Skocz do zawartości
Koperfild

Takie sobie małe media center :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
planuje sobie złożyć komputerek htpc. Będzie on miał zadanie odtwarzania filmów (głównie hd) na moim pioneerku pdp-508xd :)
Nie chciał bym na ten cel przeznaczyć więcej jak 3000zł. W zasadzie im mniej tym lepiej, ale bez kompromisów.
Wymyśliłem coś takiego

Płytka - Asus P5E-V HDMI
Procesor - Core 2 Duo E4400 (planuje podkręcenie do około 3,2ghz)
+ Chłodziwo - Thermaltake Golden ORB II
Ram - 2 x 1gb OCZ 800mhz cl.4
HDD - Samsung 500gb sata
Obudowa - Thermaltake Mozart SX VC7001SNS
Napęd Optyczny - NEC DVD-RW Slim

Klawiatura - LuxeMate 810 media Cruiser
Pilot jest dołączony do obudowy.

I teraz pytania ;) :
- Czy na tym sprzęcie będe mógł bezkompromisowo odtwarzać każde hd, łącznie z tymi z blu-ray 44gb, oraz x.264 w kontenerach mkv (po 20gb)?
- Jak najlepiej połączyć to z amplitunerem? Przez hdmi nie moge, bo mój amplituner ma już pare lat i nie ma takiego złączą. czy jeżeli podłącze to przez spdif elektryczne, to uzyskam normalny dźwięk 5.1? Tj. mam na myśli czy komputer będzie przekodowywał DTS-y albo Dolby TrueHD do formatu nieskompresowanego i przesyłał przez spdif, czy zaczną się jakieś fochy, jako że spdif nie obsługuje tych formatów, a powerdvd nie będzie chciał ich przekodowywać? A może wogóle lepiej połaczyć to przez mini-jacki, czyli "Front, Rear, Subwoofer"?
- Czy obsługa tego sprzętu, za pomocą dołączonego pilota od tej budy, oraz klawiaturki będzie wygodne, czy konieczne będzie dokupienie myszy np. mx air?

To są takie 3 pytania, które mnie nurtują najbardziej, jak sobie przypomne więcej to będe pytał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pytania niech odpwoedza fachowcy. Ja tylko polecam Ci Dysk WD CAviar 500GB cena za jaka kupilem to 370 zł a jest mega cichy w prownaniu dos amsunga napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='65759' date='31.10.2007, 16:34 ']Na pytania niech odpwoedza fachowcy. Ja tylko polecam Ci Dysk WD CAviar 500GB cena za jaka kupilem to 370 zł a jest mega cichy w prownaniu dos amsunga napewno[/quote]
A jaką serie masz tych caviarów? Bo na moje ucho SpinPointy T166 są cichsze od WD AAKS :lol: Ale są jeszcze inne serie oczywiście.
W każdym razie czy będzie 15 czy 17 dba, to aż mi tak nie zależy, bo sam telewizor hałasuje mniej więcej na taki poziomie...

A tych fachowców coś tu nie widze narazie... :_bezradny:

Anyway dzięki za post ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Koperfild' post='65773' date='31.10.2007, 19:08 ']W każdym razie czy będzie 15 czy 17 dba[/quote]


te wartosci to pomnozyc razy 2;]

mam samsunga SpinPoint 500GB sata i jest w miare cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Koperfild' post='65757' date='31.10.2007, 17:03 ']Witam,
planuje sobie złożyć komputerek htpc. Będzie on miał zadanie odtwarzania filmów (głównie hd) na moim pioneerku pdp-508xd :_bezradny:
Nie chciał bym na ten cel przeznaczyć więcej jak 3000zł. W zasadzie im mniej tym lepiej, ale bez kompromisów.
Wymyśliłem coś takiego

Płytka - Asus P5E-V HDMI
Procesor - Core 2 Duo E4400 (planuje podkręcenie do około 3,2ghz)
+ Chłodziwo - Thermaltake Golden ORB II
Ram - 2 x 1gb OCZ 800mhz cl.4
HDD - Samsung 500gb sata
Obudowa - Thermaltake Mozart SX VC7001SNS
Napęd Optyczny - NEC DVD-RW Slim

Klawiatura - LuxeMate 810 media Cruiser
Pilot jest dołączony do obudowy.

I teraz pytania :lol: :
- Czy na tym sprzęcie będe mógł bezkompromisowo odtwarzać każde hd, łącznie z tymi z blu-ray 44gb, oraz x.264 w kontenerach mkv (po 20gb)?
- Jak najlepiej połączyć to z amplitunerem? Przez hdmi nie moge, bo mój amplituner ma już pare lat i nie ma takiego złączą. czy jeżeli podłącze to przez spdif elektryczne, to uzyskam normalny dźwięk 5.1? Tj. mam na myśli czy komputer będzie przekodowywał DTS-y albo Dolby TrueHD do formatu nieskompresowanego i przesyłał przez spdif, czy zaczną się jakieś fochy, jako że spdif nie obsługuje tych formatów, a powerdvd nie będzie chciał ich przekodowywać? A może wogóle lepiej połaczyć to przez mini-jacki, czyli "Front, Rear, Subwoofer"?
- Czy obsługa tego sprzętu, za pomocą dołączonego pilota od tej budy, oraz klawiaturki będzie wygodne, czy konieczne będzie dokupienie myszy np. mx air?

To są takie 3 pytania, które mnie nurtują najbardziej, jak sobie przypomne więcej to będe pytał ;)[/quote]
jedno ci tylko powiem , nie znam tej płyty ale z doświadczenia powiem tylko tyle ze zapomnij o wysokim kreceniu procka na płytach zintegrowanych. Nie znalazłem do tej pory płyty pod intela integry co sie dobrze kreci!!!
a dysk to najlepiej dedykowany do media center i sprzetu audiovideo czyli wd 500gb seria A/V , ma podwyższoną żywotnosc, zmniejszony pobórprądu i jest bardzo cichy. Mam taki i chodzi naprawde cicho.

Edytowane przez lipa_ml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po spidifie na płycie głównej z programów power DVD(blu-ray,dvd,hd-dvd) oraz KM Player,MPC(mkv itp.) po odpowiednim skonfigurowaniu kodeka AC3Filter bezproblemowo wychodzi dźwięk DTS i DD w zależności od filmu:) Dzięki kolegą z forum na pewno jest to łatwe do zrobienia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='deenbe' post='65787' date='31.10.2007, 21:04 ']te wartosci to pomnozyc razy 2;]

mam samsunga SpinPoint 500GB sata i jest w miare cichy.[/quote]
Oj dobra nie róbmy problemu tam gdzie go nie ma ;) i tak wiatraki będą głośniejsze...

[quote name='lipa_ml' post='65788' date='31.10.2007, 21:08 ']jedno ci tylko powiem , nie znam tej płyty ale z doświadczenia powiem tylko tyle ze zapomnij o wysokim kreceniu procka na płytach zintegrowanych. Nie znalazłem do tej pory płyty pod intela integry co sie dobrze kreci!!!
a dysk to najlepiej dedykowany do media center i sprzetu audiovideo czyli wd 500gb seria A/V , ma podwyższoną żywotnosc, zmniejszony pobórprądu i jest bardzo cichy. Mam taki i chodzi naprawde cicho.[/quote]
Jeżeli wierzyć forum xtremesystems to kręci się na niej całkiem dobrze, nawet skoki napięcia co 0,02v ma dla każdej części :_bezradny:, pozatym to nie jest pierwsza lepsza integra ale intel gma x3500 i nawet dx10 obsługuje :lol:

[quote name='paw' post='65789' date='31.10.2007, 21:21 ']Po spidifie na płycie głównej z programów power DVD(blu-ray,dvd,hd-dvd) oraz KM Player,MPC(mkv itp.) po odpowiednim skonfigurowaniu kodeka AC3Filter bezproblemowo wychodzi dźwięk DTS i DD w zależności od filmu:) Dzięki kolegą z forum na pewno jest to łatwe do zrobienia;)[/quote]
O, bardzo cenne info, dzięki Ci za nie. Jak to wtedy działa? Sygnał idzie nieskompresowany, tak, że mój amplituner go przetworzy? Ilo kanałowy może być, maximum 5.1, czy 7.1 też da po spdif?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlasnie w weekend testowalem moj komp po zlozeniu od nowa i napewno przez SPDIF wszystko dziala ok i puszcza sygnał tak jak z normalnego odtwarzacza dvd wiec na ampli mam DD i DTS. Wszytsko dziala super. MAm natomiast watpliwosci co do blu ray czy HD DVD coprawda na pudelku plyty glownej mam blu ray i hddvd ready ale konia z rzedem temu kto wie co to znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mjasinsk' post='65796' date='31.10.2007, 22:01 ']wlasnie w weekend testowalem moj komp po zlozeniu od nowa i napewno przez SPDIF wszystko dziala ok i puszcza sygnał tak jak z normalnego odtwarzacza dvd wiec na ampli mam DD i DTS. Wszytsko dziala super. MAm natomiast watpliwosci co do blu ray czy HD DVD coprawda na pudelku plyty glownej mam blu ray i hddvd ready ale konia z rzedem temu kto wie co to znaczy.[/quote]
A jak amplituner nie obsługuje DTS, to co wtedy? :P

P.S. A na płycie hd dvd ready znaczy tyle samo co na RAM-ach SLI certified :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Koperfild' post='65823' date='31.10.2007, 23:59 ']A jak amplituner nie obsługuje DTS, to co wtedy? :P[/quote]
to mozesz zapomniec o DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='65828' date='01.11.2007, 00:29 ']to mozesz zapomniec o DTS[/quote]
No a co będzie w przypadku np. Dolby TrueHD, które wogóle nie jest wspierane przez spdif? Wogóle nie będzie dźwięku, nawet przy najnowszym sprzęcie?
To może lepiej podłączyć to do amplitunera przez wtyki rca stosując przejściówke z [u]mini-jacków[/u] rear/front/subwoofer? Wtedy będzie wszystko latać bez problemu z tego co mi wiadomo?

Nie wiem czy się jasno wyrażam, mam na myśli te [u]mini-jacki[/u]
[img]http://img205.imageshack.us/img205/5731/20817379or2.jpg[/img] Edytowane przez Koperfild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można awaryjnie podpiąć dodatkowo po analogu, ale karty dźwiękowe na płycie głównej to straszny syf :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda ja na Gigabyte mam Realtek 889A i po podłączeniu do amplitunera dzwiek jest naprawde dobry. W sumie to nawet mnie zaskoczył. Mam na mysli dzwiek CD i filmy. Do gier prawdopodobnie lepszy byłby Creative ale to co jest w zupelnosci wystarcza i dosatarcza wielu wrazen........sasiadom
Aha chyba macie racje karta na plycie ma faktycznie dwa rodzaje podlaczen Audio AC97 i HD Audio wiec prawdopodobnie mozna podlaczyc odpowiednimi przejsciowkami do ampli ale poniewaz nie mam poki co Blu RAy (czekam na przedswiateczne obnizki od PIonnera :D))) wiec sprawdzic nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką więc karte zalecacie do media center? Odrazu uprzedzam, że nie mam jakoś specjalnie wyczulonego słuchu, oraz mój sprzęt audio w przeciwieństwie do video jakiś niesamowity też nie jest.
Tak czy inaczej musze podłączyć po analogu, aby wszystko było poprawnie odtwarzane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na początek podepnij pod wyjścia z płyty głównej. Kto wie - może Ci to wystarczy skoro reszta sprzętu audio nie najlepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie co do dźwiękówki, aczkolwiek wątpie czy ktoś będzie znał na nie odpowiedź - czy ta karta [url="http://allegro.pl/item258507561_creative_sb_x_fi_xtreme_audio_7_1_oem_pcie_i_o_.html"]http://allegro.pl/item258507561_creative_s..._pcie_i_o_.html[/url] podłączone przez jej złącze optyczne będzie przekodowywać dźwięk na postać PCM, czy będzie jedynie przesyłać dźwięk skompresowany nic z nim nie robiąc, tak jak to robią bodajże integry?

// EDIT: Już sobie odpowiedziałem :) Nie pójdzie. Pozostaje więc pytanie, czy naprawde warto dołożyć do karty typu Sound Blaster X-Fi Extreme Audio Gold?

Edytowane przez Koperfild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka

odnosnie zlozenia MC

juz 3 lata temu zlozylem sobie takie cudo w pieknej obudowie Lascala bo chcialem miec super pudelko do filmow Divx i jednoczesnie Sattuner

wszystko mozna zlozyc ale najpowaznijszy problem to oprogramowanie zeby wszystko super smigalo i bylo dopasowane

final byl tego taki ze sprzedalem to cudo na ebay i kupilem Xboxa i wpakowalem w niego XBMC (media center)

od tamtego czasu troche minelo czasu moze jest juz cos dostepne z linuxowych nakladek systemoych na PC mediacenter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to cudeńko będzie bardzo głośne po podkręceniu procesora. Nie tyle również głośne co i bardzo ciepłe - nie mówiąc już gorące - grając w jakieś wymagające gry. Weź proszę pod uwagę, że obudowa sama w sobie ma 90mm. Ładnie wygląda to fakt...ale gdzie cyrkulacja powietrza? Spójrz sobie pod kątem na płytę główną+procek+cooler i zobacz jaką to ma wysokość. Następnie wpakuj to do tej puszeczki - zamknij szczelnie i odpal.
Niestety kosztem miniaturyzacji w większości przypadków jest głośność jak i emisja ciepła.
Nie lepiej np. złożyć zwykłego cichego kompa za 2000 pln...ze świadomością, że wszystko Ci na nim pójdzie...a jego samego schować ... np za firankę:)
W końcu na TV będziesz się patrzył na nie na MC.
Moja przykładowa konfiguracja na taki komp:

Gigabyte GA-M56S-S3 s. AM2 nForce 560 209PLN
Arctic Cooling Case Silentium T5 Pro 335 PLN
Athlon 64 x2 5200+ s.AM2 BOX 335 PLN
Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 140 PLN
MSI GF 8600GT 256MB DDR3 128bit TV/DVI PCI-e 355 PLN
NEC AD-7173S Sata DVD-RAM LabelFlash OEM Black 99 PLN
WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB 345 PLN
Logitech 967557-0100 Crdls Desktop S510 169 PLN

Zestaw ten posiada 2 coolery (obudowa + proc). W momencie, gdy cooler od proca zacznie hałasować zakladasz na niego headpipe'a i pozostaje juz tylko jeden cooler, ktorego sie nie pozbedziesz ale narzekac na glosnia prace nie bedziesz mogl.

Pozdrawiam i zapraszam do żywej dyskusji nt MC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DirtySanchez' post='79707' date='16.01.2008, 01:01 ']Wydaje mi się, że to cudeńko będzie bardzo głośne po podkręceniu procesora. Nie tyle również głośne co i bardzo ciepłe - nie mówiąc już gorące - grając w jakieś wymagające gry. Weź proszę pod uwagę, że obudowa sama w sobie ma 90mm. Ładnie wygląda to fakt...ale gdzie cyrkulacja powietrza? Spójrz sobie pod kątem na płytę główną+procek+cooler i zobacz jaką to ma wysokość. Następnie wpakuj to do tej puszeczki - zamknij szczelnie i odpal.
Niestety kosztem miniaturyzacji w większości przypadków jest głośność jak i emisja ciepła.
Nie lepiej np. złożyć zwykłego cichego kompa za 2000 pln...ze świadomością, że wszystko Ci na nim pójdzie...a jego samego schować ... np za firankę:(
W końcu na TV będziesz się patrzył na nie na MC.
Moja przykładowa konfiguracja na taki komp:

Gigabyte GA-M56S-S3 s. AM2 nForce 560 209PLN
Arctic Cooling Case Silentium T5 Pro 335 PLN
Athlon 64 x2 5200+ s.AM2 BOX 335 PLN
Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 140 PLN
MSI GF 8600GT 256MB DDR3 128bit TV/DVI PCI-e 355 PLN
NEC AD-7173S Sata DVD-RAM LabelFlash OEM Black 99 PLN
WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB 345 PLN
Logitech 967557-0100 Crdls Desktop S510 169 PLN

Zestaw ten posiada 2 coolery (obudowa + proc). W momencie, gdy cooler od proca zacznie hałasować zakladasz na niego headpipe'a i pozostaje juz tylko jeden cooler, ktorego sie nie pozbedziesz ale narzekac na glosnia prace nie bedziesz mogl.

Pozdrawiam i zapraszam do żywej dyskusji nt MC.[/quote]

Przykro mi DirtySanchez, ale myliłeś się. Myliłeś się na całej lini. Media Centerka postawiłem sobie 15 grudnia i nie żałuje tego zakupu. Wersja ostateczna hardware wyszła taka:
Asus P5E-VM HDMI
Core 2 Duo E2140 @ 3,4ghz
Zalman CNSP8700
2 x 1gb Kingston 667/cl.5 @ 936mhz, cl.4
Thermatake Mozart SX VC7001SNS

I co moge o tym powiedzieć, super sprzęt. Wszystkie hd lata (Postawiłem sobie serwer dyskowy na linuxie, więc danych nie składuje na tym kompie). Obsługa idealna, z klawiatury Genius 810 Media cruiser i pilota dołączonego do obudowy. Odtwarza HD DVD i Blu-ray oraz pliki mkv z poziomu biblioteki Media Center i... Można by jeszcze było dużo o tym pisać :(

Jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek pytania na temat tego typu komputerków, proszę śmiało pisać. Wydaje mi się że zgromadziłem już ogromną wiedze na ten temat, oraz poparłem własnym doświadczeniem. A zakup robiłem w ciemno co najlepsze, bo nikt nie był w stanie udzielić mi żeczowych informacji.

P.S. Co do twojego proponowanego zestawu, to jak zobaczyłem, że proponujesz Athlona 5200+, to bez urazy, ale przestałem czytać dalej... :D

Edytowane przez Koperfild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek pytania na temat tego typu komputerków, proszę śmiało pisać. Wydaje mi się że zgromadziłem już ogromną wiedze na ten temat, oraz poparłem własnym doświadczeniem. A zakup robiłem w ciemno co najlepsze, bo nikt nie był w stanie udzielić mi żeczowych informacji.
Witam,tak a jak jest z 1080p grafika poz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Koperfild' post='80236' date='18.01.2008, 20:17 ']Jeżeli ktoś miałby jakiekolwiek pytania na temat tego typu komputerków, proszę śmiało pisać. Wydaje mi się że zgromadziłem już ogromną wiedze na ten temat, oraz poparłem własnym doświadczeniem. A zakup robiłem w ciemno co najlepsze, bo nikt nie był w stanie udzielić mi żeczowych informacji.

P.S. Co do twojego proponowanego zestawu, to jak zobaczyłem, że proponujesz Athlona 5200+, to przestałem czytać dalej... :lol:[/quote]


jesli zgromadziles wiedze na ten temat i to ogromna to powiedz mi prosze, ktore karty muzyczne wypuszcza (po analogu oczywiscie) dzwieki dts hd ma i dolby true hd o pelnych parametrach

sa takie karty na rynku ;)

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Demek :lol:

Pytanie jest podchwytliwe, ale Koperfild przerabiał już ten temat na innym forum i chyba go nie zagniesz. :P

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest pytanie podchwytliwe bo sa takie karty na rynku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...