w oryginale i 5.1 oba dostępne odcinki herosów.
Dzisiaj faktycznie już 5.1 nie ma.
Czyli problemów ciąg dalszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie Premiery VoD beda z napisami, moze nScreen tez.
Info z Satkuriera.

Abonenci platformy n narzekali dotychczas na brak możliwości uruchomienia polskich napisów ekranowych na poszczególnych pozycjach oferowanych w ramach usługi VOD. Wszystko wskazuje na to, iż wkrótce ich prośby zostaną wysłuchane - na satelitarnych kanale pVOD przekazującym filmy VoD pojawił się dodatkowy PID z napisami ekranowymi.
Filmy na potrzeby usługi VoD są przesyłane z tp. 13 satelity Hot Bird 7A - 13E o częstotliwości 11,449 GHz, pol. H SR=27500 FEC=2/3 (DVB-S2) na kanale identyfikowanym jako pVOD. Do jego przekazu dołączono PID z identyfikatorem 06 (napisy ekranowe) o wartości 2052. Przekaz jest oczywiście kodowany w systemie Conax CAS7.

Obecnie żaden z filmów oferowanych w ramach VoD nie ma jeszcze dostępnych napisów ekranowych - przynajmniej tego nie potwierdzono na żadnym z filmów udostępnionych w dekoderach demo nbox HDTV.

Wcześniej zwracaliśmy uwagę przedstawicielom telewizji n, że abonenci nie rozumieją dlaczego w ekstra płatnej usłudze wideo na żądanie VOD nie ma dostępu do tak banalnej sprawy, jak wersja oryginalna z napisami po polsku. Skoro mają takie możliwości filmowe kanały Premium w innych platformach, to dlaczego filmy w VOD platformy n tego nie miałyby mieć?

Podobnie jest z kanałami w HD w platformie n (Discovery HD, NonStop Kino HD, MGM HD), gdzie bezwzględnie powinna być do wyboru wersja oryginalna z napisami oraz wersja z lektorem po polsku.

[url="http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=39590"]http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&...36&id=39590[/url]


Tu troche Satkurier napisal nieprecyzyjnie o MGM HD bo napisy i sciezka oryginalna sa dostepne! Dzisiaj ogladalem "Rok Smoka" na MGM HD i napisy ladnie chodza! O kurcze kiedys ten film ogladalem na FilmNet wiec teraz w HD to byla uczta!

Inne kanaly to nTalk i TVN Lingua napisy + oryginalne audio to przy okazji. Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisy na TVOD widzę że się pojawiają:
[img]http://foto0.m.onet.pl/_m/4e566dc4b0a796ed09e1a44f793fea54,21,19,0.jpg[/img]

Ciekawe czy i kiedy Dolby 5.1 się pojawi.
To zdjęcie możecie też obejrzeć na nboxie w onetfoto jeśli macie go podłaczonego do sieci. Kod: 244402170987.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

Jak usłyszałem lektora w Perfect Stranger........ten miłłłły pan z filmów przyrodniczych, takie wiecie, baaaardzo miły, eh.... to się tak ucieszyłem, że są również napisy ! Muszę przyznać, że są łADNE I DUżE ! To ich wielka zaleta. Bez kłopotów było je widać i tak się świetnie oglądało, szkoda że dźwięk tylko stereo..... A, napisy pojawiały się o pół sekundy za późno, no może nawet mniej, ale jednak. Nie była to jednak wielka przeszkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...