Skocz do zawartości
autorus

Kalibracja plasm na forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos na forum zajmuje sie kalibracja plazm? (pajaczkiem)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='78787' date='11.01.2008, 18:07 ']Czy ktos na forum zajmuje sie kalibracja plazm? (pajaczkiem)

Autorus[/quote]


No trochę się tym bawię. A w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chciałbym ustawić nowy tv ale raczej myślałem ze ktoś się zajmuje tym zarobkowo.

Autorus



[quote name='Gustaw' post='78804' date='11.01.2008, 20:53 ']No trochę się tym bawię. A w czym problem ?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowy , to przynajmniej "dotrzyj" go z kilkaset godzin ....

A w ogóle to odpowiedź Twoja śmiesznie zabrzmiała - " za darmo to ja nie chcę , wolałbym zapłacić " ;):):)

Poczytaj posty GUSTAWA i oceń z kim masz do czynienia - to skromny profesjonalista, ale złupić skórę także chyba potrafi !!! :) Oby nie !

Co to Waść nabyłeś ?
Jeśli chcesz kalibrować , to na menu serwisowym ( ustawienia na zero ) , a to nie będą tanie koszta :) ( zgodnie z życzeniem ) :)


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziś jestem już bardzo zmęczony. I moze nie wyraziłem się jasno, chodziłoby o to ze gdybym mieszkał w wawie to na pewno bym poprosił o przysługe, ale ciagnąc kolege do Skierniewic, po prostu nie mam sumienia. Ot tylko tyle. No ale jakby to było mozliwe to byłbym bardzo zadowolony :) Tylko najpierw kupie tego tv ;)

A propos jutro jade go obejrzec u grupkowicza. 5.30 rano i do Poznania :) Chodzi o samsung 58P96PD

Autorus

[quote name='BoDeX' post='78830' date='11.01.2008, 23:33 ']Jeśli nowy , to przynajmniej "dotrzyj" go z kilkaset godzin ....

A w ogóle to odpowiedź Twoja śmiesznie zabrzmiała - " za darmo to ja nie chcę , wolałbym zapłacić " :):):)

Poczytaj posty GUSTAWA i oceń z kim masz do czynienia - to skromny profesjonalista, ale złupić skórę także chyba potrafi !!! :) Oby nie !

Co to Waść nabyłeś ?
Jeśli chcesz kalibrować , to na menu serwisowym ( ustawienia na zero ) , a to nie będą tanie koszta :) ( zgodnie z życzeniem ) :)


Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzielisz skórę na niedźwiedziu. Niedźwiedź w lesie a Ty szyjesz kożuch.

AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='78830' date='11.01.2008, 21:33 ']...ale złupić skórę także chyba potrafi !!! ;) Oby nie !
Ÿ[/quote]

Etam zaraz "złupi skórę". Wystarczy jak plazmę wezmę w rozliczeniu. :-)

Generalnie to zawsze proponuję aby w pierwszym kroku spróbować kalibracji we własnym zakresie.
Najtańszy Spyder + oprogramowanie n.p. darmowe HCFR + trochę wolnego czasu (vide: wątek o kalibracji EPSON-a TW700).
Trzeba jeszcze trochę poczytać na necie (forum AV Science) i dobra zabawa zapewniona.
Jak efekty nie będą zadowalające to dopiero kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='78837' date='11.01.2008, 22:04 ']Etam zaraz "złupi skórę". Wystarczy jak plazmę wezmę w rozliczeniu. :-)[/quote]

I to mi się podoba ;) , trzeba się cenić , a nie tylko PROMOCJE i PROMOCJE :)

No a tak już bardziej serio .

Kalibrujemy jedno z wejść - parametry w menu ustawiamy na "0" - czy w każdym modelu potrafisz ( korzystając tylko z menu serwisowego )
doprowadzić TV do optimum jego możliwości ? Jeśli masz większe doświadczenie , to napisz proszę , które z modeli potrafią najbardziej zbliżyć się do ideału ?

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='78872' date='12.01.2008, 00:08 ']Kalibrujemy jedno z wejść - parametry w menu ustawiamy na "0" - czy w każdym modelu potrafisz ( korzystając tylko z menu serwisowego )
doprowadzić TV do optimum jego możliwości ? Jeśli masz większe doświadczenie , to napisz proszę , które z modeli potrafią najbardziej zbliżyć się do ideału ?

Pzdr.

BoDeX Ÿ[/quote]

Wyzerowanie i zrozumienie ustawień (różne menu serwisowe u różnych producentów, brak konsekwencji przy nazewnictwie i działaniu konkretnych funkcji) to największy problem przy kalibracji. Osoby, które bawią się w kalibrację mają opanowanych zwykle kilka lub kilkanaście modeli wyświetlaczy/projektorów i
dlatego właśnie, osobiście, nie mogę twierdzić, że każdy TV potrafię doprowadzić do optimum, bo tak niestety nie jest.
Na szczęście producenci zaczynają umieszczać odpowiednie funkcje kalibracyjne w menu użytkownika (n.p. Toshiba, Epson) co znacznie ułatwia kalibrację.
Jeżeli w naszym wyświetlaczu, w menu użytkownika, są takie opcje jak RGB Gain, RGB Cut - odpowiedzialne za balans szarości, regulacja składowych RGBCMY (regulacja gamutu w stosunku do n.p. PAL) to można założyć, z dużym prawdopodobieństwem, że dany TV można rozsądnie skalibrować i zbliżyć go do ideału. To zbliżenie do ideału może być dla niektórych osób sporym zaskoczeniem ponieważ często wydaje się, że po kalibracji jest gorzej a nie lepiej :-)
Wszystko zależy od podejścia. Albo bardziej cenimy wierność i naturalne barwy albo efekciarstwo rodem z targów IFA lub MediaMarktu.

pozdrawiam
Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gustaw,

A kalibrowałeś już którąś z nowych plazm FullHD Samsunga (PS-50P96FD lub PS-58P96FD)? Może chociaż oceniłeś je wprawnym okiem?
Pytam bo mam tę mniejszą i wydaje mi się że w trybie "movie" kolory wyglądają dość naturalnie. Mam wątpliwości czy warto to ruszać. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='viewer' post='78917' date='12.01.2008, 11:34 ']Gustaw,

A kalibrowałeś już którąś z nowych plazm FullHD Samsunga (PS-50P96FD lub PS-58P96FD)? Może chociaż oceniłeś je wprawnym okiem?
Pytam bo mam tę mniejszą i wydaje mi się że w trybie "movie" kolory wyglądają dość naturalnie. Mam wątpliwości czy warto to ruszać.[/quote]

Nie kalibrowałem.

Jeżeli chodzi o naturalne kolory polecam bardzo prymitywny test :-)
Stań przy oknie w lekko zachmurzony (koniecznie) dzień. Popatrz na odcień skóry na Twojej dłoni i porównaj z tym co widzisz na ekranie - odcień skóry jakiegoś prowadzącego na kanałach TVN. Jeżeli będzie blisko to (upraszczając) jest OK.

Słońce (ok.5000K) + efekt zachmurzonego nieba jest bliski 6500K (standard PAL). Serio.

P.S. Zakładam, że nie jesteś murzynem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='78921' date='12.01.2008, 11:49 ']Nie kalibrowałem.

Jeżeli chodzi o naturalne kolory polecam bardzo prymitywny test :-)
Stań przy oknie w lekko zachmurzony (koniecznie) dzień. Popatrz na odcień skóry na Twojej dłoni i porównaj z tym co widzisz na ekranie - odcień skóry jakiegoś prowadzącego na kanałach TVN. Jeżeli będzie blisko to (upraszczając) jest OK.

Słońce (ok.5000K) + efekt zachmurzonego nieba jest bliski 6500K (standard PAL). Serio.

P.S. Zakładam, że nie jesteś murzynem :)[/quote]

Dzięki, spróbuję. Zrobiłbym to od ręki (na szczęście nie czarnej), ale akurat jest słonecznie i bezchmurnie.
Tylko co z opalenizną? Zimą wyglądamy zwykle bardziej blado niż latem. A prowadzący TVN pewnie chodzą do solarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='viewer' post='78925' date='12.01.2008, 12:00 ']A prowadzący TVN pewnie chodzą do solarium...[/quote]

Ale są też potem pudrowani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viewer - jak sama nazwa mówi , nie jest murzynem , tylko .... wiewiórką :) ( podobna fonetyka :) ) i ten test sie nie uda ! :)


Sorrry - wybaczcie - jakoś od rana głupawka mnie trzyma ... :) Odrobina humoru nie zaszkodzi :)


Pozdrawiam

PS. a Sam potrafi ładnie zagrać , to fakt ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='78837' date='11.01.2008, 23:04 ']Etam zaraz "złupi skórę". Wystarczy jak plazmę wezmę w rozliczeniu. :-)

Generalnie to zawsze proponuję aby w pierwszym kroku spróbować kalibracji we własnym zakresie.
Najtańszy Spyder + oprogramowanie n.p. darmowe HCFR + trochę wolnego czasu (vide: wątek o kalibracji EPSON-a TW700).
Trzeba jeszcze trochę poczytać na necie (forum AV Science) i dobra zabawa zapewniona.
Jak efekty nie będą zadowalające to dopiero kombinować.[/quote]
Gustaw gdzie jest ten watek o kalibracji EPSON-a TW-700 bo bardzo mnie to interesuję a nie mogę znależć, będę wdzieczny za wskazanie.
Może pomoże mi to w kalibracji mojego pt-ax200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='78901' date='12.01.2008, 10:34 ']To zbliżenie do ideału może być dla niektórych osób sporym zaskoczeniem ponieważ często wydaje się, że po kalibracji jest gorzej a nie lepiej :-)
Wszystko zależy od podejścia. Albo bardziej cenimy wierność i naturalne barwy albo efekciarstwo rodem z targów IFA lub MediaMarktu.[/quote]


Właśnie - bardzo precyzyjnie to ująłeś , masz absolutną rację .

O gustach się nie dyskutuje , ja osobiście wolę "laboratoryjną" precyzję i tak właśnie powinien w MENU wyglądać tryb NORMAL .
Te inne DYNAMIC niech sobie będą , nigdy nie wiadomo kiedy teściowa wpadnie z wizytą ... :)

Aaaa - i jeszcze jedno. Czy mógłbyś z doświadczenia wydać opinię : Która technologia potrafi bliżej zbliżyć sie do wzorca i ... jaki masz TV ? - to pytanie zapewne nurtuje wielu :)

Pozdrawiam.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='78933' date='12.01.2008, 12:33 ']Gustaw gdzie jest ten watek o kalibracji EPSON-a TW-700 bo bardzo mnie to interesuję a nie mogę znależć, będę wdzieczny za wskazanie.
Może pomoże mi to w kalibracji mojego pt-ax200.[/quote]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5914&st=0&p=51220&#entry51220"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...amp;#entry51220[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='78837' date='11.01.2008, 22:04 ']Etam zaraz "złupi skórę". Wystarczy jak plazmę wezmę w rozliczeniu. :-)

Generalnie to zawsze proponuję aby w pierwszym kroku spróbować kalibracji we własnym zakresie.
Najtańszy Spyder + oprogramowanie n.p. darmowe HCFR + trochę wolnego czasu (vide: wątek o kalibracji EPSON-a TW700).
Trzeba jeszcze trochę poczytać na necie (forum AV Science) i dobra zabawa zapewniona.
Jak efekty nie będą zadowalające to dopiero kombinować.[/quote]


Gustaw, ja mam lepszą propozycję:

wpadniesz do mnie do Warsiawy, skalibruj-EMY mojego Soniacza KDS70R2000, wypijemy butelczynę zacnego łyskacza, pogrzejemy doopy przy kominku, pogadamy, oplotkujemy wszystkich forumowiczów ... znaczy tak jak piszesz będziemy mieli fun :) .

A potem ... ja wystawię Ci fakturę VAT za szkolenie i nauczenie Cię kalibracji KDS70R2000 :):):) .

Co ty na to ???


Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='78935' date='12.01.2008, 12:50 ']Aaaa - i jeszcze jedno. Czy mógłbyś z doświadczenia wydać opinię : Która technologia potrafi bliżej zbliżyć sie do wzorca i ... jaki masz TV ? - to pytanie zapewne nurtuje wielu :)[/quote]

Prywatnie mam 3 letni (staroć) telewizor LCD Samsunga LE32 chyba R41B do oglądania Wiadomości i Gumisiów.
Podłączony jest do tunera N-ki za pomocą Euroscart :) . Jedno co zrobiłem to odpowiednio go poustawiałem.
Do oglądania filmów używam projektor EPSON TW-700. Nie mam obecnie jakiegoś specjalnego parcia na zmianę TV, chyba, że dokupię konsolę.
Zawodowo, z racji tego czym się zajmuję, pracuję z monitorami i urządzeniami dedykowanymi do kontroli barw.

Co do technologii to najłatwiej ustawić do wzorca TV CRT :)
Nie przypadkowo większość monitorów broadcastowych to jeszcze jakieś CRT-ki SONY albo JVC.
TV LCD zwykle trudniej ustawić niż plazmy, szczególnie w ciemnych partiach obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='78954' date='12.01.2008, 14:15 ']wpadniesz do mnie do Warsiawy, skalibruj-EMY mojego Soniacza KDS70R2000, wypijemy butelczynę zacnego łyskacza, pogrzejemy doopy przy kominku, pogadamy, oplotkujemy wszystkich forumowiczów ... znaczy tak jak piszesz będziemy mieli fun :) .

A potem ... ja wystawię Ci fakturę VAT za szkolenie i nauczenie Cię kalibracji KDS70R2000 :):):) .

Co ty na to ???[/quote]

Z tego co pamiętam to do Ciebie wybieram się chyba z rok :)
W połowie lutego jestem wstępnie umówiony na kalibrację projektora Sanyo to możemy to połączyć.
Od jakiegoś czasu siedzę w Poznaniu i do W-wy wpadam zwykle na 1-2 dni.

KDS70R2000 ? Czy to ten mały telewizorek kuchenny którego się już nie produkuje ? Chcesz takie starocie kalibrować ? :)

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='78837' date='11.01.2008, 22:04 ']Etam zaraz "złupi skórę". Wystarczy jak plazmę wezmę w rozliczeniu. :-)

Generalnie to zawsze proponuję aby w pierwszym kroku spróbować kalibracji we własnym zakresie.
Najtańszy Spyder + oprogramowanie n.p. darmowe HCFR + trochę wolnego czasu (vide: wątek o kalibracji EPSON-a TW700).
Trzeba jeszcze trochę poczytać na necie (forum AV Science) i dobra zabawa zapewniona.
Jak efekty nie będą zadowalające to dopiero kombinować.[/quote]

Witam
Gustaw, właśnie zastanawiam się nad zakupem Spydera. Tylko który model wybrać? Ja myślałem o Spyder TV, co znowu nie jest najtańszy, bo u nas można go zakupić za około 800zł. To nie mały wydatek, aby ustawić jeden TV :) Ściągnąłem już HCFR. Tylko jest jeszcze jedno pytanie, czy poprowadził byś mnie, jak rozpocząć tą kalibrację i od czego zacząć w tym menu serwisowym?
Mam Samsunga plasma PS42C91H. Obecnie sygnał odbieram przez satelitę (Cyfra) po złączu HDMI

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='spikeff' post='81431' date='24.01.2008, 21:04 ']Witam
Gustaw, właśnie zastanawiam się nad zakupem Spydera. Tylko który model wybrać? Ja myślałem o Spyder TV, co znowu nie jest najtańszy, bo u nas można go zakupić za około 800zł. To nie mały wydatek, aby ustawić jeden TV :unsure: Ściągnąłem już HCFR. Tylko jest jeszcze jedno pytanie, czy poprowadził byś mnie, jak rozpocząć tą kalibrację i od czego zacząć w tym menu serwisowym?
Mam Samsunga plasma PS42C91H. Obecnie sygnał odbieram przez satelitę (Cyfra) po złączu HDMI

Pozdrawiam[/quote]

He, He. Z tym "prowadzeniem" to jest trochę tak jak z dyktowaniem komuś przez telefon jak ma malować obraz :) . Bez menu serwisowego przed oczami to cholernie trudne.

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=852536"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=852536[/url]

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=786966"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=786966[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='81512' date='25.01.2008, 10:46 ']He, He. Z tym "prowadzeniem" to jest trochę tak jak z dyktowaniem komuś przez telefon jak ma malować obraz :) . Bez menu serwisowego przed oczami to cholernie trudne.

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=852536"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=852536[/url]

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=786966"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=786966[/url][/quote]

Dzięki bardzo, znam te linki :)
Mam pytanie odnośnie powyższego linku, opisują tam kalibrację za pomocą Spyder2, który jest zestawem do kalibracji monitorów. Jeśli Spyder2 nadaje się do kalibracji Plasmy, to gra jest warta grzechu, bo koszt zakupu to około 300zł, a nie 800 w przypadku Spyder TV. Sądzisz, że tym Spyder2 można poprawnie sklaibrować Plasme.

A drigie pytanie czy wiesz gdzie można w Polsce nabyć płytę do kalibracji wraz filtrami Digital Video Essentials, może bym od tego rozpoczął.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co sie dowiedziałem to różnica jest tylko w oprogramowaniu które jest bardzo drogie.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='spikeff' post='81899' date='27.01.2008, 15:31 '].... gdzie można w Polsce nabyć płytę do kalibracji wraz filtrami Digital Video Essentials, może bym od tego rozpoczął.[/quote]

Jeśli szukasz wersji HD-DVD / DVD PAL/NTSC , to takową posiadam.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...