Skocz do zawartości
Cezy001

Da Vinci Learning

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do posiadaczy n-k. Jaka jest wasza opinia o tym kanale? A najlepiej jeszcze do tego konfrontacja z opiniami dzieci, które program oglądają.

Ja mam Polsat, rozważam N(C+ odpada jestem na nich śmiertelnie obrażony) ale ulubiony kanał moich dzieci to Disney a N-ka go nie ma. Wiem, że profil tych kanałów jest inny, ale zastawiam się bo ciekawa i mądry program edukacyjny może być „lepszy” od bardzo dobrych bajek. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lecą tam programy typu sonda, kwant itd czyli można się czegoś nauczyć (tzn w tym stylu) ale nie jest to aż taki trudny kanał jak Discovery Science gdzie jak się nie interesujesz to możesz wiele rzeczy nie zakumać (nie mówię już o dzieciach). Tutaj w prosty sposób tłumaczone są te zagadnienia. Fajne bo takiego kanału nie ma nigdzie indziej. W ogole cały pakiet jest bardzo logiczny bo masz kanały od 0-3 potem 3-7 potem dla starszych i na koniec edukacja : ) Moim zdaniem niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, myśle nad rezygnacją z pakietu Discovery. Da Vinci i tak muszę mieć i uważam że jest ok. Ale niekoniecznie dla dzieci :blink:



[quote name='Gmeru' post='70397' date='29.11.2007, 20:47 ']Lecą tam programy typu sonda, kwant itd czyli można się czegoś nauczyć (tzn w tym stylu) ale nie jest to aż taki trudny kanał jak Discovery Science gdzie jak się nie interesujesz to możesz wiele rzeczy nie zakumać (nie mówię już o dzieciach). Tutaj w prosty sposób tłumaczone są te zagadnienia. Fajne bo takiego kanału nie ma nigdzie indziej. W ogole cały pakiet jest bardzo logiczny bo masz kanały od 0-3 potem 3-7 potem dla starszych i na koniec edukacja : ) Moim zdaniem niezłe.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='70403' date='29.11.2007, 20:22 ']Ale niekoniecznie dla dzieci :)[/quote]
Co masz na myśli?

Ale ktoś ma dzieci żebym mógł poznać opinie dzieciaków. Ja mam 5 i 8 lat i takie opinie interesują mnie najbardziej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co ma na myśli Autorus, ale może mu chodzi o to że np. w jednym z programów pewni panowie mierzą sobie jądra i ilość nasienia.
Dla mnie ten program to żenada, generalnie to w kółko leci to sama. Audycje skierowane są do bardzo różnych odbiorców, od programów dla dzieci po programy dla dorosłych poruszające tematykę prokreacji, czy etyki.

[quote name='Gmeru' post='70397' date='29.11.2007, 18:47 ']Lecą tam programy typu sonda[/quote]Sorry Gmeru ale profanujesz dobre imię redaktorów Kurka i Kamińskiego. Moim zdaniem nawet BBC nie stworzyło jeszcze programu który mógł by się równać z "Sondą".

Inna rzecz że jak TVN już sobie tak upodobał tworzenie kolejnych programów tematycznych to mógłby pomyśleć o tematyce naukowej. Byle nie brał do tego gościa który prowadzi "Gadżet" dumnie noszącego ksywkę "Guru" bo koleś się nadaje do programów kulinarnych.

PS
[url="http://tvnturbo.pl/11,1451950,aktualnosci.html"]http://tvnturbo.pl/11,1451950,aktualnosci.html[/url] Edytowane przez Pampalini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da Vinci ma bardzo zróżnicowaną tematykę od nauki po naukową rozrywkę poprzez programy dla dzieci, ale nie można porównywać tego do Disneya. Przeciez co innego bajki a co innego szeroko pojeta edukacja, nawet tak przez zabawę. Generalnie dla małych dzieci w wieku przedszkolnym lecą chyba dwa programy, cyferkowa załoga i jeszcze jakiś. Reszta to dla młodzieży i dorosłych.
Jeżeli chodzi o mierzenie jaj i spermy to i tak lepiej od okładania pewnej myszy miotłą przez pewnego kota, czy polowanie na strusia przez kojota, czy zawistne inrygi jakichś łebków którymi karmią nas tzw kanały dla dzieci. Miłość do zwierząt i bliźniego na całej lini. Powinno to sie nazywać KIDSHORROR. Czy seksualność człowieka jest gorsza od propagowania przemocy, intryg i nienawiści?

Program IMHO lepszy od Discovery na którym mogę się dowiedzieć jak wygląda wysadzana przyczepa kempingowa, jak się produkuje skarpetki, czy obala mity o skakaniu z parasolem zamiast spadochronu. Tu też oczywiści mamy sporo rozrywki, ale wydaje mi się że z większym odchyleniem w kierunku wiedzy.

Myślę że najlepiej byłoby pokazać kanał twoim dzieciom, wtedy dopiero byś się dowiedział. Problem jest taki że my patrzymy przez pryzmat własnego doświadczenia, w czasach jak leciała Sonda to nic innego nie było w TV do oglądania. Teraz dzieci mają dużo większą ofertę a ponadto z nimi jak z dorosłymi, jedne interesują się nauką, inne bajkami, inne grami komputerowymi. Mój syn 13l póki co ogląda bardziej np Pogromców mitów na Discovery czy Surową naukę i Naukową chatę na Da Vinci, czyli te programy mające odchylenie rozrywkowe, zwłaszcza ten pierwszy. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam bobasy w wieku 4,2, 0. Więc dla takich maluchów jest mało programów. Tylko o to mi chodziło. Bobasy oglądają jeszcze baby tv i jetix play. Reszta moim zdaniem nie nadaje się.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do autora wątku: a możesz zostawić sobie Polsat familijny i uzupełnić go filmowym i bajkowym N? Myślę ze się dobrze komponują, bo w familijnym filmów tyle co kot napłakał. Jeżeli za drogo lub nie odpowiada tematycznie to mnie popraw. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1969r' post='70510' date='30.11.2007, 11:27 ']Pytanie do autora wątku: a możesz zostawić sobie Polsat familijny i uzupełnić go filmowym i bajkowym N? Myślę ze się dobrze komponują, bo w familijnym filmów tyle co kot napłakał. Jeżeli za drogo lub nie odpowiada tematycznie to mnie popraw.[/quote]

To jest jakaś opcja bo CP ma dla mnie kilka duużych zalet:
Mistrzostwa Europy (pewnie w HD)
Siatkówka (też chyba HD)
No i F1

Po za tym TV dla mnie to były filmy z DVD no i gry z PC

Co do filmów z SAT to dotychczas miałem sceptyczne podejście do takich kanałów bo generalnie czasu mam mało na ich oglądanie a jak akurat mam to nic ciekawego nie ma. Teraz w N jest trochę inna sytuacja. Można nagrać no i niektóre są w HD a to razem to już coś. Muszę spokojnie to policzyć bo połączenie tych ofert brzmi dla mnie interesująco.

A da się „łatwo” połączyć te dwa dekodery pod jeden talerz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy jaki masz dostęp do talerza i jak bardzo cię stać.Czytając twojego posta wnioskuje że chcesz mieć recordera czyli będą ci potrzebne 3 kable od satelity do dekoderów i konwerter quad albo konwerter unicable czyli wymieniasz istniejący konwerter na ten a w pokoju już sobie rozgałęziacze ustawiasz. Cena pierwszego rozwiązania to ok.150zł +kable a drugiego 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiło się trochę nie na temat ale co tam.

Dostęp do talerza łatwy, mam dwa kable(jeden w użyciu i jeden wolny) i bez szans na trzeci. Mam ?zez? na dwóch konwerterach mono, z którego praktycznie nie korzystam.

Sam to poskręcałem do kupy, ale ogólnie nie czuje się za mocno w sprzęcie Sat.

Czy mam rozumieć, że wymieniam zeza na konwerter unicable potem rozgałęziacz(splliter) w pokoju i mogę właściwie bez problemu podłączyć wspomnianą konfigurację na jednym kablu?

Chodzi o taki?

[url="http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelitarny_unicable_quad_inverto_idlp-40uniqd_s_0_2_db_pro_A98259.htm"]http://www.dipol.com.pl/konwerter_satelita..._pro_A98259.htm[/url]

tutaj za prawie 500 PLN

Ale znalazłem jeszcze zapis
"Odbiorniki muszą mieć funkcję Unicable" - "Na polskim rynku ten warunek spełniają nieliczne odbiorniki, w tym Inverto, Lemon, kathrein HD, Golden Interstar, Big Sat"

Czy wspomniane spełniają ten warunek? Edytowane przez Cezy001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ani dekodery Polsatu ani N nie obsługują Unicable. Dekodery N są zgodne sprzętowo ale nie mają tej funkcji w sofcie. Było kiedyś info że nad tym pracują ale czy to kiedyś będzie to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek1969r' post='70661' date='30.11.2007, 23:01 ']Ani dekodery Polsatu ani N nie obsługują Unicable. Dekodery N są zgodne sprzętowo ale nie mają tej funkcji w sofcie. Było kiedyś info że nad tym pracują ale czy to kiedyś będzie to nie mam pojęcia.[/quote]


No to ja nic nie rozumiem.

„Paw” proponujesz rozwiązanie za 500 PLN, które nie zadziała???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to Nboxy działają ktoś testował zaraz poszukam na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie. Już nie potrzeba Unicable. Jest inna nowość: [url="http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=48&id=855"]http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=48&id=855[/url]
Której plusem jest przesyłanie dodatkowo tym samym kablem tv naziemnej Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cezy001 przepraszam Cię że namieszałem rzeczywiście za dużo się naczytałem że ma być + czytałem o katherinie i dla tego tak mi w pamięci utkwiło.
Chociaż unicable ma być w nboxach ale narazie musimy czekać.
Jeszcze raz Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paw – spoko przeprosiny przyjęte ^_^

Ale ogólnie się poddaje. Poszukam instalatora i dam mu zarobić (tylko jak zadziała he he)

Jak jakiś czyta(i się nie boi wyzwania) a jest okolic Nowego Dworu Mazowieckiego to proszę na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...