Skocz do zawartości
Gość

Warner przechodzi na stronę Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

No i dochodzi AACS który jest płatny i wymagany na BD (na HD-DVD nie jest). A jeżeli matryca się nie uda (a często się nie udaje) to za każdą następną trzeba płacić od nowa licencje AACS. Oczywiście i to nie jest problemem tylko w przypadku mniejszych nakładów za wszystko zapłacą klienci.
A co do authoringu to pewnie jeszcze troche na matrixa i inne "hity" warnera poczekamy, bo mało kto wie jak tę javę na BD programować i podobno problemy z kompatybilnością są ogromne... Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='77685' date='06.01.2008, 18:04 ']No i dochodzi AACS który jest płatny i wymagany na BD (na HD-DVD) nie jest. A jeżeli matryca się nie uda (a często się nie udaje) to za każdą następną trzeba płacić od nowa licencje AACS. Oczywiście i to nie jest problemem tylko w przypadku mniejszych nakładów za wszystko zapłacą klienci.
A co do authoringu to pewnie jeszcze troche na matrixa i inne "hity" warnera poczekamy, bo mało kto wie jak tę javę na BD programować i podobno problemy z kompatybilnością są ogromne...[/quote]


nie bieduj obraz i dźwięk zawsze będzie na płycie BD a reszta :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goggy' post='77776' date='07.01.2008, 00:15 ']nie bieduj obraz i dźwięk zawsze będzie na płycie BD a reszta :rolleyes:[/quote]
??? O co Ci chodzi? Jakie nie bieduj? Jaka reszta lol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magazyn Financial Times twierdzi, że Paramount wycofa się z wyłącznego wsparcia formatu HD-DVD ponieważ w podpisanym kontrakcie zaznaczył taką ewentualność w przypadku przejścia Warner na strone BR. Jeśli tak się stanie to koniec HD-DVD będzie jeszcze szybszy ponieważ dla formatu Blu-Ray przypadnie 95% Hollywood. Universal jak narazie odmówił komentowania sytuacji. Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wczoraj na CES'ie Paramount/Dreamworks ogłosił: "Paramount/DreamWorks responded to Warner's shift to Blu-ray exclusivity today, saying that the studios have no plans to abandon the HD DVD format."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze nie otwierał szampanów :P Pamiętajmy , że jeszcze nad HD-DVD czuwa kramik Billa G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze wlasnie tak "gadaja" (dyskretny szantaz) aby wyciagnac kase od Billa G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moze byc kluczowy cios w hd dvd:

Paramount is said to be about to switch to Bluray according to CrunchGear, the final fatal blow in Microsoft’s and Toshiba’s effort to establish HD DVD as the Next Generation DVD standard.

HD DVD had been in trouble leading up to this weeks CES conference after Warner Bros decided to switch to Bluray exclusively January 4.


[url="http://feeds.feedburner.com/~r/Techcrunch/~3/213128879/"]http://feeds.feedburner.com/~r/Techcrunch/~3/213128879/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Zerwi' post='78010' date='08.01.2008, 12:52 ']Ja bym jeszcze nie otwierał szampanów :) Pamiętajmy , że jeszcze nad HD-DVD czuwa kramik Billa G.[/quote]

Billowi zwisa, kto wygra. Bill odsuwa w czasie rozwiązanie bo wg niego elektroniczna dystrybucja zastąpi fizyczny nośnik. Im dłużej będzie trwało zamieszanie, tym słabszy będzie zwycięzca i zadanie MS łatwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='78010' date='08.01.2008, 10:52 ']Ja bym jeszcze nie otwierał szampanów :) Pamiętajmy , że jeszcze nad HD-DVD czuwa kramik Billa G.[/quote]
Ale coś sobie tego czuwania do serca nie wzięli.
Generalnie to konsorcjum HD-DVD przesrało trochę sprawę: brak nagrywarek, brak HD-DVD w X360, brak HDMI w X360 i długo brak napędów komputerowych HD-DVD.
Gdyby to było to w Viscie wsparcie dla prostego authoringu własnych HD-DVD i wbudowany w Viste player HD-DVD oraz X360 grający HD-DVD i bluray mógłby się schować.
No ale Billowi i Toshibie wyraźnie nie zależało żeby wygrać tę batalie.
Coraz bardziej zaczynam wierzyć w teorie o tym, że M$ chce popularyzacje nośników HD jak najbardziej w czasie odwlec, żeby ludzie wybrali HD przez net. Wirtualna wypożyczalnia filmów dostępna z X360 utwierdza mnie w tym coraz bardziej.
Szkoda, bo takim działaniem ubili bardzo przyjazny nośnik HD (bez mocnych zabezpieczeń, tańszy, z gotową specyfikacją od początku istnienia, bez regionów i ze wsparciem dla 50Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden z insiderów na AVS forum, twierdzi, że odtwarzacze Toshki dają się używać, po wgraniu nowego FW, do on-line zakupów w systemie X-Box'a (marketplace).
Czyli, tak naprawdę, może będziemy mieli za jakiś czas zamiast odtwarzacza HD DVD Toshki, okrojoną wersję X-Box'a do VOD.
W każdym przypadku MS wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='78042' date='08.01.2008, 16:33 ']Coraz bardziej zaczynam wierzyć w teorie o tym, że M$ chce popularyzacje nośników HD jak najbardziej w czasie odwlec, żeby ludzie wybrali HD przez net. Wirtualna wypożyczalnia filmów dostępna z X360 utwierdza mnie w tym coraz bardziej.[/quote]


Popularyzacja dystrybucji netowej będzie postępować. Od tego już nie ma odwrotu. Jakieś ziarno prawdy w tym i może jest że Billowi zależało na jak najdłuższej wojnie formatów bo oprócz wolego przyswajania BD i HD-DVD wojna spowodowała (o czym Warner wspomniał) spadek sprzedaży zwykłych DVD. Wiele osób wstrzymywało się bądź ograniczyło (w tym i ja) zakupy filmów w oczekiwaniu na finał wojny. Sytuacja sprzyjała rozwojowi sprzedaży filmów poprez sieć i i innych usług VOD.
Nie ma co ukrywać, że BD (wraz z HD-DVD jeśli przetrwa jako alternatywa) nigdy nie osiągnie tak zawrotnej popularności jak DVD. Nawet jak za 1-2 lata wzrost sprzedaży będzie bardzo znaczny to z pewnością spory fragment rynku wytnie dla siebie sprzedaż/dystrybucja on-line (wraz VOD).
Nie twierdzę, że BD pozostanie niszą ale dopóki ktoś nie zacznie rozdawać filmów na BD z gazetami to nośnik ten pozostanie przywilejem HD maniaków i ludzi co najmniej średnio zamożnych. Mam na myśli Polskę przede wszystkim choć sądzę, że w większości krajów może być podobnie. Edytowane przez maxiuca
popracuj proszę nad cytowaniem, bo to już któryś raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='benek07' post='78051' date='08.01.2008, 15:02 ']Nie ma co ukrywać, że BD (wraz z HD-DVD jeśli przetrwa jako alternatywa) nigdy nie osiągnie tak zawrotnej popularności jak DVD. Nawet jak za 1-2 lata wzrost sprzedaży będzie bardzo znaczny to z pewnością spory fragment rynku wytnie dla siebie sprzedaż/dystrybucja on-line (wraz VOD).
Nie twierdzę, że BD pozostanie niszą ale dopóki ktoś nie zacznie rozdawać filmów na BD z gazetami to nośnik ten pozostanie przywilejem HD maniaków i ludzi co najmniej średnio zamożnych. Mam na myśli Polskę przede wszystkim choć sądzę, że w większości krajów może być podobnie.[/quote]
No nie wiem, dla mnie VOD może co najwyżej zastąpić wypożyczalnie, ale posiadania na własność filmu nie zastąpi. Ludzie lubią mieć ładną okładkę i możliwość obejrzenia u siebie, u kumpla czy gdzie im się żywnie podoba (podczas wakacji, na jachcie itp). BD/HD-DVD pewnie będzie wchodzić powoli jak DVD. Nie zapominajmy, że popularyzowało się jakieś 5-6 lat a teraz dopiero (po 10 latach) jest tak popularne, że każdy praktycznie ma w domu odtwarzacz a płyty można kupić za klika do kilkunastu złotych (w promocjach, w gazetach itp). A przecież jeszcze parę lat temu można było VHSy kupić w Media.
Inne też jest podejście dystrybutorów (w USA w każdym razie) do tematu i filmy HD nie są sprzedawane po kosmicznych cenach (oczywiście u nas są, ale nie o trzecim świecie piszę...) tylko niewiele drożej niż DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='78054' date='08.01.2008, 17:10 ']No nie wiem, dla mnie VOD może co najwyżej zastąpić wypożyczalnie, ale posiadania na własność filmu nie zastąpi. Ludzie lubią mieć ładną okładkę i możliwość obejrzenia u siebie, u kumpla czy gdzie im się żywnie podoba (podczas wakacji, na jachcie itp).[/quote]

Moje nastawienie w tej kwestii się zmieniło. Kiedyś sporo kupowałem sporo płyt i biblioteka jest już znaczna. Zdałem sobie jednak sprawę, że wiele tytułów zostało obejrzanych raz i nie wiem czy do nich kiedykolwiek wrócę. Oczywiście kwestia przekazania zbiorów komuś (rodzinie, dzieciom) i dalszego ich oglądania ma znaczenie ale umówmy się to jest drugorzędna sprawa. Z pewnością będę kupował wybrane filmy na BD i przez jakiś jeszcze czas filmy na DVD (szczególnie dla dzieci) ale korzystanie z zakupów filmów on-line i VOD jest dla mnie jak najbardziej ok. Jeśli oczywiście będzie duży wybór i w dobrej jakości obrazu i dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toshiba, intel, microsoft

wydali mnostwo kasy na hd dvd, oni tak latwo nie odpuszcza

sadze, ze uderza z grubej rury,o czym pewnie sie przekonamy za kilka dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='albz74' post='78041' date='08.01.2008, 15:31 ']Billowi zwisa, kto wygra. Bill odsuwa w czasie rozwiązanie bo wg niego elektroniczna dystrybucja zastąpi fizyczny nośnik. Im dłużej będzie trwało zamieszanie, tym słabszy będzie zwycięzca i zadanie MS łatwiejsze.[/quote]

Nie do końca Billowi zawiasa wojna formatów.
Wspiera HD-DVD bo konkurencyjna konsola ma czytnik BD.
Sukces formatu BD oznacza wzrost zainteresowania odbiorców tego sprzetu i tym samym większe zainteresowanie konsolą Sony.

Dlatego ten człowiek gra na 2 strony, wspiera po części HD-DVD oraz wiedząc że jego konsole nie mając czytnika nowej generacji, wspiera system sprzedaży filmów online a przy czym zarabia nie małe pieniądze.

Oczywiście sprzedaż filmów online będzie rosła, ale szybko nie wyprze płyty. Bo jak masz wydanie na płycie to oglądasz do upadłego, nie interesuje cię połączenie z internetem oraz wielkość łącza- co przy słabej infrastrukturze jest problemem i wtedy lepiej jest udać się do wypożyczalni niż ściągać kilka godzin film z netu . Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz bliżej końca wojny formatów!!
Słyszałem dziś w tvn24 że kolejne wytwórnie filmowe rezygnują z HD DVD na rzecz BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugie (obok New Line) siostrzane studio Warner'a - HBO również wesprze wyłącznie format Blu-Ray. (Rodzina Soprano, Rzym etc.)

[url="http://news.teamxbox.com/xbox/15432/...xclusivity/%A0"]http://news.teamxbox.com/xbox/15432/...xclusivity/%A0[/url]

Paramount zrezygnował z ogłoszenia zapowiadanych premier dla HD-DVD na targach CES co wydaje się potwierdzać głosy mówięce o szybkim wycofaniu się tego formatu z wyłącznego wsparcia HD-DVD.

Universal nadal milczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://formatwarcentral.com/index.php/2008/01/09/the-digital-bits-paramount-and-universal-are-going-blu/"]http://formatwarcentral.com/index.php/2008...-are-going-blu/[/url]

Czytać! Bu to zaczyna się za szybko dziać : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Gmeru' post='78446' date='10.01.2008, 12:21 '][url="http://formatwarcentral.com/index.php/2008/01/09/the-digital-bits-paramount-and-universal-are-going-blu/"]http://formatwarcentral.com/index.php/2008...-are-going-blu/[/url]

Czytać! Bu to zaczyna się za szybko dziać : /[/quote]

Kurde szkoda mi ludzi którzy wydali kupę kasy na sprzęt. Autentycznie, nie nabijam się. Wkurw byłby na maksa gdyby mnie to spotkało i już nigdy bym nie zainwestował w nowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='78446' date='10.01.2008, 11:21 '][url="http://formatwarcentral.com/index.php/2008/01/09/the-digital-bits-paramount-and-universal-are-going-blu/"]http://formatwarcentral.com/index.php/2008...-are-going-blu/[/url]

Czytać! Bu to zaczyna się za szybko dziać : /[/quote]

To jeszcze plotki, ale tak naprawdę czego innego można się spodziewać? O ile Gates nie wykupi Warner'a to zostanie Blu...
A ja z mojej Toshiby XA2 zrobię sobie fajną podstawkę pod kwiatki z wysuwaną na pilota popielniczką!

Warner zapowiedział, że ostatnim tytułem na HD DVD, będzie już dawno zapowiedziany "Twister". Z datą wydania na 06. 05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='sebik' post='78453' date='10.01.2008, 13:13 ']To jeszcze plotki, ale tak naprawdę czego innego można się spodziewać? O ile Gates nie wykupi Warner'a to zostanie Blu...
A ja z mojej Toshiby XA2 zrobię sobie fajną podstawkę pod kwiatki z wysuwaną na pilota popielniczką!

Warner zapowiedział, że ostatnim tytułem na HD DVD, będzie już dawno zapowiedziany "Twister". Z datą wydania na 06. 05.[/quote]

Sprzedaj póki się da :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Trudno, krótka żałoba i trzeba sie pogodzić z werdyktem rynku...
Ja się ciesze, bo przed swiętami zrezygnowałem z kupna napędu HD-DVD z pięcioma gratisowymi płytami (w USA) a ostatnich kilka dni biłem sie z myślą o kupnie odtwarzacza.
Teraz jest wszystko jasne, napęd BD mam w laptopie i czekam na swój wymarzony odtwarzacz Blu-ray (profil 1.1, 24p, bitstream wszystkiego i zeby czytal wszystkie regiony) poniżej 1000 zł.
A HD-DVD kupie sobie napęd do kompa, bo pewnie niedługo będzie można kupić na ebayu w USA masę fajnych filmów za bezcen :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest oficjalne zaprzeczenia przejscia paramountu na BD

czyli bijemy sie dalej, ktos chyba z paru miliardow wyskoczy coby nadrobic straty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...