Jump to content
Sign in to follow this  
Gregorius

Modul CAM CP i dekoder HD Topfield 7700

Recommended Posts

Tuz przed Swietami nabylem modul Cyfrowego Polsatu z karta. Wczoraj nabylem do niego dekoder HD Topfield 7700.
Okazalo sie, ze nie moge ogladac programow kodowanych - pojawia sie informacja "Blad 01 Blad karty". Modul jest poprawnie identyfikowany jako Polsat.
Na poczatku myslalem, ze powoduje to brak aktywacji karty. Zadzwonilem do BOK-u i powiedzieli mi, ze to raczej wina albo karty, albo modulu, albo dekodera. Czy wiecie moze co moze powodowac taki blad i co z tym robic?
Czy mam probowac z innymi dekoderami? Czy tez oddac im ten modul razem z karta i wymienic na inny? Mam jakies podejzenia, ze mimo wyjasnien BOK-u moze to byc problem z aktywacja.

Drugie pytanie. Kiedy kupowalem modul sprzedawca powiedzial mi, ze z dekoderem HD bede mogl ogladac Polsat Sport HD, czy to prawda? Cos czuje, ze mnie nabil w butelke.

[quote name='Gregorius' post='77028' date='03.01.2008, 09:51 ']Tuz przed Swietami nabylem modul Cyfrowego Polsatu z karta. Wczoraj nabylem do niego dekoder HD Topfield 7700.
Okazalo sie, ze nie moge ogladac programow kodowanych - pojawia sie informacja "Blad 01 Blad karty". Modul jest poprawnie identyfikowany jako Polsat.
Na poczatku myslalem, ze powoduje to brak aktywacji karty. Zadzwonilem do BOK-u i powiedzieli mi, ze to raczej wina albo karty, albo modulu, albo dekodera. Czy wiecie moze co moze powodowac taki blad i co z tym robic?
Czy mam probowac z innymi dekoderami? Czy tez oddac im ten modul razem z karta i wymienic na inny? Mam jakies podejzenia, ze mimo wyjasnien BOK-u moze to byc problem z aktywacja.

Drugie pytanie. Kiedy kupowalem modul sprzedawca powiedzial mi, ze z dekoderem HD bede mogl ogladac Polsat Sport HD, czy to prawda? Cos czuje, ze mnie nabil w butelke.[/quote]
Zacznę od końca, co do Polsat Sport HD nie mam pewności ale jeżeli nie ma go w Twoim abonamencie to chyba nie pooglądasz (czasem dają 1 miesiąc pakietu familijnego gratis) ja kupiłem moduł polsatu z abonamentem mini i ten kanał mi nie chodzi, czytałem i pytałem u dystrybutora że jakby był w abonamencie to by świecił.
Mam też topfielda 7700 i miałem te same problemy (kupiłem dokładnie 28.12 po południu).
Sprawdź czy kata polsatu leży czipem do góry czy nie, jeśli nie zmień bo taka jest właściwa jej pozycja.
Po takim zabiegu powinieneś mieć inny komunikat błedu bodaj "Błąd 04 ..."
Najpierw myślałem że problem jest u mnie ale było późno więc dopiero następnego dnia rano zadzwoniłem do BOK i gość wysłał mi ustawienia raz jeszcze, trzeba było zostawić włączony tuner na kanle Dicovery Civilization, w boku wiedzą jaką częstotliwość ma mieć ten kanał, oryginalnie w Polsacie jest na 54 kanale ja przestawiałełem więc mam gdzie indziej (żeby poszukać kanałów wciśnij OK i kursorem ustaw się na właściwej pozycji potem jescze raz OK, to jest częstotliwość o ile pamiętam 11441 ale nie dam sobie ręki uciąć).
Po kilku godzinach (wg BOK'u 2 do 4 godz.) wszystko śmigało aż miło.
Mam też kartę C+ w drugim slocie, kiedyś czytałem o tym że odwrotne ustawienie powoduje kłopoty w funkcjonowaniu tunera ale chyba nie masz tego problemu.
pozdrawiam

Dziekuje. Wlasnie tez na to wpadlem, ze karta ma byc odwrotnie niz mi mowiono. Teraz czekam na aktywacje karty.
Mam pakiet Familijny i RelaxMix. Zobacze co bedzie z Polsatem Sport HD.

[quote name='Gregorius' post='77060' date='03.01.2008, 13:14 ']Dziekuje. Wlasnie tez na to wpadlem, ze karta ma byc odwrotnie niz mi mowiono. Teraz czekam na aktywacje karty.
Mam pakiet Familijny i RelaxMix. Zobacze co bedzie z Polsatem Sport HD.[/quote]
no ale przeciez te moduły nie odbierają kanałów hd ! no chyba ze się myle ale do hd muszą byc inne moduły

[quote name='lipa_ml' post='77063' date='03.01.2008, 11:33 ']no ale przeciez te moduły nie odbierają kanałów hd ! no chyba ze się myle ale do hd muszą byc inne moduły[/quote]
Mnie sprzedawca powiedzial, ze bedzie odbieral, ze potrzebny jest tylko dekoder HD. Nie mam do tych informacji zaufania. Mam nadzieje, ze dzis sie przekonam jak to wyglada na prawde.

[quote name='Gregorius' post='77070' date='03.01.2008, 13:04 ']Mnie sprzedawca powiedzial, ze bedzie odbieral, ze potrzebny jest tylko dekoder HD. Nie mam do tych informacji zaufania. Mam nadzieje, ze dzis sie przekonam jak to wyglada na prawde.[/quote]
Polsat Sport HD nadaje w Nagravision 3 , moduł CP nie pracuje w tym systemie. Na tą chwilę tylko posiadacze serwowanych przez Polsat - Philipsów HD - mają taką możliwość.
Reszta - musi czekać na wymianę modułów..tak myślę.

Pzdr

Po kolejnej rozmowie z dzialem technicznym moge ogladac CP. :blink:
Tak jak sie spodziewalem, Polsatu Sport HD nie moge ogladac.
Na poczatku mialem wlozona karte w gorna kieszen dekodera i mialem problemy z dekodowanie, co chwila przerywalo ogladany program i informowalo mnie, ze nie moze go rozkodowac. Po wlozeniu w dolna kieszen problem zniknal.
Mam subiektywne odczucie, ze obraz z Topfielda jest troche gorszy niz z dekoderem CP Samsung, ktory mialem do tej pory.
Obraz jest jakby lekko rozmyty i mniej ostry. Topfielda podlaczylem kablem HDMI do telewizora, a Samsung byl podlaczony SCART-em. Moze to kwestia ustawien dekodera. Macie moze jakies sugestie.
Na dodatek w ustawieniach AV jesli wybieram rozdzielczosc obrazu na Auto dostaje na ekranie telewizora trzesacy sie obraz. jesli zmienie na 1080 albo 720 jest wszystko w porzadku. W instrukcji polecaja ustawic na Auto. Nic nie rozumiem.
Bede wdzieczny za wszelkie rady i sugestie.

@kglaba: w CP jest nie Philips HD a Samsung HD :blink:
Co do reszty to niestety ale muszą wyjść nowe moduły do HD, stare nie działają. Chyba że włodarze i marketingowcy w CP wpadną na pomysł sparowania kart i dekoderów do HD jak w eNce i wtedy tylko na ich dekoderach będzie HD. Ale chyba nie będą tacy głupi bo w takim przypadku wiele osób mających własne wypasione dekodery będzie szukać innego dostawcy.

[quote name='Gregorius' post='77210' date='04.01.2008, 09:48 ']Po kolejnej rozmowie z dzialem technicznym moge ogladac CP. :blink:
Tak jak sie spodziewalem, Polsatu Sport HD nie moge ogladac.
Na poczatku mialem wlozona karte w gorna kieszen dekodera i mialem problemy z dekodowanie, co chwila przerywalo ogladany program i informowalo mnie, ze nie moze go rozkodowac. Po wlozeniu w dolna kieszen problem zniknal.
Mam subiektywne odczucie, ze obraz z Topfielda jest troche gorszy niz z dekoderem CP Samsung, ktory mialem do tej pory.
Obraz jest jakby lekko rozmyty i mniej ostry. Topfielda podlaczylem kablem HDMI do telewizora, a Samsung byl podlaczony SCART-em. Moze to kwestia ustawien dekodera. Macie moze jakies sugestie.
Na dodatek w ustawieniach AV jesli wybieram rozdzielczosc obrazu na Auto dostaje na ekranie telewizora trzesacy sie obraz. jesli zmienie na 1080 albo 720 jest wszystko w porzadku. W instrukcji polecaja ustawic na Auto. Nic nie rozumiem.
Bede wdzieczny za wszelkie rady i sugestie.[/quote]
Ja mam obraz przez kabel HDMI do A/V potem przez HDMI do TV, rozdzielczość ustawiłem na 1080 bo taką mam natywną w TV.
Karta Polsatu siedzi w slocie górnym a C+ w dolnym i jest OK,
Co do jakości obrazu trudno mi powiedzieć dlaczego tak jest, ja mam OK, czasem takie efekty mogą występić bo np. skalowanie w jest w tunerze a nie w TV, niektórzy mogą stwierdzić że kabel jest złej jakości (można podjąć próbę podłączenia trochę "droższego" może to pomóc, jak nie to zostaje autosugestia że jest lepiej), można na próbę zamienić kabel na Component (czasem wywołuje to zmianę w jakości obrazu) skoro nie masz kanałów HD to może tez być poprzez złącze SCART. Kwestia indywidualna choć teoretycznie na HDMI powinno być najlepiej.
Jak zamienisz na component to dźwięk musi iść oddzielnym kablem.
Zrób kilka testów a sam się przekonasz, być może trzeba będzie zmienić ustawienia parametrów obrazu w TV.
Jak poszukasz na forum to znajdziesz też obrazy testowe czy demo które poprzez USB możesz wysłać do Samsunga i sprawdzisz sobie w ten sposób zarówno tuner jak i ustawienia TV.
Nie przypominam sobie aby Topfield dawał jakieś możliwości ingerencji w obraz (oprócz skalowania).

Probowalem z component i obraz jest taki sam jak na HDMI. Telewizor mam 720. Niezaleznie od tego, czy ustawie 720 czy 1080 obraz jest taki sam. Ciekawi mnie dlaczego na Auto obraz sie trzesie. Tak samo jest na 576.

Pojawil sie nowy problem. Jak pisalem wczesniej mialem problemy z dekodowaniem sygnalu gdy modul byl w gornej kieszeni. Bez przerwy przerywalo. Jak zmienilem na dolna kieszen to szlo dobrze. Wlasnie rozmawialem z zona i okazalo sie, ze dzisiaj przerywa znowu i to w dolnym polozeniu. Nie mam pojecia co z tym zrobic! Poziom sygnalu mam na poziomie 95-98%, a jakosc na 75-85%. Czy mam zmienic ustawienia LNB?
Jaka moze byc przyczyna takiego zachowania?

[quote name='Gregorius' post='77223' date='04.01.2008, 11:28 ']Pojawil sie nowy problem. Jak pisalem wczesniej mialem problemy z dekodowaniem sygnalu gdy modul byl w gornej kieszeni. Bez przerwy przerywalo. Jak zmienilem na dolna kieszen to szlo dobrze. Wlasnie rozmawialem z zona i okazalo sie, ze dzisiaj przerywa znowu i to w dolnym polozeniu. Nie mam pojecia co z tym zrobic! Poziom sygnalu mam na poziomie 95-98%, a jakosc na 75-85%. Czy mam zmienic ustawienia LNB?
Jaka moze byc przyczyna takiego zachowania?[/quote]
czasem pomaga wyjęcie modułu przy włączonym tunerze, czasem trzeba zmienić slot i wyłączyć tuner (wyjąć wtyczkę z gniazdka) może też być zależne od softu tunera, skoro to świeży nabytek to pewnie mam najnowsze oprogramowanie.
ja mam jakąś starszą wersję ale jest stabilny.
sprawdź czy doraźne metody coś dają jak nie to może ktoś ma doświadczenie która wesja oprogramowania jest optymalna do modułu polsatu, tu nie umiem Ci pomóc, jak wróce do domu to mogę sprawdzić jaka jest u mnie i dam znać, wtedy może downgrade softu będzie konieczny.

Przyczyną tego jest niestety moduł Polsatu. Tak jak i Cyfra tak i Polsat mają dziadowskie moduły. Bardzo wiele tunerów ma problemy we współpracy z nimi i wygląda na to , że nadal ma to miejsce i nic się nie zmieniło w tej kwestii. Co do trzęsącego się obrazu ... w nowych softach do Topfielda jest w ustawieniach AUTO 1 i AUTO 2. Ustawiasz w zalezności od potrzeby na jedno kub drugie i prawdopodobnie na jednym z tych auto już nie będzie się nic trzęsło. Nowe softy masz do pobrania ze strony www.topfield.kr. AUTO 1 i 2 występuję z tego co pamiętam od softu z końcówką 62 lub 61. Soft zmieniasz z pendrive'a poprzez wejscie USB z tyłu tunera. Powodzenia :blink::angry:

Dziekuje. Sprobuje wieczorem zrobic upgrade systemu.
Wlasnie dostalem od zony informacje, ze po wyjeciu modulu i wlozeniu ponownym wszystko jest dobrze do czasu zmiany kanalow i problem wraca. Jedynie na TVN24 nie ma tego problemu.

Jeszcze mam 2 pytania.
1.Gdzie mozna znalezc liste dekoderow w pelni kompatybilnych z modulem CP?
W razie czego zawsze moge zmienic dekoder na inny.

2.Na stronie downloadow topfielda znalazlem pare roznych modyfikacji, ale nigdzie nie widze gdzie mozna sciagnac polska wersje. Podobno jest takowa dla 7700. Dla jasnosci ma dekoder kupiony zagranica. Rozumiem, ze mam wgrac polski sof. Skad go wziac? Edited by Gregorius

Zaladowalem najnowszy soft ze strony topfielda. Problemy z odkodowaniem zostaly, ale jakby nie byly takie czeste :( . Obraz przez HDMI i component nadal przymglony. ... :angry: Podlaczylem SCARTEM i o dziwo duzo, duzo lepszy obraz, ale tak chyba nie powinno byc. :huh:
Uwazacie, ze warto przetestowac Humaxa 2000 albo Kathrein UFS910? - do takich dekoderow moge ewentualnie miec dostep.

Ten przymglony obraz to nic z modułem IMO. Wgraj sobie soft z lutego ver .31, obraz po HDMI (na SD) jest lepszy.

Pozdr.

[quote name='kglaba' post='77088' date='03.01.2008, 13:29 ']Polsat Sport HD nadaje w Nagravision 3 , moduł CP nie pracuje w tym systemie. Na tą chwilę tylko posiadacze serwowanych przez Polsat - Philipsów HD - mają taką możliwość.
Reszta - musi czekać na wymianę modułów..tak myślę.

Pzdr[/quote]
Według moich informacji moduł CP pracuje w systemie MPEG-2 a do sygnału HD potrzebny jest moduł MPEG-4 . Narazie Polsat nie dysponuje takimi modułami, taką dostałem odpowiedz z iCOK Pozdrawiam

[quote name='TOmeKK' post='77326' date='04.01.2008, 19:04 ']Ten przymglony obraz to nic z modułem IMO. Wgraj sobie soft z lutego ver .31, obraz po HDMI (na SD) jest lepszy.

Pozdr.[/quote]
Dziekuje bardzo. Skad wziac ten soft na stronie topfielda go nie znalazlem

[quote name='Gregorius' post='77341' date='04.01.2008, 20:16 ']Dziekuje bardzo. Skad wziac ten soft na stronie topfielda go nie znalazlem[/quote]

Tutaj np. dla system ID 230....

[url="http://morrox.de/daten/tfd/"]http://morrox.de/daten/tfd/[/url]

pozdr.

EDIT:

Tutaj ID 232....

[url="http://www.bestsharing.com/f/S4q8aX1229903"]http://www.bestsharing.com/f/S4q8aX1229903[/url] Edited by TOmeKK

[quote name='TOmeKK' post='77350' date='04.01.2008, 21:14 ']Tutaj np. dla system ID 230....

pozdr.

EDIT:

Tutaj ID 232....

[url="http://www.bestsharing.com/f/S4q8aX1229903"]http://www.bestsharing.com/f/S4q8aX1229903[/url][/quote]
Wydaje mi sie, ale moze to byc subiektywne odczucie, ze dekoder lepiej dziala i daje lepszy obraz na najnowszym sofcie z listopada 2007. Nie ma tylko polskich znakow w EPG.
Nadal jednak na SD lepszy obraz jest przez SCART.

[quote name='TOmeKK' post='77350' date='04.01.2008, 21:14 ']Tutaj np. dla system ID 230....

pozdr.

EDIT:

Tutaj ID 232....

[url="http://www.bestsharing.com/f/S4q8aX1229903"]http://www.bestsharing.com/f/S4q8aX1229903[/url][/quote]
Wydaje mi sie, ale moze to byc subiektywne odczucie, ze dekoder lepiej dziala i daje lepszy obraz na najnowszym sofcie z listopada 2007. Nie ma tylko polskich znakow w EPG.
Nadal jednak na SD lepszy obraz jest przez SCART.

A ja podłączałem Topka przez wszystkie łącza ( component , HDMI , Scart ) i miałem chyba wszystkie softy możliwe jakie były do tej pory i powiem Wam , że najlepiej działa przy sofcie .31 i co ciekawe zmieniłem component na HDMI - ustawiłem na sztywno 1080i i wszystkie kanały wyglądają dużo lepiej niż po componencie a w szczególności kanały SD. Może mi się wydaje ale nie sądzę. Zaznaczam , że to tylko moja subiektywna ocena. Róznica polega na tym , że przez component kanały SD po zeskalowaniu do wyższej rozdzielczości były takie jakieś mydlane , rozmyte. Po HDMI ten obraz jest właśnie bardziej wyraźny. HD w sumie bez róznicy. Ma tak też ktoś czy tylko ja jestem takim szczęśliwcem ???

[quote name='daniel76' post='77419' date='05.01.2008, 10:39 ']A ja podłączałem Topka przez wszystkie łącza ( component , HDMI , Scart ) i miałem chyba wszystkie softy możliwe jakie były do tej pory i powiem Wam , że najlepiej działa przy sofcie .31 i co ciekawe zmieniłem component na HDMI - ustawiłem na sztywno 1080i i wszystkie kanały wyglądają dużo lepiej niż po componencie a w szczególności kanały SD. Może mi się wydaje ale nie sądzę. Zaznaczam , że to tylko moja subiektywna ocena. Róznica polega na tym , że przez component kanały SD po zeskalowaniu do wyższej rozdzielczości były takie jakieś mydlane , rozmyte. Po HDMI ten obraz jest właśnie bardziej wyraźny. HD w sumie bez róznicy. Ma tak też ktoś czy tylko ja jestem takim szczęśliwcem ???[/quote]
A nie masz czasem problemow z rozkodowaniem programow? U mnie sie to pojawia bez wzgledu na soft, szczegolnie jak czesto zmieniam kanaly.
Wydaje mi sie, ze na najnowszym sofcie z listopada lepiej dziala EPG Edited by Gregorius

Ja mam moduł Aston 2.18 i Cyfrę+. Polsatu nie mam i nie mogę się wypowiedzieć. Ja nie mam żadnych problemów z rozkodowaniem kanałów z C+. Są oczywiście takie sytuacje , ze mi nie chcę odkodować jakiegoś progaramu ale to tak raz na tydzień. Wtedy wystarczy przełaczyć na inny kanał i powrócić i jest ok. Wystepuje to najczęsciej jak przełączam z kanału SD na HD i odwrotnie. Ostatnio bardzo rzadko się to zdarza. Dodam do tego , że w Topfieldzie non-stop siedzi Aston 2.18 do Cyfry i Reality Cam - wiadomo do czego :angry:B):) także sam po sobie wiem , ze te dwa camy w Topfieldzie współpracują bez żadnych zarzutów :)