Skocz do zawartości
Sober

Filtr zwiększający płynność

Rekomendowane odpowiedzi

W kontekście dyskusji na temat tzw LCD 100Hz pomyślałem sobie że ciekawą opcją mogłoby być zastosowanie podobnego algorytmu na etapie odtwarzania filmu z komputera. Tak żeby z 25 klatek na sekundę poprzez wytworzenie klatek pośrednich otrzymać płynniejszy obraz (50 klatek na sekundę).

Spotkał się ktoś z Was z takim filtrem dshow albo wbudowaną taką funkcją w jakiś odtwarzacz programowy? Mogłoby to być ciekawe. Kinowa prędkość odświeżania jednak daje lekki efekt strobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Sprobuj tym programem:
ReClock Changelog
[url="http://reclock.free.fr"]http://reclock.free.fr[/url]

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten znam i używam, ale to nie to. On potrafi przyspieszyć bądź spowolnić odtwarzanie. Ja nie chcę żeby mi film dwa razy szybciej leciał tylko żeby przez dołożenie klatek pośrednich się upłynnił (tak jak w nowych LCDkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
No to nie ma takiego programu.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sober , masz powód do radości :)

Slysoft przejęło ReClocka i pracuje nad jego nowymi wersjami [url="http://forum.slysoft.com/showthread.php?t=19931"]LINK[/url] , obecna wersja to ReClock 1.8.0.8 beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki apatch za informację o ReClocku już zainstalowałem sobie najnowszą betę i działa poprawnie. Fajnie że ten mały programik ,,nie umarł" bo bardzo poprawia mi oglądanie mkv na plazmie a używam go już od ponad pół roku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to ustronstwo ustawic zeby na plazmie obraz plynnie byl wyswietlany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz plazmę w tryb 50Hz, reszte powinien zrobić reclock (powinna być zielona ikonka na pasku).

Przy czym przy nowszych TV (tych 100Hz) różnica będzie mniejsza, bo mają bardziej inteligentne układy "upłynniające" ruch. U mnie na Sony KDS różnica to jest być albo nie być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie bo kurde ostatnio mnie piknelo ze wlasciwie to kompa wymienilem a plynosc nie wiele sie poprawila chociarz juz procek max 30% ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...