Skocz do zawartości
  • 0
Alcazar

rozmycie czcionki na LCD

Pytanie

Witam

gdzieś o tym czytałem dawno temu ale nie moge za cholere tego znaleść dlatego proszę o pomoc.

Podłączyłem kompa do LCD i mam rozmyte czcionki, wyłączyłem już wygładzanie (w kompie) i overscan (w tv)ale dalej jakoś tak dziwnie w dużych literach i nietylko czcionka jest rozbijana na 3punkty.

ma ktoś pomysł co jeszcze można z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

[quote name='Alcazar' post='73528' date='14.12.2007, 14:15 ']a jakas inna podpowiedz nie dla debili?[/quote]
:) To fakt, ale zadając pytanie i chcąc uzyskać mądrą odpowiedź musisz być precyzyjniejszy. Napisz dokłanie jaki masz model telewizora, jaką karte graficzną, jaki system operacyjny, jak podłączyłeś (HDMI, D-Sub/VGA, Component) komputer z TV i jaką ustawiłeś rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
chcesz mi pomóc , czy tylko pomęczyć??

Toshiba 42z3030dg
NV 8800gts
WIN XP
HDMI
1900x1080x32

w tv włączone dokładne skanowanie , a w win xp wyłączone wygładzanie czcionek.

i co te dane coś pomogą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
No to może jeszcze masz w TV włączony jakiś "polepszacz" obrazu?

PS: Mógłbyś być mniej opryskliwy jeśli chcesz żeby Ci ktoś pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Alcazar' post='73544' date='14.12.2007, 15:50 ']chcesz mi pomóc , czy tylko pomęczyć??[/quote]
A Ty chcesz żeby któś Ci pomógł, czy tylko wszystkich obrazić i wyżyć się za niepowodzenia życiowe. Troche więcej ogłady proszę. Nikt tu nie odpowiada za pieniądze na pytania, więc wykaz więcej dobrej woli.

Z tego co pamiętam ostatnio za pomocą przyjaciela google zaoszczędziłem Ci dużo nerwów w Plazmacity, więc naprawde mógłbyś być milszy.

Takie dane są niezbędne bo jest masa TV w których overscanu po HDMI nie wyłączysz. Tylko po DSub.

Widze w instrukcji dwie możliwości ustawienia TV w trybie HDMI 1080i: Exact Scan i PC. Próbowałeś obie?
Jeżeli tak to zobacz czy menu "PC Setting" zmienia coś w trybie HDMI czy jest przeznaczone tylko dla DSub.
Oprócz tego na końcu instrukcji masz tabelke z trybami HDMI które ten TV przyjmuje.
Ustawiłeś częstotliwośc odświeżania na 60 albo 50? Jeżeli tak to możesz programem PowerStrip sprawdzić i ewentualnie dopasować tryb karty graficznej do trybów przyjmowanych przez TV.

Jeżeli to nie pomoże to może ktoś inny będzie w stanie pomóc. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Sober' post='73548' date='14.12.2007, 16:11 ']No to może jeszcze masz w TV włączony jakiś "polepszacz" obrazu?[/quote]
A właśnie w menu PICTURE:
Cinema mode
Film Stabilization
Active Vision M100

wszystko powinno raczej być wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no sorki sorki byłem troszkę niegżeczny.

chyba masz racje po wyłączeniu uzdatniczy i odszumiaczy , obraz jak żyletka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='Alcazar' post='73627' date='14.12.2007, 23:37 ']chyba masz racje po wyłączeniu uzdatniczy i odszumiaczy , obraz jak żyletka :D[/quote]
No to mnie to bardzo cieszy :D Kolejny forumowicz zadowolony, kolejna sprawa rozwikłana :D
Bo my tu naprawdę generalnie chcemy pomóc. Czasami oczywiście komuś się uleje jak trzysta pięćdziesiąty ósmy przeczyta to samo pytanie i odpisze krótko podając jako odpowiedź coś co działało trzysta pięćdziesiąt siedem (rozdzielczość natywna), ale generalnie chcemy pomóc.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...