Skocz do zawartości
Brytt

Brak koncertów muzycznych w n-kowej wypożyczalni

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem wielkim miłośnikiem koncertów na DVD i gdyby n-ka taką ofertę przedstawiła, z pewnością kilka razy w miesiącu zafundował bym sobie jakiś dobry spektakl muzyczny. Niestety takiej oferty nie ma. A wybór tego gatunku jest bardzo duży. Od rocka, jazzu po muzykę poważną. Oczywiście, podstawowy warunek to dźwięk DD 5.1, a obraz najlepiej HD. Ktoś w n-ce zaspał, a to ma być przcież telewizja nowej generacji.
Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Brytt' post='73241' date='12.12.2007, 20:36 ']Ktoś w n-ce zaspał, a to ma być przcież telewizja nowej generacji.[/quote]
Telewizja nowet generacji to oni są z nazwy i z wodotrysków. A klientów muszą łowić tak samo gie co inne platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pawel85' post='73533' date='14.12.2007, 15:09 ']Ja tam bym wolał osobny kanał w HD z koncertami.[/quote]

Hehe. Ja też bym wolał, ale to są chyba tylko marzenia........Chociaż, kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na tym calym VOD nie dziala DD5.1 ( nawet na serialach TVN, ktore tak leca w TV), wiec nie chca ludzi denerwowac dajac koncert w stereo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]jeszcze[/b] nie działa 5.1!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jeszcze" to jest od kiedy? Od 9 miesięcy (nie pamiętam kiedy VOD ruszył)?
Rozumiem, że HBO nie potrafi sobie z tym poradzić i że C+ musiała dostać kopa od N żeby wprowadzić 5.1, ale "telewizja nowej generacji" nie może sobie z tym od prawie roku poradzić? Żenada. Z nich taka "nowa generacja" jak z cyfry "jakość cyfrowa" Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to właśnie z przyczyn technicznych jeszcze sobie z tym nie radzą a nie dlatego że im się nie chce.Problem jest chyba w formie wysłania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że niby co jest takiego trudnego żeby wmuxować DD 5.1 zamiast DD 2.0? Masz jakieś linki do stron gdzie sie tłumaczą problemami technicznymi? Jak tak to daj, chętnie bym się pośmiał :)

Coś kiepskich techników ma ta "telewizja nowej generacji", może telewizja jest nowej, ale technicy starej generacji :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='73560' date='14.12.2007, 16:30 ']Z tego co wiem to właśnie z przyczyn technicznych jeszcze sobie z tym nie radzą a nie dlatego że im się nie chce.Problem jest chyba w formie wysłania filmu.[/quote]
Poważnie? Te kilkanaście filmów na początku VOD w N dostępne w 5.1 to mi się tylko przesłyszały? :)
Nie bajeruj Pan, Panie Paw. Kliknę chyba na Allego po Mcrosoft Points i zakupię sobię 300 albo TMNT w HD i z 5.1. Już chyba prędzej prze Live'a doczekam się HD z polskimi napisami. Bo reszta już tam jest.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewny na 100% ale z mi się wydaje że tu chodzi o sposób zgrywania tego na dysk na początku był to kanał nadawany w pętli i w tym czasie nagrywany na dysk odpowiedni film a teraz jest to jakiś pakiet danych. wiem że misie są w lesie ale Mi się tak wydaje że takie coś gdzieś słyszałem ale głowy niestety nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paw,
od strony technicznej, tzn budowy ramki, nagłówka czyli generalnie kontenera to jest on taki sam dla każdego strumienia ac3 od 1.0 do 5.1, więc jeżeli możesz coś "dostarczyć" do boxa film ze ścieżką ac3 to może być to każda ścieżka.
Tylko trzeba pamiętać, że ścieżki 5.1 są droższe od 2.0 i to może być największy problem "techniczny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już chyba wiem z czym problem... to tylko moje domysły. Podam przykład... z MKV gdzie są 2 ścieżki dźwiękowe lub więcej. Najczęściej spotykane w moim przypadku to japońskie anime. Gdy nie masz odpowiedniego programu nie wydusisz nic z niego... Zawsze będzie widział tylko 1. To tak jak dać by wam teraz film w MKV z oryginalnym dźwiękiem a do tego był by plik z polskim lektorem. Tego nie zrobi na żywo żaden program. Wiec wybierają... Czy po polsku... czy w oryginale. Wiadomym jest że lepiej po polsku choć mało komfortowo pod względem jakości. Zdaje mi się że minie bardzo dużo czasu zanim do jednego pliku... a tak myślę że są filmy upchane w VOD... wpasuje się różne ścieżki dźwiękowe do tego jeszcze z napisami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herman78,
o czym Ty w ogóle piszesz, jakie mkv, gdzie Rzym, gdzie Krym :) Gdzie matroska, gdzie VOD. Skoro można sobie nagrać program z dwoma ścieżkami dźwiękowymi, potem go odtworzyć i wybierać pomiędzy nimi, to nie ma problemu, żeby w VOD były dwie albo nawet 8 ścieżek (nie wiem na ile specyfikacja DVB pozwala).

PS. Zainstaluj sobie może Haali Media Splitter i wtedy nawet odpalając film w vplayerze albo nawet Windows Medial Playerze będziesz mogł wybrać sobie ścieżke i napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się że zauważyłem pewną prawidłowość na Non Stop Kino HD. Kiedy oglądam film z dysku to na początku, kiedy kończą się te ich intra a zaczyna film to są problemy z dźwiękiem. Przez chwilę się rozjeżdża i milknie po czym "łapie" synchronizację i dalej jest już OK. To samo jest gdy wznawiam wcześniej przerwane oglądanie, jak sam się nie poprawi to zwykle pomaga zatrzymanie (STOP) i ponowne włączenie. Problem się chyba nie pojawia gdy oglądam "live". Jeżeli moja obserwacja jest prawdziwa to oznaczało by że jest jakiś problem z odtwarzaniem strumienia HD z dźwiękiem DD i doszukiwał bym się tutaj przyczyn związanych z systemem ochrony danych na HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pampalini' post='73601' date='14.12.2007, 20:05 ']Nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się że zauważyłem pewną prawidłowość na Non Stop Kino HD. Kiedy oglądam film z dysku to na początku, kiedy kończą się te ich intra a zaczyna film to są problemy z dźwiękiem. Przez chwilę się rozjeżdża i milknie po czym "łapie" synchronizację i dalej jest już OK. To samo jest gdy wznawiam wcześniej przerwane oglądanie, jak sam się nie poprawi to zwykle pomaga zatrzymanie (STOP) i ponowne włączenie. Problem się chyba nie pojawia gdy oglądam "live". Jeżeli moja obserwacja jest prawdziwa to oznaczało by że jest jakiś problem z odtwarzaniem strumienia HD z dźwiękiem DD i doszukiwał bym się tutaj przyczyn związanych z systemem ochrony danych na HDD[/quote]

Też to zauważyłem. Coś w tym jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pampalini' post='73601' date='14.12.2007, 20:05 ']że jest jakiś problem z odtwarzaniem strumienia HD z dźwiękiem DD i doszukiwał bym się tutaj przyczyn związanych z systemem ochrony danych na HDD[/quote]
Co nie zmienia postaci rzeczy, że w VOD jest też dźwięk DD tylko 2.0. Skoro działa 2.0 to 5.1 też będzie. Tylko trzeba droższą licencje wykupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koncerty w HD - Jestem jak najbardziej za.

Moze kiedys cos sie pojawi w ofercie VoD, ale poki co, trzeba sledzic zakladke VoD - "wkrotce w ofercie" juz jest dostepna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...