Skocz do zawartości
mkoma

Problem z odtwarzaniem plików 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

wałkowany team na innych forach, i próbowałem rożne metody, ale od początku:
mam problem z plikami MKV 1080p, dźwięk nie gra z obrazem,
po lekturze google zainstalowałem kodec CoreAVC i Mpalyer i wszystko gra.... w Mplayerze (MPUI, SMPlayer)
i tutaj mam problem,
Mplayerze dźwięk idzie z obrazem idealnie, był problem z oddtwarzeniem na drugim ekranie ale poradziłem sobie z przestawianiem priorytetu monitora i TV musi byc jako główny,
ale nie da się odtwarzać plików AC#, DTS, co prawda jest takie ustawianie w Mplayerze ale po włączeniu przestaje odtwarzać te pliki,

a KMP mimo nowych kodeków nadal rozjeżdża dźwięk i jest jak poprzednio, ale nie ma problemu z odtwarzaniem AC3 i przerzucaniem na drugi monitor,

sprzęt na pewno wydala, bo jeśli W WP dobrze odtwarza to czemu nie w KMP

sprzęt to:
P Core Duo 1,66, 2 GB RAm, GF 8600

Macie jakies konkretne rady na to :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpal film w KMP , drugi myszy / filters i sprawdź czy rzeczywiście program korzysta z właściwych kodeków:

x264 - CoreAVC lub Cyberlink H264 Decoder,
AC3, DTS - AC3Filter

Jeśli już tak masz to zainstaluj matroskę i wybierz ją w options / preferences / splitter / Matroska : System default.

Ma być aktywna ikona matroski w prawym trayu paska systemowego.

Tak po chłopsku - właściwy splitter tak jak sama jego nazwa wskazuje rozdziela właściwym filtrom zadania dekodowania : dźwięku, obrazu i napisów.
Jedne radzą sobie z tym lepiej inne gorzej, np. Matroska lepiej sobie radzi z plikami mkv, natomiast do plików mpeg2 lepszy jest Gabest.

Jeśli taki podział zadań filtrów jest źle przyporządkowany to nie pomoże nawet najszybszy sprzęt.

Powodzenia i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawić KMP nie ma problemu
ale z MAtroski mam cały Pack i nie mam tam takich ustawień, próbowałem wszystko po kolei włączyć ale nic nie zostawało w Tryu
w hali media Spliterze nie mam takich ustawień jak:
preferences / splitter / Matroska : System default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jednak widzę że masz problem.
Czytaj ze zrozumieniem, wszystkie podane przeze mnie ustawienia dotyczą KMP a nie Matroski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...