Skocz do zawartości
maxiuca

Skalery do SD i HD i dlaczego tak a dlaczego nie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='andsie1' post='72848' date='11.12.2007, 08:09 ']Panie Moderatorze należy się Panu żółta kartka za stosowanie takiej praktyki. Należało się ze mną skontaktować w tej sprawie a nie podejmować decyzję.[/quote]

Chyba jednak przesadzasz i zaczynasz być niemiły. Oprogramowanie forum tak działa, wydzieliłem te posty w tamtego wątku bo zrobił się duży off-top. A że przez przypadek Twój post był pierwszy to nie było zamierzone działanie. Więc skoro uważasz że powinienen był skontaktować się z Tobą to może zanim rzuciłeś publicznie oskarżenia trzeba bo było się ze mną skontaktować?
I daruj sobie te "nie pozdrawiam" bo stary chłop jesteś a zachowujesz się jak urażona mała dziewczynka.

Ale zrobie Ci "dobrze" i usune Twój pierwszy post, żebyś nie czył się urażony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='72843' date='11.12.2007, 05:44 ']Audio-Video nr 10/07, strona 72.[/quote]


Dziękuję.

Niestety, w EMPIKU już nie posiadają tego numeru, a bardzo chciałbym zapoznać się z konluzją - może udałoby Ci się OCR-em ,albo skanem
zaspokoić ciekawość wielu czytelników tego wątku ?

Zapoznałem się z wstępem do [url="http://www.av.com.pl/index.php?art=459"]ARTYKUŁU[/url] i bardzo zasmuca kilka zdań :

[b]Potrafi przyjąć niemal dowolny sygnał wizyjny za wyjątkiem HDMI 1080p/24. Problem wystąpi naturalnie także przy próbie przekazania dźwięku
w najnowszych formatach surround, odtwarzanych przez najnowsze odtwarzacze Blu-ray i HD DVD, zaopatrzone w wyjścia HDMI 1.3. W tej sytuacji
potrzebna będzie wspomniana, najnowsza wersja procesora VP50 PRO z wejściami i wyjściem HDMI tego typu. [/b]

A więc ciągle coś za coś - ciekawe ile kosztuje i czy da się przeprowadzić upgrade do wersji PRO , bo brak możliwości przesyłu dżwięku do ampli ,
( a w ogóle jak to zrobić mając jedno wyjście HDMI ) jest przeogromnym minusem tego urządzenia - kosztującego nota bene 12 000 pln.

Czekając na ew. pomoc odnośnie zamieszczenia KONKLUZJI z tego testu , przypomnę kolejny raz moje najważniejsze pytanie :

[color="#FF0000"][b]" Czy testowałeś już takie dwie konfiguracje ([color="#000000"]napęd HD -> procesor -> Pioneek[/color] ) i ([color="#000000"]napęd HD -> Pioneek[/color]), jeśli tak ,
to wytłumacz , proszę , jak te 12K włączone w tor HD poprawia efekt końcowy - czy możesz to w kilku zdaniach opisać ? "[/b][/color]


Z góry dziękuję


Pozdrawiam.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

[b]Niestety, w EMPIKU już nie posiadają tego numeru, a bardzo chciałbym zapoznać się z konluzją - może udałoby Ci się OCR-em ,albo skanem [/b]
Tak, mam ten numer i prześlę Ci skany w najbliższym czasie.

[b]Potrafi przyjąć niemal dowolny sygnał wizyjny za wyjątkiem HDMI 1080p/24. [/b]
Przyjmuje sygnał 1080p/24 po aktualizacji nowego oprogramowania.

[b]Problem wystąpi naturalnie także przy próbie przekazania dźwięku
w najnowszych formatach surround, odtwarzanych przez najnowsze odtwarzacze Blu-ray i HD DVD, zaopatrzone w wyjścia HDMI 1.3. W tej sytuacji
potrzebna będzie wspomniana, najnowsza wersja procesora VP50 PRO z wejściami i wyjściem HDMI tego typu[/b]

Faktycznie to może być problem jeżeli podłączymy odtwarzacz bezpośrednio do amplitunera lub do TV łączem HDMI ale można skorzysta z innych rozwiązań przesyłaj taki sygnał (takie odtwarzacze mają się pojawić)

[b]A więc ciągle coś za coś - ciekawe ile kosztuje i czy da się przeprowadzić upgrade do wersji PRO , bo brak możliwości przesyłu dżwięku do ampli
( a w ogóle jak to zrobić mając jedno wyjście HDMI ) jest przeogromnym minusem tego urządzenia - kosztującego nota bene 12 000 pln.[/b]

Wersja Pro kosztuje około 1000 pln więcej od zwykłej wersji VP50. Można ulepszyć do wersji PRO i tym zajmuje się miedzy innymi firma JVB Digital (Holandia).
Gdy kupowałem VP50 nie myślałem wtedy o nowych formatach dźwięku. Dla mnie nie ma to większego znaczenia. Ukierunkowałem się bardziej na wideo niż na audio. Uważam, ze audio należy słuchać z wyspecjalizowanego sprzętu stereo niż z wzmacniaczy cyfrowych wielokanałowych (duża degradacja dźwięku). Chyba, że zastosujemy oddzielne analogowe wzmacniacze w formie końcówek mocy połączonych procesorem dźwięku, ale zestaw taki jest bardzo drogi.

[b]Czy testowałeś już takie dwie konfiguracje napęd HD -> procesor -> Pioneeki napęd HD -> Pioneek jeśli tak ,
to wytłumacz , proszę , jak te 12K włączone w tor HD poprawia efekt końcowy - czy możesz to w kilku zdaniach opisać ? [/b]
Nie testowałem ale widziałem efekty w innej konfiguracji.
Nie jest to bardzo duża różnica ale jest, chyba, że sygnał wyprowadzimy przez łącze SDI HD
Po przeczytaniu testu powrócimy do rozmowy.

Pozdrawiam,
Andrzej S.
Ps.
Jednak można dyskutować na odpowiednim poziomie bez złośliwości i uszczypliwości w stosunku do adwersarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='73030' date='11.12.2007, 19:59 ']Tak, mam ten numer i prześlę Ci skany w najbliższym czasie.[/quote]

A możesz wrzucić gdzieś na jakiś upload i dać linka na grupe?

[quote name='andsie1' post='73030' date='11.12.2007, 19:59 ']Nie jest to bardzo duża różnica ale jest, chyba, że sygnał wyprowadzimy przez łącze SDI HD[/quote]

A wiedziałem, że jak nie będzie po HD-SDI to z efektów nici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź .


Oczywiście, że można tak dyskutować - dałeś powyżej bardzo ładny przykład i wreszcie chwała Ci za to ! :)

No, ale wróćmy do meritum , czyli ew. RÓŻNICY , lub jej braku , po konfrontacji dwóch zestawów źródeł obrazu .

[b]1)[/b]
Toshiba HD-XE1 standard ( cena 2 200 pln. )
[b]razem: 2 200 pln.[/b]

[b]2)[/b]
Toshiba HD-XE1 HD-SDI ( cena [url="http://www.jvbdigital.nl/jvb.asp?cur=1&level=dvdplayers&page=title&title=404"]5 600 pln. )[/url]
DVDO V50 PRO HD-SDI ( cena [url="http://system.perfekt.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=291"]14 900 pln. )[/url]
[b]razem: 20 500 pln.[/b]

Jak widać, różnica w cenie tak skonfigurowanego źródła wynosi [b]18 300 pln.[/b] - pozostaje pytanie : CZY WARTO ???

Według mnie NIE WARTO i szukam kogoś kto umiałby mnie przekonać , że jednak WARTO ! :)
Lubię nowinki , lubię zaawansowaną elektronikę , jestem koneserem dobrego obrazu i dźwięku (w rozsądnych granicach), ale w cuda jakoś
nie chce mi się wierzyć. Chcę zobaczyć ew. różnicę ! Niestety - nie mam możliwości przeprowadzenia takiego TESTU PORÓWNAWCZEGO ,
czy ktoś z Was widzi choćby cień szansy na jego przeprowadzenie, abym już więcej nie prowadził krucjaty przeciwko takim rozwiązaniom ?



ps. Andsie1 - trochę mnie dziwi, że jesteś gotów oddzielić i zrezygnować z nowych, bezstratnych formatów dźwięku towarzyszącemu obrazowi HD !!!
W sumie można wykorzystać procesor audio jako "przelotkę" na drodze : napęd -> procesor video . Napisz proszę , w jakiej konfiguracji
widziałeś porównanie i jak w najprostszy sposób ( oprócz "lepiej" ) mógłbyś opisać ew. różnice. Mam nadzieję, że na napędach HD !

Pzdr.


BoDeX ®

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='73049' date='11.12.2007, 21:14 ']A możesz wrzucić gdzieś na jakiś upload i dać linka na grupe?

A wiedziałem, że jak nie będzie po HD-SDI to z efektów nici.[/quote]
Nie dokońca nici. Procesor to nie tylko skaler. Większość utożsamia procesory jak typowe skalery, a to jest nieprawda.
Różnica jest widoczne gołym okiem i uzależniona jest od elektroniki odtwarzacza. Musisz pamiętać, że przy odtwarzaczach wysokiej rozdzielczości nie ma sensu zmniejszać rozdzielczości jak w DVD i skalować przez VP50. Sygnał wypuszczony z odtwarzacza HD w jego maksymalnej rozdzielczości jest ponownie „obrabiany” przez procesor. Efekt będzie większy jeżeli zastosujemy łącze SDI HD. Wtedy płytka SDI jest bezpośrednio połączona z dekoderem i sygnał jest przesyłany bezpośrednio do procesora, który wykonuje całą robotę. Analogicznie jak to ma miejsce w odtwarzaczach DVD. Efekt takiej operacji jest nieporównywalnie lepszy niż bezpośrednio z odtwarzacza. Można tez zastosować inny wariant ,połączyć odtwarzacz z procesorem po łączu typu komponent a efekt może być lepszy niż przez HDMI. Obraz jest ostrzejszy, plastyczniejszy z mniejszymi szumami.
Wszystko to jest uzależnione od jakości elektroniki montowanej w odtwarzaczach HD i DVD. Czym lepsze urządzenie (czytaj, droższe) tym efekt będzie mniejszy.ale takie odtwarzacze sa bardzo drogie. Bez względu jakim łączem podłączymy oba urządzenia to na większej przekątnej ekranu powyżej 50 cali, różnice będą większe.

I tak firmy produkujące projektory jak m.in. Cineversum 120 Master firmy Backo specjalisty od projektorów kinowych z najnowszym Black Wing reprezentuje najnowszą technologię D-ILA - która zapewnia oddanie czerni na poziomie bliskim referencyjnym projektorom CRT, razem z procesorem Master Two, (właśnie VP30 firmy DVDO) kosztuje 100 000 zł.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='73078' date='11.12.2007, 22:38 ']Efekt będzie większy jeżeli zastosujemy łącze SDI HD. Wtedy płytka SDI jest bezpośrednio połączona z dekoderem i sygnał jest przesyłany bezpośrednio do procesora, który wykonuje całą robotę. Analogicznie jak to ma miejsce w odtwarzaczach DVD. Efekt takiej operacji jest nieporównywalnie lepszy niż bezpośrednio z odtwarzacza.[/quote]
No tak, to rozumiem, omijamy wszystkie układy polepszające obraz odtwarzacza, a procesor zewnętrzny poradzi sobie lepiej niż ten wbudowany w odtwarzacz. W tym momencie połączenie przez HDMI spowodowałoby podwójną obróbke (raz przez procesor w odtwarzaczu raz przez procesor zewnętrzny).
Dobrze to rozumiem?

[quote name='andsie1' post='73078' date='11.12.2007, 22:38 ']Można tez zastosować inny wariant ,połączyć odtwarzacz z procesorem po łączu typu komponent a efekt takiej operacji może być lepszy niż łączem HDMI.[/quote]
No właśnie a tego już nie rozumiem, bo przecież wtedy obraz przechodzi D-A i A-D a poza tym wychodzi tak samo obrobiony przez wewnętrzny procesor.
Albo inaczej: dlaczego HDMI daje gorszy rezultat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='maxiuca' post='73091' date='11.12.2007, 23:33 ']No właśnie a tego już nie rozumiem, bo przecież wtedy obraz przechodzi D-A i A-D a poza tym wychodzi tak samo obrobiony przez wewnętrzny procesor.
Albo inaczej: dlaczego HDMI daje gorszy rezultat?[/quote][/i]
No, nie we wszystkich przypadkach będzie lepiej.
Teoretycznie łącze cyfrowe HDMI powinno dać lepszy efekt niż analogowe a w praktyce wygląda to inaczej.
Jest to też uzależnione od przetworników, które mamy na pokładzie odtwarzacza, ale i tak ten, który znajduje się w procesorze zawsze będzie lepszy. Odtwarzacz z przetwornikami podobnej klasy co VP50 musiałby kosztować bardzo dużo a efekt mogłaby być gorszy.


Przykład:
Podłączyłem odtwarzacz DVD do procesora po wyjściu video (nawet nie po S- video) i HDMI i co zobaczyłem na ekranie.
Obraz podawany przez łącze video nie bardzo się różnił od HDMI. Był za to elastyczniejszy, gładszy i zadziwiająco ostry, przyjemniejszy w oglądaniu. Sytuacja tak samo wyglądała przy takim samym połączeniu z tunerem Sat. Obraz SD bardzo dobrze „symulował” HD. Sam chwilami oczom nie wierzyłem, że to jest możliwe. To nie są bajki, to jest prawda.
Jest to zasługa bardzo dobrej konwersji analogowo-cyfrowej w VP50.

Wniosek jest taki, że nie należy się sugerować samymi suchymi danymi. Należy patrzeć i słuchać i wyciągać stosowne wnioski a nie opierać się na danych technicznych.

Podam inny przykład z audio, może nie bardzo dobrze obrazuje zagadnienie, ale pokazuje zależność pomiędzy różnymi rozwiązaniami.
Owego czasu robiłem porównanie odtwarzacza CD firmy Meridian 506.16 z innym odtwarzaczem z 24 bitowym przetwornikiem (kilkakrotnie tańszym). Test był przeprowadzony w tym samum pomieszczeniu odsłuchowym i takiej samej konfiguracji sprzętowej. Wynik był jednoznaczny, oczywiście na korzyść Meridiana mimo, ze ten miał słabszy przetwornik C/A.
Fakty mówiła same za siebie.

Pozdrawiam,
Andrzej S, Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='73067' date='11.12.2007, 22:10 ']Dziękuję za odpowiedź .

[b]1)[/b]
Toshiba HD-XE1 standard ( cena 2 200 pln. )
[b]razem: 2 200 pln.[/b]

[b]2)[/b]
Toshiba HD-XE1 HD-SDI ( cena [url="http://www.jvbdigital.nl/jvb.asp?cur=1&level=dvdplayers&page=title&title=404"]5 600 pln. )[/url]
DVDO V50 PRO HD-SDI ( cena [url="http://system.perfekt.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=291"]14 900 pln. )[/url]
[b]razem: 20 500 pln.[/b]

Jak widać, różnica w cenie tak skonfigurowanego źródła wynosi [b]18 300 pln.[/b] - pozostaje pytanie : CZY WARTO ???

Według mnie NIE WARTO i szukam kogoś kto umiałby mnie przekonać , że jednak WARTO ! :)
Lubię nowinki , lubię zaawansowaną elektronikę , jestem koneserem dobrego obrazu i dźwięku (w rozsądnych granicach), ale w cuda jakoś
nie chce mi się wierzyć. Chcę zobaczyć ew. różnicę ! Niestety - nie mam możliwości przeprowadzenia takiego TESTU PORÓWNAWCZEGO ,
czy ktoś z Was widzi choćby cień szansy na jego przeprowadzenie, abym już więcej nie prowadził krucjaty przeciwko takim rozwiązaniom ?

Pzdr.

BoDeX ®[/quote]

Jeżeli potrzeć na to od strony finansowej to faktycznie masz rację i pierwsza opcja jest korzystniejsza, pod warunkiem, że nie będziesz zmieniał urządzeń.

Ale spojrzyj na to z drugiej strony
Mając taki procesor to,
- Poprawisz obraz HD w odtwarzaczach HD i nie będziesz musiał się martwic, że wejdą nowe modele (droższe) z lepszym obrazem, bo to już będziesz miał (brak dodatkowych kosztów),
-Zdecydowanie poprawisz obraz z płyt DVD do takiego stopnia, że nie uwierzysz, że to jest obraz SD (Płyty DVD tańsze i większy repertuar, napisy, lektor,- zysk finansowy)
-Poprawisz obraz z tunera Sat HD na sygnale HD i SD.
-Idealne dopasujesz sygnałów wideo z w/wym. urządzeń,
-Wykorzystasz pełną możliwości TV,
-Kalibracja TV,
-Profesjonalny przełącznik źródeł sygnału,

To są tylko niektóre możliwości procesora wideo i nie będę wymieniał wszystkich, bo do tej pory nie zgłębiłem wszystkich mimo, że mam go już od roku.

TV KURO też są bardzo drogie i na pierwszy kontakt z nimi nie widać tak bardzo dużej różnicy np. z Samsungien, Dopiero później wychodzi kolosalna różnica na korzyść Pioneer,a

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Ps,
Jak mi się uda to wyślę Ci na privo skany Z A/V

Przepraszam, że jeden pod drugim ale tak wyszło.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem w niektórych ciemych sekwencjach, że Toshiba XA2 (czyli XE1) źle podaje czernie. Teraz nie wiem, czy to wina odtwarzacza właśnie, czy kodowania filmów.
A problem jest na filmach HD DVD: "Brokeback mountain" i "The Warriors".
Taki lekki OT, ale chyba nadaje się do dyskusji o procesorach obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]1)[/b]
Toshiba HD-XE1 standard ( cena 2 200 pln. )
razem: [b]2 200 pln.[/b]

[b]2)[/b]
Toshiba HD-XE1 HD-SDI ( cena 5 600 pln. )
DVDO V50 PRO HD-SDI ( cena 14 900 pln. )
razem: [b]20 500 pln.[/b]




[quote name='andsie1' post='73129' date='12.12.2007, 10:41 ']Ale spojrzyj na to z drugiej strony

Mając taki procesor to,
- Poprawisz obraz HD w odtwarzaczach HD i nie będziesz musiał się martwic, że wejdą nowe modele (droższe) z lepszym obrazem, bo to już będziesz miał (brak dodatkowych kosztów),
[b]W poprawę obrazu HD wątpię - kupując odtwarzacz z HD-SDI płacisz 2.5 raza więcej niż za "klasyczny" , więc brak dodatkowych kosztów nie jest argumentem- potrzebny drugi do BD ! [/b]
-Zdecydowanie poprawisz obraz z płyt DVD do takiego stopnia, że nie uwierzysz, że to jest obraz SD (Płyty DVD tańsze i większy repertuar, napisy, lektor,- zysk finansowy)
[b]Zdecydowaną poprawę widać już na klasycznym. Testy z AVForum mówią wyraźnie, że konfiguracja ze skalerem niczego rewelacyjnego nie wnosi ...[/b]
-Poprawisz obraz z tunera Sat HD na sygnale HD i SD.
[b]Dobry odbiornik TV, taki jak np. KURO , potrafi wyświetlić taki obraz w najlepszy sposób - z .... , bata nie ukręcisz.[/b]
-Idealne dopasujesz sygnałów wideo z w/wym. urządzeń,
[b]Nie ma takiej potrzeby - żródło i odbornik pracują w natywnej rozdzielczości.[/b]
-Wykorzystasz pełną możliwości TV,
[b]Argument enigmatyczy i niezrozumiały - wykorzystuję pełnię możliwości i bez tego .[/b]
-Kalibracja TV,
[b]Do tego są inne narzędzia, sama możliwośc wyświetlenia obrazów kontrolnych to przecież nie wszystko ![/b]
-Profesjonalny przełącznik źródeł sygnału,
[b]Całkowicie wystarczającą paletę wejść posiada już sam TV - dodatkowy koncentrator jest całkowicie zbyteczny.[/b]
To są tylko niektóre możliwości procesora wideo i nie będę wymieniał wszystkich, bo do tej pory nie zgłębiłem wszystkich mimo, że mam go już od roku.
[b]???[/b]

TV KURO też są bardzo drogie i na pierwszy kontakt z nimi nie widać tak bardzo dużej różnicy np. z Samsungien, Dopiero później wychodzi kolosalna różnica na korzyść Pioneer,a
[b]Troszkę to się kłóci z Twoją tezą , że widać różnicę na pierwszy rzut oka ,ale to mogę zrozumieć - obcowanie przez dłuższy czas pozwala na wychwycenie smaczków ! [/b][/quote]

Czy GDZIEKOLWIEK w polsce można naocznie przekonać się o wyższości rozwiązania źródła za 20 500 pln. nad źródłem za 2 200 pln. ?
Dlaczego , jeśli jest to tak oczywiste, nikt nie pokusi się aby takie porównanie wykonać i udowodnić całemu światu jego mistrzostwo ?
Czy byłbyś gotowy udostępnić swój zestaw do takiego testu i przekonać niedowiarków ?

Pzdr.

BoDeX ®

ps. z góry dzięki za skan - jeśli możesz to umieśc linki na forum , wiele osób chętnie poczyta ten artykuł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj widziałem w Media HDDVD Toshiby podpięte do TV tego samego producenta (ragza)
Obraz wg mnie tragiczny. Koloryjakies blade, materiał mało ostry (leciał film ostatni cesarz czy jakos tak) Pobawiłem sie pilotem od TV - na nic sie to nie zdało... Nie wiem czy to sprawa kiepskiego zrodla, kiepskiego filmu czy kiepskiego telewizora... 10 metrow dalej bluray sony - nieporownuwalnie lepiej
Mowa o poznanskim media (franowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mobor,
ocenianie tak krytycznie telewizora i odtwarzacza na podstawie tego co widziałeś w sklepie to taki średnio dobry pomysł. Wiesz na przykład czym to było podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='73232' date='12.12.2007, 19:30 ']mobor,
ocenianie tak krytycznie telewizora i odtwarzacza na podstawie tego co widziałeś w sklepie to taki średnio dobry pomysł. Wiesz na przykład czym to było podłączone?[/quote]
I to jest jeden z przykładów na to, że procesory są potrzebne w torze wideo jako brakujące ogniwo.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' post='73255' date='12.12.2007, 22:13 ']I to jest jeden z przykładów na to, że procesory są potrzebne w torze wideo jako brakujące ogniwo.[/quote]
Raczej na to, że porównywanie telewizora podłączonego ad-hoc do jakiegoś telewizora w sklepie niewiadomo czym (n-ka podłączana przez euro do telewizora HD nie jest rzadkościąm, jak kiedys zobacze jakiś odtwarzacz HD tak podłączony to też się nie zdziwie) do uważnie skalibrowanego zestawu domowego ;)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]BoDeX[/b]

Witam,
Na privo przesłałem Ci skany VP50. Miłej lektury.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych ...

[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1c1d265cdd75abd1"]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1c1d265cdd75abd1[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3734f2b63e8d2b1f"]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3734f2b63e8d2b1f[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6ce9bbb0d1da1bb9"]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6ce9bbb0d1da1bb9[/url]
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2b91abc732b324d"]http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2b91abc732b324d[/url]


Dziękuję .


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[u][b]BoDeX[/b][/u]

A gdzie komentarz ?.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='73382' date='13.12.2007, 17:42 '][u][b]BoDeX[/b][/u]

A gdzie komentarz ?.

AS[/quote]
Ciężko cokolwiek komentować, bo w tym artykule nie ma żadnych powalających faktów dotyczących sygnał 1080p. Dla mnie, posiadacza Toshiby XA2, ciekawy jest fakt, że autor tego artykułu pomimo tego, że ma podany, jako jedno ze źródłeł obrazu, ten właśnie model Toshiby (XE1), nigdzie w recenzji nie porównuje tego odtwarzacza z recenzowanym procesorem obrazu.

Grzebiąc trochę w necie znalazłem ciekawy artykuł o VP50 pro (napisany przez oficjalnego beta testera): [url="http://www.hometheaterhifi.com/volume_14_4/dvdo-vp50-pro-video-processor-10-2007-part-1.html"]http://www.hometheaterhifi.com/volume_14_4...007-part-1.html[/url]
Z niego wręcz wynika:
- że to pierwszy procesor od Anchor Bay, który dobrze sobie radzi z sygnałem PAL 2:2 (While previous models had severe PAL overscan, this model supports PAL in full with almost no overscan.)
- że, wyjście SDI, w przypadku posiadania HDMI nie daje żadnej różnicy ponieważ to drugie przepuszcza sygnał (These days, regular SDI is not as critical, because HDMI supports passing-through SDTV. This means only those consumers requiring analog (the CRT projector folks) or unencrypted digital sources still need SDI.)
- SDI w oniesieniu odtwarzaczy HD jest wręcz nie potrzebne (HD-SDI is an even more complex mod to Blu-ray and HD-DVD players, and I suspect its users will be fairly scant.).
Scant znaczy:
1 ledwo wystarczający
2 ograniczony
3 skąpy
4 skromny

- Tutaj są główne zalety VP50 pro:
# Mosquito Noise Reduction
# Fine Detail Enhancement
# Edge Enhancement
# HDMI 1.3 Enabled

Wszystkie te zalety posiada mój odtwarzacz HD DVD Toshiby. Nigdy ich nie używam, tak samo jak nigdy nie używam innych polepszaczy obrazu, ponieważ myślę, że w większości przypadków, bardziej zniekształcają obraz niż go ulepszają.

Niestety, nigdy nie widziałem na własne oczy obrazu, który by przeszedł procesorem VP50 lub VP50 pro, więc moja opinia będzie czysto teoretyczna. Wydaje mi się jednak, że o ile posiadamy urządzenia z własnym procesorem obrazu (np. Toshiba XE1/XA2 lub dobrej jakości projektor) to różnica w jakości obrazu będzie minimalna. A w przypadku obrazu HD, wręcz znikoma.

Używając testowej płyty DVD, która jest dostarczana z DVDO iScan VP50 Toshiba XA2 poradziła sobie tak samo dobrze jak VP50. Odpadła przy najgorszych torturach, które na normalnych płytach DVD nie istnieją! (It also fared pretty well, if not quite perfectly, on the Spears & Munsil VRS Evaluation & Optimization DVD distributed with the DVDO iScan VP50 video processor. The HD-XA2 failed several of the more demanding patterns there, but the VRS disc was designed with worst case scenario video torture tests that rarely appear in normal DVD viewing.)

Odtwarzacz HD DVD Toshiba HD A20 ma na pokładzie ten sam procesor co VP50 (the HD-A20 features the new ABT1018 high-performance video-scaling chip from Anchor Bay (the parent company of DVDO). The ABT1018 is Anchor Bay?s second-generation scaling chipset targeted at high-definition applications, mainly HD DVD and Blu-ray players, which prefer high-definition resolutions such as 1080p. The ABT1018 uses a proprietary 10-bit Precision Video Scaling engine that is capable of independently scaling both horizontal and vertical resolution simultaneously for better picture quality. It?s the same chipset found in DVDO?s flagship video scaler/processor, the DVDO iScan VP50, which retails for $2,999 and is featured in the June issue of AVRev.com)

Myślę, że jedynie posiadacze projektorów z optyczną anamorfozą mogą polepszyć sobie jakość obrazu (tak naprawdę, tylko kontrast się polepszy) a to dzięki tej opcji (tu jeszcze pytanie, czy niektóre z dzisiejszych projektorów, same nie robią tego zadania?): Essentially, this will let you use a motorized anamorphic lens (e.g., Panamorph) and automatically switch back and forth between normal and anamorphic modes.

Consider a 720p projector equipped with this device. A movie with 2.35:1 aspect ratio will utilize only 544 rows of pixels instead of the 720p that is available to you. This not only reduces the potential picture quality, but also causes the projector to only utilize 75% of its pixels and can even interfere with the Dynamc Iris option.

When a Panamorph lens is in use, the processor simply crops off the black lines, and upscales the 544 non-black pixel rows of the source to fully cover the screen. The anamorphic lens will then squeeze the data down to 2.35:1 aspect ratio, causing the projector to make full use of its pixels, so the image instantly becomes 25% brighter.

Myślę, że dokładnie to samo zadanie wykonają czarne pasy na lepszych ekranach.

Jeszcze jeden ciekawy fakt: Do prezentacji pierwszej generacji odtwarzaczy HD DVD, Toshiba używała VP50 do synchronizacji obrazu w 24fps na projektorach Marrantz'a. Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak podejrzewałem , artykuł niczego nowego nie wniósł do tematu.
Nie testowali źródła HD , a to jest dla mnie "solą w oku " - z sygnałami SD umiem sobie poradzić za ułamek tej kwoty ....

[b]1)[/b]
Toshiba HD-XE1 standard ( cena 2 200 pln. )
razem: [b]2 200 pln.[/b]

[b]2)[/b]
Toshiba HD-XE1 HD-SDI ( cena 5 600 pln. )
DVDO V50 PRO HD-SDI ( cena 14 900 pln. )
razem: [b]20 500 pln.[/b]


Czy GDZIEKOLWIEK w polsce można naocznie przekonać się o wyższości rozwiązania źródła za 20 500 pln. nad źródłem za 2 200 pln. ?
Dlaczego , jeśli jest to tak oczywiste, nikt nie pokusi się aby takie porównanie wykonać i udowodnić całemu światu jego mistrzostwo ?

[b]Andsie1 - czy byłbyś gotowy udostępnić swój zestaw do takiego testu i przekonać niedowiarków ?[/b]

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='73407' date='13.12.2007, 20:51 ']Dlaczego , jeśli jest to tak oczywiste, nikt nie pokusi się aby takie porównanie wykonać i udowodnić całemu światu jego mistrzostwo ?[/quote]
Pewnie z tej samej przyczyny dla której firma Helion po tym jak przeczytali dyskusje na forum nie chce bogee'miu udostępnić kondycjonera. Oczywiście co innego redakcja audio-video z redaktorami z bardzo bujną wyobraźnią, którzy żyją z rożnych kwiecistym opisów sprzętu, któym jakby im dac kabel telefoniczny z aluminium i napisać na nim Van Del Hull i powiedzieć że kosztuje 20 tyś zł za 10 centymetrów to by usłyszeli takie mięsiste basy i tak scene głęboką jak nigdy.

A co innego forum pełne techników, teoretyków i sceptyków :)

A co do samego procesora to gdyby kosztował 12 razy mniej to byłby wymarzonym przełącznikiem, bo faktycznie przy dużej ilości źródeł cieżko jest zapamować na ustawieniami wyświetlacza. Niewątpliwie jest to fajna zabawka, ale ciężko mi uwierzyć w jej hipermagiczne fukcje poprawiania obrazu HD.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='BoDeX' post='73407' date='13.12.2007, 20:51 ']Tak jak podejrzewałem , artykuł niczego nowego nie wniósł do tematu.
Nie testowali źródła HD , a to jest dla mnie "solą w oku " - z sygnałami SD umiem sobie poradzić za ułamek tej kwoty ....

[b]1)[/b]
Toshiba HD-XE1 standard ( cena 2 200 pln. )
razem: [b]2 200 pln.[/b]

[b]2)[/b]
Toshiba HD-XE1 HD-SDI ( cena 5 600 pln. )
DVDO V50 PRO HD-SDI ( cena 14 900 pln. )
razem: [b]20 500 pln.[/b]


Czy GDZIEKOLWIEK w polsce można naocznie przekonać się o wyższości rozwiązania źródła za 20 500 pln. nad źródłem za 2 200 pln. ?
Dlaczego , jeśli jest to tak oczywiste, nikt nie pokusi się aby takie porównanie wykonać i udowodnić całemu światu jego mistrzostwo ?

[b]Andsie1 - czy byłbyś gotowy udostępnić swój zestaw do takiego testu i przekonać niedowiarków ?[/b]

Pzdr.

BoDeX ®[/quote][/i]
Witam,

Nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać a tym bardziej całemu światu.
Nie jestem dystrybutorem tego sprzętu ani nie mam podpisanej umowy z DVDO na promocję VP50 i nie czerpie z tego żadnych gratyfikacji.
Jeżeli nie przekonują Cię informacje prasowe, testy i opinie użytkowników to nic na to nie poradzę. To Twój problem a nie mój.
Ja znam, możliwości VP50 i bez niego nie wyobrażam sobie oglądania TV a jak miałbym wolne pieniądze to wymieniłbym na VP50 Pro.

Nic nie stoi na przeszkodzie przeprowadzenie takiego testu przez admina tego forum a problem zostanie rozwiązany. Na forum są osoby które mają możliwości to zrobić.

Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='73427' date='13.12.2007, 22:23 ']Jeżeli nie przekonują Cię informacje prasowe, testy i opinie użytkowników to nic na to nie poradzę. To Twój problem a nie mój.[/quote]
Mógłbyś napisać gdzie można znaleźć jakiś artykuł/test w którym opisane jest jak działa to urządzenie z sygnałami 1080p? W artykule z Audio-Video nic na ten temat nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...