Skocz do zawartości
B737 Captain

Recenzja Toshiba 47Z3030 (English)

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza recenzja [url="http://www.hdtvtest.co.uk/Toshiba-47Z3030D"]Toshiby 47Z3030[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='77222' date='04.01.2008, 11:22 ']Najnowsza recenzja [url="http://www.hdtvtest.co.uk/Toshiba-47Z3030D"]Toshiby 47Z3030[/url].[/quote]

Z tego testu wynika, że seria Z nie potrafi bez interpolacji poradzić sobie z sygnałem 24p, co wg mnie jest bzdurą. Dlaczego? Ano dlatego, że w każdym innym wypadku reklamowanie telewizora jako 120Hz mija się z celem, gdyż taka częstotliwość średnio nadaje się do podwajania sygnału PAL (europa).

Stąd jeśli ktoś z forumowiczów posiada PS3 inny dowolny player HD zdolny wypuścić sygnał 24p bez konwersji do 50/60Hz oraz toshibę Z lub ZF to prosiłbym go o potwierdzenie tych rewelacji, bo aż wierzyć się nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.... Możliwości zmian ustawień kalibracyjnych są na wysokim poziomie jak na TV LCD.
Regulacja balansu szarości/temp. bieli oraz gamutu. Bez wchodzenia w menu serwisowe. No, no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sygnal normalnie przepuszcza,te wszystkie testy to badziew bzdury nieraz takie pisza... nie ma jak samemu sobie przetestowac kazdy model i dopiero sie wypowiadac a co niektorzy sie jaraja tymi testami ehhh szkoda gadac Z jak i ZF normalnie odtwarza.Mialem 3 dni 46ZF w domu obecnie posiadam 42Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='77305' date='04.01.2008, 17:10 ']Mialem 3 dni 46ZF w domu obecnie posiadam 42Z.[/quote]
Czy to znaczy. że Z bardziej Ci przypadł do gustu niż ZF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbe... niech mi ktoś wymieni wszystkie dostępne LCD 37"-42" na matrycy SPVA i w 100Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Hoodzielec' post='77361' date='04.01.2008, 22:27 ']Czy to znaczy. że Z bardziej Ci przypadł do gustu niż ZF ?[/quote]

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8323"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8323[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Tak sobię myślę,że jednak TOSHIBA wie co robi wprowadzając do swoich nowych modeli matrycę S-PVA
Nie widziałem ZF na żywo, ale przecież nowy model nie powinien być gorszy od poprzednich
Ja czekam cierpliwie na ZF40' i myślę że się nie zawiodę.
GMERU- wiem że też czekasz na model ZF, twoja opinia bardzo mnie interesuje.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZF 46 juz dawno jest na niemieckim rynku i to nie jest nowy model zadna to nowosc. XF chodzi bardzo podobnie do ZF chodzi mi o staly obraz jak wiadomo XF brak 120hz. Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc o nowym modelu miałem na myśli po pierwsze ; ZF40', a po drugie zastosowanie 100Hz w modelach
z matrycą S-PVA. Wiem Artsat_Kris że miałeś w domu ZF i testowałeś ją. Z ma lepszą matrycę,ale słabe kąty.
Zawsze coś kosztem czegoś.Wcześniej stawiałem na Samsunga z serii F ,ale po 2 miesiącach sledzenia forum postawiłem na Toshibę.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]No i dobrze ze odpusciles F86 mialem to tydzien w domu porazka jeszcze pas mi szedl od gory do dolu na podswietlaniu od 1 do 9 temat jest opszernie opisany na angielskim forum szkoda gadac a ogulnie duzo mu brakuje do jakosci obrazu z TOSKA.TOSKA OK[/b] Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='grah' post='77282' date='04.01.2008, 14:59 ']Z tego testu wynika, że seria Z nie potrafi bez interpolacji poradzić sobie z sygnałem 24p, co wg mnie jest bzdurą. Dlaczego? Ano dlatego, że w każdym innym wypadku reklamowanie telewizora jako 120Hz mija się z celem, gdyż taka częstotliwość średnio nadaje się do podwajania sygnału PAL (europa).

Stąd jeśli ktoś z forumowiczów posiada PS3 inny dowolny player HD zdolny wypuścić sygnał 24p bez konwersji do 50/60Hz oraz toshibę Z lub ZF to prosiłbym go o potwierdzenie tych rewelacji, bo aż wierzyć się nie chce...[/quote]

Posiadam Toszkę 42' Z 3030 DG i PS3. Obraz z BD jest niesamowity, i prócz czerni, która jest "tylko" trochę lepsza niż zadowalająca, jest najlepszy, jaki do tej pory widziałem*. System 24 p działa wyśmienicie, choć pewnie i sama konsola ma tu co nie co do powiedzenia :)


* - wśród LCD.

Pozdrawiam, Radek

Ps. Śmieszy mnie to całe rozpisywanie się o kątach - podczas oglądania filmów/ grania, jedyna słuszna pozycja to ta "na wprost". Głupi problem zanika, równie szybko, jak się pojawił. W przypadku Toszki z 3030 DG jedyną słabą stroną w tym przedmiocie są kąty "wertykalne", ale i tu należy zastanowić się, kto u diabła ;) ogląda film skacząc, chodząc lub stojąc przed tv????? Panie, panowie, raz na zawsze, zapomnijcie o kątach! Przy prawidłowym, "kinowym" zastosowaniu ten problem nie istnieje.

Edytowane przez dienekes_shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='77927' date='07.01.2008, 21:50 '][b]DOKLADNIE ! Z MA ZNAKOMITA JAKOSC OBRAZU.[/b][/quote]

O kątach pisałem ogólnie, gdyż tyczy się to każdego ( porządnego! ) ekranu LCD :rolleyes: Ale masz rację, Toszka z serii Z to najlepszy tv tego typu na rynku. Lepsze są jedynie... Z-tki w rozmiarach 52' i 57' cali, gdzie czerń jest jeszcze "czarniejsza", a to za sprawą lepszej matrycy niż w mniejszych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam
Jeżeli dobrze pamiętam to takie same matryce które są w Z 52,57 posiada również model 46 ZF 355.Masz 100%racji czerń jest jeszcze bardziej czarniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czern jest czarniejsza mieznacznie.. na ZF(panel SPVA) ale jakosc obrazu juz nie przewaga na korzysc modelu Z(panel SIPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń przy wyborze LCD nigdy nie była, w moim przypadku, priorytetem. Nabyłem Toszkę, bo pod każdy innym względem miażdży konkurentów, łącznie ( i tu tylko IMO ) z designem :D

Rada ( powielana setki razy ) dla każdego, kto stoi przed szalenie trudnym wyborem telewizora, brzmi: sprawdzić jak dany model sprawdza się w połączeniu ze źródłem, które będzie na nim odtwarzane. W moim przypadku tv służy wyłącznie do oglądania filmów BD i grania, i tu Toszka panuje niepodzielnie. Nawet nie podłączałem jej do n-ki cyfry czy innego ********* :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...