Skocz do zawartości
skalmen

Pomocy przy próbie wgrania nowego softu XE1 sie popsuła

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Ratunku
sciagnałem sobie soft z strony toshiby i przez nieuwage zgrałem w formacie zip nierozpakowanym na płytke i wrzuciłem do pleyera, wyłaczyłem i właczyłem i zaczął sie horror, płytka zablokowałea się w odtwarzaczu cały czas wyswietla sie komunikat welcome pomózcie co zrobic
zrozpaczony :):):(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no przy trzeciej próbie udało misie wyciagną płytke, ale odtwarzacz zaczł sie dziwnie zachowywac , kolory jakies przekłamame, podczas czytania pojawia sie ekran pokryty szumem, potem jaies dziwne komunikaty, da rade to naprawic moze spróbowac zgrac soft jeszscze raz na płyte juz rozpakowany może pojdzie , pomózcie koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skalmen' post='72317' date='08.12.2007, 19:15 ']no przy trzeciej próbie udało misie wyciagną płytke, ale odtwarzacz zaczł sie dziwnie zachowywac , kolory jakies przekłamame, podczas czytania pojawia sie ekran pokryty szumem, potem jaies dziwne komunikaty, da rade to naprawic moze spróbowac zgrac soft jeszscze raz na płyte juz rozpakowany może pojdzie , pomózcie koledzy[/quote]

Tylko bez paniki :) Rozpakuj FW i wgraj od zera. Pamiętaj, że nowy FW (2.5 i 2.7 o ile nie miałeś wcześniej 2.5) wgrywa się na dwa razy ---> najpierw z płyty a po restarcie, dalej sobie coś tam przez jakiś czas mieli i znów jest restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='72326' date='08.12.2007, 18:53 ']Tylko bez paniki :) Rozpakuj FW i wgraj od zera. Pamiętaj, że nowy FW (2.5 i 2.7 o ile nie miałeś wcześniej 2.5) wgrywa się na dwa razy ---> najpierw z płyty a po restarcie, dalej sobie coś tam przez jakiś czas mieli i znów jest restart.[/quote]

A najpierw wgraj ten australijski 2.5.1 to będziesz maił DVD Region free. Dopiero później 2.7.

Jak wgrasz z 2.5 od razu na 2.7 to z region free nici :) . I nic juz nie da się zrobic.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skąd wiziąśc ten region free, z linka w tym temacie nie wchodzi macie może jakiś drugi link, ponawiam tez pytanie w jaki sposób albo inaczej jakim programem nagrac pliki po rozpakowaniu zipem ,maja one rozszerzenie .prg nero ich nie nagrywa poprawnie bo zrałem jeszcze raz na płytke i toshka pokazuje komunikat this is not dvd disk, unknown format
pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalmen' post='72336' date='08.12.2007, 20:51 ']a skąd wiziąśc ten region free, z linka w tym temacie nie wchodzi macie może jakiś drugi link, ponawiam tez pytanie w jaki sposób albo inaczej jakim programem nagrac pliki po rozpakowaniu zipem ,maja one rozszerzenie .prg nero ich nie nagrywa poprawnie bo zrałem jeszcze raz na płytke i toshka pokazuje komunikat this is not dvd disk, unknown format
pozdr[/quote]

PC
1. Unzip ISO Image from ZIP File.
2. Install ISO Recorder v2 (XP) or v3 (Vista) software (free, Google it).
3. Choose a good brand blank CD-R.
4. Burn the ISO image with ISO Recorder at 4x or lower speed.
5. Load the disc into Toshiba and power on.
6. Firmware upgrade start successfully and completed within half hour.

MAC - Thanks grubavs
1. Download the .iso file.
2. Open Disc Utility app.
3. Drag the .iso file to the left column of the Disc Utility app window.
4. Select the .iso file (single click).
5. Press the BURN button on the Disc Utility app window.
6. Insert CD-r as directed.
7. Burn, Baby, Burn!!!
8. Load the disc into Toshiba and power on.
9. Firmware upgrade start successfully and completed within half hour.

Co do Region Free, to wygląda, że zniknął z net'u.... Ciekawe czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Unzip ISO Image from ZIP File.
2. Install ISO Recorder v2 (XP) or v3 (Vista) software (free, Google it).
3. Choose a good brand blank CD-R.
4. Burn the ISO image with ISO Recorder at 4x or lower speed.
5. Load the disc into Toshiba and power on.
6. Firmware upgrade start successfully and completed within half hour.

czyli unzipuje zipwinem potem sciagam iso recorder v3 potem wypalam plytke za jego pomoca ładuje do toshibki wyłaczam ją a nastepnie właczam i leci mi wgrywanko najnowszego softu, i to tyle mówiąc po naszemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalmen' post='72347' date='08.12.2007, 21:17 ']1. Unzip ISO Image from ZIP File.
2. Install ISO Recorder v2 (XP) or v3 (Vista) software (free, Google it).
3. Choose a good brand blank CD-R.
4. Burn the ISO image with ISO Recorder at 4x or lower speed.
5. Load the disc into Toshiba and power on.
6. Firmware upgrade start successfully and completed within half hour.

czyli unzipuje zipwinem potem sciagam iso recorder v3 potem wypalam plytke za jego pomoca ładuje do toshibki wyłaczam ją a nastepnie właczam i leci mi wgrywanko najnowszego softu, i to tyle mówiąc po naszemu?[/quote]

Sam nic nie wyłączaj! Toshka sama się wyłączy i płytka wyjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i nie moge soboie poderzic sciagam sobie z neto ten programik iso recorder i instaluje w kompie i [beeep] nie moge go potem otworzyc , wkurza mnie ta vista mam nowy komp i wogóle nie kumam tego systemu operacyjnegoi na xp wszystko było jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalmen' post='72356' date='08.12.2007, 22:10 ']no i nie moge soboie poderzic sciagam sobie z neto ten programik iso recorder i instaluje w kompie i [beeep] nie moge go potem otworzyc , wkurza mnie ta vista mam nowy komp i wogóle nie kumam tego systemu operacyjnegoi na xp wszystko było jasne[/quote]

Czas zmienić na mac'a. ISO wypala się automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sebik
może mógłbys wrzucic mi na priva tj skalmen@tlen.pl ten plik z którego aktualizowałes swoja toszke, spróbowałbym go wypalic u ojca na kompie który chodzi na xp a nie na viscie, zmarnowałem juz 3 płyty i nic odtwarzacz wogóle ich nie czyta i wciąż pokazuje ten komunikat że to nie dvd format itd, to co zgrywam ze strony toshiby ma po rozpakowaniu zipem rozszerzenie pgr i nero niechce go przeczytac jako iso, moze spróbuje wypalic wersje od ciebie i pójdzie w odtwarzaczu.generalnie wszystko dziala tylko kolorysa przekłamane jakby nie było wogole czerwonego. Szkoda dzisiaj kupilem tyle czasu zbierałem na niego i kurcze pospieszylem sie za bardzo moglem zostawic ten soft który mialem
pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skalmen' post='72373' date='08.12.2007, 23:20 ']sebik
może mógłbys wrzucic mi na priva tj skalmen@tlen.pl ten plik z którego aktualizowałes swoja toszke, spróbowałbym go wypalic u ojca na kompie który chodzi na xp a nie na viscie, zmarnowałem juz 3 płyty i nic odtwarzacz wogóle ich nie czyta i wciąż pokazuje ten komunikat że to nie dvd format itd, to co zgrywam ze strony toshiby ma po rozpakowaniu zipem rozszerzenie pgr i nero niechce go przeczytac jako iso, moze spróbuje wypalic wersje od ciebie i pójdzie w odtwarzaczu.generalnie wszystko dziala tylko kolorysa przekłamane jakby nie było wogole czerwonego. Szkoda dzisiaj kupilem tyle czasu zbierałem na niego i kurcze pospieszylem sie za bardzo moglem zostawic ten soft który mialem
pozdro[/quote]

- Ja mam updat'y do wersji XA2, więc ci nie pomogę. Ale, myślę, że problem tkwi w tym, że wypalasz na DVD a nie na CD. FW powinien być wypalony na CD-R.
- Problem braku czerwonego koloru, przypomina mi złe połączenie po komponencie.... Toshkę masz podłączoną przez HDMI czy komponent? O ile to komponent, to sprawdź czy każdy z kabli wchodzi i wychodzi tam gdzie powinien. Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety byłem tak załamany tymi perturbacjami przy wgrywce softu ze nie zauważylem że hdmi byłu włożone nie do końca, poprawilem i kolorki sa ok , sofcik nadal nie wgrany chciaz zmarnoweałem 4 płytki cd-r i 1 dvd-r, póki co mam wersje softu 1,5 no i chyba musze poczekac aż podłacza mi internet wtedy zrobie updata prze kabel przynajmniej nic nie zepsuje , dzis podejme jeszcze jedna próbe opisze jak poszło
pozdrawiam i dzieki za pomoc, a jesli ktos czyak ten temat i ma sofcik 2,7 w wersji iso to serdeczna prosba o przesłanie na mojego priva skalmen@tlen.pl
:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to udalo i sie sciągnac sofcik wersje 2,5 z angielskiego forum w postaci odczytywalnej dla alkohola, zgrałem iso wrzuciłem i poszło w koncu udało sie ,teraz jeszcze poczekam na grudniowy update z 50 hz, może jeszcze poszukam gdzies na forach wersji 2.5.1 i 2.7.
Na razie jest git
pozdrawiam kolegów którzy pomogli mi w tej ciezkiej godzinie próby
dzieki sebik i pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...