Skocz do zawartości
Lech100

Media Player z EM8635 TViX HD M6500A

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='patryczek' post='84491' date='08.02.2008, 18:09 ']Zadałem pytanie na temat podłączenia napędu DVD z powodu filmów HD w formacie mkv, których nie chcę przegrywać na twardziela tylko oglądać bezpośrednio z płytek. Z tego co zrozumiałem szanownych kolegów to akurat te będą odtwarzane bez problemu.[/quote]
Zupełnie bez problemu i w pełni luksusowo (wystarczy napęd 8x jak masz albo uda Ci się znaleźć - będzie cichszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie z pełna premedytacją usunąłem post Bayarda.
Bayard wie za co a ja napiszę: za naruszenie tego punktu
10.Obowiązuje zakaz reklamy na forum w jakiej kolwiek postaci (podpisy, avart, posty) chyba, że zostało to wcześniej uzgodnione.

Ponieważ nie jest to po raz pierwszy ostrzegam, że nastepnym razem Bayard opuści nasze forum.

Bayarda nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='84529' date='08.02.2008, 23:01 ']Właśnie z pełna premedytacją usunąłem post Bayarda.
Bayard wie za co a ja napiszę: za naruszenie tego punktu
10.Obowiązuje zakaz reklamy na forum w jakiej kolwiek postaci (podpisy, avart, posty) chyba, że zostało to wcześniej uzgodnione.

Ponieważ nie jest to po raz pierwszy ostrzegam, że nastepnym razem Bayard opuści nasze forum.

Bayarda nie pozdrawiam.[/quote]

Zatem nie będę sie tu pojawiał u nieuczciwych i zarozumiałych ludzi którzy preferują tylko określone marki (nienajlepsze) i reklamodawców i daleko im do obiektywizmu i udzielania użytecznych informacji, [wymoderowano] Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bayard' post='84534' date='08.02.2008, 21:16 ']Zatem nie będę sie tu pojawiał u nieuczciwych i zarozumiałych ludzi którzy preferują tylko określone marki (nienajlepsze) i reklamodawców i daleko im do obiektywizmu i udzielania użytecznych informacji, [wymoderowano][/quote]
Człowieku wystarczyło skontaktować sie z administracją, przedstawić kim jesteś i poprosić o możliwość reklamowania swoich produktów. Możliwe, że byś się w Gmerem dogadał. Kilka złotych dorzucił byś na serwer (bo pewnie zdajesz sobie sprawę, że nie jest za darmo, prawda?), dał do testów jakieś urządzenie a nie jakieś podchody robisz.

"Cfaniaczek" jesteś i tyle a takich tu nie potrzebujemy.

I nie zarzucaj nam braku obiektywizmu bo takie oskarżenie rzucone przez Ciebie jest groteskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bayard' post='84534' date='08.02.2008, 21:16 ']Zatem nie będę sie tu pojawiał u nieuczciwych i zarozumiałych ludzi którzy preferują tylko określone marki (nienajlepsze) i reklamodawców i daleko im do obiektywizmu i udzielania użytecznych informacji, [wymoderowano][/quote]


Zanim zaczniesz innym zarzucać brak uczciwości i obiektywizmu może spojrzyj wcześniej w lustro i pomyśl czy masz moralne prawo do wydawania takich osądów.

Napisałeś 45 postów z czego 40 to były posty kryptoreklamowe, reklamujące w kółko jedną określoną markę, grupę produktów i sprzedawcę, łamiąc przy tym w kółko regulamin forum i to pomimo ciągłych upomnień i konieczności moderacji treści reklamowych. Pozostałe posty stanowiły polemikę z moderatorami usiłującymi zwrócić Ci uwagę na takie działanie.

Całkiem "przypadkowo" przy tym zajmujesz się właśnie sprzedażą tychże produktów, więc masz rację.... my nie jesteśmy uczciwi, ani obiektywni. Niech i tak będzie, a inni sami wyciągną z tego odpowiednie wnioski. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='84454' date='08.02.2008, 15:30 ']Pociągnięcie kilkudziesięciu czy kilkunastu metrów kabla sieciowego jest tańsze i prostsze niż takiej samej długości kabla HDMI.[/quote]
Zakładając że mamy w posiadaniu "nowy" amplituner, w przeciwnym razie dochodzi dodatkowo spdif-coaxial albo gąszcz kabelków analogowych.
Poza tym sterowanie pilotem jest znacznie łatwiejsze niż myszą (z wyjątkiem tej latającej Logitecha :)) i mniej kłopotliwe niż wyposażanie pieca w pilota.

[quote name='Fantom' post='84463' date='08.02.2008, 16:13 ']Na początek dysk 750GB do środka[/quote]
Nie wiem czy też tak macie, ale z dyskami to jest tak że ile pojemności by nie miały to w takim samym tempie się je zapełnia,
tzn czas w jakim zapełniłem 60 GB kilka lat temu niewiele się różni od czasu w jakim zapełniłem 500 GB "dziś" :)

[quote name='bayard' post='84534' date='08.02.2008, 21:16 ']Zatem nie będę sie tu pojawiał u nieuczciwych i zarozumiałych ludzi którzy preferują tylko określone marki[/quote]
po pierwsze primo:
nie obrażaj forumowiczów
po drugie primo:
gdyby nie takie właśnie fora to o istnieniu sieciowych playerów w ogóle bym się nie dowiedział
po trzecie primo...ultimo:
trzymamy Cię za słowo...nie pojawiaj się, nawet pod inną marką :P

pzdr

Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='84570' date='09.02.2008, 00:05 ']trzymamy Cię za słowo...nie pojawiaj się, nawet pod inną marką :)[/quote]


...amen :):P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='priem' post='84570' date='09.02.2008, 00:05 ']Nie wiem czy też tak macie, ale z dyskami to jest tak że ile pojemności by nie miały to w takim samym tempie się je zapełnia,
tzn czas w jakim zapełniłem 60 GB kilka lat temu niewiele się różni od czasu w jakim zapełniłem 500 GB "dziś" :([/quote]

To jest proste :) Podam przykład z filmami:
kiedyś to były divx'y które miały 700 MB (na dysk 60GB mieściło się 85)
potem obrazy DVD miały 4.5GB (75 filmów DVD to już 382 MB)
teraz są to już materiały HD - minimum 8GB maximum (85 filmów to już 680GB)

TO się nazywa postęp :(

A co do "kolegi" bayarda ..... całkowicie się zgadzam z moderatorami. Przegina i to ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda, że 6500A czyta Ripy z BD
[url="http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15394#113826"]http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...;t=15394#113826[/url]

[quote]If I choose any m2ts beside the main movie they play nicely.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden WiFi nie pociągnie HD.
Zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='85100' date='11.02.2008, 18:40 ']Żaden WiFi nie pociągnie HD.[/quote]

No fakt, chociaż reencody DVD5 dają radę na dobrym sygnale. Ale nic ponadto.
Ale 802.11n powinno się nadawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o przesyłanie różnych plików nie tylko w formacie HD, a że nigdy nie posiadałem Routera a zwłaszcza WiFi, dlatego zapytałem szanownych kolegów, jaki warto zakupić. Ponieważ w czwartek najprawdopodobniej odbieram mojego M6500A chciałem wszystko skompletować. Jeżeli to możliwe to prosiłbym o jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno wspolp[racuje z nim bez problemu linksys wiec mozesz wybrac model W cos tam cos tam 54 zerknij na strone producenta jako urzadzenie do PC oraz dobrac do tego rowniez linksysa 54 na USB do Media Playera.
Poszukaj na necie bo widzialem ze wlasnie ten model polecaja do Tvixa :)
Sorry ze nic dokladniej ale niemam teraz czasu. mam nadzieje ze pomoglem wskazac droge :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='patryczek' post='85078' date='11.02.2008, 19:00 ']Jaki Router WiFi polecacie do TViXa HD M6500A żeby wszystko chulało jak należy.[/quote]
Z góry zastrzegam że sprzęty A/V mam podpięte kablem 100M i nie używam na razie protokołu 802.11n ale jeżeli chcesz zainstalować Wi-Fi w domu to wszystko zależy od odległości/powierzchni którą chcesz pokryć. W domu ~140 m, trzy kondygnacje, próbowałem używać Linksys WRT 54GC ale się nie sprawdził i teraz tylko wożę go ze sobą na delegacje (ten się zresztą wyjątkowo nie nadaje bo nie obsługuje 802.11n). Od dłuższego czasu używam Linksysa WRT 300 N i jest OK także w ogrodzie. W domu kolegi ~200 m, dwie kondygnacje, zainstalowałem NETGEAR WN802T i działa, chyba nie gorzej niż Linksys. Ćwiczyłem D-linka i to była porażka, trzy egzemplarze i każdy miał inne kłopoty. Ćwiczyłem też UsRobotics (nie wiem czy to się w Polsce daje kupić) i był w miarę OK ale nie był tak stabilny jak Linksys czy Netgear. Jeżeli chcesz być future-proof to pojawiły się routerki ze switchem Gigabit, sam się rozglądam za czymś takim. Tak czy siak, podstawa to obsługa 802.11n. Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='patryczek' post='85151' date='11.02.2008, 22:14 ']Chodzi mi o przesyłanie różnych plików nie tylko w formacie HD, a że nigdy nie posiadałem Routera a zwłaszcza WiFi, dlatego zapytałem szanownych kolegów, jaki warto zakupić. Ponieważ w czwartek najprawdopodobniej odbieram mojego M6500A chciałem wszystko skompletować. Jeżeli to możliwe to prosiłbym o jakąś podpowiedź.[/quote]
Witam
Zdecydowanie warto kupić Linksys WRT54GL oraz wgrać do niego alternatywny firmware (opensource) np:Tomato 1.13.
Tu znajdziesz sporo informacji: [url="http://openlinksys.info/forum/index.php"]http://openlinksys.info/forum/index.php[/url]
Brak obsługi 802.11n
pzdr Edytowane przez priem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o tym modelu ASUS WL-500gP router+printserver+FTP 125Mbps. Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ w nim również brak jest obsługi 802.11n, co daje więcej końcówka n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='patryczek' post='85256' date='12.02.2008, 13:42 ']co daje więcej końcówka n.[/quote]
Wiekszą prędkość przesyłu danych. Oczywiście do tego potrzebne są też odpowiednie siecówki z urządzeniach które będą się z tym routerem łączyć. 6500 ma g więc z tego nie skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='patryczek' post='85256' date='12.02.2008, 15:42 ']A co myślicie o tym modelu ASUS WL-500gP router+printserver+FTP 125Mbps. Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ w nim również brak jest obsługi 802.11n, co daje więcej końcówka n.[/quote]
Nie wiem jaka będzie stabilność tego routera, 125 Mbps będzie działało tylko w zestawieniu z odpowiednią kartą, zapewne tylko Asusa. W wypadku 802.11n masz większe szanse uzyskania 100 Mbps z urządzeniami innych producentów obsługujących 802.11n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='85300' date='12.02.2008, 18:23 ']Nie wiem jaka będzie stabilność tego routera, 125 Mbps będzie działało tylko w zestawieniu z odpowiednią kartą, zapewne tylko Asusa. W wypadku 802.11n masz większe szanse uzyskania 100 Mbps z urządzeniami innych producentów obsługujących 802.11n.[/quote]

Mam ten model i HD - zapomnij. Idzie do pomieszczenia oddalonego + - 8 metrow od routera 720p Xvid/mkv ale prawdziwe HD odpada. 125 Mbps to czysty marketing - nie ma sie co sugerowac tymi danymi. Jak chcesz HD to jw tylko router z obsluga specyfikacji n, najlepiej dodatkowo z giga RJ-45 do kompletu (bo dajmy na to dysk sieciowy czy jakis media server/player imho zawsze lepiej podlaczyc do sieci wlasnie via kabel - a reszta sprzetu moze sie laczyc bezprzewodowo... np w opcji multiroom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za tyle cennych informacji, za waszymi radami kupiłem model, który obsługuje IEEE 802.11n D-Link DIR-635. Jak już dostane w swoje ręce Tvixa to postaram się opisać działanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór przyszłościowy, ale na razie z Tvixem dużo nie zdziała. Na stronie wyraźnie jest napisane: WLAN 802.11g (optional). A swoją drogą to w opisie hijacka nie ma nic na temat wlanu i tego ze ten player ma wbudowaną kartę sieciową. Może stąd to optional? Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie podłączyłem i sprawdzę.
Na razie wlazłem w język koreański i nie wiem jak to zmienić.
Podłączyłem po USB HDD NTFS.
Wygląda, że czyta wszystko.
Gladiator w wersji 16 GB idzie lepiej niż większość BD czy HD.
Z napisami.

Ma kartę LAN na pokładzie
Ma USB PORT i USB HOST co oznacza, jak przypiszczam, że przez USB jest komunikacja dwustronna o ile wstawi sie tam dysk twardy. Teraz idzie na pusto bez HDD. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to M650065 od dwóch tygodni z dyskiem 0,5Tb. Nie ma problemu z Matroska tj. z plikami zapisanymi w kontenerze MKV co było i jest problemem we wszystkich urządzeniach do odtwarzania poza komputerem. Żadnych zacięć w filmach Full HD, polskie czcionki odtwarza bez zarzutu i to w wersjach spakowanych w MKV jak i obok i to w formatach Txt jak i srt aby tylko nazwy były podobne. Ma film w kontenerze "TS" (HD DVD.REMUX.1080p.H264.DDPlus.DD51) i go nie testowałem na M6500A ale chyba go nie odtwarza bo specyfikacja tego kontenera nie przytacza. Zrtesztą nie bardzo wiem jak i czym odsłuchać ten materiał na komputerze a tym bardziej przepakować go np. do MKV. Aha, urządzenie nie przegrzewa się jest względnie ciche i w mojej ocenie bardzo szybko reaguje na polecenia. Tak jak dobry komputer. Niestety nie uzywam go w sieci choc mam dobry Router . Uważam, że na dużym twardzielu można zmieścić wszystko i nie ma potrzeby aby bawić się w lan ale czemu nie. Aha, tez zdarzyło mi sie przez gapiostwo zainstalować domyślnie j. koreański ale bez problemu przeszedłem na angielski bo cos tam wydaje mi sie było w angielskim. Oczywiście później należy ustawić angielski dla wschodniej i chyba środkowej europy by odczytywał polskie litery. Myślę, że urządzenie kosztuje prawie co komputer ale na dość długo powinno wystarczyć bo na razie nie ma perspektyw dla plików innych jak HD Full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam odbiornik sat Kathrein UFS 910 i do niego podłaczony po usb twardy dysk segate na którym mogę nagrywać filmy ,sport itp.
Kathrein sformatował dysk jako fat 32. Odtwwarzanie ngranego materiału jest możliwe tylko przez tuner Kathreina.
Czy jeśli podłaczę wspomniany twardy dysk poprzez usb do TvixaHD M6500a połączonego do TV Hd przewodem HDMi to będę mógł nagrania na wspomniany odbiorniku TV?
Czy jeśli M6500 z wbudowanym twardtm dyskiem podłączę po usb do Kathreina to także bede mógł nagrać materiał i potem z Tvixa odtworzyć go na dowolnym odbiorniku TV? / poprzez HDMI czy też inne złącza /
Prosze Kolegów o pomoc i wyrozumiałość odnosnie formy stawiania pytań, ale jestem nowy i niezbyt doświadczonym użytkownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...