Jump to content
Sign in to follow this  
dawmac

Ntv + samsung "50P96FD

Recommended Posts

Witam

Mam mały problem z połączeniem Nboxa z TV samsung "50P96. Wszysko dziła po przez kabel HDMI i jest tylko jeden problem. Wiele kanałów nie jest wyświetlana na całym ekranie. Wiele kanałów jest ok, zajmują pełny ekran ale niektóre są wielkośći z 25 cali :rolleyes: Nbox jest na 1080, wybrany TV panoramiczny. W TV sprawdzałem wszystkie kombinacje, z overskanem, bez overskanu, wszystkie inne ustawienia 16:9 itd. ale sytuacja niewiele się zmieniła. Dziwne bo u mnie sky hd z tym TV pracowało ok. zawsze był pełny ekran :(
Rodzice mają samusnga "50Q7 i z Nboxem działa ok. Zawsze, na wszyskich kanałach full ekran.
Co zrobić aby "50P96FD + Nbox dały zawsze peny ekran.

pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jaki zajmują te 25 cali? konkretnie. Jak chcesz to mogę się spytać w poniedziałek serwisanta co to może być.

Autorus

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='autorus' post='75484' date='22.12.2007, 20:28 ']A jaki zajmują te 25 cali? konkretnie. Jak chcesz to mogę się spytać w poniedziałek serwisanta co to może być.

Autorus[/quote]

prawie wszystkie :rolleyes: Discowery HD jest ok, MGM jest ok i jeszcze kilka. Reszta jest różna od pasków po boku to basków z góry, na dole i z boków.
pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='deenbe' post='75489' date='22.12.2007, 20:38 ']a powiekszanie w nboxie ?[/quote]

nie pomaga. Jutro podjadę do teściowej i sprawdze jedną żecz. W Nbocie ustawie ekran jako standartowy a nie panoramiczny. Niezgodne to z prawdą :lol: ale działa u rodziców to może będzie działac i tam. Trudno mi to zrozumieć ale zobaczymy.

pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='dawmac' post='75504' date='22.12.2007, 23:44 ']nie pomaga. Jutro podjadę do teściowej i sprawdze jedną żecz. W Nbocie ustawie ekran jako standartowy a nie panoramiczny. Niezgodne to z prawdą ;) ale działa u rodziców to może będzie działac i tam. Trudno mi to zrozumieć ale zobaczymy.

pozdr. dawmac[/quote]

Witam!

Czy udało Ci się uzyskać "normalny' obraz w połączeniu z Nboxem? Pytam, bo rozważam zakup modelu 58" i obawiam się tymch samych problemów z Nboxem, które zaobserwowałeś. Będe wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

binary

Share this post


Link to post
Share on other sites

miej więcej tak ;) ale i tak na wielku kanałach jest różnie. Co ciekawe np. raz na MGM jest pełny ekran a raz taki z 25 cali i trzeba grzebać w ustawiniach aby to zmienić jednak nie idzie uzyskać pełnego ekranu. Nawet na TVN HD czasami jest mały obraz.
Jednak to nie wina TV tak mi się wydaje. Dopóki nadawane będa progrmay w jakiś dziwnych rozdzielczościach to telewizory będą miały z tym problem.

pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='binary' post='75994' date='27.12.2007, 16:55 ']Czy udało Ci się uzyskać "normalny' obraz w połączeniu z Nboxem?[/quote]

A jak wg Ciebie ma wyglądać "normalny" obraz? ;)

Jeśli chodzi o oglądanie zwykłej (nie HD) TV 3x4 to masz teoretycznie 4 opcje do wyboru:
- obraz obcięty od góry i dołu
- obraz rozciągniety na boki
- mieszanka dwóch wcześniejszych
- obraz z czarnymi paskami - i wg mnie to właśnie ten jest "normalny"! jedynie gdy coś leci w letterboxie to dodatkowo można w TV włączyć zoom (chyba że ten TV nie pozwala na zoomowanie po HDMI?) - ale w praktyce ja oglądam w okienku. Powiększenie naszej rozpikselizowanej syfiastej letterboxowej TV daje nieprzyjemne efekty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Sober' post='76017' date='27.12.2007, 19:03 ']A jak wg Ciebie ma wyglądać "normalny" obraz? :)

Jeśli chodzi o oglądanie zwykłej (nie HD) TV 3x4 to masz teoretycznie 4 opcje do wyboru:
- obraz obcięty od góry i dołu
- obraz rozciągniety na boki
- mieszanka dwóch wcześniejszych
- obraz z czarnymi paskami - i wg mnie to właśnie ten jest "normalny"! jedynie gdy coś leci w letterboxie to dodatkowo można w TV włączyć zoom (chyba że ten TV nie pozwala na zoomowanie po HDMI?) - ale w praktyce ja oglądam w okienku. Powiększenie naszej rozpikselizowanej syfiastej letterboxowej TV daje nieprzyjemne efekty :lol:[/quote]

Drogi Kolego Sober!

Właściwie to powinienem przemilczeć Twój post, jednak po namysle uznałem, że mogłoby być to odebrane jako brak szacunku do Ciebie.
Być może gdybym wyraził się mniej oględnie, zrozumiałbyś o co mi chodzi, tak jak zrozumiał to dawmac, do którego kierowałem zapytanie.
Nie zrobiłem tego z lenistwa, a także po trosze z rozmysłem. Po pierwsze nikt nie lubi czytać zbyt dlugich postów, a po wtóre ponieważ z kotekstu tego niedługiego wątku jasno wynika, że obraz opisywany przez dawmac-a do normalnych, czyli takich, jakich sie spodziewamy lub chcielibyśmy oglądać, zaliczyć nie można. Nie użytkuje wprawdzie N-ki, co nie znaczy, że nie wiem jak wygląda skalowanie obrazu sd 4:3 na widescreenie o rozdzieczosci WXGA. Przerabiam to od lat ma swoim HD ready płaszczaku. Mimo wszystko dziękuję Ci za zainteresowanie i serdecznie pozdrawiam.

binary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zrozumiałem to tak samo jak dawmac, czyli "prawie wszystkie Discowery HD jest ok, MGM jest ok i jeszcze kilka. Reszta jest różna od pasków po boku to basków z góry, na dole i z boków.". I wg mnie to właśnie jest normalne i to chciałem wcześniej powiedzieć :mellow:

Kanały HD wypełniają cały ekran a kanały 3x4 dają paski po bokach. Jak dodatkowo nadają w letterboxie to masz jeszcze paski na górze i dole. Ew. można by wtedy taki konkretny program zoomować, ale jeśli chcesz oglądać to na 58 cali to chyba nie jest najlepszy pomysł - włącz sobie youtube na pełny ekran na komputerze i mniej więcej zobaczysz jak to będzie wyglądać :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...