Skocz do zawartości
BlackJack1

Jakość materiałów x.264 na TV hdready i full hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może użytkownicy TV HDready i Full HD rozwiążą mój dylemat.
Jeszcze nie wiem jaki Tv kupić 50 cali - czy hd ready tani "na przetrwanie" do czasu udoskonalenia technologii czy full hd już teraz. Mam trochę materiałów x.264 w mkv i nie mając jeszcze TV nie mogę sprawdzić jak wyglądają te 1080p na telewizorach hd ready z matrycami 1366 x 768. Czy odtwarzają się ostro, nie ma szumów itp. Zrozumiałe, że na matrycach full będą "pixel to pixel" i tak będzie najlepiej ale jak kupię hd ready to nie zawiodę się?
Może trochę niejasno brzmi moje pytanie.
Krótko: na TV hd ready lepiej wygląda materiał 720p CZY materiał 1080p dopasowany przez TV do dziwnej rozdzielczości matrycy 1366 x 768 w 50 calowych TV. Odtwarzanie z HTPC.

Pozdro.
BJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup model który przyjmie piksel w piksel 1360x768 (może być po VGA), tak żeby przeskalowanie robił komputer. Wtedy poza trochę mniejszą ilością szczegółów będzie ostro i soczyście :angry:

Generalnie lepiej by było wybrać model z dobrą czernią (np nowe Sony serii D) niż z większą rozdzielczością. Z drugiej strony w droższych modelach już i tak raczej nie montują matryc hdready.... a tańsze zwykle dają niesatysfakcjonujący obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wlasciwie to postawiles 2 nieco rozne pytania :angry:.

Nie mam niestety doswiadczen aby wyczerpujaco Ci na nie odpowiedziec. Wnioski musisz wyciagnac sam.
Moge tylko napisac, ze material 1080p i 720p wyglada praktycznie tak samo na TV HDready 32-42''. Brakuje mi doswiadczen z duzymi ekranami typu HDready. Moze ktos inny podpowie.
Zupelnie inna sytuacja jest w przypadku duzych ekranow 50-60'' FullHD. Tu juz roznice pomiedzy materialem 1080p i 720p zauwazysz kazdorazowo. Nie wynika ona jedynie z roznicy w rozdzielczosci filmow, ale rowniez wiekszego bitrate'u - ripperzy zwykle staraja sie dopasowac wydania 720p na dvd5. To jest moje domniemanie. Nie porownywalem wartosci liczbowych, ale wydaje sie logiczne. Podkreslam zdazaja sie rippy 720p wygladajace naprawde swietnie - wczoraj wieczorem rodzinka akurat ogladala Swordfish w tej rozdzielczosci i wygladal naprawde niezle. Zdarzaja sie marne produkcje 1080p - w zasobach mam ich dziesiatki. Smierdzi truizmem? No to kolejny przyklad z wczorajszego seansu Pirates.Of.The.Caribbean.Dead.Mans.Chest.2006.1080p.BluRay.DTS.x264-hV. Na 60" FullHd oczy wypala, w pozytywnym tych slow sensie.

Podejscie "wezme to na przeczekanie" ze wzgledu na szybki rozwoj techniczny nie ma za bardzo sensu. Po okresach oczekiwania na wymarzony model, dochodzimy do wniosku, ze jeszcze nie czas, nowa technologia juz prawie w produkcji. Byc moze aspekt ekonomiczny moze byc decydujacy. Ceny duzych (50-60") wyswietlaczy HDReady moga byc bardzo kuszace, a skoro zauwazalna roznica jest znikoma, to po co przeplacac 2- czy 4-ro krotnie.

Nie podpowiem Ci co kupic. Wiele zalezy od Twoich preferencji, jakie materialy bedziesz ogladal. Ja przez dlugi czas ograniczalem sie do materialow dostepnych na internecie i ekran HD Ready mi wystarczal. Dzis, w dobie coraz bardziej dostepnych nosnikow HD postawilem na FullHD.
Zycze powodzenia w wyborach i pozdrawiam serdecznie.

binary

ps. Celowo pomijam zagadnienie odtwarzania materialow z HD DVD i BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! stoje przed tym samym dylematem, Powoli rozgladam sie po rynku tylko że raczej mierze w rozmiar 37-40 cali no i prawde mowiąc wczoraj oglądając w media markt ten sam material na lcd HD Ready i FullHD nie widzialem zbyt dużo różnic. Inna sprawa nie mogłem zatrzymać materiału aby porównać obraz dokładnie.

Oczywiscie rożnicy nie widziałem w przypadku TV 37'' co innego w przypadku 50''

Wszystkie porady mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]...prawde mowiąc wczoraj oglądając w media markt ten sam material na lcd HD Ready i FullHD nie widzialem zbyt dużo różnic. Inna sprawa nie mogłem zatrzymać materiału aby porównać obraz dokładnie.

Oczywiscie rożnicy nie widziałem w przypadku TV 37'' co innego w przypadku 50''

Wszystkie porady mile widziane :)[/quote]

W Media Markt to można sobie Tv obejrzeć jak wygląda z zewnątrz, a już na pewno nie jakość obrazu - puszczają tam sam badziew i jeszcze w taki perfidny sposób, że czasami obraz wygląda lepiej na starym wypalony LCD niż na nowym np. sony D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...