Skocz do zawartości
artsat_kris

WRAZENIA TOSHIBA ZF 46 I MATRYCY SAMSUNG SPVA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jestem świadkiem jak chodzi ZF46 bo kolega przywiózł z Niemiec postawiliśmy kolo mojej z3030 42 i w ZF biel nie jest bielą tv po kalibracji biel jest jak to nazwac brudna tak jak w XF próbowałem wielu ustawień kontrastu na full itp. Nie dorównuje Z3030 jakości np bieli. Jedynie co to kąty są lepsze, ale to tylko dla tych co oglądają z boku Czerń naprawdę podobna, na Z3030 który bardziej naturalne jak i caly obraz itp także panowie na pewno Z nie jest gorszy a pod wieloma względami lepsza moze dolacze zdjecia bo ZF bede mial do jutra. Acha i znajomy oddaje ten ZF i bierze Z3030 jak zobaczył u mnie oczywiście tez po kalibracji w Niemczech ma na to 14 dni wraca po świętach i oddaje ZF i bierze Z.

NAPEWNO I TO WIEM TERAZ NA 100% MATRYCA SIPS TAKA JAK JEST W Z NAPEWNO NIE JEST GORSZA OD SAMSUNGA. JEDYNIE Z TYM SIE ZGODZE KATY W ZF SA LEPSZE POZA TYM ODWZOROWANIE KOLORÓW I NATURALNY KOLOR I BIEL LEPSZA NA Z ZRESZTĄ MOŻNA SOBIE ZOBACZYĆ XF PODOBNIE CHODZĄ JAK ZF.


[EDIT SlawekR - proszę nie katuj nas tak. Zainstaluj chociaż Firefoxa. Zazwyczaj poprawiam błędy innych po cichu i staram się tego nie komentować. Ale nie jak tych błędów jest [b]47[/b] w tak krótkim tekście, to już jest chyba lekka przesada. Nawet nie wiem czy dobrze poskładałem te zdania do kupy, bo słowotok był niesamowity i praktycznie pozbawiony spójności.] Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę Cie wklej ten tekst do Worda, popraw i wyedytuj posta.
Wszystko fajnie, ale nie da się czytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radzique' post='74932' date='19.12.2007, 19:29 ']Proszę Cie wklej ten tekst do Worda, popraw i wyedytuj posta.
Wszystko fajnie, ale nie da się czytać[/quote]


Starałem się to jakoś przeedytować. Zajęło mi to prawie 20 minut, żeby jakiś sens spróbować z tego słowotoku wydobyć. I kto powie, że życie moderatora jest lekkie :).

A wracając do rzeczonego sprzętu, to ptaszki ćwierkają iż pojawi się za jakiś czas teścik tegoż i u nas. W zasadzie nie widzę opcji, aby się nie pojawił skoro.... Ale o tym we właściwym czasie i od właściwej osoby. Na razie cicho sza. Nie było rozkazu puszczać pary z gęby, więc więcej nic nie napiszę ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]PRZEPRASZAM ZA BLEDY ITP ALE PISAEM NA SZYBKO Z LAPTOPA SORKI TO JUZ SIE NIE POWTORZY.PRZEPRASZAM JESZCZE RAZ :)[/b]

[b]A powracajac do ZF dalej go mecze ale pod wieloma wzglendami w obrazie brakuje mu do Z, jotro postaram sie wkleic zdjecia dobrej jakosci 2 modeli w ruznych ustawieniach sami zobaczycie. [/b]

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='74936' date='19.12.2007, 20:44 ']Nie było rozkazu puszczać pary z gęby, więc więcej nic nie napiszę :).[/quote]

a ja tam napisze .... Co jak co , ale "forum-prezio" to swój docelowy sprzęt gruntownie raczej przetestuje :) Gmeru do boju! ZF proszę na czynniki pierwsze

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem czekam sam na test od Gmeru bo jestem ciekaw jego opini bo Z3030 on testowal ,dobrze mi kiedys w digitalo powiedzieli ze ZF bedzie podobnie chodzil jak XF brakuje mu tylko 120hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='artsat_kris' post='74987' date='19.12.2007, 23:32 ']wiem wiem czekam sam na test od Gmeru bo jestem ciekaw jego opini bo Z3030 on testowal ,dobrze mi kiedys w digitalo powiedzieli ze ZF bedzie podobnie chodzil jak XF brakuje mu tylko 120hz.[/quote]

Test oczywiście będzie ale w święta odpoczywam ; ) Cóż ja mam trochę inne odczucia :) Takie jak serwisy zagraniczne te, które miały ten TV. No nic jak zawsze są różne opinie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='75086' date='20.12.2007, 18:41 ']Test oczywiście będzie ale w święta odpoczywam ; ) Cóż ja mam trochę inne odczucia ;) Takie jak serwisy zagraniczne te, które miały ten TV. No nic jak zawsze są różne opinie :-)[/quote]





witam wszystkich

Gmeru, czy mógłbyś dać jakieś linki do testów tego lcd ,ja jestem pod wielkim wrażeniem lcd full wypas wszystko czego szukałem jest100% żadnych zastrzeżeń do niego nie mam odbiór według mnie rewelacja ,ale jak już pisałem nie mam porównań tylko to co widziałem w sklepach (wiem dużo o cyfrówkach kineskopowych ,gdyż tylko takie miałem od 20 lat i jak do teraz żaden elcedek nie robil na mnie wrażenia) a tam w moich oczach z3030 wypadł kiepsko ,lecz to pewnie była kwestia ustawień w tamtym elcedeku tu tego nie ma ramka w 3030 pod swiatłem też sie załamywała jakby była żle odlana tu wszystko dopracowane ma maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toshibe musisz skalibrowac dopiero dobrze chodzi Z jak i ZF ja sie bawilem 46ZF i 42Z ktorego posiadam Z ma lepszy obraz katy gorsze od ZF a ramka to komu sie co podoba w testach te tv wypadaja podobnie praktycznie tyle samo punktow dostaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='artsat_kris' post='75831' date='26.12.2007, 04:15 ']Toshibe musisz skalibrowac dopiero dobrze chodzi Z jak i ZF ja sie bawilem 46ZF i 42Z ktorego posiadam Z ma lepszy obraz katy gorsze od ZF a ramka to komu sie co podoba w testach te tv wypadaja podobnie praktycznie tyle samo punktow dostaja.[/quote]

co do testów, to się nie zgodzę,
ZF ma lepsze noty
przykładem najbardziej dobitnym jest [url="http://www.areadvd.de"]www.areadvd.de[/url] gdzie przemaglowali 46ZF355 i 47Z3030, i ZF został telewizorem LCD roku 2007, w rozmiarze powyżej 40 cali.
W mniejszych najlepszym okazał się Philips 37PFL9732.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak znależć tam te testy

nie moge ich znależć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='baxter' post='75881' date='26.12.2007, 18:20 ']ie moge ich znależć[/quote]


trzeba wejść do zakładki HARDWARE i tam znaleźć kolejną FLACHBILDERN
a potem TOSHIBA i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://translate.google.com/translate?u=http://www.areadvd.de/hardware/2007/toshiba_46zf355d_1.shtml&langpair=de|en&hl=en&ie=UTF8"]http://translate.google.com/translate?u=ht...=en&ie=UTF8[/url]

Tu jest ten test przetlumaczony na angielski. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]Test sobie trzeba samemu zrobic to co pisza w tych testach to ruznie jest... i nie ma sie co jarac tymi testami napewno kazda toshiba bije np Philipsa 429732 mialem go porazka,czy Samsunga F86 ktory stoi wlasnie na tej stronie w testach wyzej niz Toshiba.Toska bije go na glowe!![/b] Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym interpretował to zestawienie jako 5 najlepszych TV na rynku a nie co wyżej i niżej... Bo wiadomo, że każdy sobie ułoży tą kolejność wedle Siebie (jeden woli taką ramkę a inny taki system 100Hz... a inny kolorową obudowę w rytm obrazu ; ) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszą, że ta Toshka to LCD Imperator, że "new yardstick in flat TV", że tylko KURO lepsze troszkę, że klasa referencyjna,

krytyka tylko do słabego analogowego tunera w środku i słabego skalowania sygnału SD 576 i/p, więc uważam, że najlepiej przy sygnale podanym z DVD, czy zewnętrznego tunera SD użyć dobrego zewnętrznego skalera (np. HQV Reona w Toshibie XE1, lub w amplitunerze np. Onkyo 905)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Witam mam Toshibe 40ZF i co do tej bieli ciemniejszej to musze powiedziec ze ten model ZF ktory posiadam ma biel OK musialo byc cos nie tak z ta 46ZF co mielem w styczniu takze prostuje wypowiedz ale i tak zostaje przy 42z3030 [/b]:rolleyes:

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='75936' date='27.12.2007, 02:10 ']Ja bym interpretował to zestawienie jako 5 najlepszych TV na rynku a nie co wyżej i niżej... Bo wiadomo, że każdy sobie ułoży tą kolejność wedle Siebie (jeden woli taką ramkę a inny taki system 100Hz... a inny kolorową obudowę w rytm obrazu ; ) )[/quote]


Gmeru mam pytanie czy to normalne w ZF40 czyli panel samsung ze na bardzo ciemnych scenach juz nie widac szczegulow tylko jest czarno w niekturych miejscach prubowalem kilka ustawien i jak ustawie optymalnie to jest wlasnie tak na 42z nie mam tego widac szczeguly wiem ze panel samsunga jest ogulnie ciemniejszy .... itp i ta 40 wali strasznie po oczach jak typowy samsung a znowu jak skalibruje ustawienia to jest taki martwy obraz i kolory sa przebarwione prosze o twoja opinie miales juz ktorys model z seri ZF?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja się przymierzam do 46zf i mam pytanie czy oglądając kanały sd nie ma smużenia? Pytam ponieważ sprzedawca w MM upierał się że taki efekt występuje na matrycach samsunga i że obraz jest bardziej naturalny na 47z3030. Bardzo porszę o odpowiedź ponieważ przymierzam sie do zakupu tego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast wg mnie oczywiście matryca IPS jest szybsza z gorsza czernią, ale co do obrazu to nie mam nic do zarzucenia ZF - jak najbarziej naturalny (u mnie bradzo łądnie wygląda SD- duże znaczenie na sygnał, np. Polsat wygląda jak HD). Co do szybkości matrycy- powiem jeszcze raz - NIE MA ŻADNEGO SMUŻENIA!! TV już oglądam od 6 tygodni.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='gilek1975' post='84241' date='07.02.2008, 13:03 ']Natomiast wg mnie oczywiście matryca IPS jest szybsza z gorsza czernią, ale co do obrazu to nie mam nic do zarzucenia ZF - jak najbarziej naturalny (u mnie bradzo łądnie wygląda SD- duże znaczenie na sygnał, np. Polsat wygląda jak HD). Co do szybkości matrycy- powiem jeszcze raz - NIE MA ŻADNEGO SMUŻENIA!! TV już oglądam od 6 tygodni.
Pozdrawiam[/quote]
Czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia? Wiele osób sie chwali, że ma ten TV, ale żadnych zdjęć nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B737 Captain - jeśli chcesz zdjecia to podaj maila i Ci wyśle, bo nie wiem jak tu wstawić. Już dawno chciałem to zrobić i nie mam czego się wstydzić- wręcz przeciwnie - mogę się pochwalić, tylko nie wiem jak. Nigdy zdjęć do neta nie wstawiałem i nie mam pojęcia jak to zrobić.
Mogę ewentualnie na maila.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otworz sobie strone : [url="http://www.imagevenue.com/"]http://www.imagevenue.com/[/url]
W pola edycyjne powstawiaj linki do zdjec na swoim dysku, kliknij send i wklej na to forum linki jakie zwroci ci tamten serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...