Skocz do zawartości
pmcomp

Panasonic DMP-BD30, nowy Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Troche pojechalem po niesczesnym Panasie 30, a w zasadzie nie ja tylko ten gosciu: [url="http://www.hometheaterhifi.com/cd-dvd-player-product-reviews/dvd-players/panasonic-dmp-bd30-blu-ray-player---full-review.html"]http://www.hometheaterhifi.com/cd-dvd-play...ull-review.html[/url] :(

Czytam teraz inne recenzje i oceny uzytkownikow i ci ostatni sa ZACHWYCENI jakoscia obrazu. W specyfikacji stoi, ze za obraz jest odpowiedzialny ten sam scalak co w Sonym, wiec nie byloby to nic dziwnego.

Czy ktos na forum ma tego Panasa i moglby napisac pare slow (nie wierze, ze nikt nie ma :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='91459' date='16.03.2008, 18:50 ']Troche pojechalem po niesczesnym Panasie 30, a w zasadzie nie ja tylko ten gosciu: [url="http://www.hometheaterhifi.com/cd-dvd-player-product-reviews/dvd-players/panasonic-dmp-bd30-blu-ray-player---full-review.html"]http://www.hometheaterhifi.com/cd-dvd-play...ull-review.html[/url] ;)

Czytam teraz inne recenzje i oceny uzytkownikow i ci ostatni sa ZACHWYCENI jakoscia obrazu. W specyfikacji stoi, ze za obraz jest odpowiedzialny ten sam scalak co w Sonym, wiec nie byloby to nic dziwnego.

Czy ktos na forum ma tego Panasa i moglby napisac pare slow (nie wierze, ze nikt nie ma :) )[/quote]

Cześć,

oto moje komentarze do tego teściku. Miałem wcześniej Panasa BD10, teraz mam Samsunga BD-P1400 i PS3. Pioneera LX70A nie mam zamiaru nabywać bo kosztuje chore pieniądze. Sony 550 pojawi się dopiero latem. A ten Panas wygląda dla mnie wporzo. BD10-e brakowało tylko HDMI 1.3 i wysyłania audio w postaci bitstream. Funkcjonalnie był bardzo OK. Pilot też. Na pewno lepiej niż Sami 1400.

Nowy BD30 ma mieć to co potrzebuję czyli:
- szybki start
- HDMI 1.3 i wypuszczanie bitstream'u
- dobry tor video
- funkcjonalną i prostą obsługę (a ma np. powrót do oglądanego miejsca czego Samsung nie ma i doprowadza mnie to do szewskiej pasji :(:rolleyes::)

Jak zwykle nie będzie miał tego co potrzebuję czyli:
- dobrej obudowy
- dobrego toru zasilania.

Niestety znając Panasa myślę, że ten player nie będzie tani. I dlatego pomyślę, czy go kupować, czy nie poczekać 1-2 lat, aż format się spopularyzuje i firmy z górnej półki zaczną robić porządne klocki.

Moja opinia pozytywna.
Jeśli komuś zależy na dekodowaniu na pokładzie to warto zakupić Panasa BD10 i wypuszczać audio po analogach lub w postaci LPCM przez HDMI 1.2, nawet w opcjach 7.1 (sprawdziłem osobiście). Oczywiście nalezy pamiętać że 10-ka z nowych formatów dekoduje tylko DD+, Dolby TrueHD, DTS HD HR i nie dekoduje DTS HD MA.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeszłem już blu Toschiby i Sqmsunga-- to szajs--teraz mam media center odpalam i nagrywam wszystkie płyty na świecie w dowolnym dzwięku ---mam na lcd internet i iinne tam bajery-- stacjonarny odtwarzacz to już kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PIGMENT33' post='91478' date='16.03.2008, 20:18 ']przeszłem już blu Toschiby i Sqmsunga-- to szajs--teraz mam media center odpalam i nagrywam wszystkie płyty na świecie w dowolnym dzwięku ---mam na lcd internet i iinne tam bajery-- stacjonarny odtwarzacz to już kicha.[/quote]

A dobra komorke do filmowanie tez juz masz ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złośliwość na waszym forum nie zna granic--przechodze na Olsztyn---jeśli wie kolega wcześniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sony 550 (ktore w zapowiedziach jest absolutnym przebojem) przesunieto na jesien, wiec pewnie bedzie go juz mozna kupic na gwiazdke :(
Panas 30 jest w przyzwoitej cenie 4400 SEK, czyli okolo 1600 zl.
Chyba do niego w ostatniej chwili dolozyli ten dekoder True HD, bo facet z recenzji wczesniej go nie mial. (Sony goni :) )
W tej sytuacji nie zdziwie sie, jesli Panas 70 bedzie mial jednak wyjscie analog 7.1 (wczesniej zapowiadany, pozniej wyciety), na stronie Panasonica nadal nie ma zdjecia tylnej scianki.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='71712' date='05.12.2007, 15:30 ']za:
+ zgrabniejsza budowa i bardziej elegancki design w porównaniu z poprzednikiem (BD10A), klapka sterowana silnikiem
+ HDMI 1.3 z wyjściem bitstream dla nowych formatów Audio HD tj. DD+, Dolby TrueHD i DTS HD (HR i MA)
+ bardzo dobry obraz
+ BD Profile 1.1
+ moim zdaniem przyzwoity i wygodny pilot (identyczny jak w BD10A, a ja byłem jego długim uzytkownikiem) choć w teście sie po nim przejechali
+ 1080p/24, 1080p/60
+ przyzwoity czas startu

przeciw:
- wyjście analogowe tylko 5.1 (u poprzednika 7.1)
- brak wbudowanych dekoderów DD+, Dolby TrueHD i DTS HD (HR i MA), czyli przez wyjście 5.1 tylko DD i DTS core (u poprzednika BD10A dekodery DD+, Dolby True HD i DTS HD HR były na pokładzie)
- ze względu jw. brak mozliwości wypuszczenia przez HDMI nowych formatów Audio HD w postaci LPCM (u poprzednika BD10A mozna było wypuścić LPCM dla DD+, Dolby TruHD i DTS HD HR)

Pozdro[/quote]

Właśnie czytam recenzję tej maszynki we Francuskim magazynie "Les annees laser".
Chwila prawdy: Profil 1.1 działa tylko w ustawieniach audio PCM.
Jak już wcześniej pisałem tu: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6430&hl=\straszna+prawda"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...straszna+prawda[/url]
Na łączu HDMI nie da rady wypuścić dzwięku innego niż ten z głównej ścieżki dzwiękowej.
Czyli biorąc pod uwagę fakt, że BD30 nie ma na pokładzie wbudowanych dekoderów dzwięku HD, to profil 1.1 jest tak trochę na niby ;)
Z tej samej recenzji wynika, że plusem tego odtwarzacza jest jednak upscale SD DVD. Jest podobno o wiele lepszy od Toshiby XE1.

Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='91964' date='19.03.2008, 13:21 ']Właśnie czytam recenzję tej maszynki we Francuskim magazynie "Les annees laser".
Chwila prawdy: Profil 1.1 działa tylko w ustawieniach audio PCM.
Jak już wcześniej pisałem tu: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=6430&hl=\straszna+prawda"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...straszna+prawda[/url]
Na łączu HDMI nie da rady wypuścić dzwięku innego niż ten z głównej ścieżki dzwiękowej.
Czyli biorąc pod uwagę fakt, że BD30 nie ma na pokładzie wbudowanych dekoderów dzwięku HD, to profil 1.1 jest tak trochę na niby :)
Z tej samej recenzji wynika, że plusem tego odtwarzacza jest jednak upscale SD DVD. Jest podobno o wiele lepszy od Toshiby XE1.[/quote]

Z tym upscale SD DVD to przesada ...
XE-1 jest nie do pobicia w SD DVD upscalingu , za opiniami francuskich internautow ktorzy porownywali te dwa odtwarzacze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek2' post='92037' date='19.03.2008, 19:47 ']Z tym upscale SD DVD to przesada ...
XE-1 jest nie do pobicia w SD DVD upscalingu , za opiniami francuskich internautow ktorzy porownywali te dwa odtwarzacze .[/quote]

Wszystko jest do pobicia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek2' post='92037' date='19.03.2008, 19:47 ']Z tym upscale SD DVD to przesada ...
XE-1 jest nie do pobicia w SD DVD upscalingu , za opiniami francuskich internautow ktorzy porownywali te dwa odtwarzacze .[/quote]
Ja sobie co jakiś czas porównuję mój stary odtwarzacz HK DVD22 i moją Toshibę XA2. I jak dla mnie, obraz z SD DVD z Harman'a + projektor Toshiby MT700
jest o niebo lepszy na komponencie niż upscale z XA2. Myślałem nawet, że to może D/A konwerter projektora, ale porównałem sobie już SD DVD bez
macrovision na komponencie i też HK wygląda lepiej. Może czasem XA2 wygląda i ostrzej, ale jest jakoś mniej naturalnie, bardziej przypomina jakościowo
obraz video.
Jako posiadacz Toshki XA2, chciałbym aby było inaczej, ale niestety nie jest.
W cytowanym, magazynie, napisane jest, że przy upscale'u, Panasonic jest o wiele bardziej tolerancyjny od Toshiby (cokolwiek by to nie znaczyło) w przypadku płyt średnio
zakodowanych. Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto tu jeszcze podać, że:

Panasonic DMP-BD10:

Procesor Sigma SMP8634 RevA
Tryb 24FPS- brak
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]297 MHz/14 bitów[/b]
Dynamika 118 dB
Stosunek sygnału do szumu 125 dB

Panasonic DMP-BD30:

Procesor Panasonic UniPhier
Tryb 24FPS- jest
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]148.5 MHz/12bitów[/b]
Dynamika 100 dB
Stosunek sygnału do szumu 115 dB

Nie bardzo rozumiem skąd te zachwyty nad jakością obrazu w BD30 skoro przetwornik obrazu ma dużo gorszy.


PS.
Dopiero Panasonic DMP-BD50 będzie miał:

Procesor Panasonic UniPhier
Tryb 24FPS- jest
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]297 MHz/14 bitów[/b] Edytowane przez adalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS.
[b]Dopiero Panasonic DMP-BD50 będzie miał:

Procesor Panasonic UniPhier
Tryb 24FPS- jest
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]297 MHz/14 bitów[/b]


Cos ci sie pomylilo Panasonic DMP-BD50 ma przetwornik [b]12bit / 148.5MHz[/b] tak samo jak BD30

[url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=47&show=specs"]Panasonic DMP-BD50[/url] Edytowane przez BitTornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto natomiast dodac, ze chipset Panasonica "Panasonic UniPhier" jest wkladany do maszynek typu: Denon DVD-3800BD i Marantz BD8002. Oba plejery hi-endowe w cenie okolo 2000 $, to jednak chyba swiadczy o tym, ze te nowe Panasy nie sa takie do konca "budzetowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='adalo' post='92575' date='22.03.2008, 13:04 ']Warto tu jeszcze podać, że:

Panasonic DMP-BD10:

Procesor Sigma SMP8634 RevA
Tryb 24FPS- brak
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]297 MHz/14 bitów[/b]
Dynamika 118 dB
Stosunek sygnału do szumu 125 dB

Panasonic DMP-BD30:

Procesor Panasonic UniPhier
Tryb 24FPS- jest
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]148.5 MHz/12bitów[/b]
Dynamika 100 dB
Stosunek sygnału do szumu 115 dB

Nie bardzo rozumiem skąd te zachwyty nad jakością obrazu w BD30 skoro przetwornik obrazu ma dużo gorszy.


PS.
Dopiero Panasonic DMP-BD50 będzie miał:

Procesor Panasonic UniPhier
Tryb 24FPS- jest
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]297 MHz/14 bitów[/b][/quote]

Myślę, że te wszystkie cyferki to znów trochę dzieło marketingowców... Może się mylę i proszę mądrzejszych o sprostowanie.
8 bitów, i tylko tyle, mają głębi kolorów płyty SD DVD, HD DVD, BR. Reszta, w tym "deep colour" to rzeczy których zobaczyć nie można,
i nie będzie można, aż do zmiany dzisiejszych standartów. 13,5Mhz wynosi frekwenja próbkowania dla obrazu wideo SD. Dla obrazu 1080p to jest 74.25 MHz.
148,5 MHz = 2x 74,25Mhz, dla przeplotu. Więcej to już chyba bicie piany. Ot i tyle.
Upscale'm nie zajmóje się konwerter d/a tylko jakiś tam procesor obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BitTornado' post='92596' date='22.03.2008, 15:21 ']PS.
[b]Dopiero Panasonic DMP-BD50 będzie miał:

Procesor Panasonic UniPhier
Tryb 24FPS- jest
Przetwornik cyfrowo-analogowy wideo [b]297 MHz/14 bitów[/b]


Cos ci sie pomylilo Panasonic DMP-BD50 ma przetwornik [b]12bit / 148.5MHz[/b] tak samo jak BD30

[url="http://www.blu-ray.com/players/players.php?id=47&show=specs"]Panasonic DMP-BD50[/url][/quote]

Nie wiem czy mi się pomyliło. :)
Podaję link: [url="http://www.avland.co.uk/panasonic/dmpbd50/dmp-bd50.htm"]http://www.avland.co.uk/panasonic/dmpbd50/dmp-bd50.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podany przez ciebie link to takie niewiadomo co. "DETAILS ARE TENTATIVE", czyli, chłopaki sobie usiedli i napisali listę marzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Panasonic DMP-BD30 trafił już u nas do sprzedaży? Na stronie Panasonic Polska niby jest ale w sklepach nie widziałem. Czy ktoś ma na ten temat jakieś informacje? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest
[url="http://www.allegro.pl/item333395663_gliwice_salon_firmowy_panasonic_dmp_bd30_blu_ray_.html"]http://www.allegro.pl/item333395663_gliwic...0_blu_ray_.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest w MM w W-wie na Okęciu ,właśnie nabyłem drogą kupna .jest lepszy od BD10 .Wyprodukowano w Słowacji. BD 10 w Japonii.BD30 jest moim zdaniem gorzej wykonany z zewnątrz.Pilot choć podobny- jest moim zdaniem lepszy bo prostszy. Edytowane przez Daneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje w MM?
Ten na Allegro to nie wiadomo czy ma polską gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic nie wymaga czegoś takiego jak "polska gwarancja" - wystarczy kupić go w Unii i mieć dowód zakupu. PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Daneczek' post='93426' date='28.03.2008, 00:22 ']Jest w MM w W-wie na Okęciu ,właśnie nabyłem drogą kupna .jest lepszy od BD10 .Wyprodukowano w Słowacji. BD 10 w Japonii.BD30 jest moim zdaniem gorzej wykonany z zewnątrz.Pilot choć podobny- jest moim zdaniem lepszy bo prostszy.[/quote]
A mógłbyś napisać coś więcej -na czym ta jego "lepszość" polega? Bo generalnie znawcy tematu piszą, że jest to krok wstecz w stosunku do BD10. To po pierwsze. A po drugie - hmmmmmmmm nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie wykonano w Japonii brzmi lepiej niż wykonano w Słowacji :) PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pooh1968' post='93464' date='28.03.2008, 09:33 ']A mógłbyś napisać coś więcej -na czym ta jego "lepszość" polega? Bo generalnie znawcy tematu piszą, że jest to krok wstecz w stosunku do BD10. To po pierwsze. A po drugie - hmmmmmmmm nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie wykonano w Japonii brzmi lepiej niż wykonano w Słowacji ;) PZDR[/quote]

Przetrenowałem sharpa , panasonica 10 , a teraz 30 .Katuję go już parę dni i jest to maszynka ok.Bardzo ładnie - płynnie pokazuje zdjęcia jpg. (szybko i płynnie otwiera!
Porównując 10 i 30 obraz jest naprawdę lepszy i stabilniejszy. Jest cichy - mechanika prawie nie słyszalna w porównaniu do 10 .W MM kosztuje 1999,- za drogo !!!!
Aha, nie miałem żadnych problemów z wymianami (7 dni) tych odtwarzaczy w MM.

Edytowane przez Daneczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...