Skocz do zawartości
maxiuca

Skalery do SD i HD i dlaczego tak a dlaczego nie

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno "prawie" robi wielką różnicę :)

A tak w ogóle jak dotrze do mnie HDCP stripper to pewnie zamówie karta BlackMagica i wtedy będzie można zrobić prawdziwe obiektywne porównanie i raz na zawsze rozwiać spory.

Kto się zadeklaruje stawić ze swoim sprzętem?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma zadnych sporów- jest dyskusja - jak na kazdym forum. Każdy ocenia przez pryzmat własnych potrzeb i oczekiwań
Nigdzie nie twierdzilem ze obraz ze skalera (nawet za milion dolarów) bedzie się równał z oryginalnym materiałem HD
Na papierze ZAWSZE wygra oryginalny materiał HD ...w rzeczywistosci tez
W czym zatem problem ? Patrze na całą sprawę w szerszym kontekście tzn nie tylko przez pryzmat tego co oferuje mi mój sprzęt, jakie są wrażenia podczas obcowania z filmami które mam na DVD (szczególnie w odniesieniu do materiałów HD z PS3) ale także jaka jest dostępność filmów HD (nie tylko ich ilość ale i repertuar) I wreszcie po trzecie - oferta sprzętu (jak wiemy- sensownego combo jak nie było tak nie ma - pomijając koreańskie badziewia)
Dopiero te TRZY czynniki tworzą rzeczywisty i pełny obraz sytuacji HD vs DVD
Jako że filmy oglądam a nie analizuję pixel po pixelu - nie widzę dla siebie obecnie wystarczajacej motywacji do wchodzenia w HD - także uwzględniając aktualny line-up sprzętu oraz dostępność filmów (filmy dostepne wyłacznie wysyłkowo, brak w wypozyczalniach, słaby repertuar) Może nie do konca trafnie napisałem o wchodzeniu w HD ponieważ mam BluRay'a w PS3 więc teoretycznie ...mam już HD Dla mnie jednak prawdziwe HD oznacza dedykowany player o sensownych możliwościach (i parametrach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='72423' date='09.12.2007, 08:44 '][b].... sensownego combo jak nie było tak nie ma - pomijając koreańskie badziewia.[/b][/quote]

Nic do Ciebie nie mam , ale takie SNOBISTYCZNE teksty mnie rozwalają - trochę dystansu , please ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='72431' date='09.12.2007, 10:59 ']Nic do Ciebie nie mam , ale takie SNOBISTYCZNE teksty mnie rozwalają - trochę dystansu , please ....[/quote]

Niektórzy kupują marke i inni produkt. To tak jak z audiofilami, którzy słuchają kabli zamiast muzyki.

Spoko, jeszcze 10 lat i będzie jakie to Koreańskie produkty sa high-end i super bo robią je jeszcze w Korei a nie w Kambodży. Japońskie samochody i elektronika też byly kiedyś wyśmiewane jak 10 lat temu Koreańskie i teraz Chińskie. Ale z Koreańczyków z roku na roz coraz mniej się śmiejemy zwłaszcza patrząc na rynek wyświetlaczy (LG to największy na świecie producent paneli typu Plasma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i snobistyczne... ale na pewno nie bezpodstawnie (co chyba jednak trochę przeczy definicji snobizmu)
Jak żyję- nie słyszałem dobrze grającego/brzmiącego a przy tym dobrze wykonanego sprzętu Samsunga czy LG ..
Oczekiwania każdy ma jak widać różne

maxiuca

To że ktoś produkuje czegos duzo nie swiadczy jeszcze o tym ze produkt ten jest bardzo DOBRY
Najwiecej samochodó w Polsce sprzedaje Fiat - ale czy to świadczy o tym że jest to najlepszy samochód ? ;)
Mając wybór (i gotówkę) każdy rozsadny człowiek wybierze inną markę - Audi, Mercedesa, BMW, Toyotę..... Dlatego że jest snobem czy dlatego że te marki są po prostu lepsze .. ? Czy nazwiesz (Bodex) takiego człowieka snobem ? Fiatem oczywiscie dojedzie sie tak samo jak Audi... Ale niektórzy przy tym lubią delektowac się smaczkami jak bezpieczeństwo, komfort jazdy, wyposarzenie, wykonanie... Nie ma to nic wspolnego ze snobizmem
To samo jest w wypadku sprzętu AV

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='72460' date='09.12.2007, 15:45 ']Niektórzy kupują marke i inni produkt. To tak jak z audiofilami, którzy słuchają kabli zamiast muzyki.

Spoko, jeszcze 10 lat i będzie jakie to Koreańskie produkty sa high-end i super bo robią je jeszcze w Korei a nie w Kambodży. Japońskie samochody i elektronika też byly kiedyś wyśmiewane jak 10 lat temu Koreańskie i teraz Chińskie. Ale z Koreańczyków z roku na roz coraz mniej się śmiejemy zwłaszcza patrząc na rynek wyświetlaczy (LG to największy na świecie producent paneli typu Plasma).[/quote]

Moja rada na dobranoc: ... ... mniej złośliwości, Ahhh, ale przecież tacy znawcy, jak Ty, potrafią to ... po co te złośliwości P. Moderatorze? ... Wiem, że zaraz mnie za to napadniesz , ale prawda jest taka.
Popieram w całej rozciągłości to co napisał kolega Mobor.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='72485' date='09.12.2007, 17:14 ']To że ktoś produkuje czegos duzo nie swiadczy jeszcze o tym ze produkt ten jest bardzo DOBRY
Najwiecej samochodó w Polsce sprzedaje Fiat - ale czy to świadczy o tym że jest to najlepszy samochód ? ;)
[...]To samo jest w wypadku sprzętu AV[/quote]

Pozwole się z Toba nie zgodzić w całej rozciągłości ;) Chociaż pragnę zauważyć, że "snob" to nie moje słowa. Co do porównania samochodowego to mam doczyniena bezpośrednio z Fiatem Marea i oraz pośrednio z dwoma Stilo. Sam jeżdze Toyotą i przyznaje że to fantastyczne autka, ale ojciec jeździ Skodą Octavią i działa mu tak samo dobrze. Komfort, wyposażenie, wykonanie jest w tych samochodach tak samo dobre. A w ogóle fajnie, że wymieniłes Toyote, bo jeszcze w latach osiemdziesiątych amerykanie śmiali się z Toyot że to Japoński szajs, który rozpada się w katalogu, chociaz już wtedy ich samochody były bardzo dobre. Ale pokutowało stare myślenie.

Jeżeli chodzi o sprzęt AV to LG nie tylko jest największym producentem paneli PDP a Samsung drugim najwięszym LCD (po Philipsie), bo pierwszym jest firma LG.Philips. Która to filma (LG.Philips) dostarcza panele do monitorów Apple Cinema. I pewnie Apple, którego monitory Apple Cinema są uważane za jedne z najlepszych wybrał Koreaństki szajs. Tak samo zresztą jak Dell...

Koreanśki szajs? Myśl sobie tak i przeplacaj za marke. Czekaj aż Denon zrobi Ci dualnego playera. My już dawno będziemi mieli Samsungi i mase filmów w HD :(

[quote name='andsie1' post='72489' date='09.12.2007, 17:40 ']Moja rada na dobranoc: ... ... mniej złośliwości, Ahhh, ale przecież tacy znawcy, jak Ty, potrafią to ... po co te złośliwości P. Moderatorze? ... Wiem, że zaraz mnie za to napadniesz , ale prawda jest taka.[/quote]
Ja mam na Ciebie napadać. Broń boże. Mogę się z Tobą niezgadzać w pewnych kwestiach, ale napadać nie zamierzam. Po prostu uważam, że należy kupować produkt a nie marke. Oczywiście często kupując marke możemy mieć pewność, że nie kupimy niczego kiepskiego, ale często możemy za dwa razy mniejsze pieniądze mieć to samo tylko z inną nalepką.

Z tego co wszyscy wiemy masz na pukcie jakości obrazu pozytywnego hopla. To znaczy nie ma dla Ciebie kompromiju i wyciągasz ze sprzętu max tego co się da. 2000% przyrostu ceny za 20% polepszenia jakości nie robi na Tobie wrażenia. A z tego co pamiętam wcześniej miałeś telewizor Philipsa. Philips ma różne oceny, niektórzy uważają ze jest świetny, inny że fatalny. W każdym razie nie jest to marka jednoznacznie uważana za dobrą jak Pioneer w przypadku TV albo Onkyo, Maranz czy Denon w przypadku audio.

I teraz pytanie: wybrałeś TV Phillipsa bo był po prostu dobry czy ze względu na marke?

Tak samo, gdyby teraz LG czy Samsung wypuścił telewizor bijący Kuro w jakości to nie zdecydowałbyś się na niego?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='72431' date='09.12.2007, 12:59 ']Nic do Ciebie nie mam , ale takie SNOBISTYCZNE teksty mnie rozwalają - trochę dystansu , please ....[/quote]

Jako ze nie lubie jesli rzuca sie we mnie epitetami (tutaj - snoba)
Pozwolę przytoczyć sobie mały cytacik (pochodzi z [url="http://www.cdrinfo.pl/news/12057)"]http://www.cdrinfo.pl/news/12057)[/url]

Dotyczy Samsunga BDP-1400

"Chciałem tylko dodać, że odtwaracz ten ma duże problemy z odczytywaniem płyt blue-ray, po podłączeniu w sklepie nie udało sie uruchmić ani jednej płyty, z kupna zrezygnowałem... [b]Wole kupić coś bardziej markowego... [/b]"

[b]MAXIUCA[/b]

Tak zrobię- będę czekał cierpliwie ! ;)
Nie zapominaj że mam PS3 ...tylko nie mam co na niej oglądać...
Jeśli chodzi o statysttyki - podajesz znowu fakty o sprzedaży MASOWEJ. Wiadomo że zboża produkuje się miliony razy wiecej niż kawioru .... A co jest lepsze ? ;)
Matryce do LCD produkuje też japoński SHARP... Produkuje je w indiach (bodajże) oraz...w Japonii. Ciekawe dlaczego matryce z japońskiej fabryki trafiają wyłącznie do wyższych modeli LCD tego producenta. Pomyśl nad tym

Pozdrawiam

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='72586' date='10.12.2007, 02:02 ']Ja mam na Ciebie napadać. Broń boże. Mogę się z Tobą niezgadzać w pewnych kwestiach, ale napadać nie zamierzam. Po prostu uważam, że należy kupować produkt a nie marke. Oczywiście często kupując marke możemy mieć pewność, że nie kupimy niczego kiepskiego, ale często możemy za dwa razy mniejsze pieniądze mieć to samo tylko z inną nalepką.

Z tego co wszyscy wiemy masz na pukcie jakości obrazu pozytywnego hopla. To znaczy nie ma dla Ciebie kompromiju i wyciągasz ze sprzętu max tego co się da. 2000% przyrostu ceny za 20% polepszenia jakości nie robi na Tobie wrażenia. A z tego co pamiętam wcześniej miałeś telewizor Philipsa. Philips ma różne oceny, niektórzy uważają ze jest świetny, inny że fatalny. W każdym razie nie jest to marka jednoznacznie uważana za dobrą jak Pioneer w przypadku TV albo Onkyo, Maranz czy Denon w przypadku audio.

(I teraz pytanie: wybrałeś TV Phillipsa bo był po prostu dobry czy ze względu na marke?

Tak samo, gdyby teraz LG czy Samsung wypuścił telewizor bijący Kuro w jakości to nie zdecydowałbyś się na niego?[/quote]


Witam,

Nie będę się z Tobą wdawał w słowną wojnę, bo to nie ma najmniejszego sensu. Nie masz racji w wielu sprawach a zabierasz na ten temat głos, choćby w kwestii AUDIO. Wypisujesz takie bzdury, że się czytać nie chce a do tego przytaczasz swoje przemyślenia a nie wiedzę praktyczna. Pisałem już na tym forum, że teoria i praktyk to dwie różne sprawy, To nie jest tak jak w matematyce, że 2+2= 4, choć i tu można z tym polemizować.

Jeżeli chodzi o Philipsa, to był mój pierwszy TV LCD, którego kupiłem i zastąpił mi CRT SONY ? ostatni model, jaki ta firma wypuściła. Philips,a do dzisiaj uważam, ze ma bardzo dobrą czerń w stosunku do współczesnych a jeżeli chodzi o szybkość matrycy mimo, ze producent podaje 12 ms to nie odbiega od tych, co maja 5 czy 6 ms. Wtedy podawano szybkość matrycy rzeczywistą białe/ czarne a nie jak teraz firmy podają 5 cz 6 ms co jest odpowiednikiem 12 ms. Na dowód tego przytoczę monitor komputerowy firmy NEC, który posiadam. Firma NEC podała dwa parametry reakcji matryca, jeden 6 ms szare białe/szare czarnei 12 ms białe/czarne.
Philips,a zmieniłem, że względu na wielkość ekranu i rozdzielczość.
Kupując Kuro wyszedłem z założenie, że jeżeli mam dać za inny (np. Sharp 52 cale), to wolałem dołożyć niewielka kwotę, około 2.000 zł i kupiec Pioneera.

Nie jestem zamożna osobą i nie stać mnie na rozrzutność, ale wychodzę z założenia, że nie dysponując duża gotówką nie powinny kupować sprzętu marnej jakości ze względu praktycznych i finansowych, ponieważ nie stać nas na to.
Na ten temat mam swoją filozofie i wiem, że większość osób tak uważa.

W kwestii Audio/Wideo to posiadam duże doświadczenie (obcowanie w tym temacie ponad 30 lat) i z niejednego pieca chleb jadłem i mógłbyś się ode mnie uczyć. W swoim życiu miałem lub przetestowałem urządzenia zaliczane do najwyższej półki.

Posiadałem jako jeden z pierwszych telewizor 17 calowy SONY Trinitron, za który zapłaciłem na tamte pieniądze 30.000 zł. (PEWEX) , nie wspominając o sprzęcie audio m.in. jako pierwszy posiadałem magnetofon cyfrowy Sony tzw. DAT (Digital Audio Tape ), który po raz pierwszy widziałem na prezentacji na zamkniętej wystawie SONY organizowanej w Warszawie. Byłem w Warszawie na pokazie firmy SONY system od transmisji i odbioru HDTV oparty na telewizji analogowej, nie wiem czy wiesz, że takie coś było. Dla przypomnienie, system nie został wprowadzony, ze względu na brak kompatybilności ze standardem TV. Trzeba było by zmienić całą technologię produkcji telewizorów a te, które już są wymienić, ale na to nie zgodzili się duże koncerny, duży koszt operacji. System HDTV upadł i zaczęto poszukiwać innych rozwiązań konstrukcyjnych i dopiero teraz jak weszła cyfryzacja możemy korzystać z dobrodziejstw HD (High Definition TV) - telewizja wysokiej rozdzielczości.

To fakt, ze jestem fanem audio (audiofil) i wideo (wideofil). Czytam Twoje wypociny na ten temat a kończy się jak na razie na sprawności intelektualnej albo na jej braku, nie złe ?transformacje? ha ha ... to mi się zapala czerwone światełko. Sorry, że tak napisałem, ale już nie mogłem wytrzymać, bo ciągle masz coś do mnie i wszystko, co napisałem to negujesz i do tego nie masz racji.

Nie jest prawdą, żeby uzyskać przyrost 20% w audio lub w wideo to trzeba zapłacić 200% wartości sprzętu. Można to uzyskać w inny sposób choćby w audio, wystarczy zmienić niektóre komponentu jak na przykład przewody, specjalne podstawki antywibracyjne (powietrzne, czy wodne), wykonane małym kosztem przez każdego ? nie wiem czy o tym słyszałeś - pewnie nie lub zmienić akustyka pomieszczenia, w którym urządzenia pracuj ( wystarczy przestawić klika mebli, powiesić makatkę, dodać do regału książki lub opakowania plastykowe z płytami DVD itp. ( koszt niewielki).
W wideo wystarczy odpowiednia kalibracja wyświetlacza, dokupić specjalne urządzenie w postaci procesora wideo i nawet na ?kiepskim wyświetlaczu uzyskamy znaczny przyrost jakości w tym HD.

Myślę, że ten elaborat pozwoli Ci zmienić zdanie na niektóre sprawy i spojrzeć łaskawym okiem na to, co inni mają do powiedzenia.

NIE TEORIA TYLKO PRAKTYKA I DOŚWIADCZENIE CZYNI Z NAS MISTRZA - zapamiętaj to.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

PS.
Przepraszam z literówki, pisałem na gorąco i nie miałem czasu dokonać korekty tekstu. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]" W wideo wystarczy odpowiednia kalibracja wyświetlacza,
dokupić specjalne urządzenie w postaci procesora wideo i nawet na
kiepskim wyświetlaczu uzyskamy znaczny przyrost jakości w tym HD. "[/b]


Andsie1 - czy pokusiłbyś się o przeprowadzenie w domowym zaciszu porównania :

napęd HD -> procesor -> Pioneek
napęd HD -> Pioneek

i w kilku słowach ( w nowym wątku ) podzielić się swoimi spostrzeżeniami ?

Pzdr.

BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='72637' date='10.12.2007, 11:38 '][b]" W wideo wystarczy odpowiednia kalibracja wyświetlacza,
dokupić specjalne urządzenie w postaci procesora wideo i nawet na
kiepskim wyświetlaczu uzyskamy znaczny przyrost jakości w tym HD. "[/b]


Andsie1 - czy pokusiłbyś się o przeprowadzenie w domowym zaciszu porównania :

napęd HD -> procesor -> Pioneek
napęd HD -> Pioneek

i w kilku słowach ( w nowym wątku ) podzielić się swoimi spostrzeżeniami ?

Pzdr.

BoDeX[/quote]
Już to zrobiła redakcja Audio-Video i ja to potwierdzam z tym, że różnice są większe niż stwierdzili, oczywiście na korzyść procesora.

Ps,
Ale czy koś w to uwierzy. TY jako pierwszy negowałeś stosowania takich rozwiązań i wyśmiewałeś się publicznie na forum nazywając procesory wideo cyt. " magiczną skrzyneczką" która jest bezużyteczna.
Pozdrawiam,
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andsie1 - widzę , że zaczyna Cię dziwnie nosić.

Po pierwsze , to jeśli już , to nie "naśmiewałem", a poddawałem w wątpliwość , a to dla mnie ogromna różnica , może nie dla Ciebie .
Po drugie , w dalszym ciągu nie jestem przekonany o tak zbawiennym działaniu tego procesora na sygnał Full z napędu HD , chciałbym
abyś mnie w łagodny i przekonywujący sposób uświadomił - jeśli potrafisz tylko napisać , że "różnice są jeszcze większe" , to EOT na temacie.
Może się mylę (możliwe) , ale ciągle uważam , że stałeś sie na własne życzenie, konsumentem marketingowego bełkotu - dobrze pamiętam
jak człowiek, który zajmuje się procesorami na codzień, wypowiedział się wiarygodnie , że dla 50" i sygnału HD różnica jest niezauważalna,
(czyli de facto jej nie ma , lub jest pomijalna ), to się zagotowałeś, zarzucając go pytaniami w stylu - jak to, no przecież było mówione, że
jest super , a tu taka opinia , że tylko do ogromnych przekątnych? Dało się wyczuć, że byłeś sfrustrowany i sam zwątpileś w zakup !

Wytłumacz , proszę , jak te 12K włączone w tor HD poprawia efekt końcowy - potrafisz to w kilku zdaniach opisać ?

ps. Jaki to numer Audio-Video i jaki sprzęt w tym "teście" uczestniczył ?


Pozdrawiam równie serdecznie .

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='72610' date='10.12.2007, 09:11 ']Jeżeli chodzi o Philipsa, to był mój pierwszy TV LCD, którego kupiłem i zastąpił mi CRT SONY ? ostatni model, jaki ta firma wypuściła. Philips,a do dzisiaj uważam, ze ma bardzo dobrą czerń w stosunku do współczesnych a jeżeli chodzi o szybkość matrycy mimo, ze producent podaje 12 ms to nie odbiega od tych, co maja 5 czy 6 ms. Wtedy podawano szybkość matrycy rzeczywistą białe/ czarne a nie jak teraz firmy podają 5 cz 6 ms co jest odpowiednikiem 12 ms. Na dowód tego przytoczę monitor komputerowy firmy NEC, który posiadam. Firma NEC podała dwa parametry reakcji matryca, jeden 6 ms szare białe/szare czarnei 12 ms białe/czarne.[/quote]
No czyli kupiłeś Philips bo tył lepszy, tak? Czyli nie trzeba zawsze kupować Pioneera. Tylko o to chodzi. Ze nie zawsze to co ma jakąś marke musi być koniecznie najlepsze.

[quote name='andsie1' post='72610' date='10.12.2007, 09:11 ']Byłem w Warszawie na pokazie firmy SONY system od transmisji i odbioru HDTV oparty na telewizji analogowej, nie wiem czy wiesz, że takie coś było. .[/quote]
andie1, wiem wszystko o HD, od starego systemu 4:3 819i we Francji, początków w Japonii, po nieudany HD-MAC w Europie.

[quote name='andsie1' post='72610' date='10.12.2007, 09:11 ']Byłem w Warszawie na pokazie firmy SONY system od transmisji i odbioru HDTV oparty na telewizji analogowej, nie wiem czy wiesz, że
NIE TEORIA TYLKO PRAKTYKA I DOŚWIADCZENIE CZYNI Z NAS MISTRZA - zapamiętaj to.[/quote]
Niestety praktyka bez teorii nic nie daje, bo wtedy tylko sie potwarza, ze wydaje mi się ze cos widzialem czy slyszalem... Pamietasz takiego znanego teoretyka: Einstein sie nazywał. Ani jednej bobmy atomowej ine wysadził. A swojego najsłynniejszego twierdzenia e=mc2 też nie sprawdził w praktyce, ale nie musiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

[size=5][u]maxiuca[/u][/size]

Albert Einstein faktycznie był teoretykiem, ale taki człowiek rodzi się jeden na kilkaset lat i prawdopodobnie drugiego już nie będzie. Niestety TY nim nie jesteś a to forum to nie filozofia. Tu liczą się fakty i doświadczenie a w szczególności to, co słyszymy i widzimy i nic więcej. W twoich postach to tylko teoria i filozofia. Mało, kogo interesuje jak jest zbudowany odtwarzacz czy TV. Ważne jest jak to gra i co na tym widać.

[size=5][u]Bodex[/u][/size]

Nie jesteś nie bieżąco z lekturą polska i zagraniczną. Skąd czerpiesz swoje wiadomości ? skoro wątpisz w to, co jest faktem a inni to już udowodnili. Zapraszam do lektury, tam znajdziesz odpowiedź albo do moich wcześniejszych postów, bo nie mam zamiaru kilkakrotnie pisać o tym samym, bo staje się to nudne.

Bardzo serdecznie pozdrawiam i więcej uśmiechu a mnie złośliwości.
Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='72660' date='10.12.2007, 14:36 ']Tu liczą się fakty i doświadczenie a w szczególności to, co słyszymy i widzimy i nic więcej. W twoich postach to tylko teoria i filozofia. Mało, kogo interesuje jak jest zbudowany odtwarzacz czy TV. Ważne jest jak to gra i co na tym widać.[/quote]
A szkoda, że mało kogo interesuje, bo może jakby wiedzieli to nie potwarzali by zasłyszanych głupot i miejskich legend tylko zastanowili się. Poza tym czy nie jest przyjemnie wiedzieć jak działają telewizor, odtwarzacze, kamery i dlaczego widzimy to co widzimy? A przyjmujesz w ogóle do siebie, że ludzie postrzegają rózne rzeczy bardzo różnie i to co widzimy nie zawsze odpowiada prawdzie? Oglądasz film w kinie i wydaje Ci sie, że postacie się ruszają a przeciez pokazują Ci 24 nieruchome obrazki na sekunde. Na szczęćie naukowcy dawno temu doszli już do tego że to co widzimy i czujemy nie zawsze jest prawdziwe a ludzkie zmysły zawodzą i są mylne. I dzięki temu mamy prąd, którego nie widzimy, fale radiowe, których też nie widzimy i wiele innych rzeczy. I dzięki latom teorii powstały LCD i PDP a nie dzięki kilku osobom którym wydaje się, że są wyroczniami bo one WIDZIAŁY! Ufo też wiele osób WIDZIAŁO. Nawet kilka razy. Praktykami są w tym względzie.

W moich postach jest teoria, bo uważam rozmowe w stylu jak poniżej za bezsensową:

A: ja widziałem nowe kuro i jest super, bije sharpa na głowe
B: nie prawda, ja widziełem też nowe kuro i jest fatalne, sharp o wiele lepszy
A: nie, głupi jesteś, przeciez pioneer jest wyraznie lepszy
B: wiesz co, ty chyba slepy jestes jak roznicy nie widzisz, wez sobie porownaj to zobaczycz, jak widze, to ty nie potrafisz
A: daj spokoj, czlowieku, idz do okulisty to chyba ty slepy jestes, albo kup okulary, bo JA to widziałem tysiące telewizorów i własnie Pioneer jest najlepszy. jestem praktykiem i nie filozofuj mi tutaj
B: ty praktykiem, chyba żarty to ja jestem najpraktyczniejszym z praktyków, bylem na IFA i widziałem wszystko co można było zobaczyć i jestem pewien, że to właśnie Sharp jest najlepszy.

i tak wyglada 90% argumentów na forum. I TO jest dopiero bez sensu. Bo tak można się przezucać całymi dniami. A jak Wam ktoś nagle poda suchy fakt, matematyczne wyliczenie to albo się wycofujecie albo zaczynacie od nowa gadke, ze jesteście praktykami, itd, itp. Tylko jak BoDeX wyzywa Cie na ślepy test to nagle przestajesz uczestniczyć w wątku albo zmieniasz temat.
Jak paniowie od kondycjonera co po przeczytaniu wątku zrezygnowali z dostarczenia go na próby. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie straszny OT zrobiliście, a jak macie coś do siebie to na priv przejdzie bo naprawdę, czytać się nie chce.

BTW. polemika na takim poziomie w dodatku publicznie, i jeszcze takim userom jak WY, na prawdę nie przystoi.

Take it easy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andsie1 - i Ty nie jesteś złośliwy ?

Więcej zmarnowałeś czasu na powyższy post, niż zajęłoby Ci udzielenie rzeczowej odpowiedzi !
W dalszym ciągu nie wiem, do czytania którego numeru AV zachęcasz - to chyba nie było aż tak trudne ?
O sprzęcie użytym do tego tajemniczego testu także nic nie napisałeś - to także tajemnica ?
Nie kolekcjonuję "matriałów propagandowych", więc Twój zarzut uznaję za bezsensowny ... niestety .
No , ale dobra - zacytuję Ci Twoje ulubione AV :
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images27.fotosik.pl/124/7bac3ea228d97741.jpg[/img][/url]
Rzecz o młodszym bracie , ale trop prawidłowy i konkluzja wydaje się rzeczowa ...

Twoje posty czytałem i znam je dokładnie - ciągle uciekasz od konkretów ,wklejając ciągle marketingowy bełkot
ze stron producentów i dystrybutorów - nie stać Cię na rzeczową wymianę poglądów i spostrzeżeń ?

No to spróbuję raz jeszcze, może przemyśłisz i uda się uzyskać konstruktywną odpowiedź :

[b]Czy testowałeś już takie dwie konfiguracje (napęd HD -> procesor -> Pioneek ) i (napęd HD -> Pioneek), jeśli tak , to
wytłumacz , proszę , jak te 12K włączone w tor HD poprawia efekt końcowy - czy możesz to w kilku zdaniach opisać ? [/b]
ps. [b]Jaki to numer Audio-Video i jaki sprzęt w tym "teście" uczestniczył ?[/b]

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='72681' date='10.12.2007, 15:59 ']Panowie straszny OT zrobiliście, a jak macie coś do siebie to na priv przejdzie bo naprawdę, czytać się nie chce.[/quote]
A bo takich pytań i wątków powinno się zabronić :)
Skalery, kable, kondycjonery, n-ka vs. cyfra vs. cp oraz HD-DVD vs. Blu-ray :D
Poza tym, przecież nie ma jeszcze syfu, nikt sie nie wyzywa. Jak zaczną iść wyzwiska to zamkniemy temat :) Ale nie zaczną, bo andsie1 jest stanowczy ale bardzo kulturalny, BoDeX to ostoja spokoju a ja już nie pękam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='72686' date='10.12.2007, 16:10 ']A bo takich pytań i wątków powinno się zabronić :)
Skalery, kable, kondycjonery, n-ka vs. cyfra vs. cp oraz HD-DVD vs. Blu-ray :)
Poza tym, przecież nie ma jeszcze syfu, nikt sie nie wyzywa. Jak zaczną iść wyzwiska to zamkniemy temat :) Ale nie zaczną, bo andsie1 jest stanowczy ale bardzo kulturalny, BoDeX to ostoja spokoju a ja już nie pękam :)[/quote]

Nie no, takie tematy i wątki muszą być - po to jest forum, w końcu przez całe życie się uczymy, a i tak umieramy .... ([i]tu proszę dopowiedzieć sobie samemu jak - według uznania[/i])

Poza tym, każdy ma swój rozum i swój punkt widzenia, który wcale nie musi być publikowany na forum - najważniejsze, żeby był zadowolny ze swojego zakupu i żeby oczka i uszka się cieszyły widząc i słysząc lepiej i więcej.

Peace, Love & HD (czy jakoś tak :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie kreuję się na kogoś, kim nie jestem, bo przecież nie o to chodzi. ... Pierwsza reakcja jest najbardziej emocjonalna... <_<...na ogoł nie jestem złośliwy, ale czasem nie mogę zostawić tego bez lekkiej złośliwości I jeśli mógłbym wybierać to wolę być ironiczny niż złośliwy , to ironia nie złośliwość.

Wystarczy minimum chęci i pracy , bo nadal uważam, że była to reakcja właściwa na taki zachowanie i wcale się Ciebie nie czepiam i nie bardzo wiem, co spowodowało tak emocjonalną reakcję i jaki był jej cel. Miałem i mam dobre intencje i chętnie się podzielę swoją wiedzą i skorzystam z Twoich doświadczeń ale niech to się odbywa w cywilizowany sposób bez wszczynania słownej wojny.

A serio mówiąc- jak na początek nieźle ;) Aż dziw bierze, że się tyle osób zainteresowało tym tematem. Świadczy to o dużym zainteresowaniu.
Audio-Video nie jest moim ulubionym miesięcznikiem ale chętnie czytam zawarte tam informacje

PS.
Audio ? Video, strona 72, tytuł artykułu ? Brakujące ogniwo.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Edytowane przez maxiuca
andsie1, prosze, zapanuj nad cytatami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to do trzech razy sztuka ! ;)

" Czy testowałeś już takie dwie konfiguracje (napęd HD -> procesor -> Pioneek ) i (napęd HD -> Pioneek),
jeśli tak , to wytłumacz , proszę , jak te 12K włączone w tor HD poprawia efekt końcowy - czy możesz to w kilku zdaniach opisać ? "

Jaki to [b]numer[/b] Audio-Video i jaki sprzęt w tym "teście" uczestniczył ? Szukanie we wszystkich numerach jest nieco utrudnione <_<


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawianie HD z Blu-raya albo HD-DVD... Już mi się podoba.
No chyba, że HD z naszych platform cyfrowych. Tu już jest co poprawiać ;)
Ale czy aby nie są potrzebne urządzenia z wyjściami HD-SDI? Wiem, ze już takie mody robią w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='72808' date='10.12.2007, 23:49 ']Witam,

PS.
Audio-Video, strona 72, tytuł artykułu ? Brakujące ogniwo.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

BoDex
Audio-Video nr 10/07, strona 72.

AS Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[size=3][b][u]Maxiuca[/u][/b][/size]

Panie Moderatorze należy się Panu żółta kartka za stosowanie takiej praktyki. Należało się ze mną skontaktować w tej sprawie a nie podejmować decyzję.
Nie jestem autorem tego wątku i nie zamierzam go autoryzować, to nie ja wywołałem temat.
Nie zamierzałem i nie zamierzam zakładać tematu poświęconego procesorom wideo i do tego o takim tytule.
Na temat procesorów wideo założyłem już tematy gdzie się stosownie wypowiedziałem i nie zamierzam dalej kontynuować tej kwestii. Dla mnie sprawa jest oczywista a jeżeli ktoś ma z tym problemy to jego sprawa.

[u][b]Proszę o zmianę autora tego wątku i przejęcie odpowiedzialności na siebie. Nie zgadzam się na jego autoryzację,[/b][/u]

Nie pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...