Jump to content
Sign in to follow this  
pmcomp

Ronin na blu-ray

Recommended Posts

[url="http://imageshack.us"][img]http://img114.imageshack.us/img114/6756/roninyr9.jpg[/img][/url]

Witam,

wreszcie znalazłem czas żeby zapuścić Roninam perełkę, która na dziś dostępna jest tylko w UK. Oto dane wydania:

video: 1080p, MPEG-2, bitrate od 16 do 30 Mbps
audio: eng DTS HD MA; spa, ita DTS 5.1
napisy: eng, ita, spa i inne ... polskich brak
dodatki: mało, tylko jeden trailer
region: B

Przedźmy do meritum.

Film to klasyk gatunku w znakomitej obsadzie z Robertem DeNiro i Jean'em Reno. Film z jednymi z najlepszych w historii kina scenami pościgów samochodowych. Mniam, już się śliniłem przed seansem. Niestey na początku małe rozczarowanie, transfer "tylko" w MPEG-2 i z dość marnym bitratem, średnio ok. 20-22 Mbps. I niestety widać to na ekranie, obraz jest dobry ale niestety nie jest to żyletka. Niby jest bardzo OK ale HD-maniak czuje jednak niedosyt. Nie znaczy, że obraz jest zły ale ... ja się już przyzwyczaiłem do obrazu w stylu Die Hard 4, Starship Troopers czy ostatnio oglądanego Con Air czy Face Off - gdzie te trzy ostatnie, starsze filmy pokazują jak nalezy zeskanować obraz z celuloidu i jak go potem obrobić. Jeżeli chodzi o dźwięk to jest już znacznie lepiej i DTS HD MA daje popalić. W filmie tym nie ma wielu scen z bajeranckim dźwiękiem dookólnym ale ścieżka potrafi dać popalić wtedy kiedy potrzeba. Jest OK. Niestety dodatki to totalna porażka, chyba na moim wydaniu DVD z USA było ich więcej. Ale ja i tak ich preawie nigdy nie oglądam :) .

Pozycja must have na półce. Polecam. Sceny zdobycia walizki i pościgu w Paryżu oglądałem po trzy razy :) .

Pozdro

Edited by pmcomp

[b]pmcomp[/b] - z tym filmem, to mamy podobny gust - dla mnie na pewno pozycja must have. De Niro zawsze zajmował miejsce w top 5 u mnie pod względem aktorstwa, w tym filmie się nie zawiodłem. Ja na pewno kupię do kolekcji.
Dzięki za recencję - nie będę w takim razie rozczarowany obrazem w trakcie oglądania ;)

Edited by bogge

Ronin, swietna sprawa, pamietam jak dzis ( a bylo to kilka lat temu ), jak kupilem oryginalne wydanie na VHS i podpialem pod nowiutki zestaw z 5.1 do Dolby ProLogic - ach co to byly za dzwiek :lol:;) , piewrszy raz w domu moglem sluchac dzwieku przestrzennego, a nie tylko w kinie ! Takze jak widzicie, moja przygoda z kinem domowym, zaczela sie wlasnie od Ronina !!