Skocz do zawartości
Tco99

Plazma Pioneer PDP-436 RXE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!



Zwracam się do posiadaczy tego modelu plazmy z pytaniem:
ogladam programy z satelity(Humax PR-HD 1000 poprzez gniazdo component) i zauważam taki efekt...iż często na przesuwających się z dołu ekranu pasach z informacjami, litery są jakby poprzecinane poziomymi czarnymi liniami(resztki z przeplotu???).Efekt "przecinania" da się zauważyć również na małych ruchomych detalach...ale jest to dość rzadkie,ale denerwujące....Efekt ten występuje zarówno na sygnale"standardowym" jak i HD(TV-sat).Próby ustawiania częstotliwośći odświerzania(75 i 100 Hz) i róznych ustawień redukcji szumów(DNR),rozmiarów ekranu... nie przynoszą zmian i poprawy.Czy ktoś z takim efektem się spotkał i dał sobie z tym radę... :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Wspomniany model Pioneera mam od momentu pojawienia się go w sprzedaży i nigdy wcześniej jak i teraz,opisanego przez Ciebie efektu nie stwierdziłem,przy korzystaniu z rożnych źródeł sygnału video.
A może to dopiero mnie czeka? :)
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,pytanko do użytkowników (i nie tylko) tego pionka - CZY ? i DLACZEGO ?
warto go (nie)kupic .
Dzięki za każdą informację.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vitoni' date='15.08.2006, 16:55 ']Witam,pytanko do użytkowników (i nie tylko) tego pionka - CZY ? i DLACZEGO ?
warto go (nie)kupic  .
Dzięki za każdą informację.
Pozdrawiam
[right][post="8424"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Witaj,

Mimo, że to bardzo dobra plazma, to jednak rozdzielczość 1024x768 nie usprawiedliwia ceny ok. 10.000 zł.
Za taką samą jakość i identyczną rozdzielczość zapłacisz 6500 zł za Panasonica 42PV60 lub 8000 zł za Panasonica 42PV600 (ten model ma ładniejszy wygląd i lepszy dźwięk niż PV60, niczym innym się nie różni).
Za ok. 9000 zł dostaniesz na Allegro najnowszego LCD Samsunga LE40M71B, (dla mnie pierwszy LCD warty uwagi) z odświeżaniem ekranu 100Hz i super kontrastem.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='15.08.2006, 22:24 ']Witaj,

Mimo, że to bardzo dobra plazma, to jednak rozdzielczość 1024x768 nie usprawiedliwia ceny ok. 10.000 zł.
Za taką samą jakość i identyczną rozdzielczość zapłacisz 6500 zł za Panasonica 42PV60 lub 8000 zł za Panasonica 42PV600 (ten model ma ładniejszy wygląd i lepszy dźwięk niż PV60, niczym innym się nie różni).
Za ok. 9000 zł dostaniesz na Allegro najnowszego LCD Samsunga LE40M71B, (dla mnie pierwszy LCD warty uwagi) z odświeżaniem ekranu 100Hz i super kontrastem.

Pozdrowienia
[right][post="8448"][/post][/right][/quote]

Przychylam się do wypowiedzi Areckiego :) Odpuść sobie akurat tego Piona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poz tym ten model bardzo pięknie "wypala" loga na ekranie, jest już przestarzały (wchodzą włąśnie następcy) bierz panasonica.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki -przyznam ,że ostudziliście moją gorącą głowę.
Byłem prawie zdecydowany,czytałem mnóstwo postów na temat pionków,wszędzie
nagrody,zachwyty,nr.1 w plazmach :)
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo Pioneer robi naprawdę bardzo dobre jakościowo plazmy.
Ale akurat seria z 6 w nazwie ma wadę : nie ma zabezpieczenia antywypaleniowego.
Nowe modele z 7 w nazwie już mają mieć.
Panasonic serii PV ma zabezpieczenie i jest znacznie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria Pioneera np.427XA też podobno nie jest specjalna.Panele prawdopodobnie NEC-a .
Przeczytałem prawdopodobnie na portalu hdtv.com.pl ,że są gorsze niż seria np.436RXE- i to daje dużo do myślenia.
Pozdrawiam
za dużo ,,prawdopodobnie,, :P

Edytowane przez vitoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, czytaj wszystkie posty na TYM forum, bo tam jeszcze ich nie widzieli a piszą, w zapowiedzi PDP-427XD i PDP-507XD mają panele 7G czyli siódmej generacji, będzie to panel „PUREBLACK 2”. W porównaniu z obecnie produkowanymi panelami, będą miały ok. 20% wiekszą jasność świecenia, polepszony będzie także, o ok. 10%, kontrast i będą miały zabezpieczenie przeciw powidokom.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co chłopaki, zamykamy wreszcie te apteki?

Zaraz te aptekarskie będą za darmochę rozdawać :D:P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...