Skocz do zawartości
Gość

Warner przechodzi na stronę Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jasne, te wszystkie płyty to ktoś mi każe kupować :)

Przecież od początku było jasne i wynikało to z palety dostępnych filmów, że lepszą/szerszą ofertę będzie miał Blu-Ray. Mnie nie obchodzi czy technologia jest dopracowana czy nie. Koniec końców interesuje mnie jakie filmy obejrzę- i Ciebie chyba też :) Nie rozumiem więc tego argumentu że ludzie nie mieli wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale czego nie rozumiesz? Nie było i nie ma pełnego wyboru, nie mogłeś kupić każdego filmu w każdym formacie. Jest dokładnie tak jak piszesz, Sony zmusza Cie do kupowania ich tytułów na BD a Universal zmusza Cie do kupowania ich tytułów na HD-DVD.

Więc może nawet tego nie widzisz, ale de facto jesteś zmuszany do kupowania konkretnego formatu w konkretnej sytuacji. Nie konkurują formaty tylko dystrybutorzy. I pod tym względem BD okazało się mocniejsze. Ale to nie znaczy że ich technologia wygrałaby na zasadach rynkowych. Sony po prostu zrozumiało, że rewolucyjne i świetne technologicznie produkty na rynku AV nie są nic warte jeżeli nie mają wsparcia ze strony dystrybutorów (np. Betamax, minidisc) więc teraz podeszli inaczej do batalii i zawalczyli o dystrybutorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No przepraszam, nie chciałbym wywoływać awantury ale który format był pierwszy i kto postanowił robić swój własny ? :) Gdyby nie to, nie byłoby tej całej wojny teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='77507' date='05.01.2008, 17:48 ']Bo konsument tutaj nie miał wyboru. Wybór jest dokonywany za niego. Te formaty nie konkurują na zasadach wolnorynkowych, więc wola konsumenta nie ma nic tu do rzeczy.
Zastanów się, gdyby wszystkie wytwórnie miały wolny wybór to wybrałby technologię tańszą i dopracowaną czy droższą i niedopracowaną? Ale to nie jest zwykła batalia technologii tylko interesów różnych grup nacisku.[/quote]
Święta Racja!!!
Gadanie o wolnym rynku to bzdura!!!!!!!! tutaj wszystko rozgrywa sie za kulisami
Sony nie chcialo wojny cenowej z toshiba i probuja "zajsc od tylu" konkurencje a to juz jest zagrywka ponizej pasa.
Ja mam jeszcze nadzieje, ze hd-dvd wygra, albo lepiej bedzie istnialo na rownych prawach
Ja wybralem hd dvd bo uwarzam, ze to lepsza technologia i juz, a nagle ktos odetnie mi dostep do wydawnictw w tym formacie, to tak jakbym kupil telewizor, niewazne jaki, zaloamy jednak, ze wypas - drogi - i nagle koncern Sony i spolka wymusza likwidacje telewizji bo bd jest lepsze, a warner powie, ze musza wybrac to, co dla nich lepsze - zarobia wiecej jak ludzie pojda do kina i kupia film na bd niz sprzedajac filmy do telewizji!!!
Uwazam , ze zagrywki wokol wojny formatow mozna juz nazwac nieuczciwa konkurencja. Co innego jeat wspierac jakis oboz a co innego podkladac swinie konkurencji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='77513' date='05.01.2008, 18:21 ']No przepraszam, nie chciałbym wywoływać awantury ale który format był pierwszy i kto postanowił robić swój własny ? :) Gdyby nie to, nie byłoby tej całej wojny teraz.[/quote]
Ja też nie chce wywoływać awantury, oczywiście pod względem wolnego rynku wszystko zadziałało jak należy i klienci wybrali ofertę filmową oraz skorzystali z wartości dodanej jaką zaproponowało im Sony w PS3. Tutaj się zgadzam. Chodzi tylko o to że nie było wojny formatów tylko wojna dystrybutorów. Gdyby to była czysta rozgrywka pomiędzy technologiami to moim zdaniem mimo mniejszej pojemności (które jak się okazało w niczym nie przeszkadza za bardzo) HD-DVD wygrałoby jako format tańszy i bez blokady regionalnej i . Ale wygląda na to, że dzieje się inaczej i może dobrze, bo sytuacja ta powoli zaczyna być denerwująca. Sprawę rozwiązałyby dualne odtwarzacze ale jak widać nikt nie jest zainteresowany ich produkcją na serio.

No ale zostaje jeszcze Europa, która powinna być dla nas najbardziej interesująca. Zobaczymy co się na naszym podwórku zadzieje i czy 50Hz na HD-DVD będzie miało jakiekolwiek znaczenie.

A co do tego który format był pierwszy to ciężko stwierdzić. Obydwa rozwijały się jednocześnie a próby pogodzenia były jeszcze pod koniec 2005 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viewer' post='77486' date='05.01.2008, 15:54 ']A co z Miramax? Czy opowiedziało się już po którejś ze stron?[/quote]

Należy do Disneya więc się zapewne opowiedziało z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli playery dualne nie zdominują rynku to za jakiś rok-dwa będzie duża zadyma.
Bo nawet zakładając, że Paramount/Dreamworks po wygaśnięciu umowy z Toshibą przejdzie do campu BD to czy zdecyduje się od razu na re-authoring i dodruk tytułów na BD - tych wszystkich, które wydał na wyłączność na płytach HD-DVD?
A co z Universalem, który poprzez relacje właścicielskie ma poniekąd udziały w Toshibie?
Czy tak jak ironizują w campie BD "format HDDVD pozostanie najdroższym sposobem na posiadanie filmów (w HD) Universalu"?
Jeśli jednak w 2008 sprzedaż sprzętu i nośników Blu-Ray wystrzeli ostro w górę (wielce możliwe) to sądzę, że wielu lokalnych dystrybutorów na całym świecie może zmienić swoje nastawienie - stare powiedzenie mówi, że nie ma co się kopać z koniem.
Tak żartując, to być może dla Toshiby w pewnym momencie sposobem na wyjście z twarzą z tej wojny (i zachowanie choćby części udziałów i uchronieniem się od porażki finansowej) będzie rozpoczęcie produkcji playerów i napędów dualnych (mają przecież spory udział w rynku notebooków). Długo nie pociągną na sprzedawaniu playerów po kosztach i rozdawaniu filmów w pakiecie (zresztą mając już tylko dwie duże wytwórnie w obozie ileż tych tytułów można dodawać). Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jasiuq1' post='77498' date='05.01.2008, 17:05 ']....ale jaja
A ja juz mialem dosc czekania i postawilem na toshibe, kupilem kilka dni temu e1 , bedac niezadowolony chcialem wlasnie jechac do mm i wymienic na xe1, a teraz czuje sie jakbym wlasnie kupila auto i ktos by zwinal caly asfalt.
I co teraz? przesiadac sie na bd? a co jak ktos nie lubi?
Wydaje mi sie wiec, ze ktos steruje "wolnym rynkiem" wielkie korporacje decyduja za nas co i czym bedziemy ogladac - to chyba cos nie tak?
Ja nie mam nic przeciwko istnienia obu formatow obok siebie, ale skoro wytwornie - pewnie za potezne lapuwy- decyduje sie na wspieranie tylko jednego formatu - nie licza sie kompletnie z odbiarca , bo on jest za cienki w uszach, zeby plynac pod prad. I tym sposobem zmuszaja nas do wyboru sprzetu nawet wbrew sobie.
A ciekawe jaki jest problem z wydaniem np filmu na obu nosnikach?[/quote]

"Nie płacz" tylko kup sobie dwa playery i oglądaj to co chcesz.

W tej chwili większym problemem jest regionalizacja blu-ray'a niż to gdzie jest jaka wytwórnia albo jaki player powstaje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując tą całą wojnę formatów mam wrażenie, że my jako konsumenci zostaliśmy mimowolnie wciągnięci w tą wojnę, co jak na razie nie wyszło nam na dobre. Moim zdaniem skoro jacyś tam decydenci (DVD Forum czy kto tam o takich rzeczach decyduje) nie potrafili sie zadecydować na format i dopuścił na rynek dwa formaty mówiąc niech konsumenci zdecydują, powinni dać nam pełne "uzbrojenie" do tej wojny, czyli albo wszystkie urządzenia odtwarzające od początku powinny mieć możliwość odtwarzania obu formatów, albo wytwórnie nie powinny mieć prawa wchodzenia w obozy z danym formatem tylko wydawać wszystko i na HD-DVD i na Bluray'u. Tylko w takich warunkach można by było powiedzieć że jakiś format wygrał bo rynek tak zdecydował. Teraz jak widać nie decyduje DVD Forum (bo sie producenci sprzętu nie dogadali) ani konsumenci (bo nie mieli dogodnych warunków) tylko pośredni gracze, czyli wytwórnie filmowe. Dlatego, że to one zaczynały na tej wojnie najwięcej tracić, szarzy klienci zaczęli powstrzymywać od kupowania DVD bo z każdej strony słyszą HD, wysoka rozdzielczość itd. ale tez nie kupują filmu w nowym formacie bo jako szarzy konsumenci nie rozumieją tego zamieszania wokół HD-DVD i Bluray, Do tej pory dla nich sytuacja była prosta: kupię film, wypożyczę film- od razu wiedzieli że będzie to DVD i muszą mieć jakiś DVD player w domu. Sam chciałbym kupić kilka filmów HD ale nie mogę (strata dla wytwórni), bo są wydane tylko na HD-DVD, a jako posiadacz odtwarzacza Bluray chcę je na blurayu (nie stać mnie na 2 odtwarzacze). Cieszę sie że wojna powoli dobiega końca i prawdopodobnie wygra Bluray.
Innym zagadnieniem pozostaje cena filmów zarówno na DVD jak i nośnikach HD, szczególnie w Polsce, bo na zachodzie ten stosunek do tamtejszych zarobków jest trochę inny plus lepsze promocje i wyprzedaże. Patrząc na rynek fonograficzny, widzimy że jest możliwe wydanie legalnie i dobrze płyty w przystępnej cenie, mam nadzieje ze z filmami w przyszłości będzie podobnie.

ps
czy nie uważacie, że do lepszej sytuacji Bluraya (i ogólnie filmów HD) przyczyniła się PS3??
chyba już wiecie czym dotwarzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='suchydry' post='77572' date='05.01.2008, 23:59 '](...)
ps
czy nie uważacie, że do lepszej sytuacji Bluraya (i ogólnie filmów HD) przyczyniła się PS3??
chyba już wiecie czym dotwarzam ;)[/quote]

No właśnie, dziś Toshiba może sobie pluć w brode że nie namówiła MS do włożenia w ich konsole napędu HD-DVD jako części integralnej... to był spory błąd który będzie kosztował Tośke grube miliardy dolarów. Jakby to zrobili, to Sony zostałoby pogrzebane, format HD-DVD byłby dłużej na rynku, byłoby go dziś przynajmniej o 16 mln użytkowników więcej wiadomo nie wszyscy gracze oglądaja filmy ale skoro jest taka możliwość to dlaczego niekorzystać skoro i tak już za to zapłaciłem?? A pozatym te 16 milionów użytkowników więcej zawsze to spory argument w negocjacjach z wytwórniami.

Oj spaprali sprawe. A może to prawda co mówił reżyser Transformers, może MS wcale nie chce żeby HD-DVD / Blu-ray wygrało tylko chodzi im o dystrybucje internetową? Ciekawe co na CES usłyszymy od Billa, jestem bardzo ciekawy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='oddball66' post='77577' date='06.01.2008, 01:36 ']No właśnie, dziś Toshiba może sobie pluć w brode że nie namówiła MS do włożenia w ich konsole napędu HD-DVD jako części integralnej... to był spory błąd który będzie kosztował Tośke grube miliardy dolarów. Jakby to zrobili, to Sony zostałoby pogrzebane, format HD-DVD byłby dłużej na rynku, byłoby go dziś przynajmniej o 16 mln użytkowników więcej wiadomo nie wszyscy gracze oglądaja filmy ale skoro jest taka możliwość to dlaczego niekorzystać skoro i tak już za to zapłaciłem?? A pozatym te 16 milionów użytkowników więcej zawsze to spory argument w negocjacjach z wytwórniami.

Oj spaprali sprawe. A może to prawda co mówił reżyser Transformers, może MS wcale nie chce żeby HD-DVD / Blu-ray wygrało tylko chodzi im o dystrybucje internetową? Ciekawe co na CES usłyszymy od Billa, jestem bardzo ciekawy....[/quote]
To była taktyczna zagrywka Microsoft'u. Dzięki temu mogli być dużo tańsi od PS3.... Gates wie co robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj spaprali sprawe. A może to prawda co mówił reżyser Transformers, może MS wcale nie chce żeby HD-DVD / Blu-ray wygrało tylko chodzi im o dystrybucje internetową? Ciekawe co na CES usłyszymy od Billa, jestem bardzo ciekawy....
[/quote]
No wlasnie, BR jest na oko choćby przez javę bardziej związany z internetem niż HD-DVD. AACS jako sposób na ochronę praw autorskich w zasadzie przeszedł do historii. Może stategia jest taka żeby DRM egzekwować w bardziej online-owy sposób ? I może ma z tym coś wspólnego ostatnia wapdka M$ która doprowadziła do zabanowania legalnych konsol z legalnymi grami w sposób trudny do zaakceptowania na jakimkolwiek innym rynku. Takie sobie dywagacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='77579' date='06.01.2008, 00:53 ']To była taktyczna zagrywka Microsoft'u. Dzięki temu mogli być dużo tańsi od PS3.... Gates wie co robi....[/quote]

Pewnie wie, choć dla mnie jest to niezrozumiałe... z jednej strony wspiera technologie HD-DVD, z drugiej nie spieszy mu się do pomocy.

Twoj argument o taniości moim zdaniem nie jest taki znowu mocny, wprowdzając do Xbox'a czytnik nowszej generacji poszerzamy sobie docelową grupę konsumentów, już nie tylko gracze są w tym momencie zainteresowani konsolą, owszem 100$ - 150$ dolarów więcej mogłoby wpłynąć na sprzedaż ale pamiętajmy że xbox był rok sam na rynku jako konsola i mógłbyć pierwszy jako odwarzacz wysokiej rozdzielczości - centrum multimedialne. Jeżeli wszystko poszłoby ok możliwe że dziś baza użytkowników byłaby znacznie większa niż faktycznie jest. Powiem więcej NAPEWNO, xbox wygrałby tą wojne nextgenów, HD-DVD wojne formatów. Pamiętajmy o kolejnych czynnikach xbox jako konsola jest dużo łatwiejsza w programowaniu niż PS3 co dało mnogość gier, jeżeli czytnikiem byłby HD-DVD pewnie nośnikiem też byłaby ta płyta więc sprzedaż płyt idzie w góre. Spójrzmy na PS3 nie ma na tą konsolę gier a mimo to sprzedała się w 8 mln sztukach, soft (gry) nie sprzedają się tak dobrze jak platformie MS. Czyli co ludzie wydali 400 - 500$ dolarów na coś co im leży w domu i się kurzy? Moim zdaniem jakieś 50% użytkowników PS3 to ludzie którzy kupili ją jako player Blu-ray.

Podsumowując: mnogość tytułów (wynikająca z łatwości programowania) + relatywnie niska cena + napęd HD-DVD + termin premiery konsoli = szeroka grupa odbiorców = argumenty przetargowe w negocjacjach z wytwórniami = zwycięstwo formatu

Owszem czy monopol z tej czy owej strony nie jest dobry, ale Sony nie należy do koncernów szczególnie userfriendly (jeżeli chodzi o ceny np telewizorów), Tośka moim zdaniem wypada tu lepiej, jakby to wyglądało gdy w spółce był MS ciężko stwierdzić

Bill pewnie wie co robi, co nie oznacza że nie popełnia błedów a tu moim zdaniem jesteśmy świadkiem jednego z nich....

Jeśli jeszcze to co krąży teraz po sieci w sprawie kolejnej wersji Xboxa (z wbudowanym HD-DVD) okaże się prawdą na targach CES to będziemy świadkiem błedu kolejnego, teraz już chyba zapóźno na ratowanie HD-DVD przed porażką, chyba że MS chce z HD-DVD zrobić format do gier ze względu na czas doczytywania danych który w Blu-ray jest znacznie dłuższy (dublowanie danych, tekstur itp na płytach by loadingi nie były zbyt długie), tylko że wtedy powstaje pytanie co z rzeszą 16 mln użytkowników konsol bez tego czytnika?? Kazać im dokupić zewnętrzy? To by było dopiero samobójstwo.....

sorki za błedy ortograficzne i literówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cala ta " wojna" to burza w szklance wody .....
Sadze ze BR i HD DVD podziela los SACD i DVD Audio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja tam jako zwyczajny konsument i posiadacz odtwarzacza blu-ray czyli ps3 zwyczajnie sie ciesze ze to ten format zagości na stale na rynku i mówcie sobie co chcecie ze jestem samolubny i myślę tylko o sobie, co mi tam. Z mojej perspektywy to wspaniała wiadomość czekam np. na matrixa na blu ray albo indiana jones to by było coś.Męczy mnie już ta cala wojna i chcę żeby wyłonił sie jej zwycięzca bo tak to człowiek tylko czeka sam nie wie na co.I która strona by nie wygrała zawsze będą zadowoleni i niezadowoleni konsumenci którzy będą musieli swój nieprzydatny sprzęt wywalić kiedyś na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek2' post='77596' date='06.01.2008, 09:54 ']Cala ta " wojna" to burza w szklance wody .....
Sadze ze BR i HD DVD podziela los SACD i DVD Audio .[/quote]

Absolutnie nie - BR i HD DVD można porównać do tego, co działo się z formatem VHS - DVD całkowicie wyparło ten format i tak będzie również teraz z odtwarzaczami i produkcjami HD - to naturalna kolej rzeczy, kwestia tylko czasu. SACD i DVD Audio, to zupełnie inna bajka i niestety błędna polityka wydawców.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='oddball66' post='77592' date='06.01.2008, 04:13 ']Pewnie wie, choć dla mnie jest to niezrozumiałe... z jednej strony wspiera technologie HD-DVD, z drugiej nie spieszy mu się do pomocy.

Twoj argument o taniości moim zdaniem nie jest taki znowu mocny, wprowdzając do Xbox'a czytnik nowszej generacji poszerzamy sobie docelową grupę konsumentów, już nie tylko gracze są w tym momencie zainteresowani konsolą, owszem 100$ - 150$ dolarów więcej mogłoby wpłynąć na sprzedaż ale pamiętajmy że xbox był rok sam na rynku jako konsola i mógłbyć pierwszy jako odwarzacz wysokiej rozdzielczości - centrum multimedialne. Jeżeli wszystko poszłoby ok możliwe że dziś baza użytkowników byłaby znacznie większa niż faktycznie jest. Powiem więcej NAPEWNO, xbox wygrałby tą wojne nextgenów, HD-DVD wojne formatów. Pamiętajmy o kolejnych czynnikach xbox jako konsola jest dużo łatwiejsza w programowaniu niż PS3 co dało mnogość gier, jeżeli czytnikiem byłby HD-DVD pewnie nośnikiem też byłaby ta płyta więc sprzedaż płyt idzie w góre. Spójrzmy na PS3 nie ma na tą konsolę gier a mimo to sprzedała się w 8 mln sztukach, soft (gry) nie sprzedają się tak dobrze jak platformie MS. Czyli co ludzie wydali 400 - 500$ dolarów na coś co im leży w domu i się kurzy? Moim zdaniem jakieś 50% użytkowników PS3 to ludzie którzy kupili ją jako player Blu-ray.

Podsumowując: mnogość tytułów (wynikająca z łatwości programowania) + relatywnie niska cena + napęd HD-DVD + termin premiery konsoli = szeroka grupa odbiorców = argumenty przetargowe w negocjacjach z wytwórniami = zwycięstwo formatu

Owszem czy monopol z tej czy owej strony nie jest dobry, ale Sony nie należy do koncernów szczególnie userfriendly (jeżeli chodzi o ceny np telewizorów), Tośka moim zdaniem wypada tu lepiej, jakby to wyglądało gdy w spółce był MS ciężko stwierdzić

Bill pewnie wie co robi, co nie oznacza że nie popełnia błedów a tu moim zdaniem jesteśmy świadkiem jednego z nich....

Jeśli jeszcze to co krąży teraz po sieci w sprawie kolejnej wersji Xboxa (z wbudowanym HD-DVD) okaże się prawdą na targach CES to będziemy świadkiem błedu kolejnego, teraz już chyba zapóźno na ratowanie HD-DVD przed porażką, chyba że MS chce z HD-DVD zrobić format do gier ze względu na czas doczytywania danych który w Blu-ray jest znacznie dłuższy (dublowanie danych, tekstur itp na płytach by loadingi nie były zbyt długie), tylko że wtedy powstaje pytanie co z rzeszą 16 mln użytkowników konsol bez tego czytnika?? Kazać im dokupić zewnętrzy? To by było dopiero samobójstwo.....

sorki za błedy ortograficzne i literówki...[/quote]

1. O ile dobrze pamiętam, to Microsoft tłumaczył fakt braku napędu HD DVD tym, że w momencie startu X BOX'a, napędy te miały prędkość tylko x2 i gra na SD DVD wgrywała by się za wolno.
2. Gdyby chłopaki z DVD forum naprawdę chcięli wygrać tę wojnę, to mogli już od jakiegoś czasu wydawać same HD DVD - SD DVD combo i sprzedawać je w cenie SD DVD. Bardzo szybko by sobie wyrobili dużą ilość klientów z zapasem filmów HD...
3. Przyszły tydzień będzie ciekawy.... Albo Toshiba zrobi sobie publicznie sepuku i ogłosi śmierć formatu (myślę jednak, że format ten zostanie dalej przy życiu ze względu chociaż na Chiny, które go będą używać), albo stanie się coś ciekawego.... W każdym wypadku, będziemy mieli o czym pisać na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z donalduck. Też pierwotnie kupiłem PS3 jako najtańszy odtwarzacz blu-ray, choć teraz zaczynam na nim również grać :lol: . Moim zdaniem pewna już wygrana blu-ray spowoduje spadek cen, bo rynek stanie się po prostu masowy. Wytwórnie będą przygotowywały tylko jeden format(dużo niższe jednostkowe koszty wydania) a i konsumenci, którzy nie chcieli inwestować w sprzęt i filmy przed rozstrzygnięciem teraz to zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Wytwórnie będą przygotowywały tylko jeden format(dużo niższe jednostkowe koszty wydania) a i konsumenci, którzy nie chcieli inwestować w sprzęt i filmy przed rozstrzygnięciem teraz to zrobią.[/quote]

- koszty authoringu są pomijalne, jednorazowy wydatek na poziomie 3-5 tyś USD

- Zainteresowanie nowymi formatami jest niestety także pomijalne, więc nie widzę tych tysięcy HD fanów czekających na koniec wojny formatów.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna wojna formatów:
DD TrueHD kontra DTS.MA kontra LPCM losless.
Fani dżwięku jeszcze długo będą mieli dylemat.
PS3 nie gra DTS MA. Dla Audiofila jest więc wyeliminowana z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bogge' post='77602' date='06.01.2008, 12:51 ']Absolutnie nie - BR i HD DVD można porównać do tego, co działo się z formatem VHS - DVD całkowicie wyparło ten format i tak będzie również teraz z odtwarzaczami i produkcjami HD - to naturalna kolej rzeczy, kwestia tylko czasu. SACD i DVD Audio, to zupełnie inna bajka i niestety błędna polityka wydawców.

Pozdrawiam[/quote]
Przesadzasz .....
W dalszym ciagu HD DVD i BR , to formaty niszowe , zdecydowanej wiekszosci wystarcza jakosc SD DVD .
I wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuaj ze formaty HD zostana jako niszowe ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='77639' date='06.01.2008, 13:31 ']Jest jeszcze jedna bardzo ważna wojna formatów:
DD TrueHD kontra DTS.MA kontra LPCM losless.
Fani dżwięku jeszcze długo będą mieli dylemat..[/quote]
Ciężko powiedzieć czy to wojna, bo wszystkie trzy są bezstratne czyli tak naprawdę identyczne. DTS znowu nie zadbał o wsparcie swojego formatu ze strony sprzętu (pewnie znowu przegięli z opłatami licencyjnymi) i dziwie się że w ogóle powstają wydawnictwa w DTS-MA.
Jeżeli faktycznie wygra BD to Dolby i DTS będą miało ciekawy problem w przekonaniu dystrybutorów że ich formaty są lepsze od LPCMu. A kina cyfrowe już stracili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek2' post='77648' date='06.01.2008, 13:54 ']Przesadzasz .....
W dalszym ciagu HD DVD i BR , to formaty niszowe , zdecydowanej wiekszosci wystarcza jakosc SD DVD .
I wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuaj ze formaty HD zostana jako niszowe ....[/quote]

hmmm nie zgodze się z tobą, ludzie będą powoli kupować duże tv (ponad 40-50 cali) i wtedy dostrzegą marność dvd (podobnie jak na dobrych poprzedniej generacji tv było widać gołym okiem czym jest lepsze dvd od vhs)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='77662' date='06.01.2008, 16:55 ']hmmm nie zgodze się z tobą, ludzie będą powoli kupować duże tv (ponad 40-50 cali) i wtedy dostrzegą marność dvd (podobnie jak na dobrych poprzedniej generacji tv było widać gołym okiem czym jest lepsze dvd od vhs)...[/quote]
Upieram sie przy moim zdaniu ....
Zmiana DVD - HD DVD i BR , to zadna rewolucja .... !
Nosnik na pierwszy rzut oka taki sam .... , jakosc obrazu jest lepsza , ale to zadna rewolucyjna zmiana , jaka byla zmiana nosnika VHS - DVD ..
Czas pokaze ... , uwazam ze pare lat nowy rewolucyjny pogodzi te 2 formaty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='77662' date='06.01.2008, 14:55 ']hmmm nie zgodze się z tobą, ludzie będą powoli kupować duże tv (ponad 40-50 cali) i wtedy dostrzegą marność dvd (podobnie jak na dobrych poprzedniej generacji tv było widać gołym okiem czym jest lepsze dvd od vhs)...[/quote]
To jest tak, że my to widzimy (ale też nie wszyscy, upscale TVNu bez przerwy nawet stali bywalcy mylą z HD), "oni" niby też to widzą, ale aż tak ich to nie podnieca, żeby płacić 2 tysiące za odtwarzacz i po 100 zł za płytę. Zresztą, mam dobry przykład w ojcu mojej dziewczyny: lubi nowinki i gadżety, kupił sobie Toshibe Regze 42 cale rok temu, zapłacił sporo. Do dzisiaj ogląda na niej kablówkę Toya i mu to w zupełności wystarcza. Na moje sugestie, żeby chociaż tuner cyfrowy do tej kablówki wziął albo n-ke, ewentualnie Cyfrę pozostaje głuchy. Kiedyś przyniosłem lapka i puściłem mu kilka filmów w HD to cmokał jaki ma fantastyczny telewizor i jakie to HD daje super obraz, ale po prezentacji nie zainteresował się nawet czy swojego lapka tez może podłączyć i coś obejrzeć.
A DVD miał ustawione, żeby wypluwało obraz bez anamorfozy i zoomował go w TV... Jak mu przestawiłem to też nie mógł się nadziwić jaka zmiana była.
I tak ma większość społeczeństwa. Dlatego firmy dwoją się i troją żeby przekonać ich że HD jest lepsze od SD. Ale dopóki jest 10x droższe to oprócz grupki maniaków mało kto da się przekonać.
Oczywiście w USA jest inaczej, płyty HD niewiele odbiegają ceną od SD a do tego zarobki są wyższe a jak się ma szczęście to i odtwarzacz można za 99 dolarów kupić (HD-DVD) albo za 299 dolarów (jakieś BD było w Walmarcie za tyle w promocji).
Gdyby u nas płyty HD kosztowały max 70 zł a dwa odtwarzacze (albo jeden dualny) poniżej 1000 zł to pewnie też by ruch się zaczął a tak to mamy chyba najdroższe płyty HD na świecie (z najgorszymi parametrami, czyli taki nasz narodowy standard - patrz na przykład dostęp do internetu) Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='77639' date='06.01.2008, 15:31 ']- koszty authoringu są pomijalne, jednorazowy wydatek na poziomie 3-5 tyś USD[/quote]

chyba jednak nie są pomijalne. kilka miesięcy temu pojawił się wywiad z jakimś wydawcą z branży porno, w którym facet wymieniał kilka powodów, dla których wydawanie ich filmów na BD jest za drogie dla małych wydawców. jednym z tych powodów był fakt, że firma SONY (a jakże!) sprzedaje licencje na pojedynczy authoring za 10 tys USD niezależnie od wyniku końcowego. a przez jave podobno bardzo się taki authoring lubi sypnąć więc realnie koszt authoringu płyt BD jest nie 10 tys tylko wielokrotność tych 10 tys. licencje na authoring HD DVD nie są tak restrykcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...