Skocz do zawartości
  • 0
nowy66

pytanie o DVD

Pytanie

Mam pytanie do znawców tematu : chciałbym sobie kupić płytkę (u nas nieosiągalną) jednego z moich ulubionych zespołów na DVD z GB. W opisie jest następujące zastrzeżenie : [url="http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0000V45ZU/sr=1-2/qid=1200138565/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1200138565&sr=1-2&seller="]LINK[/url]

# Actors: Dave Matthews Band
# Format: DVD-Video, Live,[b][color="#FF0000"] NTSC[/color][/b]
# Language English
# Region: All Regions
# Aspect Ratio: 1.78:1
# Number of discs: 2
# Classification: Exempt
# Studio: Bmg Music Programming
# DVD Release Date: 1 Dec 2003
# Run Time: 169 minutes

I mam pytanie : czy to będzie w stanie grać na naszym, zwykłym DVD (Panasonic DMR EH57)? Chodzi mi o te NTSC oczywiście. Bo jest wpisane "All Regions"
No i drugie pytanie : czy mój Sharp XL2 będzie w stanie to pokazać?

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='nowy66' post='79015' date='12.01.2008, 20:36 ']Mam pytanie do znawców tematu : chciałbym sobie kupić płytkę (u nas nieosiągalną) jednego z moich ulubionych zespołów na DVD z GB. W opisie jest następujące zastrzeżenie : [url="http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0000V45ZU/sr=1-2/qid=1200138565/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&qid=1200138565&sr=1-2&seller="]LINK[/url]

# Actors: Dave Matthews Band
# Format: DVD-Video, Live,[b][color="#FF0000"] NTSC[/color][/b]
# Language English
# Region: All Regions
# Aspect Ratio: 1.78:1
# Number of discs: 2
# Classification: Exempt
# Studio: Bmg Music Programming
# DVD Release Date: 1 Dec 2003
# Run Time: 169 minutes

I mam pytanie : czy to będzie w stanie grać na naszym, zwykłym DVD (Panasonic DMR EH57)? Chodzi mi o te NTSC oczywiście. Bo jest wpisane "All Regions"
No i drugie pytanie : czy mój Sharp XL2 będzie w stanie to pokazać?

pzdr[/quote]
To zależy od twojego telewizora. Popatrz w instrukcji czy przyjmuje obraz NTSC.
Napewno będziesz mógł to obejżeć na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Może zależeć też od playera - czy odkoduje kolor ntsc.
Region jest free, ale nawet jak jest region, to można go ściągnąć i wtedy powinno chodzić, ALE... - popatrz na ten cytat:

[color="#008080"] The DVD is a new technology which is totally digital in nature. The signal that is recorded on it is totally digital and does not become encoded for PAL or NTSC until the modulation stage of the player* (depending on whether this is a stand alone player, where the modulator sits in the box or a DVD ROM drive where the modulation depends heavily on the video system or card used by the host machine). The difference for DVD's comes in the form of region locks, which are an arbitrary locking mechanism put on the disk at manufacture which stop the disk being played outside the region(s) that it is meant for, and in the screen shape (see 3 above). DVD's also make common use of MacroMedia protection (see below). [/color][color="#008080"] * [/color][size=-1][color="#008080"][i]It should be noted that certain American interests were involved in the setting up of DVD region locks so as to protect their markets. Another thing these interests did was to maintain analogue colour encoding on some of the DVD's produced, so that the picture is physically encoded as NTSC on the DVD. Of course this can result in reduced quality, and can also lead to decoding problems if you attempt to watch the DVD using equipment unsuited to conversion.[/i][/color][/size]

[size=-1][color="#008080"][i]Just another example of good old US politics and unilateral protectionism getting in the way of a good idea, I guess![/i][/color][/size]

Więcej stąd:

[url="http://www.crashnet.org.uk/lurker/ntsc_faq.html"]http://www.crashnet.org.uk/lurker/ntsc_faq.html[/url]
[size=-1][/size]

[size="-1"][i]Pozdr.
[/i][/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W playerze jest napisane, że dekoduje NTSC -albo jako automat albo po wyborze odpowiedniej funkcji (do nagrywania).

Wygląda, że całość "decyzji" przekazuje jak gdyby do TV - czy to wyświetli?

W instrukcji obsługi 52XL2 nic na temat przekazywania NTSC poprzez (np) HDMI i DVD nie ma napisane. Wysłałem maila do Sharpa - zobaczymy co uda się uzyskać jako odpowiedź.

Z drugiej strony gdzieś wyczytałem NTSC jako akronim "Never The Same Color" (pl. Nigdy ten sam kolor), "Never Twice the Same Color" (Nigdy dwa razy taki sam kolor), lub "Never Tested Since Christ" (Nietestowany od czasów Chrystusa)..... :) jako ocenę jakości obrazu

Z trzeciej strony znalazłem oferowaną tę płytę w PL ale też piszą NTSC - czyli to samo źródło (lub bezpośrednio stany)


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...