Skocz do zawartości
autorus

Samsung 58p96fd - moje wrażenia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung 58p96fd stoi sobie spokojnie w Saturnie w Jankach. Spędziłem tam trochę czasu z pilotem w dłoni więc chciałbym się podzielić swoimi
spostrzeżeniami.


[url="http://www.neo24.pl/produkt/Plazma_SAMSUNG_PS58P96FD%2C48077.html"]http://www.neo24.pl/produkt/Plazma_SAMSUNG...FD%2C48077.html[/url]
Trzeba wejść i kliknąć na tv :mellow:

Ramka wokół panelu w miarę tej samej grubości co powoduje ze tv wygląda całkiem ładnie. Na prawej części ramki, z boku
mamy dotykowy panel sterujący ( niepodświetlający się) . No niestety ale paluchy będzie widać.

Wyjścia hdmi umiejscowione są po lewej stronie z tyłu 2 szt i z boku 1 szt.
Sprzętem bawiłem się podpiętym pod blu ray sony, niestety nie pamiętam jaki model. W każdym razie plasma samsunga wygląda całkiem zachęcająco
szczególnie ze mimo ceny saturnowskiej 17999 to w necie spokojnie można kupić za 12500zł. Przy takim rozmiarze to bardzo miły wiodok.

Teraz jak tam z jakością, z blu ray wiadomo superek. Chodziłem po menu i znalazłem opcję która jest zaciemniona tzn
czerń po hdmi. Nie wiem czy można to uruchomić czy nie ale by było bardzo miło. Więc obraz bardzo fajny, jednakże kalibracja
moim zdaniem konieczna bez dwóch zdań. Menu całkiem bogate Głośniki umieszczone po bokach ale od bocznej strony, trochę dziwne ale działą.
W opcjach dźwięku dla modelu użytkownika można pobawić sie korektorem ;)

Telewizorek jest na prawdę duży, choć obok stał lg 60 cali z trochę innymi proporcjami, to w porównaniu samsung był malutki. Ale ten lg skopali,
wyglądał jakby miał z 70 cali a to ta gruba ramka.

Jeśli chodzi o sygnał sd to nie wiem co powiedzieć bo ogólnie w saturnie jakość jest tragiczna ze względu ze mają zbiorczą
antenkę. I przy takiej kiepskiej antence jakość na sd była zadowalająca, no ale nie z 2 m. Taki kolos to z 4m trzeba oglądać.

Pilot z tą funkcja podświetlenia niektórych przycisków. Czyli włączanie, głośność i zmiana kanałów, całkiem miłe :)

Ponieważ cena jest raczej z tych śmiesznych ( w stosunku do wielkości, no i full hd) zastanawiam się nad nim, no ale nie wiem czy nie jest
przypadkiem za duży :)



Jeśli chodzi o wieszanie to z tyłu są cztery konkretne śruby, tylko dziwna sprawa ze umieszczone w zagłębieniach.
Trzeba tam dołożyć jakieś podkładki dystansujące. No i 2 śruby przy takim klocku to może być nie za dużo, tak to przynajmniej wygląda.
Zdjęć nie robiłem bo miałem tylko telefon 9500 i nie bedę się na forum kompromitował. :)





Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Twojego opisu wynika, że PS-58P96FD i PS-50P96FD są bliźniaczo podobne. 50-calowy ma 3 ustawienia kolorów: "dynamic", "standard" i "movie". Domyślnie (i zapewne w sklepie) jest "dynamic" - przekolorowane, ale "movie" wygląda naturalnie i dodatkowa kalibracja jest zbędna.

Zagłębienia w miejscach mocowania wieszaka to rzeczywiście problem. Pewnie chodzi o to by opchnąć wieszak tej samej firmy.

Przypuszczam, że pilot w obu modelach jest identyczny. Moim zdaniem za duży i niefunkcjonalny. Niektóre guziki - np. zmiany formatu obrazu - są trudne do wyłuskania. Reakcja telewizora na sterowanie pilotem jest ospała.

W modelu 50" dźwięk z głośników jest słaby i niewyraźny. Dialogi słychać tak jakby mówiący zasłaniali usta. Prawdopodobnie wynika to z małej mocy i dziwacznego umieszczenia głośników (małe szczelinki po bokach). No, ale jako składnik kina domowego, ten telewizor mógłby w ogóle nie mieć głośników, a wiadomości da się jakoś zrozumieć.

Mam sporo uwag krytycznych, jednak w sumie gorąco polecam - cena i obraz HD są rewelacyjne.

PS. Przed zakupem radzę włączyć funkcję "All White" (cały ekran biały) i sprawdzić czy są wadliwe piksele. Oczywiście trudno to zrobić jak się kupuje w Internecie, ale w takim przypadku radzę ustalić z góry ze sprzedawcą warunki zwrotu. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
........................... Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację instrukcja jest właśnie do modeli 50 , 58 i 63cale. I jak pisałeś jest oczywiście ustawiony na dynamic. Fajnie to wyglada, ale oczywiście przez 30 min, potem zaczyna wkurzać. No i po to się robi kalibrację :mellow: Dzwięku sprawdzić nie mogłem bo to saturn i wszytko wokół przeszkadza, ale przy tych warunkach nie zauwazyłem zeby był jakis tragiczny. W moim lg 32le2r to jest tragiczny dopiero ;)

Czy masz moze ten model 50" bo chetnie bym sie o niektóre rzeczy dopytał.

Ogólnie mówią c cena do jakości jest porażajaca :)


Instrukcję znalazłem tu:

[url="http://www.samsung.com/pt/products/tv/plasma/ps_58p96fd.asp?page=Specifications"]http://www.samsung.com/pt/products/tv/plas...=Specifications[/url]

Trzeba wziąć angielska oczywiście :)

Autorus



[quote name='viewer' post='76312' date='29.12.2007, 18:08 ']Z Twojego opisu wynika, że PS-58P96FD i PS-50P96FD są bliźniaczo podobne. 50-calowy ma 3 ustawienia kolorów: "dynamic", "standard" i "movie". Domyślnie (i zapewne w sklepie) jest "dynamic" - przekolorowane, ale "movie" wygląda naturalnie i dodatkowa kalibracja jest zbędna.

Zagłębienia w miejscach mocowania wieszaka to rzeczywiście problem. Pewnie chodzi o to by opchnąć wieszak tej samej firmy.

Przypuszczam, że pilot w obu modelach jest identyczny. Moim zdaniem za duży i niefunkcjonalny. Niektóre guziki - np. zmiany formatu obrazu - są trudne do wyłuskania. Reakcja telewizora na sterowanie pilotem jest ospała.

W modelu 50" dźwięk z głośników jest słaby i niewyraźny. Dialogi słychać tak jakby mówiący zasłaniali usta. Prawdopodobnie wynika to z małej mocy i dziwacznego umieszczenia głośników (małe szczelinki po bokach). No, ale jako składnik kina domowego, ten telewizor mógłby w ogóle nie mieć głośników, a wiadomości da się jakoś zrozumieć.

Mam sporo uwag krytycznych, jednak w sumie gorąco polecam - cena i obraz HD są rewelacyjne.

PS. Przed zakupem radzę włączyć funkcję "All White" (cały ekran biały) i sprawdzić czy są wadliwe piksele. Oczywiście trudno to zrobić jak się kupuje w Internecie, ale w takim przypadku radzę ustalić z góry ze sprzedawcą warunki zwrotu.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='76316' date='29.12.2007, 16:34 ']Czy masz moze ten model 50" bo chetnie bym sie o niektóre rzeczy dopytał.[/quote]

Mam. Pytaj szybko, bo w środę telewizor oddaję do serwisu - z powodu wadliwych pikseli.
Instrukcję warto ściągnąć i przejrzeć przed zakupem. Ja tak zrobiłem, i mimo, że teraz mam też drukowaną, to częściej zaglądam do PDF, bo łatwiej znaleźć interesujący akapit. Z góry wiedziałem też jaki wieszak kupić, a powiększanie ilustracji w PDF pomogło mi ustalić co trzeba wykręcić żeby odłączyć podstawkę.
Moje wrażenia po rozpakowaniu PS-50P96FD zapisałem w wątku poświęconym tamtemu modelowi Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie instrukcji to jest uz polska tzn do 58 pasuje ta od 50 a ona znajduje sie na polskie stronie samsunga :)

Odnośnie wieszania, kupiłes specjalny wieszak? Mam juz wieszak całkiem solidny do 70kg i nie chce go zmieniać, szczególnie że sam przykręcałem go specjalnymi kołkami fishera więc da rade na pewno.

Z jakiej odległosci ogladasz. Pytam bo ja mam ok 3.5 m i zastanawiam się czy 58 to nie bedzie za dużo. Wiem ze to kwestia przyzwyczajenia prawdopodobnie.

Odnośnie tych pikseli u ciebie to jak do tego podchodzi samsung? Masz wystarczająca ilość? Od serwisanta wiem, ze w samsungu jak sie cos zepsuje to wymienią chocby było droższe od samego tv. Takie mają zasady.

Pozdrawiam

Autorus

ps. jakbys miał znów cos kupic to zmieniłbys cos? Tzn wieksza przekatną, innego producenta?

[quote name='viewer' post='76329' date='29.12.2007, 21:18 ']Mam. Pytaj szybko, bo w środę telewizor oddaję do serwisu - z powodu wadliwych pikseli.
Instrukcję warto ściągnąć i przejrzeć przed zakupem. Ja tak zrobiłem, i mimo, że teraz mam też drukowaną, to częściej zaglądam do PDF, bo łatwiej znaleźć interesujący akapit. Z góry wiedziałem też jaki wieszak kupić, a powiększanie ilustracji w PDF pomogło mi ustalić co trzeba wykręcić żeby odłączyć podstawkę.
Moje wrażenia po rozpakowaniu PS-50P96FD zapisałem w wątku poświęconym tamtemu modelowi Samsunga.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
a czemu 58 cali różni się od 50 cali i 63 cale. Na stronie samsunga różnią się:
1) kontrast 50 i 63 cale mają 15000:1 ( według angielskiej strony ) a 10000:1 na polskiej stronie samsunga :)
2) przetwarzanie koloru `50 i `63 12 bit a `58 18 bit

fakt ż eto tylko n apapierze ale jestem bardzo ciekaw czy `50, `58 i `63 są tej samej rodziny czy jednak któryś z nich jest "inny"

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chwilowo inne rzeczy do przemyśleń, tzn odległość do ekranu to max 4,20m. :) No i podpięta n'ka.
Podejrzewam ze te wszystkie tv 50, 58 i 63 to to samo.

Autorus

[quote name='dawmac' post='76357' date='30.12.2007, 00:47 ']Witam
a czemu 58 cali różni się od 50 cali i 63 cale. Na stronie samsunga różnią się:
1) kontrast 50 i 63 cale mają 15000:1 ( według angielskiej strony ) a 10000:1 na polskiej stronie samsunga :P
2) przetwarzanie koloru `50 i `63 12 bit a `58 18 bit

fakt ż eto tylko n apapierze ale jestem bardzo ciekaw czy `50, `58 i `63 są tej samej rodziny czy jednak któryś z nich jest "inny"

pozdr. dawmac[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='76341' date='29.12.2007, 20:38 ']Odnośnie instrukcji to jest uz polska tzn do 58 pasuje ta od 50 a ona znajduje sie na polskie stronie samsunga :)

Odnośnie wieszania, kupiłes specjalny wieszak? Mam juz wieszak całkiem solidny do 70kg i nie chce go zmieniać, szczególnie że sam przykręcałem go specjalnymi kołkami fishera więc da rade na pewno.

Z jakiej odległosci ogladasz. Pytam bo ja mam ok 3.5 m i zastanawiam się czy 58 to nie bedzie za dużo. Wiem ze to kwestia przyzwyczajenia prawdopodobnie.

Odnośnie tych pikseli u ciebie to jak do tego podchodzi samsung? Masz wystarczająca ilość? Od serwisanta wiem, ze w samsungu jak sie cos zepsuje to wymienią chocby było droższe od samego tv. Takie mają zasady.

Pozdrawiam

Autorus

ps. jakbys miał znów cos kupic to zmieniłbys cos? Tzn wieksza przekatną, innego producenta?[/quote]

Powiesiłem telewizor w rogu pokoju. W tym celu zaprojektowałem i zleciłem wykonanie specjalnej konstrukcji, do której dospawany jest kupny wieszak. Mam zamiar zamieścić zdjęcie w wątku poświęconym urządzaniu kącików kinowych, jak tylko skończę przemeblowanie.
Twój wieszak powinien wystarczyć, ale ja wolałem kupić wytrzymalszy. Sprawdź tylko czy kształtki przykręcane do telewizora mają otwory w odpowiednim rozstawie i czy można je powiesić w rozstawie w jakim będą przykręcone do telewizora. W przypadku 50" rozstaw śrub to 60 cm (w poziomie) na 40 cm (w pionie). W przypadku 58" to chyba 80x40 cm, a 63" ma chyba jakiś nietypowy (nie-VESA) rozstaw.

3,5 m to dobra odległość do oglądania materiału SD na 50". Żeby w pełni cieszyć się dobrym HD trzeba siedzieć 1,9 m lub niewiele dalej od ekranu.
W przypadku 58" będzie to odpowiednio: 4,5 m i 2,3 m.

W infolinii Samsunga powiedzieli, że mogą być max. 2 wadliwe piksele, żaden w środkowej części ekranu. Ja mam 6, z czego 2 blisko środka. Kontakt z Samsungiem był OK - sami skontaktowali mnie z serwisem w mojej okolicy. Zobaczę co powiedzą serwisanci. Podobno w przypadku dużych plazm (>= 50"?) raczej wymieniają całe telewizory niż matryce.

Telewizora o większej przekątnej nie zmieściłbym w rogu pokoju, bo zachodziłby na okno. Uważam, że obraz na tych Samsungach jest bardzo dobry, a w końcu po to głównie kupuje się telewizor. Dlatego jestem zadowolony z zakupu. Trochę tylko rozczarowuje mnie to, że jednak plazma się wypala - zwłaszcza logo programu w rodzaju Canal+HD. Funkcje, które mają temu zapobiegać to trochę pic na wodę. Funkcja "Pixel Shift" przesuwa obraz o max. 4 piksele co zadaną ilość minut. Niewiele to daje w przypadku dużych stałych kształtów - jak wspomniane logo. Funkcje "All White" i "Signal Pattern" trzeba uruchamiać "ręcznie" jak już mamy "duszki" na ekranie. Robią tyle, że wszystko wypalają równomiernie. W instrukcji zalecają by je uruchamiać na pół godziny. Nie bardzo to widzę.

Wątpię czy elektronika 50" i 58" istotnie się różni. Różne źródła podają różny kontrast i ilość bitów procesora obrazu dla samego 50" - w zależności czy jest to PS-50P96FD czy PS-50P96FH. Myślę że to po prostu błędne dane. Jeśli już, to podejrzewałbym, że inne (raczej nie lepsze) może być 63", bo ma zupełnie inne oznaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to twoja pierwsza plasma? Pytam się ze względu na te powidoki. Widzisz ja mam lg 42px5r, powidoki oczywiście sie robia jednak po jakimś czasie giną. Np tvn 24 , jak wyłaczę tv widać zazwyczaj logo stacji i pasek na dole z informacjami. Ale jakoś to po odpaleniu i uruchomieniu innego programu ginie :) A jak to jest w twoim sprzęcie?

Odnosnie serwisu to ja mam serwistanta który sie zajmuje samsungiem (autoryzacja) , dosłownie rzut beretem :P Całkiem fajny gostek.

Rozstaw kołków do wieszaka mam taki sam model 50 i 58. W sumie to interesuje mnie tylko model 58.

W sklepie zauważyłem ze tylko jedno wejście hdmi było podswietlone (aktywne). Czy tv sam uaktywnia wejścia w zalezności czy jest w nich kablel hdmi? Bo z tego by tak wygladało.
I jak to jest, czy faktycznie można sobie ustawiać parametry obrazu dla każdego wejścia? Czy tylko dla cyfrowych?


Autorus


[quote name='viewer' post='76373' date='30.12.2007, 02:46 ']Powiesiłem telewizor w rogu pokoju. W tym celu zaprojektowałem i zleciłem wykonanie specjalnej konstrukcji, do której dospawany jest kupny wieszak. Mam zamiar zamieścić zdjęcie w wątku poświęconym urządzaniu kącików kinowych, jak tylko skończę przemeblowanie.
Twój wieszak powinien wystarczyć, ale ja wolałem kupić wytrzymalszy. Sprawdź tylko czy kształtki przykręcane do telewizora mają otwory w odpowiednim rozstawie i czy można je powiesić w rozstawie w jakim będą przykręcone do telewizora. W przypadku 50" rozstaw śrub to 60 cm (w poziomie) na 40 cm (w pionie). W przypadku 58" to chyba 80x40 cm, a 63" ma chyba jakiś nietypowy (nie-VESA) rozstaw.

3,5 m to dobra odległość do oglądania materiału SD na 50". Żeby w pełni cieszyć się dobrym HD trzeba siedzieć 1,9 m lub niewiele dalej od ekranu.
W przypadku 58" będzie to odpowiednio: 4,5 m i 2,3 m.

W infolinii Samsunga powiedzieli, że mogą być max. 2 wadliwe piksele, żaden w środkowej części ekranu. Ja mam 6, z czego 2 blisko środka. Kontakt z Samsungiem był OK - sami skontaktowali mnie z serwisem w mojej okolicy. Zobaczę co powiedzą serwisanci. Podobno w przypadku dużych plazm (>= 50"?) raczej wymieniają całe telewizory niż matryce.

Telewizora o większej przekątnej nie zmieściłbym w rogu pokoju, bo zachodziłby na okno. Uważam, że obraz na tych Samsungach jest bardzo dobry, a w końcu po to głównie kupuje się telewizor. Dlatego jestem zadowolony z zakupu. Trochę tylko rozczarowuje mnie to, że jednak plazma się wypala - zwłaszcza logo programu w rodzaju Canal+HD. Funkcje, które mają temu zapobiegać to trochę pic na wodę. Funkcja "Pixel Shift" przesuwa obraz o max. 4 piksele co zadaną ilość minut. Niewiele to daje w przypadku dużych stałych kształtów - jak wspomniane logo. Funkcje "All White" i "Signal Pattern" trzeba uruchamiać "ręcznie" jak już mamy "duszki" na ekranie. Robią tyle, że wszystko wypalają równomiernie. W instrukcji zalecają by je uruchamiać na pół godziny. Nie bardzo to widzę.

Wątpię czy elektronika 50" i 58" istotnie się różni. Różne źródła podają różny kontrast i ilość bitów procesora obrazu dla samego 50" - w zależności czy jest to PS-50P96FD czy PS-50P96FH. Myślę że to po prostu błędne dane. Jeśli już, to podejrzewałbym, że inne (raczej nie lepsze) może być 63", bo ma zupełnie inne oznaczenie.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='76388' date='30.12.2007, 08:36 ']Czy to twoja pierwsza plasma? Pytam się ze względu na te powidoki. Widzisz ja mam lg 42px5r, powidoki oczywiście sie robia jednak po jakimś czasie giną. Np tvn 24 , jak wyłaczę tv widać zazwyczaj logo stacji i pasek na dole z informacjami. Ale jakoś to po odpaleniu i uruchomieniu innego programu ginie :) A jak to jest w twoim sprzęcie?

Odnosnie serwisu to ja mam serwistanta który sie zajmuje samsungiem (autoryzacja) , dosłownie rzut beretem :P Całkiem fajny gostek.

Rozstaw kołków do wieszaka mam taki sam model 50 i 58. W sumie to interesuje mnie tylko model 58.

W sklepie zauważyłem ze tylko jedno wejście hdmi było podswietlone (aktywne). Czy tv sam uaktywnia wejścia w zalezności czy jest w nich kablel hdmi? Bo z tego by tak wygladało.
I jak to jest, czy faktycznie można sobie ustawiać parametry obrazu dla każdego wejścia? Czy tylko dla cyfrowych?


Autorus[/quote]

To moja pierwsza plazma (wcześniej miałem LCD), więc powidoki mnie rażą i niepokoją. Na szczęście dość szybko znikają.

U mnie też aktywne jest tylko to wejście HDMI, do którego podłączyłem kabel z dekodera. To bardzo fajne rozwiązanie - ułatwia przełączanie źródeł. Niestety dwa wejścia SCART są aktywne mimo że nie są wykorzystywane. Co gorsza - na liście poprzedzają wejścia HDMI. Mam nadzieję, że to nie oznacza, że w jakiś sposób preferowany jest przesył sygnału po komponencie. Ja nastawiłem się na podłączenia po HDMI.

Na razie mam podłączone tylko jedno źródło sygnału, więc nie sprawdziłem jak to jest z ustawieniami dla każdego źródła z osobna. Z wątku poświęconego PS-50P96FD wynikało jednak że można to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z uczeniem pilota innych urządzeń? Widziałem że jest taka opcja. Czy może nauczyłeś go opcji dekodera cyfry?

Czy podświetlenie pilota jeśli je włączymy to działa do momentu aż je wyłączymy? Czy tylko przez np 1 minutę?

W poniedziałek dzwonię sprawdzić dostępność tego modelu i może pod koniec tygodnia albo na początku następnego coś więcej będę mógł powiedzieć :)


Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda współpraca 58P96FD z n-ką? Chodzi mi głównie o słynne już problemy z hdmi.
Jestem już prawie zdecydowany na ten tv. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas dwóch :) Niestety z n nie wiem jak działa. Ale trzeba pójść śladem 50p96fd. Pewnie ktos ma ten model. Ostatecznie może pójść w Trybie DVI.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='76395' date='30.12.2007, 11:26 ']A jak to jest z uczeniem pilota innych urządzeń? Widziałem że jest taka opcja. Czy może nauczyłeś go opcji dekodera cyfry?

Czy podświetlenie pilota jeśli je włączymy to działa do momentu aż je wyłączymy? Czy tylko przez np 1 minutę?

W poniedziałek dzwonię sprawdzić dostępność tego modelu i może pod koniec tygodnia albo na początku następnego coś więcej będę mógł powiedzieć :)


Autorus[/quote]

Ja wolę pilota od mojego dekodera Cyfry+ (PVR HD). Bez większych problemów "nauczyłem" go obsługi telewizora. Regulacja głośności i przełączanie programów działa bez problemu.

Na pilocie od telewizora jest specjalny guzik włączający podświetlenie. Podświetlenie gaśnie samo po paru sekundach. Ten bajer jest mocno niedopracowany. Podświetlane są tylko guziki zmiany programów i regulacji głośności. Mogli to przynajmniej zrobić jak w komórkach - żeby podświetlana była cała klawiatura.

Zdaje się że dawmac używa tego telewizora z "n"-ką. Ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten TV w takiej cenie wart jest grzechu.

Co do powidoków to każdą plazmę trzeba "wygrzać" tzn. przez pierwsze ok. 200 godzin pracować na małym kontraście i na małej jasności (oba poniżej 50%).
Tak zrobiłem z moją plazmą Panasa PV60 (a ma ona już 1,5 roku) i nie ma żadnych powidoków.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli[b] pmcomp[/b] tak mówi to jest duży plus dla tego tv :) Zdaję sobie sprawe ze jest to w odniesieniu do ceny, której nik nie kwestionuje ze jest bardzo dobra :P
Jutro będę wiedział coś więcej odnośnie dostępności B)

AUtorus




[quote name='pmcomp' post='76441' date='30.12.2007, 17:32 ']Ten TV w takiej cenie wart jest grzechu.

Co do powidoków to każdą plazmę trzeba "wygrzać" tzn. przez pierwsze ok. 200 godzin pracować na małym kontraście i na małej jasności (oba poniżej 50%).
Tak zrobiłem z moją plazmą Panasa PV60 (a ma ona już 1,5 roku) i nie ma żadnych powidoków.

Pozdro[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z dostępnością modelu jest kiepsko. Niestety. w Neo 24 już nie ma za 12500 :angry:. Chyba pustki magazynowe po świątecznym szaleństwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten tv jest dostępny ( powiedzmy będzie w ciągu 7 dni od zamówienia) . Cena od mojego dystrybutora w Skierniewicach to 12700 z dostawą. I nie chcę się mądrzyć, ale byłem 31.12.2007 w MM i stał tam za 18kzł a facet powiedział ze jak się zdecyduję do 16.00 to obniży do 16kzł. ;)

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie autorus, że się zdecydowałeś. Ja nadal nie mogę podjąć ostatecznej decyzji. Będę oglądał z odległości 3-3.5 m. Nie wiem czy 58 cali nie będzie za duże dla mnie.....

[quote name='autorus' post='76889' date='02.01.2008, 13:38 ']Jednak ten tv jest dostępny ( powiedzmy będzie w ciągu 7 dni od zamówienia) . Cena od mojego dystrybutora w Skierniewicach to 12700 z dostawą. I nie chcę się mądrzyć, ale byłem 31.12.2007 w MM i stał tam za 18kzł a facet powiedział ze jak się zdecyduję do 16.00 to obniży do 16kzł. ;)

Autorus[/quote]

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Bo jakby co to bys wpadł i sobie zerknął. Ja oczywiście opiszę swoje wrażenia , podejrzewam ze za dwa tygodnie ;) Ostateczna decyzja w nasyępnym tygodniu ;)

Autorus



[quote name='BlackJack1' post='76896' date='02.01.2008, 16:22 ']Fajnie autorus, że się zdecydowałeś. Ja nadal nie mogę podjąć ostatecznej decyzji. Będę oglądał z odległości 3-3.5 m. Nie wiem czy 58 cali nie będzie za duże dla mnie.....[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='76889' date='02.01.2008, 14:38 ']Jednak ten tv jest dostępny ( powiedzmy będzie w ciągu 7 dni od zamówienia) . Cena od mojego dystrybutora w Skierniewicach to 12700 z dostawą. I nie chcę się mądrzyć, ale byłem 31.12.2007 w MM i stał tam za 18kzł a facet powiedział ze jak się zdecyduję do 16.00 to obniży do 16kzł. ;)

Autorus[/quote]


ja wczoraj robiłem rachunek sumienia i wymierając między samsung 50 / 58 / 63 i KURO LX508 / LX608 wypadło na samsunga 63 cale.
Pomyśl jeszcze nad tymi 63 calami. Kawał TV a przekątnej nigdy nie zawiele ;)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to za dużo, i tak 58 to potwór jeśli oglądasz z 4m :) Choc teraz ogladam na 42 cale i na początku było super :)
No i koszta zupełnie inne :(

Ale szacuneczek za wybór. Tego 63 to nawet w sklepie nie wqidziałem :) Ten 58 stoi wszędzie, Saturn, MM. Tylko ceny chore :)

Z jakiej odległości ty oglądasz?
Autorus


[quote name='dawmac' post='76911' date='02.01.2008, 17:12 ']ja wczoraj robiłem rachunek sumienia i wymierając między samsung 50 / 58 / 63 i KURO LX508 / LX608 wypadło na samsunga 63 cale.
Pomyśl jeszcze nad tymi 63 calami. Kawał TV a przekątnej nigdy nie zawiele :)

pozdr. dawmac[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz będe miał TV 4 mentry od kanapy. W przypadku HD nie przeszkadza odległość od TV( mi nie przeszkadza :( ) a zawsze jest to trochę ekranu więcej :) 58 cali TV to jest 0,9216m2 ekranu a 63 cali to jest 1,096m2 ekranu czyli 0,17m2 więcej czyli mamy 18,81% powierzchni więcej ( ostatnio z kolegą z forum kombinowaliśmy ile to kosztuje powierzchnia ekranu :) )
Fakt w Polsce 63 cale mają cene zaporową. Ja płacę 3500 GBP.

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już poieszony wieszak do 7ok a ten 63 cale to waży sporo więcej, za dużo kłopotów.
Ale twoje obliczenia jak najbradziej ok :(

Autorus

[quote name='dawmac' post='76931' date='02.01.2008, 18:07 ']teraz będe miał TV 4 mentry od kanapy. W przypadku HD nie przeszkadza odległość od TV( mi nie przeszkadza :) ) a zawsze jest to trochę ekranu więcej :) 58 cali TV to jest 0,9216m2 ekranu a 63 cali to jest 1,096m2 ekranu czyli 0,17m2 więcej czyli mamy 18,81% powierzchni więcej ( ostatnio z kolegą z forum kombinowaliśmy ile to kosztuje powierzchnia ekranu :) )
Fakt w Polsce 63 cale mają cene zaporową. Ja płacę 3500 GBP.

pozdr. dawmac[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...