Skocz do zawartości
demek

sharing kluczy do c+ - naloty...

Rekomendowane odpowiedzi

troche sie namieszalo.....nakaz byl ale... o tym dalej

-zazadac od (ode mnie) zamieszkalego....... wydania rzeczy mogacych stanowic dowod w sprawie a to: urzadzenia sluzacego do odbioru kodowanego sygnalu na platformie canal+ cyfrowy oraz programow komputerowych uzyskanych bez zezwolenia osob uprawnionych a w razie odmowy przeprowadzic ich odebranie

- dokonac przeszukania pomieszczen miszkalnych i gospodarczych

- zlecic kmp w jaworznie


nakaz zostal nadgorliwie a przede wszystkim nielegalnie wystawiony
- prokurator dostal do podpisania adres z konta bankowego....tylko nie mojego a z opisu przelewu na rachunku oskarzonego, bo ja mam wpisane dane gdzie teraz mieszkam w anglii, nie byli nawet laskawi sprawdzic prawdziwosci tych danych. skad wiem? poniewaz wymeldowalem sie w polsce podajac moj obecny ang adres, wiec w dwoch miejscach mozna to bylo sprawdzic. nie zrobiono tego - tu zawiera sie nadgorliwosc, bo policja chciala szybko, tylko czy od razu byl potrzebny nakaz i przeszukanie mieszkania? potraktowano mnie jak przestepce w zasadzie, wystarczylo wyslac pismo w sprawie zlozenia wyjasnien. zawiera sie rowniez nielegalnosc bo osoba wskazana na nakazie tam nie mieszka

- nie jest toczone przeciwko mnie zadne postepowanie, nie jestem o nic podejrzany itd itp wiec jakim prawem wystawiono na mnie nakaz?

gdyby policja poswiecila 10 minut dluzej nie byloby calej niemilej sytuacji. czy 10 minut to duzo?a tak gdyby bylo to lewe konto z moim adresem to wpadliby po osobe widmo, bo nic nie sprawdzili


nie bede wystepowal o odszkodowanie, chce tylko przeprosin i od policji i od prokuratury, ze niedopelnienie obowiazkow sluzbowych przez oficera prowadzacego i prokuratora, ktory ow nakaz podpisal. czy prokuratura nie ma obowiazku dopilnowac policji aby sprawdzila wszystko?


chcialbym wiedziec czy wszystkich, ktorzy wplacili pieniadze temu panu potraktowano tak jak mnie, lacznie z tymi, ktorzy kupowali u niego przez allegro...transakcja, ktorej dokonalem ja dla kolegi byla zrealizowana poza allegro....moze dlatego

ja rozumie prace policji i wiem jak wyglada ona od srodka, wiem, ze nie jest latwo ale....troche pomyslunku powinni w to wkladac. zgadzam sie z tym, ze policja powinno robic wszystko co tylko aby lapac przestepcow czasami naginajac prawo...ale tyczy sie to osob co do ktorych maja solidne przypuszczenia, czy sharing jest az tak ciezkim przestepstwem aby naginac prawo...niech kazdy odpowie sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Elendil' post='70191' date='28.11.2007, 15:40 ']Koledzy już mniej więcej napisali ocb. Ściąganie już rozpowszechnionych materiałów audiowizualnych jest na terenie RP dozwolone - ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione i karalne jest ich udostępnianie. Jeśli chodzi o soft to nie ma żadnej dyskusji - paserstwo i tyle.

Co do wchodzenia Policji do chaty bez nakazu. Mogą, jeżeli mają uzasadnione podejrzenie, że aktualnie jest popełniane przestępstwo. W innych przypadkach jest to nadużycie.[/quote]
Programy p2p działają na tej zasadzie że coś co ściągasz automatycznie od razu udostępniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli np w netlimiter ustawisz upload na 0 to nie nikt od ciebie nie sciaga i teoretycznie nie udostepniasz, tak samo jak teoretycznie udostepniasz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacek1969r' post='70245' date='28.11.2007, 21:04 ']Programy p2p działają na tej zasadzie że coś co ściągasz automatycznie od razu udostępniasz.[/quote]
p2p to nie wszystko :rolleyes: Są też legalne sposoby pobierania materiałów z sieci i to nie polegające na pijawkowaniu (o czym napisał kolega powyżej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dla mnie zlodziejskim dzialaniem jest dzialalnosc takich instytucji jak np TPSA czy Cyfra + nie wspominajac juz o zwyklym szacunku dla swoich klientow... ale to dyskusja na inna pore.. krew mnie zalewa jak slysze doniesienia o nalotach na mieszkania zwyklych pingli gdzie w zarekwirowanym komputetrze zabezpieczono nielegalne pliki z filmami muzyka itp Wspaniale misternie zaplanowane zakonczone sukcesem akcje policji. Pytam ile to kosztuje? Dlaczego nie slysze o zatrzymaniach na gieldach komputerowych gdzie co tydzien mozna zgarnac tony plyt filmow nielegalnych kart tunerow itp Latwiej jest przeciez straszyc dzieci.
Przypomina mi to sytuacje ze stadionow. Zadyma jak cholera - psy interweniuja Wpadaja na sektor pacyfikuja pierwszych z brzegu czyli tych ktorzy uciekli najczesciej jakis dziadkow kobity nastepnie tych ktorzy siedza spokojnie po czym szykuja sie do odwrotu zostawiajac pole armatka wodnym badz gumowym pociska. Niestety taki kraj jedni kradna pod przykrywka prawa inni kradna bo maja plecy a po [beeep]e dostaje.....

pozdrawiam
Szak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mozna takich dzialan nazwac zlodziejstwem, conajwyzej zdzierstwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gie' post='70140' date='28.11.2007, 11:42 ']Czy to jakaś nowa świecka tradycja? Jakie uprawnienia do niszczenia dowodów przestępstwa ma taki policjant? Mocno naciągana ta opowiastka.[/quote]


Przepraszam bardzo policjant zniszczyl czyjąś własność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='STUDI' post='119363' date='19.09.2008, 15:14 ']Przepraszam bardzo policjant zniszczyl czyjąś własność?[/quote]

Pogratulować, pogratulować. Refleks szachisty godny pozazdroszczenia.

Drogi Kolego Studi, może czasem warto spojrzeć na daty postów. Skąd żeś to wygrzebał taki stary wątek. To już trzeba się naprawdę nieźle postarać :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...