Skocz do zawartości
Stopczyk

MKV 720p z DD 5.1 działa na PS3!

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='tomek_fcb' date='01.05.2008, 15:30 ' post='99588']
witam! mam problem z programem mkv2vob otoz probuje przekonwertowac plik mkv do wspomnianego vob-a by odtwarzala go konsola PS3 po pelnej konwersji film z napisami dziala ale jest obciety :) przykladowo Transformers trwa ok. 2h 23min. po przemieleniu go przez mkv2vob mam film trwajacy zaledwie 1h 17min :/ nie wiem czym to jest spowodowane mozecie jakos pomoc?
[/quote

Jest cos o wiele lepszego od mkv2vob. Polecam TSMUXER 1.8.4 dodajesz napisy dzielisz pliki i wypalasz plytke ze struktura bluray masz chaptery, plynne przewijanie co wiecej potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam programik GOTSent 0.23 mały ale zato jaki efekt konwertujesz mkv do avi(DIVX-HD) albo mpg i wszystko śmiga ja osobiscie uzywam tego do mojego KISS DP600 ale na PS3 tez bylo sprawdzane , a malo tego teraz HD hula mi bezprzewodowo!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tego TS Muxera to mam pytanie ,ponieważ podczas konwersji wszystko jest O.K ,ale po wypaleniu płytki i wrzuceniu jej do konsoli film odtwarza się z zielonym pasem u dołu ekranu .Co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w koncu z tymi napisami wam sie udalo?
Jest mozliwosc wmuxowania napisow do vob'a tak zeby ps3 je widziala?
Ale nie pytam o rekompresje ktora trwa niewiadomo ile, tylko zwykly szybki mux :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Ja do tego używam program TsMuxerGUI. Na wejściu podajesz MKV,MPEG,VC-1,AVC,AC3,DTS,DD+,SUB,chyba TXT na wyjściu otrzymujesz plik m2ts (przewijanie działa bezproblemowo) lub kompilację BR.
Napisy są wyświetlane jako PG. Ustawiasz rozmiar, czcionkę, kolor, położenie.
Wszystko działa bezproblemowo pod warunkiem, ze PS3 obsługuje muxowane video i audio. Mam np. Star Wars (h264 @ H5) i PS3 tego nie łyka.

Pozdro! Edytowane przez RadiM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko dziala, niestety oprocz napisow :)
Jak ci sie udaje je wmuxowac?
Dodaje mkv, srt, zmieniam z 5.1 na 4.1 i tworze plik m2ts.
Po jego zaladowaniu widac ze napisy sa, jednak w ps3 przy probie ich wlaczenia podaje ze niedostepne zadne napisy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaceq' post='110113' date='18.07.2008, 00:15 ']Wszytsko dziala, niestety oprocz napisow ;)
Jak ci sie udaje je wmuxowac?
Dodaje mkv, srt, zmieniam z 5.1 na 4.1 i tworze plik m2ts.
Po jego zaladowaniu widac ze napisy sa, jednak w ps3 przy probie ich wlaczenia podaje ze niedostepne zadne napisy ;/[/quote]
No troche mnie nie bylo ale jesli moge pomoc to to juz sluze z rada.
Musisz w TSmuxer zaznaczyc przy subtitles np. wersje eng jakies niedopracowane ale dziala.
Wielkosc czcionki np. Tahoma /regular/ (48 dla 720p) bottom offset 64, (72 dla 1080p) bottom offset 96
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Luckyman' post='116868' date='06.09.2008, 18:37 ']No troche mnie nie bylo ale jesli moge pomoc to to juz sluze z rada.
Musisz w TSmuxer zaznaczyc przy subtitles np. wersje eng jakies niedopracowane ale dziala.
Wielkosc czcionki np. Tahoma /regular/ (48 dla 720p) bottom offset 64, (72 dla 1080p) bottom offset 96
Pozdrawiam[/quote]

a w czym wypalacie te płytki ? nero czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli film jest 1280x544 ( musi byc 1280x720) to napisow nie bedzie wyswietlal na ps3. I tak samo z 1920x800 ( musi byc 1920x1080). Zeby napisy byly wyswietlanie w PS3 musisz film przerobic programem Ripbot. I wtedy bedzie wszystko chulalo. Sprawdzone na wielu wielu filmach.


Milej Zabawy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem robię właśnie Step Up 2 PL_Lektora i .MKV już mam super zsynchronizowane ,
kawałeczek literek wyciąłem aby plik M2TS zmieścił się na 1xDVD ,
ale przy synchronizacji musiałem opóźnić dźwięk o równe 1000ms. no i .MKV działa ,
tylko jak , tsMuxerem lub mkv2vob robię muxing do M2TS szlak trafia synchronizacje
po prostu to opóźnienie 1000ms. nie przechodzi do pliku M2TS .

Robiłem już różne rzeczy , do tego Divxa z tym polskim audio .AC3
dokładałem tą 1sec. VirtualDubem wycinając ją najpierw z materiału a następnie save segment
i materiał faktycznie się wydłużył o 1 sec.
Ale po połączeniu Video i Audio w mkvmerge nic dalej resychro :)

Bawił się kito z was już tym ?
Myślę że może jak bym do wyciętego samego audio .AC3 dodał w jakimś edytorze 1 sekundę dźwięku może by to pomogło
tylko znacie może jakiś edytor plików .AC3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TsMuxerem mam na razie ciągle problemy (a raczej brak czasu na jego dokładne przestudiowanie metodą prób i błedów), film z napisami pod PS3 robię więc tak:

1. Z materiału mkv konwersja do divx-hd.
2. Napisy w srt synchronizuję z materiałem divx-hd za pomocą subtitle workshop (świetna funkcja: "synchronizuj z dialogami"). Gotowe napisy zapisuję jako ssa.
3. Dokonuję ponownej konwersji napisów w formacie ssa ("sekunda" czasu) do formatu... ssa programem subedit (w ten sposób "zobaczy" je virtualdub)
3. "Wklejam" zsynchronizowane napisy do filmu za pomocą virtualdub.
4. Wypalam gotowy materiał na płytkę.
5. Oglądam na PS3 :(

Uwaga:

Jest to metoda skuteczna ale z wadami: brak rozdziałów, menu itp.
Przewijanie działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='djrobus' post='132454' date='21.11.2008, 22:50 ']Z TsMuxerem mam na razie ciągle problemy (a raczej brak czasu na jego dokładne przestudiowanie metodą prób i błedów), film z napisami pod PS3 robię więc tak:[/quote]
Ile cały proces trwa u ciebie? Ja robię mkv2vob i wszystkie filmy jak na razie działają świetnie, napisy robię, a właściwie eksportuje jako srt subeditem bo są już zsynchronizowane. Niestety cały proces konwersji trwa sporo, przy filmach które robię (1080p) po parę godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wklejam bo tamto forum (o ps3)może zniknąć. autorem jest @Major_Kupricz

[quote]Konwertowanie filmów HD (.mkv .ts) do formatu który odczyta PS3 (dźwięk zostanie przekonwertowany z DTS na DD5.1).

Jak już będziemy mieć gotowe napisy .srt to one mają byc w tym samym folderze co film, w folderze tym mają znajdować się tylko te 2 pliki czyli plik .srt i plik z filmem - MA NIEBYĆ ŻADNYCH INNYCH PLIKÓW W TYM FOLDERZE ! ! ! Tutorial do stworzenia napisów .srt znajduje się niżej ! ! !


ZACZYNAMY ! ! !
Ściągamy program mkv2vob v2.4.4 (freeware) i instalujemy,

Konfiguracja programu:



ZAKŁADKA PIERWSZA – ADD FILE:



Source File – Choose i szukamy pliku, który będziemy przerabiać,

Destination Directory – Choose i wybieramy miejsce gdzie ma zostać zapisany przerobiony już film,

Add File – START – rozpoczęcie przerabiania filmu,



ZAKŁADKA DRUGA – ADD DIRECTORY:



Nic nie zmieniamy !!!



ZAKŁADKA TRZECIA – CONFIGURATION:



Preferred Audio Language – zdarza się, że niektóre filmy HD mają angielskiego i polskiego lektora, po prostu przerobiony film będzie mógł być tylko z polskim albo angielskim lektorem (albo tureckim każdym innym….) my mamy sobie wybrać jaki chcemy mieć. Lecz jak film jest z angielskim lektorem to i tak będzie po angielsku przerabiany nawet jak mamy zaznaczone POL,

Video Transcoding – Automatic

Preffered Subtitle Language – Jeżeli plik .srt z napisami będzie wielojęzyczny to w zależności jaki język tu zaznaczymy taki będzie wklejony w film – odsyłam niżej do NAPISY ! ! !,

Large Subtitles - zaznaczenie tej opcji spowoduje, że napisy wtopione w film będą większe.

Overscan Compensation - zaznaczenie tej funkcji powoduje, że napisy wklejone w film będą wyświetlane wyżej,

File Splitting – Dzielenie pliku. Film po przerobieniu zostanie podzielony na części w zależności od wybranej opcji (1GB, 2GB….),

Output File Extension – mpg
Transcoding Codec – MPEG-2 (Fast)

Load Subtitles From SRT – Jeśli będziecie dodawać napisy do filmu to zaznaczacie to,

Boost AAC Volume – zaznaczone,

Boost DTS Volume – zaznaczone,



NAPISY !!!

Ściągamy program Subtitle Workshop 2.51 (freeware),

Plik z napisami i plik filmowy zawsze mają się znajdować w tym samym folderze !!!,

Uruchamiamy więc wcześniej pobrany i zainstalowany program Subtitle Workshop. Jeżeli jest to nasze pierwsze uruchomienie zmieniamy język programu na polski. Dokonujemy tego w menu Settings / Language / Polish,

Kiedy program jest już w polskiej wersji językowej możemy przystąpić do konwersji napisów.

Z menu Plik wybieramy opcję Otwórz plik napisów,

Wskazujemy plik z napisami przeznaczonymi do konwersji,

Jeżeli plik video i napisów mają taką samą nazwę (zalecane) wraz z napisami wczytany zostanie film,

Wyskoczy ERROR, nie przejmujemy się tym i okienko z ERROREM przesuwamy na bok gdzieś monitora aby nam nie przeszkadzał i dalej działamy na programie (nie dajemy NIE WYSYŁAJ)
Teraz zmieniamy kodowanie: (żeby były polskie znaki ĄĘĆ…)
Aby zmienić kodowanie wystarczy zmienić pole widoczne z lewej strony z wartości ANSI na EastEurope. Po zmianie od razu zobaczymy zmianę. Jeżeli wszystkie znaki diaktryczne wyświetlane są poprawnie możemy przystąpić do konwersji napisów do nowego formatu,

Z menu Plik wybieramy opcję Zapisz jako,

Wyświetlone zostanie okno w którym musimy wybrać odpowiedni format. Odszukujemy więc na liście oznaczenia SubRip i klikamy na nim dwa razy,

Kolejne okno wyboru pozwoli wybrać miejsce w które zostaną zapisane napisy już w formacie .srt,

Po poprawnie wykonanej operacji w naszym katalogu będą dostępne 3 pliki. Jeden plik video i dwa pliki z napisami,



W ten oto sposób otrzymaliśmy napisy w formacie .srt, które są gotowe do użycia.[/quote]

wklejanie napisów powoduję, że proces jest długi. 5-6h przynajmniej u mnie. ja dodam tylko, że zmieniam proces ns slow, dzięki temu w moim odczuciu mam lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cffan' post='132456' date='22.11.2008, 01:19 ']Ile cały proces trwa u ciebie? Ja robię mkv2vob i wszystkie filmy jak na razie działają świetnie, napisy robię, a właściwie eksportuje jako srt subeditem bo są już zsynchronizowane. Niestety cały proces konwersji trwa sporo, przy filmach które robię (1080p) po parę godzin.[/quote]

Według punktów:

1 Jest to najdłuższy proces, trwa około 1,5-2 godzin
2 10 minut
3 Sekunda :D
4 Około 40-60 minut
5 Około 20 minut (nagrywam z prędkością 4x)
6 W zależności od długości filmu :)

Jak pisałem wcześniej, to nie jest dla mnie ideał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='denver666' post='132474' date='22.11.2008, 10:56 ']wklejam bo tamto forum (o ps3)może zniknąć. autorem jest @Major_Kupricz[/quote]


Dzięki!! Każda pomoc jest bezcenna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='denver666' post='132474' date='22.11.2008, 10:56 ']wklejanie napisów powoduję, że proces jest długi. 5-6h przynajmniej u mnie. ja dodam tylko, że zmieniam proces ns slow, dzięki temu w moim odczuciu mam lepszy obraz.[/quote]


Zrobiłem wszystko według instrukcji (z wklejaniem napisów), całość trwała około 1,5 godziny, film: Kung Fu Panda. Rezultat na LCD Full HD wywołuje uśmiech na twarzy :D Spróbuję teraz z procesem slow, zobaczymy jak to wyjdzie czasowo. O efekcie dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pisałem jak to wygląda u mnie z czasem. na razie 3 filmy w ogóle nie chciały pójść na tym programie ale nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, bezpłatny programik do tworzenia kontenera mkv z płyty Blu-ray (rip). Pomocny przy tworzeniu na twardzielu kopii zapasowych kolekcji zgromadzonej na płytkach BD:

[url="http://www.pobieralnia.org/plik-1671-mediacoder.html"]http://www.pobieralnia.org/plik-1671-mediacoder.html[/url]

cyt.:
"MediaCoder to świetne narzędzie przeznaczone do transkodowania plików muzycznych. Program posiada wiele mozliwości takich jak zgrywanie ścieżek dźwiękowych z plików wideo czy też rippowanie dysków audio/wideo. Program obsługuje niemal wszystkie dostępne formaty. Wraz z instalacją programu instalowane są niezbędne kodeki potrzebne do prawidłowego działania aplikacji"

Bawię się nim od niedawna i potwierdzam skuteczność :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='denver666' post='132671' date='23.11.2008, 10:26 ']ja pisałem jak to wygląda u mnie z czasem. na razie 3 filmy w ogóle nie chciały pójść na tym programie ale nie wiem dlaczego.[/quote]

Jak dotąd zrobiłem 5 filmów i wszystkie "chodzą" na PS3. Służę pomocą jakby co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok panowie ... wszystkio super :D

ale jak wy te potwory po parenascie gb przenoscie do konsoli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak. robisz sobie podział na fat32 film, wtedy możesz to przenieść na dysku, lub podział na na inne urządzenie przenośne. możesz podzielić na płyty np dvd. możesz też użyć TVersity (polecam bardziej niż drugi program) lub windows media player 11 i zrobić sobie udostępnienie filmów, wtedy możesz przegrywać je na dysk w ps3 prosto z pc. a teraz inna metoda, jeszcze jej nie sprawdziłem.
@sndwwa jest autorem

[quote]Każdy kto przerabia filmy MKV na VOB'y z wlepianiem napisów wie ile trwa to czasu , moje metoda jest szybsza i bardzo podobna do przerabiania divx.

co będzie potrzebne:

Matroska codek ( standard ale nie każdy ma)

[url="http://www.free-codecs.com/Matroska_Pack_download.htm"]http://www.free-codecs.com/Matroska_Pack_download.htm[/url]

Subtittle tool

[url="http://cdrlab.pl/file_detale_2804.html"]http://cdrlab.pl/file_detale_2804.html[/url]

Mkv2Vob

[url="http://www.3r1c.eu/mkv2vob/mkv2vob.exe"]http://www.3r1c.eu/mkv2vob/mkv2vob.exe[/url]

i AVIAddXSub

[url="http://www.calcitapp.com/getaviaddxsubs.php"]http://www.calcitapp.com/getaviaddxsubs.php[/url]

1. Instalujemy matroske jeżeli ktoś ma jakieś kodeki może je odinstalować , w tych jest wszystko i dzięki nim nawet media player będzie nam odtwarzał napisy z filmami.

2. wybieramy napisy do filmu mkv ( napiprojek tez je powinien wyszukać )
opalamy subtittle tool , otwieramy napisy , i zapisujemy je jako SRT w folderze z filmem. (trzeba sprawdzić zgodność klatek , w większości mkv to domyślnie 23,976)

3. odpalamy Mkv2Vob , (ZDJĘCIE 2) przeskakujemy na 3 zakładkę (konfiguracja), preferowane języki , audio i subtittle zmieniamy na PL , Video transcoding : never , file splitting: none, trancoding codek: x264 , po prawej stronie zaznaczamy tylko 2 opcje boost aac i dts reszta musi być odznaczona
i NAJWAŻNIEJSZE OUTPUT FORMAT AVI ( te ustawienia wykonujemy tylko 1x a później program je już pamięta.
wracamy na pierwsza zakładkę :add file , wybieramy plik MKV i ścieżkę gdzie ma być zapisany AVI , i klikamy ADD FILE , całość będzie trwała około 3-5 min w zależności od szybkości naszego hdd , powstanie plik xxx.avi ( oczywiście rozdzielczość i dźwięk 5.1 zostanie identyczna jak w MKV.

4. tam gdzie zapisywaliśmy plik xxx.avi dozucamy plik z napisami xxx.srt nazwy muszą być takie same.

5. odpalamy AVIAddXSubs i wybieramy zakładkę configuration 1 i SUB 1 i ustawiamy wszystko jak na załączonym zdjęciu ( ustawienia są optymalne do filmów 720P , przy 1080p musimy zwiększyć czcionkę i zmienić obraz napisów ( custom )żeby rozdzielczość wynosiła 1920x1080 i vertical position wynosiło o ile pamiętam 1000 (to pozycja pionowa napisów) ( ustawienia robimy tylko 1x , program je później pamięta)

Wracamy na pierwszą zakładkę , wybieramy w polu File name(s) ..... nasz plik avi , a niżej gdzie będzie on zapisany i klikamy Create subtitled file.

całość będzie trwała z 5-10 min i mamy plik divx ( który czyta ps3) z napisami jako ścieżka , wybieramy je w konsoli pilotem , lub padem w menu subtittle.

jeżeli np nasz media serwer nie widzi plików z rozszerzeniem divx , zmieniamy rozszerzenie po prostu na avi.[/quote]

nie wiem czy można ale daje odnośnik do strony
[url="http://www.ps3site.pl/forum/szybkie-wlepienianie-napis%EF%BF%BDw-w-filmy-hd-1015min-t11884.0.html;topicseen"]http://www.ps3site.pl/forum/szybkie-wlepie....html;topicseen[/url] Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to najlepiej zrobic film w programie RipBotx264. Przerobic go na plik czytany przez PS3. Bez utraty jakosci. Bo wczytywane napisy ( hardsuby ) na stale w film. To wiadomo ze tracimy na jakosci. A potem w programie TsMuxer dodajemy napisy i wszystko chula jak trzeb na PS3. Oczy wiscie film trzeba nagrac w systemie UDF 2.50. i zapewniam ze nasz PS3 odczyta bez problemu. Jesli sa jakies pytania to chetnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to najlepiej zrobic film w programie RipBotx264. Przerobic go na plik czytany przez PS3. Bez utraty jakosci. Bo wczytywane napisy ( hardsuby ) na stale w film. To wiadomo ze tracimy na jakosci. A potem w programie TsMuxer dodajemy napisy i wszystko chula jak trzeba na PS3. Oczy wiscie film trzeba nagrac w systemie UDF 2.50. i zapewniam ze nasz PS3 odczyta bez problemu. Jesli sa jakies pytania to chetnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...